IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

    я кажи от колко време си се самокарантинирал заради "паниката" дето я всяват "капутите"?
    Ама аз си работя по принцип от вкъщи.
    Сега просто не ходя 1 път седмично до офиса.
    Аз се пазя щото НИКОЙ НЯМА ДА МЕ ЛЕКУВА
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
      Ебем ти и короната.
      https://offnews.bg/zdrave/zhena-s-pe...te-725589.html
      Тази жена щеше да е жива и здрава ако не всяваха паника капутите
      я кажи от колко време си се самокарантинирал заради "паниката" дето я всяват "капутите"?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

        Пропускаш един факт, че до сега са умрели 12 500 при драконовски мерки. А от грип са умрели без да е имало никакви мерки.

        Сега махни драконовските мерки и се опитай да направиш някакви сметки колко са щели да починат без тези мерки.

        Значи месечно в Италия почиват 60 000 човека (грубо). В най-засегнатите региони смъртността е 4-6 пъти по-висока от нормалната. Айде 5 за средно.

        Значи без мерки за 1 месец са щели да починат 300 000. Което според мен е на долната граница. Най-вероятно това число е с пъти по-голямо и може и да стигне 3 милиона за месец жертви от корона вируса без мерки. Но 300 000 за месец е 10 пъти повече от обикновения грип за цяла година.
        Ето как много гадно и долно не само лъжеш, а манипулираш, а уж си се кръстил математик - човек на точните науки. Още тогава ти отговорих - да, има, има огромно значение от какво са умрели, щото иначе няма как да ни страхувате и онова плешивото нещо няма да гледа тъпо и да чете пр фрази. Те затова има - то и сега цифрите са не смешни, ми скандално смешни - 10 умрели бабички и затворихме държавата! Ми то за един месец само на село са умрели повече бе!

        И те попитах, но ти се скри като шушумига - а как точно ще те заразя, ако ти не излизаш? Как? Ще се телепортитам към вас ли? След това ти ми отгворои на въпроса с въпрос, аз отгворих на твоя въпрос и ти казах, че е крайно невъзпитано и издава низка или ниска, както ти е удобно, и двете са верни, култура да отговаряш на въпроса с въпрос.

        И да, виждал съм мъртви, виждал съм и камионик, военни камиони, виждал съм и убит жандармерист на японското посолство, за да му откраднат автомата. та хайде да не ни страхувате и манипулирате излишно, а?

        И много моля, отговори ти или някой от паникьорите с тоалетната хартия, като как аз ще ви заразя, ако не излизате от вкъщи? Или се вълувате за моето здраве/ Алтруисти? Ще ви препълним болниците ли, какво? То и сега са недостъпни, щото за един ага блокират цяла болница!
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Айде да направим сметките за грипа в Италия по региони - "Фактите са 25 хиляди починали от грип"

          Италия - 60 000 000
          гред Бергамо - 200 000 - разлика 300 пъти

          25 000 / 300 = 83 човека починали в град Бергамо от грип за цяла година (цял сезон)

          Починали в Бергамо от корона вируса 1000 за 1 месец.

          Да кажем 83 / 3 месеца - за цял сезон = 27 човека за месец почиват от грип в град Бергамо.

          1000 / 30 дни = 33 човека на ден почиват от корона вируса в Бергамо

          За 1 ден в епицентъра на епидемията Бергамо почиват повече отколкото за цял месец от грип.

          За 2-3 дена в Бергамо почиват повече хора от корона вируса отколкото от грип за цяла година пак в Бергамо.


          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            Че парковете си бяха отворени и беше съвсем ясно казано да не се събират на групи.... но ....се събираха
            Сещаш се тарантулчо, че на приказки е едно, на практика е друго, като при малките деца
            Колкото по не се спазват мерките толкова повече трябва да затягат за да знаят че при даден процент не спазване от по затегнатите мерки получваш все едноче по леки мерки се спазват напълно

            (затова каролев даде много лош пример )

            Италианците бяха шампиони средата на март с 40% не спазващи мерките в ломбардия по данни от тените мобилни оператори
            Last edited by marketleverage; 02.04.2020, 13:48.
            mWPCloud.com

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

              Китай понесе огромни щети. И пак не го е спрял. Първо закъсняха да действат, после въведоха концлагер, междувременно го изпуснаха към останалия свят и сега пак се връща при тях. Това не е много удачна реакция. Сега светът тях обвинява.
              В това няма нищо вярно, вместо думата Китай сложи коя да е друга страна в Европа и ще пасне.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                И защо съзнателно лъжеш?

                Спада на чии акции чакаш да хванеш на най-нисък минимум?

                Оптимист!
                Бъди реалист, момче!
                За какви акции говориш, бе пенкилер!? КОй мисли за акции, я си признай !
                ps. Ако пуйча за акции ... как мислиш ще ти кажа ли кога очаквам пика!? При положение че спрягате месеци за това понятие и не знаете на кой свят се намираме !? Тая песен за акциите не е моя
                Last edited by precakanoto; 02.04.2020, 13:46.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                  Имаше една таблица кой какви мерки прилага. При нас са пет строги забрани, при други подобни на нас по развитие на вируса бяха три или четири. Значи сме прекалили и попресолили. А това е деморализиращо. Затова го наричам фатмашка реакция. Карал съм казарма, та знам кво е да спориш с фатмак. Нямаш право да спориш. Нещо като "не излизате".
                  Тарантулчо, рано е да броим пилците. Мерките са изоставащи. имай го предвид. Дали са строги или не, няма как да знаем предварително, Пилците ще броим след ковида и тогава ще разбереш дали е трабвало да се доверяваш повече на хората които ползват както знанията, така и имат опита и мат-моделите срещу ковида. Става дума не за някакъв генерал а за много хора, чието мнение той просто консолидира и изразява. И това не се прави тарантулчо за да се очистят пенсионерите, а точно обратно - да не дадат фира. Може да звучи циничното 'фира", но всъщност харесвам пенсионерите като цяло и са ми мили, връзка с едни други времена. И нищо деморализиращо няма - като дойде великден ще има яснота и ще кажат колко още остава, не е много, не драматизирай Цяло лято ще се търкаляш из хамака и ще се чудим как да ти оправяме покрива да не капе

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                    Ако говорим за "Принцесата", от 2600 човека, заразени бяха 700. Починали са 11, а 80 все още не са излекувании, като 15 от тях са в тежко състояние. За съжаление, не могат да се направят много полезни изводи. Когато се установи наличие на корона на лодката, всички бяха изолирани по каютите. А в последствие разполагаха с "неограничена" /предвид мащаба/ медицинска помощ и апаратува. На всичко това може да се гледа като на лабораторна постановка. В реални условия картинката е значително по-различна.
                    Какви са били пътниците на този кораб?По това време на годината ме съмнява да са били хора в трудоспособна възраст.Ако са били пенсионери,не е изненада такава смъртност.И от грип е сходна.
                    В Италия от грип има много висока смъртност заради застарялото население.Италия е втора след Япония по процент хора над 65 години,със средна продължителност на живота 84 години.

                    Коментар


                    • Ебем ти и короната.
                      https://offnews.bg/zdrave/zhena-s-pe...te-725589.html
                      Тази жена щеше да е жива и здрава ако не всяваха паника капутите
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                        • Непротивокороновирусокарантиноизолациохулствайте!
                        • Комунизмът настъпи – всички ядат, никой не работи!
                        • Знаех си, че КОВИД е комбинация от "Костов и Виденов"!
                        • 13-ти Март: - Две седмици карантина! Ужас! Ще полудеем!
                        • 27-ми Март: - Ееее... ама как само две седмици! Тъкмо се настроихме!
                        • От щаба увериха, че пролетта наистина е дошла, но 14 дни ще е под карантина...
                        • В бъдещето, в тестовете по история на света ще има подвеждащ въпрос:
                        • - "През коя година се провеждат олимпийските игри Токио 2020?"
                        • Преди чакахме петъка, сега чакаме да се върнем на работа...
                        • Лелеееее... Ако се беше случило преди 15 години, затворен в къщи без Фейсбук, с Нокия 3310 - 50 sms и 100 минути...
                        • Този път ние изненадахме снега: два дена преди да завали затворихме пътищата...
                        • Сега се чудя, къде изчезнаха всичките ония реклами "Печелете по XX лева на месец само като си седите вкъщи?"
                        • Само сега специална оферта за Банско... Плащаш една, получаваш четиринадесет нощувки…
                        • Най-накрая да пиеш сам е социално приемливо.
                        • Вече всички се научиха правилно да си мият ръцете. Темата на следващата пандемия ще са мигачите!
                        • Кучетата са шокирани - всички хора са с намордници…
                        • Още една седмица карантина, и маската ще ми стане малка!
                        • Прибрахме се от супермаркета, свалихме маските и гледам... тая жена не е мойта!
                        • Кренвиршите вече се правят само от месо, поради изчерпване на тоалетната хартия!
                        • Лицето е криминално проявен, с две регистрации за посещаване на Южния парк и една за качване на Витоша.
                        • Усещате ли как масово предпазваме белия дроб за сметка на черния.
                        • Цял ден се разхождам с една кучешка каишка в парка и обяснявам на полицаите, че си търся кучето.
                        • Ге. Мутафчийски трябва да излезе и да обясни, че вируса влиза през устата, а не през г*за…
                        • Докъде я докарахме - да си бършем отвън бутилката уиски с ракия!
                        • - Ген. Мутафчийски, може ли да се прави любов по време на карантина?
                        • - Може, но по един.
                        • - You'll never walk alone!
                        • Ген.Мутафчийски: You will not!
                        • - Ген. Мутафчийски, ще има ли тази година абитуриентски бал?
                        • - Да, разбира се. Бал с маски!!!
                        • Още не можем да решим къде да прекараме следващата ваканция: в хола, или в спалнята?!
                        • В БАН упорито работели над ваксина за Ковид-19, но непрекъснато се получавало ракия.
                        • Счетоводител: - Не ми излиза баланса!
                        • Генерал Мутафчийски: - Правилно! Не трябва да излиза!
                        • Лежа и си мисля, че трябва да стана, за да отида да си легна...
                        Честит 1ви април!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
                          Най-достоверно е изследването от един круизен кораб,при който почти всички на борда са били заразени и смъртността е била 0,2 процента.
                          Ако говорим за "Принцесата", от 2600 човека, заразени бяха 700. Починали са 11, а 80 все още не са излекувании, като 15 от тях са в тежко състояние. За съжаление, не могат да се направят много полезни изводи. Когато се установи наличие на корона на лодката, всички бяха изолирани по каютите. А в последствие разполагаха с "неограничена" /предвид мащаба/ медицинска помощ и апаратура. На всичко това може да се гледа като на лабораторна постановка. В реални условия картинката е значително по-различна.
                          Last edited by Ender; 02.04.2020, 13:41.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                            Бе много добре те разбирам, защото и мен леко ме "хваща съклета"(въпреки че съм от интровертната общност, за съжаление ) Засега обаче по-добър вариант от нашия, срещу ковида, май никой не е изнамерил !? Опитите за стаден имунитет при разните смелчаци на запад от нас, завършиха с епи фейл. видяхме, как се сгромолясха още преди пика Искам ми се да вярвам, че тарантул е намерил цяра, но все пак бих заложил на докторите
                            И защо съзнателно лъжеш?

                            Спада на чии акции чакаш да хванеш на най-нисък минимум?

                            Оптимист!
                            Бъди реалист, момче!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                              Бе много добре те разбирам, защото и мен леко ме "хваща съклета"(въпреки че съм от интровертната общност, за съжаление ) Засега обаче по-добър вариант от нашия, срещу ковида, май никой не е изнамерил !? Опитите за стаден имунитет при разните смелчаци на запад от нас, завършиха с епик-фейл. видяхме, как се сгромолясха още преди пика Искам ми се да вярвам, че тарантул е намерил цяра, но все пак бих заложил на докторите
                              Имаше една таблица кой какви мерки прилага. При нас са пет строги забрани, при други подобни на нас по развитие на вируса бяха три или четири. Значи сме прекалили и попресолили. А това е деморализиращо. Затова го наричам фатмашка реакция. Карал съм казарма, та знам кво е да спориш с фатмак. Нямаш право да спориш. Нещо като "не излизате".

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                                Щом умират възрастни хора,значи няма строги мерки.Възрастните хора имат много по-малко социални контакти от хората в активна възраст.Значи активните хора са били в досег с вируса и не са се заразили,изкарали са болестта без симптоми или са проболедували.Също като при грипа.
                                Сметките ти изобщо са лишени от обосновка.Фактите са 25 хиляди починали от грип,при наполовина от короната в Италия досега.Когато минат драстично умрелите от грип,тогава може да се говори за висока смъртност.
                                Цялата тая пропаганда взе да намирисва.Отварям вчера един сайт и там пише:„Трима братя умряха от короната„.Викам си-егати и ужаса.А се оказва,че тримата били над 85 години.А хора над 80 години могат да умрат и от настинка.


                                Този пост го пусках преди 2 дена и се намира на 30+ страници назад. Специално за теб го извадих пак.

                                ================= НАЧАЛО ======================

                                Щото статистиката не е за всеки - доста сложна наука е и малко хора я разбират, въпреки че изглежда фасулска работа и всеки се бие в гърдите, че страшно много разбира от статистика и смята там разни средни аритметични без да вложи капка разум в тях. Накрая сравнява дини с ябълки и си прави изводи че червените ябълки са по-зелени от дините.

                                Говорим за смъртност от 60 000 за месец за цялата държава. Само че епидемията си има епицентър. В епицентъра нещата са много зле, в периферията на епидемията нещата са си ОК.

                                Най-засегнатата област е Ломбардия с население 16 милиона или 25% за по-лесни сметки. Там са над половината починали - 6816 към момента.

                                Най-засегнатия регион се води Бергамо (говоря за региона, а не града) с население 1.2 милиона или 2% от цялото население. Те там имаш над 2000 починали. Или да кажем 20% от всички починали се падат на население 2%. И там се наблюдава задръстване на крематориумите. И затова от там ги карат към по-малко засегнати региони. (трудно се намират данни по региони и градчета - има по медиите, но не видях някъде официални)

                                Айде да направим сметките сега.

                                Италия - 60 милиона
                                регион Бергамо - 1.2 милиона (50 пъти по-малко)

                                За цяла Италия нормална смъртност на месец - 60 000
                                За регион Бергамо нормална смъртност на месец - 1200 човека.

                                За 2 седмици (щото големия брой жертви в Италия са последните 2 седмици) имаш починали над 2000 човека в регион Бергамо.

                                Демек за 2 седмици почиват толкова колкото за 2 месеца. Демек 4-5 пъти по-голяма смъртност имаш в епицентъра на епидемията отколкото е нормално.

                                И затова там имаш препълване на болници, имаш пълни морги и пълни крематориуми. В останалите части положението не е толкова зле.

                                Тези 10 000 повече починали за цяла Италия не променят картинката. Но 4-5 пъти по-голяма смъртност от нормалната в най-засегнатия регион на Италия - променят картинка/статистиката за този регион.


                                Източник

                                https://en.wikipedia.org/wiki/2020_c...demic_in_Italy







                                =============== КРАЙ ========================


                                п.п

                                Видя картинката на колегите в най-засегнатия град Бергамо имаш 5 пъти по-висока смъртност от нормалната (не само от грип от всичко) в рамките на месец Март.

                                Т.е. ти ми цитираш данните за обикновен грип за цяла Италия без мерки. Т.е. сравняваш ми круши с ябълки и искаш някой да ти повярва.

                                Тук обаче имаме корона вирус, който има епицентър (огнище) и там (в епицентъра) умрелите от корона вирус само за 1 ден минават умрелите от грип в същия регион за цяла година.

                                В периферията на епидемията където имаш малко починали, може и грипа да взема все още повече жертви.

                                Сега си представи картинката без мерки. Щото Италия е с много по-строги мерки от нас. Там работят само жизненоважните фирми и предприятия, всичко друго е спряло. Представи си тази смъртност в епицентъра на епидемията да се разпростре из цялата страна. Само за 1 ден ще има повече умрели от короната отколкото от грип за цяла година.

                                А имаме епицентър и периферия щото има наложени мерки и след наложените мерки разпространението на вируса става по-трудно. Навсякъде е така. И в Испания и във Франция имаш няколко огнища, в центъра е АД, в периферията им е доста по-спокойно.

                                Ние за късмет все още нямаме огнище. Щото ако при нас се получи огнище някъде и ще видиш как ще се изстреля статистиката нагоре.

                                Коментар

                                Working...
                                X