IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    За себе си ли говориш че не разбрах
    Важи за всички, дори и за мене и за тебе (особено за тебе).

    Бъди щастлив, че ти отговарям. По принцип ти си ми в игнор листата, и въобще не виждам простотиите, които пишеш. Понякога обаче форума те показва (не знам защо), и тези редки случаи ми напомнят колко съм щастлив, че съм те игнорирал.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
      Тъп съм, та затова да Ви попитам нещо
      Значи дори и сега, при тотална карантина и толкова малко заразени и умиращи болниците имат проблеми.
      А какво ще стане, ако премахнат предсрочно тоталната карантина?
      Как какво? Ще настъпи повсеместен небивал икономически подем и ще измрат няколко "бабички" както бе вече упоменато в сий форум. И ти сега какви въпроси задаваш ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Безрезервно .
        Ти се смееш, ама статистиката е от Дявола.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Аз веднъж го гледах този клип и веднага ми стана ясно къде е измамата. Ако сега говорим за друг клип, пак ще си направя труда да го изгледам. Но по първите 20-30 секунди аз останах с впечатлението, че това е същия клип.

          По отношение на експертизата:
          По света има много хора, които са тесни експерти в дадена област по причина, че усилено са изучавали или усилено са практикували своята тясна специалност. Уважавам такива хора и винаги се вслушвам в тяхното експертно мнение, ако касае точно тяхната тясна област от познанието.

          За съжаление обаче всички експерти по света страдат от една обща болест - прекалено високо самочувствие, породено от огромните им познания в дадената област. Това самочувствие обаче им изиграва лоша шега, и те без да се усетят, започват да се изживяват като експерти във всички останали области на познанието, един вид като специалисти по всичко. И разбира се веднага стават смешни, за което си заслужават критиките.

          Специалист по вирусология, който покрай верните твърдения по специалноста си, започва да приказва смешки в областа на математиката, статистиката, политиката и/или икономиката. Е как да не му се подиграваш на такъв?

          Всяка жаба трябва да си знае гьола, и да не се изживява като специалист-експерт по чуждите гьолове.
          За себе си ли говориш че не разбрах
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
            Тъп съм, та затова да Ви попитам нещо
            Значи дори и сега, при тотална карантина и толкова малко заразени и умиращи болниците имат проблеми.
            А какво ще стане, ако премахнат предсрочно тоталната карантина?
            Не се ли сещаш какво ще стане, панихида през страстната седмица...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
              Ама ти вярваш ли на статистиката на Лукашенко?
              Или на Путин? Или на Ким Чен Ун?
              Безрезервно .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                Оплюване на един доказан специалист за изказани съждения в неговата тясно професионална област е доста сериозно явление.

                Същият този специалист се изказва първоначално по темата на своята експертиза, но после завършва с общосоциални, иконимически и дори социо-културни твърдения.

                Оплювайки тясната му експертиза, омаловажаваме и другите му твърдения, които по предполагане вероятно не са чак толкова тежащи, верни, доколкото той не е тесен специалист точно там.

                В ситуация като тази, това е опасно.

                Във визиите на някой такъв "човечец" може да се крие нашето спасение.
                Аз веднъж го гледах този клип и веднага ми стана ясно къде е измамата. Ако сега говорим за друг клип, пак ще си направя труда да го изгледам. Но по първите 20-30 секунди аз останах с впечатлението, че това е същия клип.

                По отношение на експертизата:
                По света има много хора, които са тесни експерти в дадена област по причина, че усилено са изучавали или усилено са практикували своята тясна специалност. Уважавам такива хора и винаги се вслушвам в тяхното експертно мнение, ако касае точно тяхната тясна област от познанието.

                За съжаление обаче всички експерти по света страдат от една обща болест - прекалено високо самочувствие, породено от огромните им познания в дадената област. Това самочувствие обаче им изиграва лоша шега, и те без да се усетят, започват да се изживяват като експерти във всички останали области на познанието, един вид като специалисти по всичко. И разбира се веднага стават смешни, за което си заслужават критиките.

                Специалист по вирусология, който покрай верните твърдения по специалноста си, започва да приказва смешки в областа на математиката, статистиката, политиката и/или икономиката. Е как да не му се подиграваш на такъв?

                Всяка жаба трябва да си знае гьола, и да не се изживява като специалист-експерт по чуждите гьолове.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  А данните от Италия днес са много обнадеждаващи и като бройка нови случаи и като умрели. Май от поне десет дена не е имало такива ниски числа там.
                  Italy 128,948 +4,316 15,887 +525 21,815 91,246 3,977 2,133 263 691,461 11,436
                  Има някакво подобряване в Италия, но съм забелязал, че през Уикенда числата са по-спокойни навсякъде за да избухнат през работната седмица.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                    Тъп съм, та затова да Ви попитам нещо
                    Значи дори и сега, при тотална карантина и толкова малко заразени и умиращи болниците имат проблеми.
                    А какво ще стане, ако премахнат предсрочно тоталната карантина?
                    ще лъсне насрания гъз на тиквата.
                    Както лъсна че няма ни един лев ….
                    Ще настанат размирици, грабежи.
                    А сега всички умират тихо и кротко дома и всичко е шест.
                    Има пандемия а БОЛНИЦИТЕ ФАЛИРАТ. НЯМАТ ПАЦИЕНТИ !?!?!?
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Добро БЦЖ? Мейби...щото фините са от другата страна на барикадата, а тия са си наши.
                      Не знам,може да е от БЦЖ-то, а може и да е от безкрайните беларуски блата. Лукашенко ги изсипва там и изчезват без следа. Няма камиони, няма крематориуми, всичко е девствена природа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
                        Не знам, но тия са някаква енигма. Финландците са още по на север, пък си взеха мерки. Лукашенко вкарва голове и размахва стик, а Борис Джонсън стои оклюмал в болницата със забит термометър. Този контраст е смайващ.
                        Ама ти вярваш ли на статистиката на Лукашенко?
                        Или на Путин? Или на Ким Чен Ун?

                        Коментар


                        • По-весело бе, хора!

                          https://www.youtube.com/watch?v=C4DPEEQZagM
                          (да не ви пускам версията на "Черно фередже"... )

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                            Множество от хроничните заболявания не се обслужват, ако не са спешни. Карантина има и за болниците, защото трудно разделят потоците. Засега.
                            Тъп съм, та затова да Ви попитам нещо
                            Значи дори и сега, при тотална карантина и толкова малко заразени и умиращи болниците имат проблеми.
                            А какво ще стане, ако премахнат предсрочно тоталната карантина?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                              Не знам, но тия са някаква енигма. Финландците са още по на север, пък си взеха мерки. Лукашенко вкарва голове и размахва стик, а Борис Джонсън стои оклюмал в болницата със забит термометър. Този контраст е смайващ.
                              Добро БЦЖ? Мейби...щото фините са от другата страна на барикадата, а тия са си наши.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                                Оплюване на един доказан специалист за изказани съждения в неговата тясно професионална област е доста сериозно явление.

                                Същият този специалист се изказва първоначално по темата на своята експертиза, но после завършва с общосоциални, иконимически и дори социо-културни твърдения.

                                Оплювайки тясната му експертиза, омаловажаваме и другите му твърдения, които по предполагане вероятно не са чак толкова тежащи, верни, доколкото той не е тесен специалист точно там.

                                В ситуация като тази, това е опасно.

                                Във визиите на някой такъв "човечец" може да се крие нашето спасение.
                                Няма от какво да се "спасяваме," освен от поредния грип.

                                Коментар

                                Working...
                                X