IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

    Времето на Антихриста. Апокалипсис сега!
    Дето се казва - от здраве към робство.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Така е - светът никога повече няма да бъде същия такъв, какъвто го познавахме.

      Следващата стъпка е слагането на чип подкожно на всеки един човек. В началото ще е доброволно, но с уловката, че само който има чип, само той ще може да се движи свободно, защото зеления му пропуск ще е закодиран в чипа. Всички останали ще са втора ръка хора, и на тях ще се гледа като на затворници, нямащи право да напускат населеното място, да не говорим за напускане на държавата.
      Времето на Антихриста. Апокалипсис сега!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

        Да, де, ама един още по-голям ум е казал - "Който е навсякъде, той е никъде". Сенека. Това е фундаментален епистемиологичен проблем.
        Да, разграничението е в качествата на индивида.
        В момента в който въпросния изтъкне "знаеш ли кой съм аз" се самозачерква. Всички велики умове и специалисти имат без изключение една обща черта - самоиронията!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

          Гигов,аз съм паникьор,признавам си....Освен паникьор,.
          Не е ясно за връзката с темата,
          но текстът е хубав и много човешки!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
            относно тесните специалисти, ще цитирам един велик ум на човечеството:

            1.Ако знаете нещо само и единствено в една област - то и от тази област всъщност нищо не знаете!
            2.ЧОВЕШКИЯТ УМ Е ОГРАНИЧЕН,затова е по-добре по малко, да знаеме от всичко и ДА МИСЛИМ!

            и те така те,
            като и се загордее някой че е тесен специалист....в 88% е зубрач, с никаква мисъл м/у ушите - става за справочник и нищо повече! Другото с което се разпознават начетените глупаци е, че лично се обиждат на съсловие....
            Да, де, ама един още по-голям ум е казал - "Който е навсякъде, той е никъде". Сенека. Това е фундаментален епистемиологичен проблем.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Аз веднъж го гледах този клип и веднага ми стана ясно къде е измамата. Ако сега говорим за друг клип, пак ще си направя труда да го изгледам. Но по първите 20-30 секунди аз останах с впечатлението, че това е същия клип.

              По отношение на експертизата:
              По света има много хора, които са тесни експерти в дадена област по причина, че усилено са изучавали или усилено са практикували своята тясна специалност. Уважавам такива хора и винаги се вслушвам в тяхното експертно мнение, ако касае точно тяхната тясна област от познанието.

              За съжаление обаче всички експерти по света страдат от една обща болест - прекалено високо самочувствие, породено от огромните им познания в дадената област. Това самочувствие обаче им изиграва лоша шега, и те без да се усетят, започват да се изживяват като експерти във всички останали области на познанието, един вид като специалисти по всичко. И разбира се веднага стават смешни, за което си заслужават критиките.

              Специалист по вирусология, който покрай верните твърдения по специалноста си, започва да приказва смешки в областа на математиката, статистиката, политиката и/или икономиката. Е как да не му се подиграваш на такъв?

              Всяка жаба трябва да си знае гьола, и да не се изживява като специалист-експерт по чуждите гьолове.
              Тук си прав!
              И аз гледам доста да внимавам при употребата на разни думи като експерт, начетен(ерудиран, образован), интелигентен и ... как това се проявява в общуването в общественото пространство.

              Да, субектът може да е всичко посочено горе, но ако е с огромно самочувствие, нарцис, емоционален агресор и др., това не е културен индивид (в широк смисъл) и може да стане опасен.

              Може и да греша, но Бакди е деликатен и ненатрапчив.
              Не значи, че трябва да забравим всичко друго и да слушаме само него.
              Просто мисля, че през цялото време не трябва да забравяме и гласове на инакомислещи - Мангъров, Бакди и т.н.

              Пък, умните глАви, да решават там.
              Преди това, да ме убедят, че си струва да ги послушам.
              А това е доста трудно!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Balu Разгледай мнение
                "Тигрица в нюйоркски зоопарк се зарази с коронавирус"

                https://bit.ly/39SlDdL

                И по тигрите тръгна.
                Но няма да им се отпусне сърцето с "тигърски грип" за нас. Гриповете за нас са се свински, патешки, магарешки, кравешки и т.п. Не сме тигри, а и те не са.

                Ноу тайгър флу фор Мунчо!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                  Мерси ТАТО.
                  Това видео трябва да се види от всички.
                  Нормалните хора ще го оценят, а паникьорите ще го отхвърлят дори без да го изгледат.
                  Гигов,аз съм паникьор,признавам си....Освен паникьор,съм и планинар...
                  Освен че съм планинар,съм и планинар - паникьор....Което ще рече,че когато в града е 30 - градуса,аз потеглям към планината в "пълно бойно снаряжение"...Паникьорство не ми е проблем,когато си ходя сам по баирите....Паникьорството ми става проблем,когато няколко човека ме помолят да ги закарам в 30 градусовата градска жега на походче из планините...Почвам с паньорските съвети :затворени обувки,а не сандалки,дълги панталони,полар,яке и т.н.....
                  Започват се подигравките - "А бе ние не можем да дишаме от жега,какви якета ,полари и прочие...."
                  Естествено ,на утринта половината не са спазили паникьорските ми препоръки...
                  И да,понякога всичко си минава в шеги и закачки....
                  Проблемът е, когато планината реши да покаже,колко е величествена и непредсказуема, и ние колко сме малки и жалки....А такива случаи съм имал не един...
                  Проблемът е, когато сме тръгнали от 30 градусовата градска жега,кефим са на 18 градусовия хлад .....и само за 10 минути падне мъгла,завали суграшица, и температурата падне до 0- та,та и под нулата ....Тогава,само след 5-10 минути,ноктите на краката на тия със сандалките са почнали да посиняват,другите с късите гащи и тениски,невслушали се в моите паникьорски съвети, почват да потреперват от студ.... и ,аз - паникьорът се чудя как да разпределя раницата си ,на кой какво да дам....
                  От години ,категорично отказвам да "вземам" с мен такива смели хора,които отказват да се вслушат в паникьорските ми съвети...
                  Ами така сме ние паникьорите и бъзльовците.....
                  Не можем да се мерим със смелчаците с къси гащи,тениски,джапанки и сандалки из планините....
                  То ,това ,дето го написах,май няма нищо общо с темата,ама аз вече така съм се панирал,че не зная в коя тема пиша....

                  Коментар


                  • относно тесните специалисти, ще цитирам един велик ум на човечеството:

                    1.Ако знаете нещо само и единствено в една област - то и от тази област всъщност нищо не знаете!
                    2.ЧОВЕШКИЯТ УМ Е ОГРАНИЧЕН,затова е по-добре по малко, да знаеме от всичко и ДА МИСЛИМ!

                    и те така те,
                    като ми се загордее някой че е тесен специалист....в 88% е зубрач, с никаква мисъл м/у ушите - става за справочник и нищо повече! Другото с което се разпознават начетените глупаци е, че лично се обиждат на съсловие....
                    Last edited by satz; 06.04.2020, 12:37.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Ако знаеш на къв хал съм ... Не ми е до смях, но днес, признавам си, иронията ми е в повече ...
                      Разбирам те, и аз съм в шибаното око на бурята, но се сещам за онзи прекрасен италиански филм - "Животът е прекрасен" с Роберто Бенини. Всъщност, самият живот е една бездънна ирония.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                        Чудна работа, тук никой сега не спира болните от всякакви болести да се лекуват и да бъдат оперирани и лекувани.
                        Не е ли така и в българия сега?
                        За къде тук пишеш ? Ще ти кажа какво видях - една болница където вкараха да излекуват именит бизвнесмен от вируса, беше "карантирана" с полиция . Дори снабдяването с лекарства беше преустановено и ни беше препоръчано да си ги купим от аптеката . За човек в реанимация препоръчаните скъпи лекарства са животоспасяващи ...ако не знаеш. Факт
                        Къде е щаба ???
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                          Ти се смееш, ама статистиката е от Дявола.
                          Ако знаеш на къв хал съм ... Не ми е до смях, но днес, признавам си, иронията ми е в повече ...

                          Коментар


                          • "Тигрица в нюйоркски зоопарк се зарази с коронавирус"

                            https://bit.ly/39SlDdL

                            И по тигрите тръгна.
                            Добре че кучетата любимци са незасегнати, че стопаните им нямаше да смеят да мръднат от къщи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                              Няма от какво да се "спасяваме," освен от поредния грип.
                              Базирам се само на човешкия си опит, здравия скептицизъм и формалната логика.

                              Давам си сметка, че личният ми хоризонт е къс, експертизата ограничена и гледам да не бързам с големи, занитващи, крайни изводи.

                              Може би става дума за грипоподобна инфекция, със завишени норми на заболеваемост и смъртност.
                              Като всекидневен, народен начин на изказ, може да го наречем и грип. Не съм чул испанците да подскачат и възразяват, че инфлуенцата от края на ПСВ е наречена "испанска". Има гадно конотиране. По тази причина сега китайците не са съгласни вирусът да стане "китайски". Разбирам ги. Ролята им във всичко това е неясна. Изтляването на заразата там причинява дупки от неяснотии в мен.

                              Употребявам думата спасение в един доста по-широк - социокултурен смисъл.

                              Зад тази врата има огромна бездна.
                              Няма да е тук коментирането и.
                              Нито сега!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                                Може би грешката е в моя телевизор, но не ви ли се струва, че в Китай нещата пак засмърдяват? Предстои ли според вас нов бум на епидемията там?
                                Мен ме притеснява не Китай а Япония. Сякаш там нещата ще излязат от контрол.

                                Коментар

                                Working...
                                X