IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

    Окопите ги изкопахме и адмирации за доброто копане. Ама битка не се печели докато седиш залегнал в окопа. Все някога трябва да се излезе от него. А дори когато си в окопите, трябва поне да разузнаваш активно противника и да търсиш слабите му места - аз му викам ТЕСТВАНЕ !!!

    Никой не говори да отварят дискотеките и стадионите, но защо да не мога да:
    * отида да потичам в парка (ще ми вдигне имунитета) - нито ще заразя някого, нито мен ще заразят;
    * да седна САМ заедно с детето си в парка да подишаме чист въздух ?!?
    * Защо да не мога да отида на изследване, че да ми помогнат с не-covid заболяване;
    * защо да не мога да отида на зъболекар;
    * защо да не мога да отида до родителите или брат/сестра ми в друг град

    И пак най-важното - защо не ТЕСТВАМЕ за бога ?!? Айде да не е цялото население (ясно е че няма толкова тестове, а и логистично), но примерно някакви таргет групи:
    - Завърнали се от чужбина;
    - продавачките в магазини/супермаркети (ще са доста по-представителна извадка от полицаите);
    - банкови служители/ инкасаторски пунктове;
    - шофьори в градския транспорт;
    - популации в различни населени райони - големи градове, "средни градове", някои села.... цигански квартали.

    По 10'000 бързи теста на горните групи са 50'000 теста - при ~30 лв. (реално са по-малко сигурно) - 1,5 млн.лв.... Много ли са (на фона на искания за ей така 10 млрд. кредити, да имаме.....)

    Но ще имаме някакви данни за анализ и преценка на ситуацита/епидемичната обстановка..... Ама ти викаш да си седим просто в окопите ?!?

    .... Или защо не се тестват поне хора със симтоми (имам предвид и по-малки.... сега ако не си на умиране, не те тестват);

    Никой ли не чете какво всъщност казвам: 1.) Мерките са непропорционални и 2.) трябва тестване..... Никой не говори за дискотеки за бога !

    И все пак някой ще отговори ли на въпроса ми - с тия темпове на нищоправене, кога ще се вдигнат мерките ?!?

    Не са много, но не са дадени на правилните хора.....

    пп Не знам доколко е вярно, но чух, че до седмица могат да доставят 1 млн теста....ОТ КАЧЕСТВЕНИТЕ....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

      Окопите се копаят преди да започне битката...И се копаят дълбоки,а не чакаш да забумтят противниковите оръдия и тогава в зависимост от силата на огъня ,да почнеш да преценяваш ,колко дълбоки окопи ще копаш...Ще е късно и "нездравословно" за голяма част от "състава"... Шведите започнаха да копаят окопите по време на битката....Резултатите са видими....
      Окопите ги изкопахме и адмирации за доброто копане. Ама битка не се печели докато седиш залегнал в окопа. Все някога трябва да се излезе от него. А дори когато си в окопите, трябва поне да разузнаваш активно противника и да търсиш слабите му места - аз му викам ТЕСТВАНЕ !!!

      Никой не говори да отварят дискотеките и стадионите, но защо да не мога да:
      * отида да потичам в парка (ще ми вдигне имунитета) - нито ще заразя някого, нито мен ще заразят;
      * да седна САМ заедно с детето си в парка да подишаме чист въздух ?!?
      * Защо да не мога да отида на изследване, че да ми помогнат с не-covid заболяване;
      * защо да не мога да отида на зъболекар;
      * защо да не мога да отида до родителите или брат/сестра ми в друг град

      И пак най-важното - защо не ТЕСТВАМЕ за бога ?!? Айде да не е цялото население (ясно е че няма толкова тестове, а и логистично), но примерно някакви таргет групи:
      - Завърнали се от чужбина;
      - продавачките в магазини/супермаркети (ще са доста по-представителна извадка от полицаите);
      - банкови служители/ инкасаторски пунктове;
      - контрольори (може и шофьорите) в градския транспорт;
      - популации в различни населени райони - големи градове, "средни градове", някои села.... цигански квартали.

      По 10'000 бързи теста на горните групи са 50'000 теста - при ~30 лв. (реално са по-малко сигурно) - 1,5 млн.лв.... Много ли са (на фона на искания за ей така 10 млрд. кредити, да имаме.....)

      Но ще имаме някакви данни за анализ и преценка на ситуацяита/епидемичната обстановка..... Ама ти викаш да си седим просто в окопите ?!?

      .... Или защо не се тестват поне хора със симтоми (имам предвид и по-малки.... сега ако не си на умиране, не те тестват);

      Никой ли не чете какво всъщност казвам: 1.) Мерките са непропорционални и 2.) трябва тестване..... Никой не говори за дискотеки за бога !

      И все пак някой ще отговори ли на въпроса ми - с тия темпове на нищоправене, кога ще се вдигнат мерките ?!?
      Last edited by Van Basten; 09.04.2020, 19:34.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

        Ако е мръсна дума и цапа гащи. Няма АКО.
        Ама бях силно възмутен и потресен от решението (на правителството Орешарски) за издигането на Делян Пеевски за шеф на ДАНС. Тогава го изразих съвсем недвусмислено във форума, които ме познават може би помнят.
        А иначе Корнелия Нинова не я понасям. Не мога да си я представя и не я искам начело на правителството. Смятам че няма да е по-добра от Тиквата, когото направо мразя.
        А, и Слави Трифонов не става, за да не ме питаш пък за него.

        +111

        Сал едно решение има - Гигов мин. председател а аз негов заместник....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение

          Е, стига де! Непропорционални мерки означава че буквално ще умрат много повече хора отколкото ако ги няма мерките.
          Айде сега, 1001 нощ, ти би ли умрял по време на отпуска!?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

            Е, ти не чули бе? Няма болни щот има мерки, ама АКО нямаше строгите мерки на бате Боко, то..... апокалипсис!
            Няма крокодили щот ръсят с пясък, ама АКО не тъсеха....

            Една позната аптекарка (от 35 години фармацевт, магистър) днес ми каза, че според нея България е преживяла този вирус през 2008г и затова сега го прекарваме по-лесно.
            Имам лични впечатления за прекарана болежка на жена ми ( 20 дни тежък грип) и на 3 колеги с утежняваща пневмония по туй време.....Само годината е 2012....
            пп Нали сега е време за размисъл върху живота, снемане на кадри от събития, оценка на пропуснати ползи, съжаления за пребързани действия ( например - Ах защо не се ожених за Пищапухнагел....и ако се бях, къде щях да съм...)

            пп Майната му защо не боледуваме....Този въпрос тиквите да си го задават после..
            Сега да мислят как ще спасяваме хората от глад, производството от тотален крах и държавата от колапс !!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              а пушки не трябват ли или ние ще чакаме да минат и заминат чуждите армии и да не ни видят?
              Колкото и да е дълбока таз землянка все ще ни се види голия гъз
              Защо не си купиш вислококачествени маски за многократка употреба? Мен инвазията на коронавирусът в България ме хвана неподготвен(нямах налеични маски), но с цената на повече средства, упоство и постоянство се снабдих 6 броя висок клас респираторни маски на 3м, съответното количество филгри за всяка една от тях и с още 10 броя български полумаски МР70. Просто се изисква да се жертват лични финанси и време, в което да търсиш, да проучваш, за да се снабдиш със средства за лична дихателна защита.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                Е то какъв е смисълът от мерки ако е имало "поражения"!?
                Мерките затова са "мерки", за да няма "поражения".
                И какво значи "непропорционални", щом като са имали ефект.
                Е, стига де! Непропорционални мерки означава че буквално ще умрат много повече хора отколкото ако ги няма мерките. Ако калкулираме с икономиката, загубата на човешки животи ще е в пъти над смешните рапортувания Ковид, макар че 80% от умрелите са си чакали каквото и да било за да се разделят с живота и на практика не са умрели от грип.
                Днес чух трети премиер министър да казва че няма как да не се вземат същите мерки от дадена държава, предвид че сме в глобално общество, тоест е политически некоректно да неглижираш истерията.
                Да ме извиняват индийците, но те се къпят в Ганг... та какъв корона вирус какви пет лева.., но и те вкарват мерки Обаче, при 1.5 милиарда население почти нямат заразени… Ми че къ, що не

                Коментар


                • Икономиката ще тръгне като хората почнат да харчат. Докато не почнат да потребяват и да се отвори всичко - нищо няма да стане. Някои хора ще ходят на работа и ще си клатят краката щото няма да имат клиенти или реализация на продукцията.

                  https://automedia.investor.bg/a/2-no...se-sgromolyasa

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                    Ако искате да направим прогнози.

                    Моята е, че въпреки че му разказаха играта на Банско и го нарочиха за развъдник, няма да се окажат много хора, които са а антила (индикация, че са прекарали вируса) - залагам на макс 5 %.( деже вероятно и по-малко: 2-3 %).

                    И тогава излиза пак въпроса - к'во праим?

                    Седим по къщята още 12 месеца, понеже PR генерала ще каже, че "Ето - има още мноооого хора, които могат да се заразят"....
                    Е, ти не чули бе? Няма болни щот има мерки, ама АКО нямаше строгите мерки на бате Боко, то..... апокалипсис!
                    Няма крокодили щот ръсят с пясък, ама АКО не тъсеха....

                    Една позната аптекарка (от 35 години фармацевт, магистър) днес ми каза, че според нея България е преживяла този вирус през 2008г и затова сега го прекарваме по-лесно.
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                      "...mass gatherings, maybe, in a certain sense more optional.
                      And so until you’re widely vaccinated those [activities] may not come back at all..."Бил Гейтс

                      Човека казва в прав текст или ваксинация или никакви групови събирания.
                      Тоест, другата година.

                      Май ще те разочаровам, но изглежда ще е до Април 2021.
                      Щото, една страна ще се изчисти, друга няма, ама те ше се мешат пак,
                      после почнала есента и зимата,
                      грипа и короната ще правят секс на студено зимъска както си обичат,
                      януари-февруари-март пълен леш, щото има авитаминоза и няма слънце,
                      и така, който оцелял и избутал до тогава икономически, избутал.
                      Останали са по-малко хора, няма такъв трафик и природата една по-чиста.
                      Тоя човечец с неговите мераци за повсеместна ваксинация ако иска да затваря щатите ...даже и граничен котрол да въведат между отделните щати ...може и стени между тях да си построят или с ровове с крокодили (идеята не е моя - на Тръмп е)
                      И да ограничат влизането на всички чужденци ...а най-добре да не пускат никой да излиза от земята на индианците .
                      Като споменах последните се сетих за одеалата-подаръци , които са им изпращали янките
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                        Окопите се копаят преди да започне битката...И се копаят дълбоки,а не чакаш да забумтят противниковите оръдия и тогава в зависимост от силата на огъня ,да почнеш да преценяваш ,колко дълбоки окопи ще копаш...Ще е късно и "нездравословно" за голяма част от "състава"... Шведите започнаха да копаят окопите по време на битката....Резултатите са видими....
                        а пушки не трябват ли или ние ще чакаме да минат и заминат чуждите армии и да не ни видят?
                        Колкото и да е дълбока таз землянка все ще ни се види голия гъз
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                          Не е така. Това е пресилено тълкование. С тоя акъл може и година да продължи всеобщият арест, само да не дадем жертви.
                          Що година бе Траки, всички държави са блокаж, има ли икономически смисъл да седим развързани и пак да не правим нищо. Поне хората да оцелеят и да събират сили.
                          Last edited by precakanoto; 09.04.2020, 19:10.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                            А какво щеше да ти е мнение за същите мерки,ако бяха взети от правителство на БСП?!
                            Ако е мръсна дума и цапа гащи. Няма АКО.
                            Ама бях силно възмутен и потресен от решението (на правителството Орешарски) за издигането на Делян Пеевски за шеф на ДАНС. Тогава го изразих съвсем недвусмислено във форума, които ме познават може би помнят.
                            А иначе Корнелия Нинова не я понасям. Не мога да си я представя и не я искам начело на правителството. Смятам че няма да е по-добра от Тиквата, когото направо мразя.
                            А, и Слави Трифонов не става, за да не ме питаш пък за него.
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                              Непропорционални означава, че затворихме държавата при 20-25 ново-ретистрирани случаи на ден.... Ако имахме по 1000 на ден, какво щяха да ни правят - да ни разстрелват директно, че да не се мъчим ?
                              "Щяха" да ни правят, каквото правят по другите държави от челната класация - виждаш какво правят

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                                Какво месиш Швеция, говорим за България !!!
                                И понеже ти схващам намека, се повтарям "Мерките в момента са непропорционални на пораженията в БЪЛГАРИЯ от CoVid и тотално игнориращи пораженията от самите мерки"..... Никъде не съм казвал "Никакви мерки" !!!

                                А сега ако можеш ми отговори по същество на въпроса:

                                Та един въпрос към PR генерала (или на съмишлениците му тук):

                                Ако при КОНТАКТНИ лица (полицаите всеки ден са "извън" карантината и изолоцаята) се установяват под 1% срещнали вируса след 1 месец епидемия и при положение, че засичаме по нови 20-30 случая дневно.... След колко месеца, НЕконтакните (изолирани в момента) лица ще достигнат до 60-70 % с антитела, че да се съгласи, че трябва да се облекчат мерките и да се възобнови живота в страната ?!?
                                Окопите се копаят преди да започне битката...И се копаят дълбоки,а не чакаш да забумтят противниковите оръдия и тогава в зависимост от силата на огъня ,да почнеш да преценяваш ,колко дълбоки окопи ще копаш...Ще е късно и "нездравословно" за голяма част от "състава"... Шведите започнаха да копаят окопите по време на битката....Резултатите са видими....

                                Коментар

                                Working...
                                X