IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Един, ама за по-сигурно го има 4 пъти.
    А това не е ли странно според теб ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

      Не бяха ли 3, аз поне така се информирах.
      Има и еди жълтък, та стават 4
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


        Мисля, че пропускаме много важен момент!

        Ако това е наистина добре обоснован извод: КОЯ Е ПРИЧИНАТА у младите /днес/ - да е затруднено изграждането на очаквания имунитет!
        Причини много може да се търсят, има прекалено много вредни неща в новия ни начин на живот. Но по скоро аз си мисля, че една аномалия не може да е сама. Т.е. по-младите го карат много по-леко и няма голяма смъртност, а младите не изграждат антитела. Според мен именно там е връзката, че го карат леко и затова не изграждат достатъчно антитела. Не съм лекар и не разбирам от такива неща, но това ми е в акъла извън всички вредни неща в новия ни начин на живот.

        Xman1 , леле ти си отговорил и си потвърдил именно това, което си мисля. Очевидно си го обяснил много по-добре и си дал научното обяснение за моето предположение
        Last edited by pepe1234; 09.04.2020, 20:42.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

            Не бяха ли 3, аз поне така се информирах.
            Един, ама за по-сигурно го има 4 пъти.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение
              като говорите за вируса, нали не забравяте, че в него има едни странни 4 белтъка на СПИН.... там е ключа за палатката и връзката с имунитета
              Не бяха ли 3, аз поне така се информирах.

              Коментар


              • като говорите за вируса, нали не забравяте, че в него има едни странни 4 белтъка на СПИН.... там е ключа за палатката и връзката с имунитета

                Коментар


                • [QUOTE=Xman1;n3577972]


                  Този въпрос много хора ми го задават, гледам и във форума се задава, затова реших да отговоря, макар да не съм вирусолог. Учил съм микробиология и генетика. В момента съм се заровил в едни научни материали, но е малко трудно за два месеца да разбера неща, които хората ги учат с години, все пак ще се опитам да дам отговор, тъй като тук във форума очевидно няма вирусолог или не иска да пише.

                  Така защо младите хора, не са изградили антитела. Защото може да не са им били необходими, имунната система не бори вирусите само с анти-тела, има и други начини (например унищожаване на заразените клетки). Младите хора имат силен имунитет, прихванали са малко количество вируси имунната система е действала с "тежката артилерия" и е унищожила вируса за нула време, не е имало време да се изградят специализирани антитела (или са се изградили малък брой). При младите хора, понеже имунната система е млада и силна, но и "глупава", понякога може да нанесе повече вреда на организма при война с вирусите, отколкото при по-възрастните. В случая с тези млади хора, обаче вируса не е бил многоброен и имунната система го е унищожила, съответно има малко антитела или изобщо липсват.

                  Сега да обясним какво значи имунитет срещу вирусите и как се придобива и запазва той. Имунитет означава, че имунната система е "запомнила" съответния вирус, при предходно боледуване (или ваксина) и много бързо изгражда съответните специализирани антитела, срещу съответния вирус. За целта си има специализирани клетки, които пазят информация, за заболяването. (понякога за много дълго време)

                  В случая срещу Коронавируса, дали се изгражда траен и силен имунитет или не, никой не знае, защото заболяването е от много скоро.

                  Но ето да вземем вируса на грип за пример, срещу грип също не се изгражда траен имунитет, защото вируса мутира много бързо и имунитета (или ваксината) от тази година, вече не му действа на следващата година.

                  Но реално погледнато ние всички имаме някакъв имунитет срещу грипа, защото ни "навестява" всяка година и имунната ни система го "познава".

                  За Коронавирусите нещата са малко по различни, нашият имунитет познава 4 от тях, но този COVID 19 не прилича на тях, а прилича повече на SARS и MERS, които са ни непознати. Съответно имунната система при заразяване използва други способи, а не специализираните антитела и така нанася големи поражения на организма на болния човек, затова и последствията са толкова тежки.

                  Разбира се ако тук има вирусолог или имунолог, който може да обясни по-добре, да заповяда и да ни разясни на всички, какво се случва.

                  [/QUOTE

                  като говорите за вируса, нали не забравяте, че в него има едни странни 4 белтъка на СПИН.... там е ключа за палатката и връзката с имунитета

                  Коментар


                  • https://www.facebook.com/borislav.ba...790814644/?t=5

                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                      Мисля, че пропускаме много важен момент!

                      Ако това е наистина добре обоснован извод: КОЯ Е ПРИЧИНАТА у младите /днес/ - да е затруднено изграждането на очаквания имунитет!

                      Този въпрос много хора ми го задават, гледам и във форума се задава, затова реших да отговоря, макар да не съм вирусолог. Учил съм микробиология и генетика. В момента съм се заровил в едни научни материали, но е малко трудно за два месеца да разбера неща, които хората ги учат с години, все пак ще се опитам да дам отговор, тъй като тук във форума очевидно няма вирусолог или не иска да пише.

                      Така защо младите хора, не са изградили антитела. Защото може да не са им били необходими, имунната система не бори вирусите само с анти-тела, има и други начини (например унищожаване на заразените клетки). Младите хора имат силен имунитет, прихванали са малко количество вируси имунната система е действала с "тежката артилерия" и е унищожила вируса за нула време, не е имало време да се изградят специализирани антитела (или са се изградили малък брой). При младите хора, понеже имунната система е млада и силна, но и "глупава", понякога може да нанесе повече вреда на организма при война с вирусите, отколкото при по-възрастните. В случая с тези млади хора, обаче вируса не е бил многоброен и имунната система го е унищожила, съответно има малко антитела или изобщо липсват.

                      Сега да обясним какво значи имунитет срещу вирусите и как се придобива и запазва той. Имунитет означава, че имунната система е "запомнила" съответния вирус, при предходно боледуване (или ваксина) и много бързо изгражда съответните специализирани антитела, срещу съответния вирус. За целта си има специализирани клетки, които пазят информация, за заболяването. (понякога за много дълго време)

                      В случая срещу Коронавируса, дали се изгражда траен и силен имунитет или не, никой не знае, защото заболяването е от много скоро.

                      Но ето да вземем вируса на грип за пример, срещу грип също не се изгражда траен имунитет, защото вируса мутира много бързо и имунитета (или ваксината) от тази година, вече не му действа на следващата година.

                      Но реално погледнато ние всички имаме някакъв имунитет срещу грипа, защото ни "навестява" всяка година и имунната ни система го "познава".

                      За Коронавирусите нещата са малко по различни, нашият имунитет познава 4 от тях, но този COVID 19 не прилича на тях, а прилича повече на SARS и MERS, които са ни непознати. Съответно имунната система при заразяване използва други способи, а не специализираните антитела и така нанася големи поражения на организма на болния човек, затова и последствията са толкова тежки.

                      Разбира се ако тук има вирусолог или имунолог, който може да обясни по-добре, да заповяда и да ни разясни на всички, какво се случва.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                        Окопите ги изкопахме и адмирации за доброто копане. Ама битка не се печели докато седиш залегнал в окопа.

                        И все пак някой ще отговори ли на въпроса ми - с тия темпове на нищоправене, кога ще се вдигнат мерките ?!?
                        И аз това питам от доста време, не че имам директни препоръки, но че нищо не правим е ясно. Явно не е решение което ще се вземе на национално ниво, та какво да препоръчвам в случая
                        Когато баровците кажат всичко ще е цветя и рози

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                          Никой не говори да отварят дискотеките и стадионите, но защо да не мога да:
                          * отида да потичам в парка (ще ми вдигне имунитета) - нито ще заразя някого, нито мен ще заразят;
                          * да седна САМ заедно с детето си в парка да подишаме чист въздух ?!?
                          * Защо да не мога да отида на изследване, че да ми помогнат с не-covid заболяване;
                          * защо да не мога да отида на зъболекар;
                          * защо да не мога да отида до родителите или брат/сестра ми в друг град
                          Начи няма лошо да ходиш в парка. То първо правителството каза хората да не се събират на групи. Ама никой не слушаше. Майките седяха на пейките и чоплеха семки по 3-4 майки на пейка. Децата си играеха на детската площадка. Пиянките се събираха да пият бира.

                          Т.е. хората не разбраха и не спазваха "Не се събирайте на групи". И затова последва - "Затваряме". Ако предложиш механизъм как да се обясни на хората да не се събират на групи като са в парка ще е добре. И трябва да работи.

                          Може да ходиш за други изследвания. Предполагам си работят. И на зъболекар може да отидеш, стига на него да му стиска да те прегледа. Щото чувам някои не работели. Предполагам има такива дето работят.

                          Ходенето до родители или брат и сестра - пак е по причина да не се събират много хора на едно място. Т.е. една семейна сбирка и да има един заразен и без симптоми - половината ще ви зарази е така от воле докато си седите на маса. Предполагам доста от заразените по Света са се заразили по този начин - семейни сбирки. Другия вариант е метро, градски транспорт и затворени помещения където прекарваш повече време със заразен.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Не се хаби , едва ли можеш да ги убедиш с аргументи ...
                            Тази дискусия ми напомня на темата за санирането . Как се хвърляха на амбразурата само ...но така и не обясниха как ще се направи прословутото ренгеново изследване и конструктивно усилване ...Впоследствие изчезнаха от форума със старта на програмата ...Резултата - за няколко млрд. има по един саниран блок на квартал
                            Сигурен съм, че и сега феновете на щаба блажат - някои дори го казаха в прав текст
                            УжасТТТ.
                            Така си потънаха 3 млрд лв ...
                            Имам спомен, че във водния цикъл за 10 г са вложени 11 млрд лв...Там поне парите са усвоени правилно....Почти във всеки град и село има вода целогодишно и тя е качествена, изворна дето му се вика...
                            Нооо, поне пътищата ни са пътища - ЕВРОПЕЙСКИ !!! ЕВАЛА !

                            пп Имам човек дето изпълнява такива проекти...По 26 К на апартамент се връзва бре...
                            То няма и по 2.6 К лв , ама кво да правиш...веригата дълга....
                            Last edited by 4i40; 09.04.2020, 19:46.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение


                              +111

                              Сал едно решение има - Гигов мин. председател а аз негов заместник....
                              Аааа, не 4и4о, тогава ше трябва да ходя на работа. Не ща и да командвам. Накомандвал съм се. Това за командването ми е омръзнало още като старши лейтенант. Не ща!
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                                Окопите ги изкопахме и адмирации за доброто копане. Ама битка не се печели докато седиш залегнал в окопа. Все някога трябва да се излезе от него. А дори когато си в окопите, трябва поне да разузнаваш активно противника и да търсиш слабите му места - аз му викам ТЕСТВАНЕ !!!

                                Никой не говори да отварят дискотеките и стадионите, но защо да не мога да:
                                * отида да потичам в парка (ще ми вдигне имунитета) - нито ще заразя някого, нито мен ще заразят;
                                * да седна САМ заедно с детето си в парка да подишаме чист въздух ?!?
                                * Защо да не мога да отида на изследване, че да ми помогнат с не-covid заболяване;
                                * защо да не мога да отида на зъболекар;
                                * защо да не мога да отида до родителите или брат/сестра ми в друг град

                                И пак най-важното - защо не ТЕСТВАМЕ за бога ?!? Айде да не е цялото население (ясно е че няма толкова тестове, а и логистично), но примерно някакви таргет групи:
                                - Завърнали се от чужбина;
                                - продавачките в магазини/супермаркети (ще са доста по-представителна извадка от полицаите);
                                - банкови служители/ инкасаторски пунктове;
                                - шофьори в градския транспорт;
                                - популации в различни населени райони - големи градове, "средни градове", някои села.... цигански квартали.

                                По 10'000 бързи теста на горните групи са 50'000 теста - при ~30 лв. (реално са по-малко сигурно) - 1,5 млн.лв.... Много ли са (на фона на искания за ей така 10 млрд. кредити, да имаме.....)

                                Но ще имаме някакви данни за анализ и преценка на ситуацита/епидемичната обстановка..... Ама ти викаш да си седим просто в окопите ?!?

                                .... Или защо не се тестват поне хора със симтоми (имам предвид и по-малки.... сега ако не си на умиране, не те тестват);

                                Никой ли не чете какво всъщност казвам: 1.) Мерките са непропорционални и 2.) трябва тестване..... Никой не говори за дискотеки за бога !

                                И все пак някой ще отговори ли на въпроса ми - с тия темпове на нищоправене, кога ще се вдигнат мерките ?!?

                                Не се хаби , едва ли можеш да ги убедиш с аргументи ...
                                Тази дискусия ми напомня на темата за санирането . Как се хвърляха на амбразурата само ...но така и не обясниха как ще се направи прословутото ренгеново изследване и конструктивно усилване ...Впоследствие изчезнаха от форума със старта на програмата ...Резултата - за няколко млрд. има по един саниран блок на квартал
                                Сигурен съм, че и сега феновете на щаба блажат - някои дори го казаха в прав текст
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X