IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ма няма страшно, бе пич. До сега в България беше нулевата вълна. Сега почва първата, няма се пуашиш, нѐма да ни подмине

    Кофти е, че прекалено рано въведохме мерките и сега се отива в другата крайност. Тъкмо като за една добра първа вълна

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Знам какво е да гледаш болен на легло. За пътуванията, тази година, май ще колкото по-малко, толкова по-добре. На същия принцип разреждам и офисното си присъствие. Аз съм свободна професия и не е проблем. Много неща могат да се уреждат дистанционно.

      Определено ни е нарушена конфортната зона. Спор няма. Според мен чак септември-октомври ще има някаква яснота как върви заболяването в Европа. Дъщеря ти по-добре да си стои там, ако там е работата ѝ. Много сложно стана.

      Комфортът - както всяко преходно състояние в живота ни - ако не сме прекалено изчанчени - си е лично усещане. Правиш нещо, защото ти харесва да го правиш, доволен/а си от това - и комфортът е налице! Толкова е елементарно!

      Което се урежда дистанционно - отвсякъде погледнато - е сигурно. Няма смисъл да се парадира с хипотетична "смелост", нито демонстрации от вида "вижте ме колко!" , но всеки знае себе си.

      "Яснотата" в Европа, поне според мен - ще е рехава. Хигиенните навици, колкото и да ги преекспонираме, са важни (за тези, които са на това мнение). Няма да създаваме нови правила за живот, но винаги (поне аз) ЩЕ имам едно на ум!

      Дъщеря ми - да си реши. Животът ИМ е там. Къде Коледа - мога да поживея с тях, за да усетим празниците, защото тя тогава е и родена... За лятото - по-скоро ще си се забавляваме с майка ми, без големи преходи ...(живот и здраве!)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Да, много лошо

        Не виждам как ще избегнем 500 на ден


        Ще сложиш ли някакъв срок и съответно някаква сума под формата на хубаво уиски на тази си прогноза, или пак ще се ляляме за спорта и ще плашим гаргите? Баси, как ви предлагам да вземете едно бързо уиски и как никой не иска и това си е - алтруисти

        Апропо, трети ден гледам справката за област Габрово и твърдо и упорито не намирам нито един заразен там - какво става??? Не, не твърдя, че Матеев е лъжец, ни най-малко, обаче аз в герП и БХ се кълна като в мръсните си чорапи, та някой да ми подскаже, моля - на световна конспирация с габровски отенък ми мяза, защото съм убеден, че Матеев не лъже и даже знае ЕГН-тата на заболелите/

        Страшно е, стойте си вкъщи, всички ще Омрем....

        П.С. Апропо, трети ден обикалям кръчмите с приятели - мда, понаплашили са ги хората, няма особено много клиентела (не е и малко де, то и времето е кофти). Сега и сезон като няма по морето и уент дъ хорс инто дъ ривър, заеви. Хотелите в София празни, по морето ми разказват, че е трагедия - е до това води преиграването със страховете на хората. Ма нищо, нищо, после да не ревете, щото асми си го направихте с апокалиптизма си!
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
          Аз БИХ я посъветвал отново - да се въздържа от смяна на обстановката и също - от големи пътувания!

          Но аз съвети НЕ давам! И в кошара НЕ вкарвам!

          Големи момичета - Животът си е ваш!

          Шах на бялата царица (дама)! Хубав ден!

          Аз пък около седмица преди масовото въвеждане шах!, на мерките в Европа на 13 март дадох мнението си на дъщерята, когато тя ми изпрати своя снимка от самолета, на която беше надянала намордник.

          Казах ѝ, че това е бошлаф работа, и че ако има някаква полза от маска, тя не е за собствена защита, а за защита на околните, но само ако си болен.
          Преди това бях ѝ поразказал туйчъц онуйчъц за световния фейк, наречен Ковид 19.

          Тя веднага свали маската, вслуша се в мнението на тейкя си, като отговори "Уф, олекна ми!", това за свалянето на маската.

          Досега и тя, и аз, всеки за себе си, продължаваме да сме силно скептични, много меко казано, към този световен фейк.
          И от тогава досега нямаме нито една причина да съжаляваме за мнението си, нито всеки от нас, нито наши близки и познати, нито близки и познати на близките на познатите.
          Защото това мнение се основава на науката и медицината, разказани от политически неповлияни и смели медицински специалисти, а не на лъжите на лекарите-убийци.

          Ето ви мнението на авторитетен руски медицински академик за световния фейк, от 29 март. Между другото, този материал набързо беше изтрит от големите медии и може да се намери само в маргинални сайтове, ако човек точно знае заглавието и името на автора.
          https://kazlenta.kz/16756-koronaviru...epidemiyu.html

          А ето ви, неграмотници, по съвременен материал за ваше ограмотяване, думите на доц. Чорбанов, вирусулог от БАН, този който ръководи създаване на ваксинаТА у нас. Интервю в бТВ от вчера.
          Интервюто.
          https://btvnovinite.bg/predavania/li...chorbanov.html

          Текстови извадки от видеото.
          https://www.24chasa.bg/zdrave/article/8712384

          За съжаление и двата сайта не позволяват копиране на текста от страницата, а не ми се занимава да влизам там с по-особени браузъри, надявам се, че сами можете да четете.
          Last edited by R1a1; 18.06.2020, 11:18.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


            Винаги съм бил на акъла, че на един пълнолетен човек - не бива да се дават (особено - непоискани) съвети.

            Въпреки горното, в разгара на събитията, през март - си позволих да дам съвет на една от моите дъщери - да отложи връщането си в България.

            В същото време, през март самият аз трябваше да пътувам многократно, за да полагам специфични грижи за майка ми, свързани с контакти с доста хора.

            Взех решението си да не се "крия" - по скоро - ПРИНУДЕН от обстоятелствата, като се "майтапех" (както се казва - на гол г...з!)... Майка ми беше сдала багажа, бяха й подсказали, че слабостта й е свързана с вируса... и тя все това ми "пилеше" на главата, защото - как не се опитвах да говорим за различни неща... Тя все се връщаше на това, че ще... умре!

            Та, как да успокоиш такъв човек, с който си 24 часа на едно място? В опитите ми за духовитост, казвах й - че, ако ОмреМ, тя е в по-добрата ситуация! Що, ли? Защото тя си е "заплюла" ... гроба на баба ми (лека й пръст)..., а мен - кой знае къде ще ме лашнат... ))

            Това май донякъде я успокояваше... И аз много обичам моята баба!

            Странно е да пиша подобни неща, нали! Преживяни! От начало - до край!

            Тия дни ходихме с майка ми на гроба на баба ми! Тя ме похвали,че зная къде се намира, защото тя нямало да се оправи!!! Казах й, че няма да й се наложи да го търси сама! ))

            Животът си прави вицове!

            ..............

            Та, в голямата пандемия просто претръпнах! Животът го изисква! Реших: маска, дезинфекция, мокри кърпи, хигиена!

            Натам: каквото сабя покаже!

            .................

            В Австрия рестрикциите отдавна падат, но не зная дали дъщеря ми ще се връща в България. Не ми се иска отново да повдигам въпроса. Най-вероятно ще си дойде, но нека сама да реши това!

            Аз БИХ я посъветвал отново - да се въздържа от смяна на обстановката и също - от големи пътувания!

            Но аз съвети НЕ давам! И в кошара НЕ вкарвам!

            Големи момичета - Животът си е ваш!

            Шах на бялата царица (дама)! Хубав ден!

            А моята през два месеца умира вече 20г...Аз съм и свикнал и не и се връзвам на приказките и с извънземните.Майка ми е обичам я такава каквато е ще се грижа за нея докато е жива или аз съм жив..Понякога ни разсмива много е весело кат почне да разправя само на нас вчера как щяла да умре докато ни нямало

            Коментар


            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


              Винаги съм бил на акъла, че на един пълнолетен човек - не бива да се дават (особено - непоискани) съвети.

              Въпреки горното, в разгара на събитията, през март - си позволих да дам съвет на една от моите дъщери - да отложи връщането си в България.

              В същото време, през март самият аз трябваше да пътувам многократно, за да полагам специфични грижи за майка ми, свързани с контакти с доста хора.

              Взех решението си да не се "крия" - по скоро - ПРИНУДЕН от обстоятелствата, като се "майтапех" (както се казва - на гол г...з!)... Майка ми беше сдала багажа, бяха й подсказали, че слабостта й е свързана с вируса... и тя все това ми "пилеше" на главата, защото - как не се опитвах да говорим за различни неща... Тя все се връщаше на това, че ще... умре!

              Та, как да успокоиш такъв човек, с който си 24 часа на едно място? В опитите ми за духовитост, казвах й - че, ако ОмреМ, тя е в по-добрата ситуация! Що, ли? Защото тя си е "заплюла" ... гроба на баба ми (лека й пръст)..., а мен - кой знае къде ще ме лашнат... ))

              Това май донякъде я успокояваше... И аз много обичам моята баба!

              Странно е да пиша подобни неща, нали! Преживяни! От начало - до край!

              Тия дни ходихме с майка ми на гроба на баба ми! Тя ме похвали,че зная къде се намира, защото тя нямало да се оправи!!! Казах й, че няма да й се наложи да го търси сама! ))

              Животът си прави вицове!

              ..............

              Та, в голямата пандемия просто претръпнах! Животът го изисква! Реших: маска, дезинфекция, мокри кърпи, хигиена!

              Натам: каквото сабя покаже!

              .................

              В Австрия рестрикциите отдавна падат, но не зная дали дъщеря ми ще се връща в България. Не ми се иска отново да повдигам въпроса. Най-вероятно ще си дойде, но нека сама да реши това!

              Аз БИХ я посъветвал отново - да се въздържа от смяна на обстановката и също - от големи пътувания!

              Но аз съвети НЕ давам! И в кошара НЕ вкарвам!

              Големи момичета - Животът си е ваш!

              Шах на бялата царица (дама)! Хубав ден!

              Знам какво е да гледаш болен на легло. За пътуванията, тази година, май ще колкото по-малко, толкова по-добре. На същия принцип разреждам и офисното си присъствие. Аз съм свободна професия и не е проблем. Много неща могат да се уреждат дистанционно.

              Определено ни е нарушена конфортната зона. Спор няма. Според мен чак септември-октомври ще има някаква яснота как върви заболяването в Европа. Дъщеря ти по-добре да си стои там, ако там е работата ѝ. Много сложно стана.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Аз ли злорадствам?

                Кажи го това на Гигов, Груьо и Бота, които се насраха да злорадстват ежедневно в темата, като я превърнаха в парцал със собствената си злоба и заяждане срещу всеки и всичко.

                Ако един човек се почувства с някакви сиптоми, първата му работа трябва да е да си наложи собствена карантина и да не излиза от къщи, а не да се качва в колата и да разнася заразата, ако случайно е положителен за короната. Няма оправдание за такива малоумници, защото те подлагат на риск не само собствения си живот, но и живота на други хора.
                ха ха.
                Да пукнат дано малоумниците .
                Акъл на другите не давай - имаш по малко от тях ...
                Ама как па все насрания вика на другите че са насрани,
                как па все злобара вика на другите че злобеят.
                Аз се забавлявам с твоята дребна душица, дето е толкова безценна че търси безсмъртие в ТЯЛОТО (демек затвора)
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Лошо. Катерим май кривата. И сега какво? Да купувам ли билет за лятото? Скоро няма да се отървем от гадния бацил.

                  Винаги съм бил на акъла, че на един пълнолетен човек - не бива да се дават (особено - непоискани) съвети.

                  Въпреки горното, в разгара на събитията, през март - си позволих да дам съвет на една от моите дъщери - да отложи връщането си в България.

                  В същото време, през март самият аз трябваше да пътувам многократно, за да полагам специфични грижи за майка ми, свързани с контакти с доста хора.

                  Взех решението си да не се "крия" - по скоро - ПРИНУДЕН от обстоятелствата, като се "майтапех" (както се казва - на гол г...з!)... Майка ми беше сдала багажа, бяха й подсказали, че слабостта й е свързана с вируса... и тя все това ми "пилеше" на главата, защото - как не се опитвах да говорим за различни неща... Тя все се връщаше на това, че ще... умре!

                  Та, как да успокоиш такъв човек, с който си 24 часа на едно място? В опитите ми за духовитост, казвах й - че, ако ОмреМ, тя е в по-добрата ситуация! Що, ли? Защото тя си е "заплюла" ... гроба на баба ми (лека й пръст)..., а мен - кой знае къде ще ме лашнат... ))

                  Това май донякъде я успокояваше... И аз много обичам моята баба!

                  Странно е да пиша подобни неща, нали! Преживяни! От начало - до край!

                  Тия дни ходихме с майка ми на гроба на баба ми! Тя ме похвали,че зная къде се намира, защото тя нямало да се оправи!!! Казах й, че няма да й се наложи да го търси сама! ))

                  Животът си прави вицове!

                  ..............

                  Та, в голямата пандемия просто претръпнах! Животът го изисква! Реших: маска, дезинфекция, мокри кърпи, хигиена!

                  Натам: каквото сабя покаже!

                  .................

                  В Австрия рестрикциите отдавна падат, но не зная дали дъщеря ми ще се връща в България. Не ми се иска отново да повдигам въпроса. Най-вероятно ще си дойде, но нека сама да реши това!

                  Аз БИХ я посъветвал отново - да се въздържа от смяна на обстановката и също - от големи пътувания!

                  Но аз съвети НЕ давам! И в кошара НЕ вкарвам!

                  Големи момичета - Животът си е ваш!

                  Шах на бялата царица (дама)! Хубав ден!


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                    Няма нужда да злорадстваш !!!

                    А дали си е мислил, че Коронавируса е леко грипче или не, няма как да знаеш....
                    Казаха, че човека си е мислел, че е с грип, а не какви са му били разбиранията за опасността на болестта.

                    А и каквото и да си е мислел, е твърде жалко че злорастваш за съдбата на човека, колкото и да виждаш в нея успокоение, че си се заровил в земята....
                    Аз ли злорадствам?

                    Кажи го това на Гигов, Груьо и Бота, които се насраха да злорадстват ежедневно в темата, като я превърнаха в парцал със собствената си злоба и заяждане срещу всеки и всичко.

                    Ако един човек се почувства с някакви сиптоми, първата му работа трябва да е да си наложи собствена карантина и да не излиза от къщи, а не да се качва в колата и да разнася заразата, ако случайно е положителен за короната. Няма оправдание за такива малоумници, защото те подлагат на риск не само собствения си живот, но и живота на други хора.
                    Last edited by Mateev; 18.06.2020, 10:17.

                    Коментар


                    • Да, много лошо

                      Не виждам как ще избегнем 500 на ден

                      Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                      Само дето не са на огнище ми са дифузно разпределени из почти всички големи градове. Дано не стигаме до 500 на ден, въпреки че натам вървим.

                      Най-много са новозаразените в София-град - 24. В Пловдив са регистрирани нови 12 случая, в областите Смолян, София област, Сливен и Плевен има 7 случая, в Кюстендил са 5, в Пазарджик, Сливен и Ловеч са 4, в Стара Загора, Разград, Перник и Кърджали са по три, а по един нов случай има в Шумен, Варна и Ямбол.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Хах, намаление, дрън-дрън. След десетина дена ще се радваме ако има под 500 на ден


                        Намаление на новите случаи на коронавирус в България

                        Броят на потвърдените случаи на коронавирус в България понамаля през последните 24 часа на дневна база. Според данните от единния информационен портал, за вчерашния ден са открити 89 случая - с 23 по-малко на дневна база, при направени с 9 PCR теста повече - 2054 PCR теста. Така заболеваемостта за деня е 4,33%, след като вчера сутринта беше 5,47.

                        Само дето не са на огнище ми са дифузно разпределени из почти всички големи градове. Дано не стигаме до 500 на ден, въпреки че натам вървим.

                        Най-много са новозаразените в София-град - 24. В Пловдив са регистрирани нови 12 случая, в областите Смолян, София област, Сливен и Плевен има 7 случая, в Кюстендил са 5, в Пазарджик, Сливен и Ловеч са 4, в Стара Загора, Разград, Перник и Кърджали са по три, а по един нов случай има в Шумен, Варна и Ямбол.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                          Няма нужда да злорадстваш !!!

                          А дали си е мислил, че Коронавируса е леко грипче или не, няма как да знаеш....
                          Казаха, че човека си е мислел, че е с грип, а не какви са му били разбиранията за опасността на болестта.

                          А и каквото и да си е мислел, е твърде жалко че злорастваш за съдбата на човека, колкото и да виждаш в нея успокоение, че си се заровил в земята....
                          От господина матеев се лее толкова жлъч. Изпитва някакво перверзно удоволствие когато бройката със заразени се увеличи, а пък ако има и починали във възрастовата група под 50г ( С корона вирус ) ....повод за пир. Жалко, жалко за такива, за които единствената истина е казана по "тиливизура"

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                            Почина мъжът с коронавирус, летувал на Кайт къмпинг „Градина"
                            https://nova.bg/news/view/2020/06/17...8%D0%BD%D0%B0/

                            Няма да казвам, че това беше един от малоумниците, пренебрегващи вируса, но вие и сами си го знаете това. Млад мъж на 41 години без никакви заболявания, и единственият му грях беше, че пренебрегна опасноста от коронавируса. Дори и когато вече е имал сиптоми си е казал "майната му, нищо ми няма - дребно грипче, отивам на море". И отиде на море, от там в болницата, а от там и в гробищата. Причината - принизяването на короната до обикновено грипче и пренебрегване на реалната опасност.

                            Любопитно ми е дали в последните си часове е продължавал да си мисли, че това е дребно грипче?

                            Умните хора трябва да си извадят поука от този случай, а останалите (неадекватните) бог да ги пази. Не че има бог, но приказката е такава.
                            Няма нужда да злорадстваш !!!

                            А дали си е мислил, че Коронавируса е леко грипче или не, няма как да знаеш....
                            Казаха, че човека си е мислел, че е с грип, а не какви са му били разбиранията за опасността на болестта.

                            А и каквото и да си е мислел, е твърде жалко че злорастваш за съдбата на човека, колкото и да виждаш в нея успокоение, че си се заровил в земята....

                            Коментар


                            • Хах, намаление, дрън-дрън. След десетина дена ще се радваме ако има под 500 на ден


                              Намаление на новите случаи на коронавирус в България

                              Броят на потвърдените случаи на коронавирус в България понамаля през последните 24 часа на дневна база. Според данните от единния информационен портал, за вчерашния ден са открити 89 случая - с 23 по-малко на дневна база, при направени с 9 PCR теста повече - 2054 PCR теста. Така заболеваемостта за деня е 4,33%, след като вчера сутринта беше 5,47.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                                Разпутин, това за сьомгата прочетох някъде преди малко, че китайците са го проверили и го отхвърлят. Не е дошла заразата със сьомгата. Така, че спокойно...
                                А за вируса като цяло, ето преди малко имаше новини, че при Путин има дезинфекционен "тунел". И който отива при него минава през там.
                                Следователно, вируса не е някой безобиден. Сега... оттук нататък може да има много спекулации, конспирации, възползващи се от ситуацията и т.н. Но опасността си я има и не трябва да се подценява.
                                Те веднага казаха, че е Европейски щам, да не си мисли света, че пак те са виновни за Втората вълна, ако се появи и няма значение как е дошъл.
                                Може да е от някой Китаец бил Англия, после ходил на пазара да си пазарува риба (този пазар захранвал 80% от Пекин).
                                Спрели са над 1000 пристигащи полети.
                                Утре и в следващите дни ще се разбере, макар че тия имат навика да послъгват.

                                Мога да се обзаложа, че онова китайско кученце от СЗО, бивш началник на теростична група, Тедрос, до края на седмицата ще спомене "втората вълна" в Китай, да уплаши хората и борсите официално ...... и да си заработи хонорара.

                                Коментар

                                Working...
                                X