IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Разпутин, това за сьомгата прочетох някъде преди малко, че китайците са го проверили и го отхвърлят. Не е дошла заразата със сьомгата. Така, че спокойно...
    А за вируса като цяло, ето преди малко имаше новини, че при Путин има дезинфекционен "тунел". И който отива при него минава през там.
    Следователно, вируса не е някой безобиден. Сега... оттук нататък може да има много спекулации, конспирации, възползващи се от ситуацията и т.н. Но опасността си я има и не трябва да се подценява.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

      Имаше преди време една тема за никовете - там съм писал защо съм тъпо парче. То 90% от нас са такива, щом търпим разни тъпаци да ни управляват, но това е за другата тема.
      Редовно с теб сме на различни мнения, но винаги гледам да посочвам факти. Статистиката показва колко е "пунта мара" тоя вирус. Гледай македонците, дето са една шепа хора, какво правят. А хърватите са на другия полюс. Все едно и двете не са бивши югославски републики.
      Кинтите хубаво ще се вземат, но всички ще го духаме по един или друг начин (или ние ще трябва да ги връщаме, или ще надуваме инфлацията). Карантията ще е доста удобна за боеко, та няма да се учудя ако я повторят.
      Здрасти,
      Напротив, напротив, много се радвам, че има и други мнения, които са различни от моето - манията за непогрешимост е присъща на други ЕндЕвиди в темата Ми какво да ти кажа, за мен лично продължава да е пунта мара с някакви кириливи няма и 1% от общата смъртност за периода в световен мащаб, а у нас е даже и под 0,5 промила- егати вируса, егати чумата. Проблемът е, че така го преекспонираха, че вече никой не си прави планове за бъдещето, щото цари всеобща несигурност - и не, не е от това, че ще Омрем (то е ясно, че все някога ще се случи), а от доходи, безработица, поредно затваряне на граници и локдаун. Е, така ти заминава туризмът, а той е 10% от БВП официално, неофициално сигурно е повече, а покрай него и много други дейности. Пък за сериозни, мащабни покупки (къщи, коли и т.н.) в домакинството - заеби, никой не го мисли вече това.

      Колкото до самият вирус и проявлението му - според мен, колкото и налудничаво да е това, но бръсначът на Окам ми дава само тази възможност, вариантът е само и единствено "пръскане" с вирусът на определени места. Ето 1/4 от България е с етнотип като този в Турция, а 1/2 е като този в Македония - ма нъцки, там си има сериозни проблеми, а тук няма. Сигурно е от ръсенето на Тиквата със захар и шекер де, то е ясно или пък генералгоджи, като сущий Кашпировски го гонеше от екрана. Е, няма го генералгоджи и случаите тръгнаха нагоре. Разбира се, няма да броим, че и тестовете пропорционално са в пъти повече

      та така, живи и здрави и наздравИ
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Бате, пиши за фибанкасъту, там ги целиш нещата и си умен, тук си оправдаваш ника, за съжаление. Пределно ясно е, че всичко е пунта мара, за да се вземат едни кинти. Взеха се кинтите, сега вече е все тая колко са заразените, карантия няма да има
        Имаше преди време една тема за никовете - там съм писал защо съм тъпо парче. То 90% от нас са такива, щом търпим разни тъпаци да ни управляват, но това е за другата тема.
        Редовно с теб сме на различни мнения, но винаги гледам да посочвам факти. Статистиката показва колко е "пунта мара" тоя вирус. Гледай македонците, дето са една шепа хора, какво правят. А хърватите са на другия полюс. Все едно и двете не са бивши югославски републики.
        Кинтите хубаво ще се вземат, но всички ще го духаме по един или друг начин (или ние ще трябва да ги връщаме, или ще надуваме инфлацията). Карантията ще е доста удобна за боеко, та няма да се учудя ако я повторят.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
          [SIZE=18px].................................................. ............................... Причината - принизяването на короната до обикновено грипче и пренебрегване на реалната опасност.

          Умните хора трябва да си извадят поука от този случай, а останалите (неадекватните) бог да ги пази. Не че има бог, но приказката е такава.
          ...Българинът : - Кой, мене ли ме е страх! Аре бегай!
          И те така.

          Изглежда, че те заблудих с предаването за медарите.... И аз исках да го гледам, но вероятно нещо са сменили, или не съм чул деня.
          И това ще мине ...

          Коментар


          • Почина мъжът с коронавирус, летувал на Кайт къмпинг „Градина"
            https://nova.bg/news/view/2020/06/17...8%D0%BD%D0%B0/

            Няма да казвам, че това беше един от малоумниците, пренебрегващи вируса, но вие и сами си го знаете това. Млад мъж на 41 години без никакви заболявания, и единственият му грях беше, че пренебрегна опасноста от коронавируса. Дори и когато вече е имал сиптоми си е казал "майната му, нищо ми няма - дребно грипче, отивам на море". И отиде на море, от там в болницата, а от там и в гробищата. Причината - принизяването на короната до обикновено грипче и пренебрегване на реалната опасност.

            Любопитно ми е дали в последните си часове е продължавал да си мисли, че това е дребно грипче?

            Умните хора трябва да си извадят поука от този случай, а останалите (неадекватните) бог да ги пази. Не че има бог, но приказката е такава.
            Last edited by Mateev; 17.06.2020, 16:25.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

              И това, само при 30-40 новозаразени .... от европейска сьомга със Ковид.

              Китайска антиевропейска пропаганда и част от търговската война. На пълна глупост ми изглежда.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                Освен концертирано в огнища вече се наблюдава и леко дифузно увеличение на случаите.

                Ако така продължава скоро ще стигнем 200 нови на ден.

                Не ми се мисли ако се напълнят нощните заведения какво ще стане. По-добре да не става де.
                Тестването е предимно около огнища, така че е нормално там да ги намират болните. Но се вижда че и като тестват рискови често намират. А те там не тестват кой знае колко много. В същото време болните в болница вече са над 260, когато изглеждаше че ситуацията е овладяна бяха към 140. За две седмици се качиха почти двойно. Мерките в същото време се разхлабиха последните седмици, така че този ръст на хоспитализирани ще се ускори. Ако до края на юни са под 400 в болници ще е леко чудо.

                Коментар


                • https://www.nytimes.com/2020/06/13/w...ronavirus.html

                  A и пътуването със самолет сега е рисково и неприятно.
                  Изключен климатик, 160 души дишат, кашлят и п...., без проветрение за 2-3 часа, на много малко място,
                  само задната тоалетна ще работи, маски - носене постоянно задължително.
                  Нали имаше правило за 2 метра дистанция, ами в самолета се бутаме с рамена с други хора на седалките,
                  двоен стандарт, парите го говорят
                  Нискобюджетните, след като кацнат имат 30 минути да го изчистят и пак да отиде да чака пътници за излитане.
                  Дали за 30 мин може да се дизинфекцира един самолет ???

                  ПП.Луфтфанза и Бритиш стоят повече, 2 часа..Там е по-добре със чистенето.
                  ПП2.Отделно, ако си дойдеш с кола, пукат гуми

                  За тва, забрави, има две перли за почивка в Испания - ФуертеВентура и Форментера (девствен остров).
                  Първия е и безмитов.
                  Има и други опции за почивка, сега ще има рядък шанс да не се бута човек през лятото там със стотици деца и английски капризни лузъри.
                  Last edited by распутин; 17.06.2020, 12:45.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

                    Българските медии още не са го превели, но от днес Пекин (21 мил души) е в локдаун, забранено е и излизането от града, както и училищата пак са затворени.
                    И това, само при 30-40 новозаразени .... от европейска сьомга със Ковид.
                    Така че, нещата са 50:50.
                    Македония и Босна си катерят бройките.
                    Изчакай да видиш как ще се отрази отпускането на карантината тук у там, дефакто още 7-10 дена.
                    Пусни линк за сьомгата ако имаш. Досега се смяташе, че от храна не се пренася заразата. Какво точно се е случило?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Лошо. Катерим май кривата. И сега какво? Да купувам ли билет за лятото? Скоро няма да се отървем от гадния бацил.
                      Българските медии още не са го превели, но от днес Пекин (21 мил души) е в локдаун, забранено е и излизането от града, както и училищата пак са затворени.
                      И това, само при 30-40 новозаразени .... от европейска сьомга със Ковид.
                      Така че, нещата са 50:50.
                      Македония и Босна си катерят бройките.
                      Изчакай да видиш как ще се отрази отпускането на карантината тук у там, дефакто още 7-10 дена.

                      Коментар


                      • Освен концертирано в огнища вече се наблюдава и леко дифузно увеличение на случаите.

                        Ако така продължава скоро ще стигнем 200 нови на ден.

                        Не ми се мисли ако се напълнят нощните заведения какво ще стане. По-добре да не става де.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Май се очертава липса на пътуване въобще, а и тия в Мадрид ще ги видим накъде ще я подкарат с кривата каквито са магарета.

                          Народът си мисли, че проблемът е приключил.
                          Не е, не е, стой си вкъши вСелена, стой си вкъщи, и без това твоето вкъщи и на множеството "загрижени" в тази тема не е България, така че все тая от вашите словоизлияния. Навън е страшно, не излизай - само не знам къде ги държат вече умрелите, като пуснаха мачовете и стадионите се ползват, а толкова милиони жертви как се крият - идея си нямам
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                            Toчно това искам да ти кажа, иначе не си по-различен от шуменския фелдшер, който направи сеира в селата там.
                            А предишния "рекорд" беше с близо 2500 теста - та не минава тая глупост.

                            Бате Пешо, те може да се ме 'аресали, ама бяха много черни и дебели. Не са от моя таргет
                            Бате, пиши за фибанкасъту, там ги целиш нещата и си умен, тук си оправдаваш ника, за съжаление. Пределно ясно е, че всичко е пунта мара, за да се вземат едни кинти. Взеха се кинтите, сега вече е все тая колко са заразените, карантия няма да има
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Ако дойдеш после дали ще те пуснат да се върнеш в Мадри(д)


                              Май се очертава липса на пътуване въобще, а и тия в Мадрид ще ги видим накъде ще я подкарат с кривата каквито са магарета.

                              Народът си мисли, че проблемът е приключил.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

                                Няма да ти мине в кратуната, че маската не помага на носещия я

                                Toя вид тъпота не е български патент.


                                https://www.tmz.com/2020/06/16/arnol...cies-covid-19/

                                Коментар

                                Working...
                                X