IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от representjah

    Грую, може ли и аз да се включа? И аз казвам, че ще има поне един ден с 500 заразени до 18.09.2020. Не пия алкохол, но ако си навит за една стотачка (еврова/левова/доларова), няма проблем. Парите накрая по банка/скрил/друг портфейл ще си ги пратим, не те познавам, но ти имам доверие че ще изпълниш залога си. Навит?
    Разбира се, че може - 100 лева е добре, записвам си и теб за 18.09, освен ако вие не познаете по-рано. Съответно ще ми пуснеш данни или аз ще ти пратя на теб, за да се плати баса, когато се изпълни.

    Чак ми е съвестно, щото ме кефиш в другата тема, че ще ти взема 100 кинта и ще лиша една дама от малко уважение от твоя страна, ама
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

      Грую, внимавай!

      Ако три пъти увеличат броя на тестовете, три пъти ще се вдигне и бройката на откритите/изловени вирусоносители.
      Ако я увеличат 10 пъти, значи пак 10 пъти повече "болни"

      Внимавай с условията и формулировката на баса, горните предположения са напълно вероятни, зависи какво им потрябва на политиците и НОЩ на даден етап.

      Дай някакво относително число, накакъв процент, сравнен със сегашния.
      Талискера е 65 лв а онзи дига залога на 100 лв/евро ??? Ало !!!
      Грую има повече шанс, без значение като знаем кой и как брои .... бюлетините.
      БХ , ако вдигне бройките до 500, народа пак ще се изпокрие,
      и никакви приходи няма да има, и точно лятото, когато народа харчи.
      Той не може да си го позволи това, няма да има пари за бюджета.
      Да не говорим за евентуални социални вълнения от глад.
      Така че, шансовете са много малки за такива бройки.
      Естествено, АКО меинстрийма прокара втора вълна в света,
      има някакви малки шансове.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

        Съвършено си прав, не разбрах, че казваш за отговорност пред семейството.

        Само да ти кажа, че науката смята, че обикновените маски леко увеличават вероятността за твое заразяване от други, отколкото ако си без маска.

        А ти самият можеш да заразиш други, само ако си със силно развитие на вируса в теб, то ест ако си болен. А тогава ти самият би се изолирал от близките ти.

        В крайна сметка се получава, че носейки маска, подлагаш близките си на малко по-висок риск от заразяване.

        Тия неща - какво казваЛА науката - не ги подлагам на съмнение, АКО се отнасят до търсачите на силни усещания...

        Подлагам на съмнение факта - че трябва да
        бъда използван от "науката" като опитно зайче.


        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          За другото нямаш проблеми - ако имаме дори и един ден с 500 или над 500 заразени до 18.09.2020 (включително), ти печелиш Talisker 10 years old, ако няма такъв ден - аз печеля бутилката. Готов си
          Грую, внимавай!

          Ако три пъти увеличат броя на тестовете, три пъти ще се вдигне и бройката на откритите/изловени вирусоносители.
          Ако я увеличат 10 пъти, значи пак 10 пъти повече "болни"

          Внимавай с условията и формулировката на баса, горните предположения са напълно вероятни, зависи какво им потрябва на политиците и НОЩ на даден етап.

          Дай някакво относително число, накакъв процент, сравнен със сегашния.
          Last edited by R1a1; 18.06.2020, 11:47.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

            Не си ти, който да ми вменяваш отговорности / безотговорности към МОЕТО семейство!

            Със здраве!
            Съвършено си прав, не разбрах, че казваш за отговорност пред семейството.

            Само да ти кажа, че науката смята, че обикновените маски леко увеличават вероятността за твое заразяване от други, отколкото ако си без маска.

            А ти самият можеш да заразиш други, само ако си със силно развитие на вируса в теб, то ест ако си болен. А тогава ти самият би се изолирал от близките ти.

            В крайна сметка се получава, че носейки маска, подлагаш близките си на малко по-висок риск от заразяване.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

              Не я изчерпва, но ти си затваряй очите в кошарката.

              Виж, доограмоти се, например по "virus load" и какво означава той за заразяването на другите.

              Отдавна всички сме вирусоносители на обикновения грип, от който умират постаянно и ежегодно много повече хора.
              Защо не носиш маска от преди 40-50 години още, тогава?
              Не си ти, който да ми вменяваш отговорности / безотговорности към МОЕТО семейство!

              Със здраве!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                Има прост и ефикасен начин, за да предпазя хората край мен, АКО съм вирусоносител.

                Последното ми изречение изчерпва темата.
                Не я изчерпва, но ти си затваряй очите в кошарката.

                Виж, доограмоти се, например по "virus load" и какво означава той за заразяването на другите.

                Отдавна всички сме вирусоносители на обикновения грип, от който умират постаянно и ежегодно много повече хора.
                Защо не носиш маска от преди 40-50 години още, тогава?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
                  Аз пък около седмица преди масовото въвеждане шах!, на мерките в Европа на 13 март дадох мнението си на дъщерята, когато тя ми изпрати своя снимка от самолета, на която беше надянала намордник.

                  Казах ѝ, че това е бошлаф работа, и че ако има някаква полза от маска, тя не е за собствена защита, а за защита на околните, но само ако си болен.
                  Преди това бях ѝ поразказал туйчъц онуйчъц за световния фейк, наречен Ковид 19.

                  Тя веднага свали маската, вслуша се в мнението на тейкя си, като отговори "Уф, олекна ми!", това за свалянето на маската.

                  Досега и тя, и аз, всеки за себе си, продължаваме да сме силно скептични, много меко казано, към този световен фейк.
                  И от тогава досега нямаме нито една причина да съжаляваме за мнението си, нито всеки от нас, нито наши близки и познати, нито близки и познати на близките на познатите.
                  Защото това мнение се основава на науката и медицината, разказани от политически неповлияни и смели медицински специалисти, а не на лъжите на лекарите-убийци.

                  Ето ви мнението на авторитетен руски медицински академик за световния фейк, от 29 март. Между другото, този материал набързо беше изтрит от големите медии и може да се намери само в маргинални сайтове, ако човек точно знае заглавието и името на автора.
                  https://kazlenta.kz/16756-koronaviru...epidemiyu.html

                  А ето ви, неграмотници, по съвременен материал за ваше ограмотяване, думите на доц. Чорбанов, вирусулог от БАН, този който ръководи създаване на ваксинаТА у нас. Интервю в бТВ от вчера.
                  Интервюто.
                  https://btvnovinite.bg/predavania/li...chorbanov.html

                  Текстови извадки от видеото.
                  https://www.24chasa.bg/zdrave/article/8712384

                  За съжаление и двата сайта не позволяват копиране на текста от страницата, а не ми се занимава да влизам там с по-особени браузъри, надявам се, че сами можете да четете.

                  Благодаря за желанието ти да ме ограмотиш!

                  Като човек, който съм преживял всичко, при определени условия - за мен е важно да продължавам напред, а не да губя време в дискусиите от преди месеци. Не съм чел материалите ти.

                  За мен е важно да зная, че трябва да нося маска, защото - има вероятност да съм вирусоносител, без да съм болен!

                  Ако съм вирусоносител и предам вируса - на по-възрастни, с които имам работа, или - на деца (внуци) - дори доказано да не съм виновен - у мен ще остане вина, с и тя ще се таи по някакъв начин в хората, които са потърпевши.

                  Доказателствата отново не са сигурни, информацията е двупосочна. Не може да се повлияе на мисленето на пълнолетни хора със свои семейства.

                  Експерименти в областта на взаимоотношенията - всеки решава колко и до къде.

                  Има прост и ефикасен начин, за да предпазя хората край мен, АКО съм вирусоносител.

                  Последното ми изречение изчерпва темата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Добре, Talisker 10 years old, че ще стигнем по 500 на ден. Срок до три месеца.

                    Също и че ще има повече от 200 умрели. Тези глупотевини дето ги редеше

                    За 200-те умрели не те разбрах, това беше бас, който предложиш в края на февруари или началото на март беше, че не помня вече и важеше за периода до 30.06, но никой не се върза на него.

                    За другото нямаш проблеми - ако имаме дори и един ден с 500 или над 500 заразени до 18.09.2020 (включително), ти печелиш Talisker 10 years old, ако няма такъв ден - аз печеля бутилката. Готов си
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Предлагам Начев за арбитър.

                      Коментар


                      • Добре, Talisker 10 years old, че ще стигнем по 500 на ден. Срок до три месеца.

                        Също и че ще има повече от 200 умрели. Тези глупотевини дето ги редеше

                        Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Срок няма да сложиш, пари няма да сложиш, пък иначе аватар Мъни и неизбежно било - не се излагай, Мише, верно, че си млад, ма хипохондрията не е хубаво нещо, да знаеш.

                        А за заразени, незаразени - все ми е тая, не ме бърка колко са, за мен това е грип с усложнения и докато си стои такъв, проблеми няма. Освен ментални, при някои индивиди

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Срок няма да сложа, може и да е след малко повече от 10 дена, но е неизбежно

                          Все пак интересно, че ти признаваш, макар и мълчаливо, че това би било проблем. Разбира се като стане факт и почнем да гоним 1000 на ден ще обърнеш палачинката и ще кажеш, че и по 3000 заразени на ден е окей


                          Срок няма да сложиш, пари няма да сложиш, пък иначе аватар Мъни и неизбежно било - не се излагай, Мише, верно, че си млад, ма хипохондрията не е хубаво нещо, да знаеш.

                          А за заразени, незаразени - все ми е тая, не ме бърка колко са, за мен това е грип с усложнения и докато си стои такъв, проблеми няма. Освен ментални, при някои индивиди
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Ма нищо, нищо, после да не ревете, щото асми си го направихте с апокалиптизма си!
                            Харесва им да са офце, Грую.

                            Само че до сега ги беше срам да (си) признаят, но сега времената станаха такива, че да си уфсъ е гордост.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Апропо, трети ден гледам справката за област Габрово и твърдо и упорито не намирам нито един заразен там - какво става???
                              Матеев, известен пропагандатор на властта, не подбира между факти и ЕЖК, имай го предвид.

                              Коментар


                              • Срок няма да сложа, може и да е след малко повече от 10 дена, но е неизбежно

                                Все пак интересно, че ти признаваш, макар и мълчаливо, че това би било проблем. Разбира се като стане факт и почнем да гоним 1000 на ден ще обърнеш палачинката и ще кажеш, че и по 3000 заразени на ден е окей


                                Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Ще сложиш ли някакъв срок и съответно някаква сума под формата на хубаво уиски на тази си прогноза, или пак ще се ляляме за спорта и ще плашим гаргите? Баси, как ви предлагам да вземете едно бързо уиски и как никой не иска и това си е - алтруисти
                                Last edited by Money; 18.06.2020, 10:20.

                                Коментар

                                Working...
                                X