IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    Има болни хора и ти ще ги лекуваш с ГЛОБИ !?!?!?
    Кантарджиев продължава да ръси глупости - кой и кога доказа, че тези с леки симптоми не заразяват?
    А за какъв уй ни карат да носим маски? За къф уй дизенфинцираме - да не би дръжката на вратата да има симптоми?
    Ходи си в северна корея ще ти подхожда
    Само по отношение на маските кратко ще се изкажа. Имаше го като елегантен мотив при проф.

    Ако си заобиколен от болни, маската практически не може да те предпази, това г о знаем. С маска себе си не може да опазиш. Някои маски условно ще редуцират вероятността да прихванеш.

    Носенето на закрито го приемам като един обществен ритуал на гражданска солидарност, колективно изпълняван от ангажирани и отговорни хора.

    Нещо като заявление: "Знам, че има някаква зараза, която познаваме още малко. Направил съм усилия, информиран съм, ангажиран съм! АЗ се вълнувам и се чувствам отговорен за твоето здраве, гражданино, нося маска за да предпазя теб, а ти пък носиш маска за да пазиш мен.
    Ние носим маски за да пазим абстрактния член на обществото."

    "Не приемам за обидно, съпричастен съм към естествения човешки страх да привиждаш болен в отсрещния човек и по тази причина - нека носим маски, да се пазим взаимно и да щадим емоционалния си свят."

    Цитатите са мои. Просто ги слагам в главата и устата на абстрактен обществен член.

    Нещо такова.
    Last edited by nachev; 21.06.2020, 15:16.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Внимателно изчетох какво е казал Проф. Кантарджиев, и най-много ме впечатли заключението. Цитирам:

      Доказа се, че хората без клиника или с лека клиника, малко заразяват. Това е много важен факт.

      Тоест заразата се разпространява преди всичко от хора, които кихат, кашлят или имат висока температура. Това е една много добра новина, която коренно променя цялата логика на защита от вируса. Тоест ако човк се сдобие с някакви сиптоми, и след това доброволно си наложи карантина, това ще е предостатъчно за ограничаването на заразата. Няма да има нужда от абсолютно никакви други мерки.

      Остава обаче проблемът с доброволноста на самоизолирането на хората със сиптоми. Ако те не го правят това, то тогава те вече могат да бъдат обвинени в УМИШЛЕНО ДЕЯНИЕ за заразяване на други хора, и тука може би трябва да се направи някаква законодателна инициатива в това направление. Има държави по света, които вече са го направили това.

      Достатъчна е една единствена заповед на здравния министър, в която хората със сиптоми да се задължават да отидат на лекар, и да им се забранява да ходят на публични места или на работа. За неспазването на тази заповед трябва да има солени глоби, а в някои държави това дори е криминализирано,

      Та ето ти го начина хем агнето да е цяло, хем вълкът да бъде сит. Трябват само солени глоби за всеки, който се разхожда на публично място с каквито и да било съмнителни сиптоми.
      Матеев, беше ме малко срам (но одеве не си признах), но след като чух професора, останах с впечатление, че много важни неща до момента въобще не съм схванал. Ъгълът на гледаме ми се промени. Нови понятия (за мен) се въведоха - клетъчния имунитет. Местогнезденето.

      Обвиних себе си, липса на информация, задълбоченост и прозорливост, но може би съм бил прекалено самокритичен, може би истината е малко по-шарена. Просто заедно с процеса н а набиране на информация, хората осмислят в дълбочина това явление и са способни да обясняват пространно и дълбоко. Пък и по-разбираемо.

      Като те слушам и теб, действа ми успокоително и терапевтично

      При мен има специфични житейски обстоятелства, поради които в нито един не съм изпитвал страх за себе си, но се залавям, че общественото ми поведение вече не е същото.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Внимателно изчетох какво е казал Проф. Кантарджиев, и най-много ме впечатли заключението. Цитирам:

        Доказа се, че хората без клиника или с лека клиника, малко заразяват. Това е много важен факт.

        Тоест заразата се разпространява преди всичко от хора, които кихат, кашлят или имат висока температура. Това е една много добра новина, която коренно променя цялата логика на защита от вируса. Тоест ако човк се сдобие с някакви сиптоми, и след това доброволно си наложи карантина, това ще е предостатъчно за ограничаването на заразата. Няма да има нужда от абсолютно никакви други мерки.

        Остава обаче проблемът с доброволноста на самоизолирането на хората със сиптоми. Ако те не го правят това, то тогава те вече могат да бъдат обвинени в УМИШЛЕНО ДЕЯНИЕ за заразяване на други хора, и тука може би трябва да се направи някаква законодателна инициатива в това направление. Има държави по света, които вече са го направили това.

        Достатъчна е една единствена заповед на здравния министър, в която хората със сиптоми да се задължават да отидат на лекар, и да им се забранява да ходят на публични места или на работа. За неспазването на тази заповед трябва да има солени глоби, а в някои държави това дори е криминализирано,

        Та ето ти го начина хем агнето да е цяло, хем вълкът да бъде сит. Трябват само солени глоби за всеки, който се разхожда на публично място с каквито и да било съмнителни сиптоми.
        Има болни хора и ти ще ги лекуваш с ГЛОБИ !?!?!?
        Кантарджиев продължава да ръси глупости - кой и кога доказа, че тези с леки симптоми не заразяват?
        А за какъв уй ни карат да носим маски? За къф уй дизенфинцираме - да не би дръжката на вратата да има симптоми?
        Ходи си в северна корея ще ти подхожда
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
          Поголовно ромите, младите до 25г и малка част от възрастните над 25г. НЕ спазват безопасна дистанция в социалната си среда, на публичното място и/или на работното си място.Не ползват маски и не си мият/дезинфекзират ръцете.
          Сумарно това са да кажем 2 мил души.
          Е, резултата може да е зле.
          Във Виетнам и Дания например, хората разбират и СПАЗВАТ мерките, отворили са даже училищата и си ходят на работа.
          Тука това е смешно на някои, ромите не разбират за какво иде реч, другите мислт, че ги баламосват нещо.
          Няма как да сложиш един копой ЗАД всеки един балкански субект, да го следи дали спазва мерките, дали не прави престъпление, дали ползва сивата икономика.
          Президента на Норвегия се вози в автобуса, без охрана.
          Лош матрял, братче.
          Съдба, историческа съдба.
          Но също и съдба, която е кована нарочно от собствените ни ръце!

          Качеството на материала не се оценява безпристрастно, критично и загрижено, а от гледна точка на политическите пристрастия и мерака да се извлекат ползи, дивиденти, приказвайки "подходящи неща".

          Най-разпространеното обяснение са комунистите.

          Нещата, обаче, започват далеч по-рано, поне по време на робството, грабителствата и разбойничеството след Освобождението ни, та се стигне до върха на национална покруса и пречупване, което се случва след националните катастрофи. Груев сведе този период до 6 години, аз ги нарекох проклети и допълних, че след този период сме в нещо кат о нестихваща, вътрешна гражданска война, която ту се изостря, ту протича с относително меки средства.
          Без оглед на проявлението, нашите елити - от чорбаджиите, пред комунистите, до днешните политици и олигарси, имат едно общо качество и то е че не се умориха да крадат и да грабят. Вече 144 години е все така и апетитът дори расте!


          Това създава едно настроение на отчужденост, недоверие и омраза.
          Властта е чужда, далечна, заплашителна, отвратителна. На нищо добро н е можеш да се надяваш!
          "От тези нищо добро не чакам и въобще няма да си направя труда да ги слушам! Имам далеч по-належащи житейски проблеми, трябва да оцелявам!, - тъй вика нашенецът.
          Дори добавя скришом: "Нищо (отколе) не е подредено по Божия и човешкия закон, пият кръвта ми и следователно всички са ми врагове, дезангажирам се, ще се мразим, няма да се съобразявам, дори умишлено ще вредителствам."

          Добавяме масовото оскотяване и оглупяване на мергинали, малцинства, пък и групите, които се мислят за безсмъртни и ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
            В петък вечер, гост в Панорама беше Проф. Кантарджиев.
            Освен оперативни данни, той изнесе също и някаква обобщена информация за епидемията и вируса.

            Цялото предаване беше интересно - другите гости бяха Харалан и Първан Симеонов. Имаше политика, имаше и здравна тематика.


            Днес правя кратко включване, доколкото тезите на проф. са развити в писмен вид и са удобни за консумиране и осмисляне.
            Писменият Материал не уточнява, къде и кога е направено изказването, възможно е да е имал и последващи изяви, аз просто споделям, че чух идентично негово становище.


            Проф. Кантарджиев: Сериозно съм притеснен! Мисля, че допуснахме грешка

            Препоръки няма, знаете си!
            Внимателно изчетох какво е казал Проф. Кантарджиев, и най-много ме впечатли заключението. Цитирам:

            Доказа се, че хората без клиника или с лека клиника, малко заразяват. Това е много важен факт.

            Тоест заразата се разпространява преди всичко от хора, които кихат, кашлят или имат висока температура. Това е една много добра новина, която коренно променя цялата логика на защита от вируса. Тоест ако човк се сдобие с някакви сиптоми, и след това доброволно си наложи карантина, това ще е предостатъчно за ограничаването на заразата. Няма да има нужда от абсолютно никакви други мерки.

            Остава обаче проблемът с доброволноста на самоизолирането на хората със сиптоми. Ако те не го правят това, то тогава те вече могат да бъдат обвинени в УМИШЛЕНО ДЕЯНИЕ за заразяване на други хора, и тука може би трябва да се направи някаква законодателна инициатива в това направление. Има държави по света, които вече са го направили това.

            Достатъчна е една единствена заповед на здравния министър, в която хората със сиптоми да се задължават да отидат на лекар, и да им се забранява да ходят на публични места или на работа. За неспазването на тази заповед трябва да има солени глоби, а в някои държави това дори е криминализирано,

            Та ето ти го начина хем агнето да е цяло, хем вълкът да бъде сит. Трябват само солени глоби за всеки, който се разхожда на публично място с каквито и да било съмнителни сиптоми.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              М-не. Грую не предвиждаше 200 умрели, а най- най-много 200. Т.е. предвиждал е всякакви числа между 10 и 200, като от 201 нагоре предвиди, че е абсолютно неверояно да отидем




              Предвиждал е 20 000 ако не се вземат никакви мерки и ни удри първа вълна без никаква подготовка.

              Реално, 20 000 изглежда множко. Според мене без мерки ще стигнем до към 7 000
              Тц, не искам да потретям един пост. Равновесието предвиждаше 75 000, оптимистично 20 000. И никъде не е казвал с мерки и без мерки. И стига с тез "мерки". Естествено е да се вземат някакви такива, щом има непозната епидемия. Ама не да се затвори целия свят., както направиха. Ама нали надъханите соросоиди искат с всякакви средства да свалят Тръмп, та и това е един от начините да го атакуват, с измислената си "пандемия" и да сринат икономиката.
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Поголовно ромите, младите до 25г и малка част от възрастните над 25г. НЕ спазват безопасна дистанция в социалната си среда, на публичното място и/или на работното си място.Не ползват маски и не си мият/дезинфекзират ръцете.
                Сумарно това са да кажем 2 мил души.
                Е, резултата може да е зле.
                Във Виетнам и Дания например, хората разбират и СПАЗВАТ мерките, отворили са даже училищата и си ходят на работа.
                Тука това е смешно на някои, ромите не разбират за какво иде реч, другите мислт, че ги баламосват нещо.
                Няма как да сложиш един копой ЗАД всеки един балкански субект, да го следи дали спазва мерките, дали не прави престъпление, дали ползва сивата икономика.
                Президента на Норвегия се вози в автобуса, без охрана.
                Лош матрял, братче.

                Коментар


                • В петък вечер, гост в Панорама беше Проф. Кантарджиев.
                  Освен оперативни данни, той изнесе също и някаква обобщена информация за епидемията и вируса.

                  Цялото предаване беше интересно - другите гости бяха Харалан и Първан Симеонов. Имаше политика, имаше и здравна тематика.


                  Днес правя кратко включване, доколкото тезите на проф. са развити в писмен вид и са удобни за консумиране и осмисляне.
                  Писменият Материал не уточнява, къде и кога е направено изказването, възможно е да е имал и последващи изяви, аз просто споделям, че чух идентично негово становище.


                  Проф. Кантарджиев: Сериозно съм притеснен! Мисля, че допуснахме грешка

                  Препоръки няма, знаете си!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    М-не. Грую не предвиждаше 200 умрели, а най- най-много 200. Т.е. предвиждал е всякакви числа между 10 и 200, като от 201 нагоре предвиди, че е абсолютно неверояно да отидем




                    Предвиждал е 20 000 ако не се вземат никакви мерки и ни удри първа вълна без никаква подготовка.

                    Реално, 20 000 изглежда множко. Според мене без мерки ще стигнем до към 7 000
                    Мдам. Гледам македонците засега ни водят в класацията с умрелите. Айде и аз ще се включа с един “талискер”, че ако положението се напече още малко наш Грую като истински патриотар ще се скрие в миша дупка .

                    От днес при мен мерки нема. Само дето мине се не мине и някой познат поизпищи. Както казах и преди - тая година лошо ...

                    Коментар


                    • От днес едно МНЕНИЕ на доцент Цветозар Томов - СОЦИОЛОГ.
                      Интересно що ли неговото мнение съвпада е моето
                      Ако изследвате съвършено незаразена популация с тест със специфичност 98%, ще получите 2% положителни проби. После е въпрос само на развинтено въображение да екстраполирате тези данни върху България, Европа, света, вселената и всичко останало, коментира социологът
                      Прочетох толкова глупости по повод така нареченото епидемиологично изследване в Пловдив, че не мога да се сдържа да не кажа няколко думи по въпроса.

                      1. Авторите твърдят, че средно около 2% от населението се е срещало с COVID-19. Основанието? Установените хора с антитела в Пловдив са 1,08% от случайна извадка от домакинства, 3% от изследваните медицински лица и 4% от хората, пожелали да си направят изследване доброволно. 2% явно е някаква странна средна аритметична от трите групи. Само че това е съвършено произволно твърдение, защото само една от тези групи - на домакинствата - е възможно да приемем за представителна извадка, при това не за страната, а за Пловдив. Другите данни просто не могат да се екстраполират върху по-големи съвкупности, защото обхващат специфични групи.

                      2. Колко са изследваните домакинства? Тествани са 553 души от 291 домакинства. Това означава, че зад 1,08% се крият 6 положителни проби. Вътрешногнездовата корелация вероятно е много висока, тъй като предаването на вируса от един на друг член на домакинствата е твърде вероятно. Не е изключено тези 6 случая да са от 3 домакинства или най-много 4. Не открих информация за това.

                      3. Каква е максималната случайна грешка на данните от тази извадка със стандартната 95% гаранционна вероятност? Изчислявам по най-простия начин, игнорирайки маса фактори, които само биха увеличили грешката. И получавам 0,86%. Т.е., доверителният интервал на тези данни е между 0,22% и 1,94%. Кои фактори игнорирам - най-вече вътрешногнездовата корелация и процента отзовали се, който е под 53% - прекалено ниско, за да имаме каквито и да са сериозни претенции за представителност на информацията от това изследване.

                      4. До тук разглеждам въпроса чисто статистически. Но не е лошо епидемиолозите да кажат и каква е специфичността на използваните тестове. Споменато е, че използваният метод е ELISA. От справката в Интернет, която се опитах да направя, срещнах публикации, че ELISA тестовете са с висока чувствителност и специфичност - над 98%. Но все пак да обърна внимание, че ако изследвате съвършено незаразена популация с тест със специфичност 98%, ще получите 2% положителни проби. После е въпрос само на развинтено въображение да екстраполирате тези данни върху България, Европа, света, вселената и всичко останало.

                      5. Накратко, от информацията за това изследване, не може да се научи абсолютно нищо. Коментарите върху него се правят от хора, които нямат и елементарна представа за възможностите и ограниченията при оценката на параметри на базата на данни от извадкови изследвания.
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • М-не. Грую не предвиждаше 200 умрели, а най- най-много 200. Т.е. предвиждал е всякакви числа между 10 и 200, като от 201 нагоре предвиди, че е абсолютно неверояно да отидем

                        Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                        Е и? Грую няма да е уцелил с 10%. Все едно да стреляш по мишена със завързани очи и да уцелиш девятка, а не десятка.
                        А твоят единимишленик "равновесие" предвиждаше 20 000 умрели, което е грешка с 10 000 %. Тоя да имаше за мишена футболен стадион, пак нямаше да го уцели.

                        Предвиждал е 20 000 ако не се вземат никакви мерки и ни удри първа вълна без никаква подготовка.

                        Реално, 20 000 изглежда множко. Според мене без мерки ще стигнем до към 7 000

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          До 30 юни ще стигнем до към 220-230


                          Е и? Грую няма да е уцелил с 10%. Все едно да стреляш по мишена със завързани очи и да уцелиш девятка, а не десятка.
                          А твоят единимишленик "равновесие" предвиждаше 20 000 умрели, което е грешка с 10 000 %. Тоя да имаше за мишена футболен стадион, пак нямаше да го уцели.
                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • До 30 юни ще стигнем до към 220-230

                            Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                            Продължаваме да копаем - 117/+6.

                            2. Някакъв бас мернах за 200 починали до 30.06 - еми вече загуби, освен ако 2 седмици не почине нито един човек. По принцип не се хващам на такива басове, защото има едно сериозно неизвестно - дали и какви мерки ще се вземат. Мързи ме да го смятам, но при липса на каквито и да е мерки, следващия месец - месец и половина, ще са още +100. Естествено, ако не открият нещо, което реално да "лекува". Има един латентен период от около 2 седмици, когато от новооткритите 100 парчета на ден сега, ще се появят десетина починали на ден.

                            Коментар


                            • Продължаваме да копаем - 117/+6.
                              Груич, утре ще ти отговоря, че жената е "на легло", пък има няколко теми, по които бих ти чул мнението:
                              1.Дали ако ЕС беше затворена (както се случи), а ние си работехме, щеше да има бизнес? То се видя - в началото на Март бях в Банско - поне 2/3 от хотелите бяха празни, хора по пистите - малко. Само на лифта имаше опашка, но той се влачеше с 2 м/с (заради оная пробита банка). Поне 2 завода знам, които спряха работа защото нямаха поръчки, а не заради короната. А сега, като си е@е положението, няма да има и кой да работи.
                              2. Някакъв бас мернах за 200 починали до 30.06 - еми вече загуби, освен ако 2 седмици не почине нито един човек. По принцип не се хващам на такива басове, защото има едно сериозно неизвестно - дали и какви мерки ще се вземат. Мързи ме да го смятам, но при липса на каквито и да е мерки, следващия месец - месец и половина, ще са още +100. Естествено, ако не открият нещо, което реално да "лекува". Има един латентен период от около 2 седмици, когато от новооткритите 100 парчета на ден сега, ще се появят десетина починали на ден.
                              3. Брях...туризма отече. Подозирам, че боко иска да ни карантинират държавата, за да може българите да спасят туризма. Щом Албена прави прогнози от 30% до Октомври, какво остава за останалите бетонни кютуци, които разчитат на бедни англичани, сърби и румънци?

                              Тоя, спинкащия е време да заминава за Барселона. Барабар с цялата сган около него. Дори и Владко ми се издигна в рейтинга над него

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                                Забелязахте ли какъв световен рекорд има през последното денонощие?

                                181 005 случая на новозаразени с коронавирус.

                                Това не е какъв да е рекорд, това е с цели 25% повече от вчерашния ден, който също беше рекорд. В смъртните случаи също е имало рекорд, само че преди 2 дена, при който ръста също е с 20% повече от предишния пик.

                                Въобще два черни рекорда, две остри игли нагоре, които се набиват в очите и които говорят само за едно - няма никакво отслабване на пандемията. Точно обратното - има ДРАСТИЧНО УСКОРЯВАНЕ на световно ниво.

                                https://www.worldometers.info/coronavirus/

                                Победителите този път са Бразилия и Индия. Мъчат се да ги догонят Чили, Мексико, Пакистан, Саудитска Арабия, Южна Африка, Перу, Бангладеш и Колумбия. Щатите и те са там на върха, като при тях също се заражда втора вълна на новозаразените, но този път в Аризона, Северна и Южна Каролина.
                                Матеев, с такъв апломб декламираш числата на най-поразените страни в света.... Да не получиш оргазъм, докато четеш тия депресиращи (за нормалните хора) новини.....

                                Коментар

                                Working...
                                X