IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Днес в София двойно повече заразени. С тези темпове бързо ще се запълнят болниците. Гледам че и болните медицински лица се увеличават посотянно. Ако германеца говори за два месеца, то при нас може и да е по-рано. Въпрос на време е училищата и детските градини да започнат да обявяват все повече случаи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Мангъров за да изживее пълноценно кратката си слава, рискува живота на много хора. Същото го правят и други хора, включително и в нашия форум. Сега обаче навлизаме във фаза, в която ще се сбъднат мечтите за много смърт на всички манъровци. Това аз не го одобрявам, но съм безсилен да се преборя с безотговорното поведение на тези хора.
      Пак се напика

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        Колко е днешната бройка, Груйче, че не ми се гледат медицински новини,...то малко ли са борсовите, за които имам някави съмнения, че пак подаръци ще има за всички от сърце, както споменаваше за димитровден и нашенския форумен Дядо Коледа(y)
        Бившият кратък телефон на мевере, ако не ме лъже паметта. Вчера пък общата бройка беше повторение на отговора на the ultimate question - чак се чудя дали не ги гласят
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар




        • Колко е днешната бройка, Груйче, че не ми се гледат медицински новини,...то малко ли са борсовите, за които имам някави съмнения, че пак подаръци ще има за всички от сърце, както споменаваше за димитровден и нашенския форумен Дядо Коледа(y)

          Коментар


          • Хоп, дубрутру, как сме, има ли живи, или всички вече пишем от отвъдното. Викам си, че с оглед на бройката днес ще има коментари и не съм разочарован - има. Ма дайте го малко по-апокалиптично де, понапсувайте смъртожадните софиянци, кажете по едно фак оф за туристите, един хасмукар за тъмнозелените и т.н. Ама ха, що не си стоят вкъщи тези изроди - идея си нямам!

            Иначе кажете чао на туризма, тази година ще се наденем на много як хой, ама много як. Вчера ми отмениха резервацията в хотел с 250 стаи, перфектен, пета година подред ходя там - с анимациите му и ол инклузива от много високо ниво, а не претоплени манджи от сутринта. Е, тази година няма да отворят, а аз имам резервация от януари, щото хотелът е добър и местата за сезона свършват бързо. Ми честито.

            И това е само началото, тъпърва ще го ядем дебелия - браво, браво, браво, господине....
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              След 100 години още по 2 ще увеличи живота от 80 на 160.
              Да се сметне кога ще постигне безсмъртност матейко.
              Деа тая гадна корона намали живота с 10-15 години и измести годинките с 30-40 напред и матейко няма да хване промоцията
              Престани да се заяждаш и да обиждаш. Аз обиждам ли те? Откъде си насъбрал толкова много злоба?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Освен това, почтенно е доц. Мангъров (защото много хора му повярваха), да излезе и да каже, че вирусът съществува, че не е като грип и при така променените начални условия ( ето махнахме карантината, но вируса не изчезва, а се доразвива и започва да се разпространява, та го започваме пак от по-висока база), и че следва да очакваме, че до нова година броят заразени вероятно ще нарастне 4 пъти, .....
                Мангъров за да изживее пълноценно кратката си слава, рискува живота на много хора. Същото го правят и други хора, включително и в нашия форум. Сега обаче навлизаме във фаза, в която ще се сбъднат мечтите за много смърт на всички манъровци. Това аз не го одобрявам, но съм безсилен да се преборя с безотговорното поведение на тези хора.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                  Каквото и да си говорим, неоспорим факт е, че само за 100 години медицината успя да удвои средната продължителност на живота. Нямаше как да се случи това, ако не се наливаха многомилиардни бюджети за медицински изследвания за разработка на нови лекарства и методи на лечение на хилядите възможни болести, които ни преследват цял живот.

                  Не си спомням къде го бях чел, но 1/3 от цялото световно богатство рано или късно се налива в медицината. Причината е, че когато човек остарее, той е готов да вложи в медицината голяма част от всичките си спестявания, които ги е събирал цял живот, само и само да си продължи живота с още малко. Бедните влагат хиляди, а богатите - милиони и милиарди. И тъй като живеем в пазарна икономика, след като има голямо търсене на медицински продукти, методи и услуги, ами ще се появи и голямо предлагане. Тоест двигател на развитието на медицината е именно готовноста на хората доброволно да влагат в нея луди пари.

                  Младите това не го осъзнават, защото все още са здрави, но на тях след време им предстои същото - харчене на много пари за здраве и за облегчаване поне малко от малко на старческите здравословни проблеми.
                  След 100 години още по 2 ще увеличи живота от 80 на 160.
                  Да се сметне кога ще постигне безсмъртност матейко.
                  Деа тая гадна корона намали живота с 10-15 години и измести годинките с 30-40 напред и матейко няма да хване промоцията
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                    Проф. Балтов: Хората трябва да разберат, че това не е един прост грип, а сложен вирус
                    https://forum.investor.bg/forum/%D0%...BC%D0%B8%D1%8F

                    „Крайно време е хората да разберат, че това не е един прост грип. Това е един много тежък вирус, който задължително трябва да бъде лекуван минимум 14 дена в болница до даване на първа отрицателна проба”, заяви в ефира на „Здравей,България” директорът на „Пирогов” проф. Асен Балтов.

                    Според него пътеката, по-която се лекува коронавируса, е много евтина (600 лв.) и болниците губят пари, ако вземат някого на лечение. Тоест не само че няма интерес от вземане на "фалшиви" пациенти заради парите, а точно обратното - интереса на болниците е по възможност да не приемат заразени с ковид-19.

                    Освен всичко друго болниците губят пари и от това, че не могат да обслужват пациенти с планови операции по разни скъпи пътеки. Жена ми е такъв случай - предстои и една много тежка и скъпа планова операция, която заради короната се отлага вече няколко месеца. Такива случаи в България сигурно има хиляди. На практика болниците изнемогват финансово поради отлив на планови пациенти.
                    Освен това, почтенно е доц. Мангъров (защото много хора му повярваха), да излезе и да каже, че вирусът съществува, че не е като грип и при така променените начални условия ( ето махнахме карантината, но вируса не изчезва, а се доразвива и започва да се разпространява, та го започваме пак от по-висока база), и че следва да очакваме, че до нова година броят заразени вероятно ще нарастне 4 пъти, И това не е паническа новина, - всички вече приемат, че заплахата не е смъртоносна, или по-скоро умеем да я неглижираме, за да не ни пречи. Паника няма, и не го пишем за паника, точно обратното. БХ обаче няма да може да се хвали, че сме шампиони и тем подобни алабализми, но той вероятно се усеща и набляга на лайва от жипката Защото как да каже, че до карантината бяхме с 1000 заразени по-малко от Гърция, а сега е обратно - те са с 1000 по-малко. За Черна Гора изобщо да не говорим. Не само не сме шампиони, но дано успеем да се задържим по средата, в златната среда.
                    Last edited by precakanoto; 26.06.2020, 09:02.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
                      .....
                      Иска по един процент от БВП от държавите за медицински разходи.
                      >> Бизнесът с медицинския рекет върви ....
                      Каквото и да си говорим, неоспорим факт е, че само за 100 години медицината успя да удвои средната продължителност на живота. Нямаше как да се случи това, ако не се наливаха многомилиардни бюджети за медицински изследвания за разработка на нови лекарства и методи на лечение на хилядите възможни болести, които ни преследват цял живот.

                      Не си спомням къде го бях чел, но 1/3 от цялото световно богатство рано или късно се налива в медицината. Причината е, че когато човек остарее, той е готов да вложи в медицината голяма част от всичките си спестявания, които ги е събирал цял живот, само и само да си продължи живота с още малко. Бедните влагат хиляди, а богатите - милиони и милиарди. И тъй като живеем в пазарна икономика, след като има голямо търсене на медицински продукти, методи и услуги, ами ще се появи и голямо предлагане. Тоест двигател на развитието на медицината е именно готовноста на хората доброволно да влагат в нея луди пари.

                      Младите това не го осъзнават, защото все още са здрави, но на тях след време им предстои същото - харчене на много пари за здраве и за облегчаване поне малко от малко на старческите здравословни проблеми.
                      Last edited by Mateev; 26.06.2020, 08:55.

                      Коментар


                      • Проф. Балтов: Хората трябва да разберат, че това не е един прост грип, а сложен вирус
                        https://forum.investor.bg/forum/%D0%...BC%D0%B8%D1%8F

                        „Крайно време е хората да разберат, че това не е един прост грип. Това е един много тежък вирус, който задължително трябва да бъде лекуван минимум 14 дена в болница до даване на първа отрицателна проба”, заяви в ефира на „Здравей,България” директорът на „Пирогов” проф. Асен Балтов.

                        Според него пътеката, по-която се лекува коронавируса, е много евтина (600 лв.) и болниците губят пари, ако вземат някого на лечение. Тоест не само че няма интерес от вземане на "фалшиви" пациенти заради парите, а точно обратното - интереса на болниците е по възможност да не приемат заразени с ковид-19.

                        Освен всичко друго болниците губят пари и от това, че не могат да обслужват пациенти с планови операции по разни скъпи пътеки. Жена ми е такъв случай - предстои и една много тежка и скъпа планова операция, която заради короната се отлага вече няколко месеца. Такива случаи в България сигурно има хиляди. На практика болниците изнемогват финансово поради отлив на планови пациенти.
                        Last edited by Mateev; 26.06.2020, 08:36.

                        Коментар



                        • Гюбрейесус



                          Изказване от вчера.
                          https://www.mediapool.bg/szo-ochakva...ews309086.html

                          Иска по един процент от БВП от държавите за медицински разходи.
                          >> Бизнесът с медицинския рекет върви

                          Призовава към ускорено преминаване към чиста енергия и забраняване на изкопаемите горива. Пак заради здравето.
                          >> Либерастската агенда върви

                          Според него мерките за проследяване и изолиране на болните (болни ли?) работят и трябва да бъдат продължавани.
                          >> Големия Брат 2020, наследник на Брата от "1984", върви, шества Гответе се за задължително следене чрез телефоните и домашни арести по решение на някоя маймуна като тая горе.

                          Според направените проучвания е възможно да има ваксина срещу коронавируса в рамките на една година. Това каза генералният директор на Световната здравна организация Тедрос Гебрейсус по време на видеоконферентна връзка с Комисията по околна среда, обществено здраве и безопасност на храните в Европейския парламент.
                          >> Задължителната ваксинация и задължително имплантиране на чип за доказателство стават все по-видими на хоризонта, скоро ще вървят сред нас
                          Last edited by R1a1; 26.06.2020, 08:25.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            И наесен и през зимата ще си е същото.Стига се плашили и ревали.Парите са напечатани кредитите раздадени.Няма да се мре щото някой трябва да връща парите...Свърши тая със затварянето а са посегнали а са изяли дървото.
                            И какво ще правим, ако се разболее всеки втори човек?

                            Тука видя ли какво става?
                            https://nova.bg/news/view/2020/06/26...E%D0%B1%D0%B8/

                            49 българи с положителни проби само в зона от 3 съседни блока в Мондрагоне, Италия. Намесила се е армията, за да изолира тези 3 блока, но това довело до бурни протести и от двете страни на барикдата. Здравите роми се бунтуват, че не ги пускат да отидат на работа. Някои от тях дори са правили опити и са успели да пробият блокадата. В същото време италианците отвън искат да изгонят българите (роми) да си ходят в България.
                            Last edited by aleks262; 26.06.2020, 09:07.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              За България два месеца са даже много. Мерките тук са много по-разпуснати отколкото в Германия и съответно разпространението много по-бързо. За съжаление най-вероятно вече духът е изпуснат от бутилката и още от средата на юли нещата ще започнат да стават много драматични.
                              Ще ще ще.На 15 юли ще и припомня тия смешки.От толкова много заразени досега само един познат беше под карантина щото жена му дала положителна проба.Ама тя е лекар в инфекциозно отделение.Изкараха си карантината нищо никакви симптоми....Така че продължавай да ни веселиш..Аз лично на докторски рекет не се поддавам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                                То не е изключено прогнозата им да се сбъдне. Теоретичните физици със сигурност тразбират много повече от математика отколкото лекари по инфекции. А това е въпрос на математика, не на мерене на температура и предписване на антибиотици
                                Равновестко ти са че мреш ли или че ни веселиш у форумо.Мани не се панирай

                                Коментар

                                Working...
                                X