IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


    Коронката има много голям лаг и това обърква хората които се опитват да правят изчисления и прогнози. Аз мисля че има лаг между 30 и 45 дни от дадени мерки до тяхното реално проявление т.е. това което наблюдаваме днес като увеличение на случаите е започнало преди 45 дни, днес (вчера) виждаме реалното изражение. Когато отпуснаха мерките средата на май, всички казваха, ето виждате ли... няма "никакъв проблем, всичко е наред, случаите намаляват вируса изчезва... айде да отпускаме още", без да си дават сметка за този голям лаг.... т.е. ефекта от "отворените дискотеки", мачовете и тн ще го видим някъде средата (края на юли). Лошото е че ако вървим така ще посрещнем есента с 500 нови случая на ден... т.е. около 1-ви септември, вместо да имаме "умрял вирус" ще имаме един силно активен вирус. Не остава много време да го "задушим". Дори не искам да гадая какво ще се случва зимата. Имаме два месеца, за действие, власите да действат и да спасяват народа, докато имат време, иначе Ухан ще ни се види като "лек сценарии".
    Идеалната температура за вируса е 8 градуса. От студа не умира и вероятно остава по повърхности доста дълго време, много по-дълго през зимата отколкото през лятото.

    Защо вируса в нас живее (макар че той реално не живее, но това го казвам образно) при 36.6, а навън умира, защото в нашето тяло има идеални условия, на открито изсъхва или обвивката му бива нарушена от кислорода във въздуха (отговор за хората, които се чудят, защто умира/не умира при високи температури).

    За другите вируси се отнася същото, макар в човешкото тяло да съществуват без проблем, навън се разрушават доста по-бързо, вируса на грип оцелява още по-кратко на открити повърхности. В "оцеляване" на открито коронавирусите са по-скоро рекордьори.

    Аз мисля че дискотеките и футболните мачове с публика, трябва да се спрат на момента. Туристическия сезон също трябва просто да се отпише за тази година. Иначе има доста голяма вероятност да се наложи цяла зима да стоим затворени под карантина и иконимата да удари тоталното дъно.
    И наесен и през зимата ще си е същото.Стига се плашили и ревали.Парите са напечатани кредитите раздадени.Няма да се мре щото някой трябва да връща парите...Свърши тая със затварянето а са посегнали а са изяли дървото.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
      Финансови инжекции за СЗО от Германия и Франция
      640 милиона засига.
      https://www.actualno.com/europe/fina...s_1475586.html

      Медицинският рекет върви.
      И фармацевтичният рекет е във възход.
      Купувайте акции!


      Ар уан големия бизнес го направиха едни дето пак са на сянка напечатаха няколко трилиона разтръскаха крушата раздадоха кредитите и са се подмиват.Тия дето си ги изброил са чавдарчета

      Коментар


      • Финансови инжекции за СЗО от Германия и Франция
        640 милиона засига.
        https://www.actualno.com/europe/fina...s_1475586.html

        Медицинският рекет върви.
        И фармацевтичният рекет е във възход.
        Купувайте акции!



        Last edited by R1a1; 26.06.2020, 07:52.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
          П.П. Оппа, шах с пешката, току що са вкарали данните за днес, ама журналистите спинкат сладко,
          166 заразени за днес, е сега си ххх мамата и туризЪма

          Коронката има много голям лаг и това обърква хората които се опитват да правят изчисления и прогнози. Аз мисля че има лаг между 30 и 45 дни от дадени мерки до тяхното реално проявление т.е. това което наблюдаваме днес като увеличение на случаите е започнало преди 45 дни, днес (вчера) виждаме реалното изражение. Когато отпуснаха мерките средата на май, всички казваха, ето виждате ли... няма "никакъв проблем, всичко е наред, случаите намаляват вируса изчезва... айде да отпускаме още", без да си дават сметка за този голям лаг.... т.е. ефекта от "отворените дискотеки", мачовете и тн ще го видим някъде средата (края на юли). Лошото е че ако вървим така ще посрещнем есента с 500 нови случая на ден... т.е. около 1-ви септември, вместо да имаме "умрял вирус" ще имаме един силно активен вирус. Не остава много време да го "задушим". Дори не искам да гадая какво ще се случва зимата. Имаме два месеца, за действие, власите да действат и да спасяват народа, докато имат време, иначе Ухан ще ни се види като "лек сценарии".
          Идеалната температура за вируса е 8 градуса. От студа не умира и вероятно остава по повърхности доста дълго време, много по-дълго през зимата отколкото през лятото.

          Защо вируса в нас живее (макар че той реално не живее, но това го казвам образно) при 36.6, а навън умира, защото в нашето тяло има идеални условия, на открито изсъхва или обвивката му бива нарушена от кислорода във въздуха (отговор за хората, които се чудят, защто умира/не умира при високи температури).

          За другите вируси се отнася същото, макар в човешкото тяло да съществуват без проблем, навън се разрушават доста по-бързо, вируса на грип оцелява още по-кратко на открити повърхности. В "оцеляване" на открито коронавирусите са по-скоро рекордьори.

          Аз мисля че дискотеките и футболните мачове с публика, трябва да се спрат на момента. Туристическия сезон също трябва просто да се отпише за тази година. Иначе има доста голяма вероятност да се наложи цяла зима да стоим затворени под карантина и иконимата да удари тоталното дъно.

          Коментар


          • Click image for larger version

Name:	as.jpg
Views:	1
Size:	76.2 КБ
ID:	3618983


            Click image for larger version

Name:	43.jpg
Views:	1
Size:	80.6 КБ
ID:	3619083
            Last edited by hazard; 26.06.2020, 10:38.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
              Според Уолстрийт Джърнъл загубите на САЩ от мерките за социално дистанциране и затваряне на хората по домовете ще са минимум 1 трилион долара.


              https://www.wsj.com/articles/the-dat...ng-11592264199

              В статията се казва, че голямата паника започнала от статия в Имперския колеж на Великобритания, в която се предвиждат 500 000 умрели във Великобритания и 2 милиона в САЩ. Статията била написана от... теоретичен физик.
              Споменато е в "24 часа".
              https://www.24chasa.bg/mnenia/article/8725932
              То не е изключено прогнозата им да се сбъдне. Теоретичните физици със сигурност тразбират много повече от математика отколкото лекари по инфекции. А това е въпрос на математика, не на мерене на температура и предписване на антибиотици

              Коментар


              • За България два месеца са даже много. Мерките тук са много по-разпуснати отколкото в Германия и съответно разпространението много по-бързо. За съжаление най-вероятно вече духът е изпуснат от бутилката и още от средата на юли нещата ще започнат да стават много драматични.

                Коментар


                • Има един Док. който в Германия е завоювал почти култов статут. Оценката не е моя, така съм чувал да говорят германците и действително намерих някакво потвърждение:

                  During the COVID-19 pandemic, Drosten was called by The Guardian as "the [German] country's real face of the coronavirus crisis", who also noted that the Süddeutsche Zeitung had described Drosten as "the nation's corona-explainer-in-chief".[1] He was a counterpart to Lothar Wieler [de], head of the State's Robert Koch Institute in Berlin, in consulting to German federal and state authorities.[1] In March 2020, he was appointed to the European Commission's advisory panel on COVID-19, co-chaired by Ursula von der Leyen and Stella Kyriakides.[7][8]
                  Доколкото се ориентирах, няма някаква академична титла. При такива хора ПиЕйч Ди се подразбира, но професор не е.
                  Работи като вирусолог в болница Шарите, Берлин.
                  Говорейки за Германия, той казва:


                  Вирусолог: След два месеца ще имаме проблем

                  Голямата му популярност се дължи и на обстоятелството, че е известен подкастер.

                  Оригиналът, въз основа на който е компилирана статията на български, може да се чуе ТУК

                  Коментар


                  • Тази сутрин гост на Хекимян беше доц. Чорбанов.

                    При него изказът не е така открито неполиткоректен като при Мангъров, но също е в отбора на инакомислещите.
                    Участието му трая 8 мин.
                    Субективно мисля, че си заслужава ад се види.
                    Употребява някои странни думи - примерно "детектирам", от английското detect, което индиректно ми подсказва, че посланията са насочени предимно към някакво множество от професионалната общност, а не към обикновения човек.
                    Отношенията в академичните общности са "мамата си джаса", те обичат да си говорят през студиа, медии, да ползват иносказателни прийоми, да шепнат тихично, полуусмихнато и любезно, с уважение дебнейки възможност да забият кухия зъб в плътта на противника.
                    Целите са ясни - набиване на канчетата н а "враговете".

                    В отделни моменти гласът му трепна в някаква несигурност - когато трябваше да отговори за възможно заразяване на открит стадион.

                    Човекът е много просветен и доколкото и нивото на форумната общност е много по-високо от средното на публиката, струва си да се отделят ценните послания и въпроси от насмешката и разправата с противниците.

                    Всъщност, нищо от казаното не е препоръка, а просто тема за размисъл и полагане на още едно камъче в пъстрата мозайка.

                    Разговорът с него започва точно в 42-ра мин.

                    Видео

                    Коментар


                    • Според Уолстрийт Джърнъл загубите на САЩ от мерките за социално дистанциране и затваряне на хората по домовете ще са минимум 1 трилион долара.

                      While we can’t yet estimate a specific figure, the economic cost of social distancing and lockdowns will likely be more than $1 trillion. And that’s an understatement of the costs when you consider increased suicides and other social losses not captured in gross domestic product.
                      https://www.wsj.com/articles/the-dat...ng-11592264199

                      В статията се казва, че голямата паника започнала от статия в Имперския колеж на Великобритания, в която се предвиждат 500 000 умрели във Великобритания и 2 милиона в САЩ. Статията била написана от... теоретичен физик.
                      Споменато е в "24 часа".
                      https://www.24chasa.bg/mnenia/article/8725932
                      Last edited by R1a1; 25.06.2020, 11:46.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                        На първата снимка това заграденото като шрифт не съответства на шрифта на заглавията в ляво и дясно.
                        На втората, нито шрифта на заглавието, нито на текста съответства на текста в ляво.
                        И двете са манипулация.
                        Ти бил ли си роден тогава?

                        edit: Абе Св.Анна спряла приема...при 35 легла. Нали бочката разправяше, че сега били много по-подготвени болниците?
                        Last edited by Тъпо парче; 24.06.2020, 22:53.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Усмивки от старите ленти - кой както иска, така да го разбира, пък и името кърти миФки, ама тогава бяхме прекалено заети да влизаме лека полека във Виденовата зима, та никой не объщаше внимание на глупости...
                          На първата снимка това заграденото като шрифт не съответства на шрифта на заглавията в ляво и дясно.
                          На втората, нито шрифта на заглавието, нито на текста съответства на текста в вдясно.
                          И двете са манипулация.
                          Last edited by hazard; 24.06.2020, 22:26.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Ся, то и аз съм здрава кучка, откъдето и да ме погледнеш Единственото лекарство, което ползвам са капки за очи. Трябва да пия и нещо за анемията, но съм доста небрежна в това отношение.

                            Пеше, дори с теб да се радваме на сравнително добро здраве, това не означава, че близките ни не боледуват. Лекарите са затова - да ни лекуват. И както всеки труд и към техния трябва да се отнасяме с дължимото уважение.

                            Вярно, и в тяхното стадо има доста мърша, но има хора отговорни, които знаят каква клетва са полагали. Може би съм леко пристрастна, защото най-добрата ми приятелка е лекарка или защото жените в родата ми са били лечителки ... Както и да - желателно е с докторите да се срещаме на маса с питиета и мезета, а не на операционна такава.
                            Наздраве!
                            Пак казвам не съм против лекарите и смятам че трябва да получават адекватни заплати.Не може лекар с 1000 лева обидно е.Но трябва да носят отговорност за действията си.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Усмивки от старите ленти - кой както иска, така да го разбира, пък и името кърти миФки, ама тогава бяхме прекалено заети да влизаме лека полека във Виденовата зима, та никой не объщаше внимание на глупости...


                              Мен ме изкефи курса на долара 1$=214,60 лв.
                              Last edited by bulgarian lev; 24.06.2020, 20:36.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Усмивки от старите ленти - кой както иска, така да го разбира, пък и името кърти миФки, ама тогава бяхме прекалено заети да влизаме лека полека във Виденовата зима, та никой не объщаше внимание на глупости...


                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X