IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение
    Народа трябва да се срещне с вируса лятото, по възможност навън, на стадиона, площада или открития бар. С леко вирусно натоварване се кара за дни без усложнения.

    За да се достигне стаден имунитет за тази зима, поне 70% от населението трябва да се разболеят, това означава около 50 000 жертви. Мислиш ли че това е "добра стратегия".... и ако нямаме ваксина до следващата зима.... пак ще трябва да дадем 50 000 жертви... и така всяка година до намирането на ваксина.

    Мисля че ще е много по-добре икономиката да се пренастрои за борба с вируса, а не за масово заразяване.... т.е. тия с "баровете и вечерните заведения" да им се намери друго препитание, за да не фалират сами.

    Те ще фалират и сами, ако хората масово започнат да се заразяват... мислиш ли че човек на който някой близък или познат е починал от Короната ще отиде на бар или на заведение?!

    Тези с ресторантите да се преориентират към Интернет доставки, а не да налагат натиск на правителството.

    А фирмите с офиси, да се пренастроят да работят хоумофис, най-добре за постоянно.
    Last edited by Xman1; 13.07.2020, 13:37.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      Имам едно предложение, което се надявам тайните агенти във форума да го прочетат, и да го докладват на шефовете си. Предложението е следното:

      Нека Ананиев да издаде една заповед, че на всички масови мероприятия се ходи само ако човек притежава документ, че е отрицателен за коронавирус, като теста да е направен не повече от 72 часа назад във времето.

      Тази мярка според мене е необходимо и достатъчно условие силно да се ограничи разпространението на коронавируса в България. Като има малоумници, нека да ходят по масови мероприятия, но поне да е малко от малко сигурно, че не са заразени. Проверките за спазването на тази заповед трябва да са масови, а глобите жестоки, като глоба се налага не само на дадения човек, но и в десеторен размер на организатора на масовото мероприятие.
      А ако имаме тест за антитела ще ни пускат ли?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


        Това не съм сигурен че може да стане.

        Единствено в Бергамо според някакви изследвания около 50% от населението имат антитела.

        Навсякъде другаде са под 30% - говоря за Лондон, Ню Йорк, евентуално Стокхолм.

        А общо за страните (без да броим големите градове които бяха епицентър) са под 10% с антитела. Една Швеция дето няма уж мерки са на 12% (май толкова ми се върти последно като четох - не съм сигурен) с антитела.

        Виждаш че целта от 60-70% е много трудна за достигане.
        Грешна ти е информацията за Швеция. Следващото измерване ще покаже над 50. 12% бяха преди повече от месец.

        Коментар


        • Имам едно предложение, което се надявам тайните агенти във форума да го прочетат, и да го докладват на шефовете си. Предложението е следното:

          Нека Ананиев да издаде една заповед, че на всички масови мероприятия се ходи само ако човек притежава документ, че е отрицателен за коронавирус, като теста да е направен не повече от 72 часа назад във времето.

          Тази мярка според мене е необходимо и достатъчно условие силно да се ограничи разпространението на коронавируса в България. Като има малоумници, нека да ходят по масови мероприятия, но поне да е малко от малко сигурно, че не са заразени. Проверките за спазването на тази заповед трябва да са масови, а глобите жестоки, като глоба се налага не само на дадения човек, но и в десеторен размер на организатора на масовото мероприятие.

          Колкото до протестите - те трябва да се обявяват поне 5 дена предварително, за да могат всички желаещи да участват да си направят тестове за коронавирус. След това полицаите не трябва да допускат хора, които нямат съответния документ за отрицателен тест.
          Last edited by Mateev; 13.07.2020, 13:33.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение

            От април месец ви го повтарям. Този вирус, опасен, недотам опасен ще ни намери, независимо колко се крием.
            Ако ще 100% карантина да правим, все тая, пускаме я и след 3 седмици почваме да броим.

            Народа трябва да се срещне с вируса лятото, по възможност навън, на стадиона, площада или открития бар. С леко вирусно натоварване се кара за дни без усложнения.

            Оставят ли нацията "девствена" по отношение на вируса, рано или късно ще се върнат хората по офиси, децата в класната стая и ще стане Бергамо.

            Кефи ме как всички хахави апокалиптици плюят по Мангъров, а то реално се следват указанията му стъпка по стъпка буквално и нещата вървят много добре.

            Само дето оскъпиха морето в Гърция, но ще го преживеем.

            Ако имате познати с аптеки, питайте ги какво става в момента с трахизана и аналгин хинина, който отново е разрешен. Вирусоносителите с леки симптоми са хиляди проценти над официалните. Никой не му се дават по 120 лева за тест, а и не му се лежи 15-20 дни под карантина. Карат си го леко, лекуват се домашно и след 5-7 дни забравят.

            Това не съм сигурен че може да стане.

            Единствено в Бергамо според някакви изследвания около 50% от населението имат антитела.

            Навсякъде другаде са под 30% - говоря за Лондон, Ню Йорк, евентуално Стокхолм.

            А общо за страните (без да броим големите градове които бяха епицентър) са под 10% с антитела. Една Швеция дето няма уж мерки са на 12% (май толкова ми се върти последно като четох - не съм сигурен) с антитела.

            Виждаш че целта от 60-70% е много трудна за достигане.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
              За мен водещото в статията не е причината за смъртта.
              Дали от това или нещо друго - нито аз, нито ти можем да кажем... гътнало се момчето, лека му пръст.
              Въпросът е самия факт, че са организирали въпросното парти. Това ме изуми!
              И съм склонен да вярвам, че ще има и други последователи.
              Наградите Дарвин не са случайни...
              Не само това момче - много други малоумници са си намерили смърта, само където медиите не са отразили последните думи на всеки един от тях. За възрастните хора ясно - имат съпътстващи заболявания, но за младежите какво да кажем, след като и те започнаха да пълнят статистиките.

              Нещо повече - благодарение на медиите специално за коронавируса вече всеки един човек е много добре информиран каква е реалната опасност. Следователно вече смело може да се твърди, че отговорноста за собствения живот вече е лична отговорност, а не на правителството. От тука вече смело можем да твърдим, че с изключение на лекарите, всички останали случаи са повече или по-малко плод на малоумие и на недооценяване на опасноста.

              Същото важи и за протестите. Някакъв процент от хората ще се разболеят, и процент от тях ще умрат. Тоест те вече са ходещи трупове, само където все още не го знаят това. Е каква друга дума може да употреби човек, освен малоумие. Каква е тази кауза, която може да накара умни хора да отидат да се блъскат в заразени, и интензивно да обменят с тях храчки и плюнки. Няма такава кауза, и затова използвам думичката малоумници за тези, които ходят по площадите. Това е еквивалентно да отидеш на КОРОНАВИРУС ПАРТИ, в което всички крещят и плюят един срещу друг.

              А да видим сега дали президента ще погребе жертвите от неговите протести със знаме на ковчега и със салюти, или ще се измъкне като пръдня от гъз и нищо няма да направи.
              Last edited by Mateev; 13.07.2020, 13:17.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                Две статии по темата.

                Първата критикува методологията на събиране на информация - заразен, излекуван, починал. И не казва нищо за страничните ефекти. А както се оказва има странични ефекти при преболедувалите от корона вирус. И без ясна картина за тях е трудно да се правят разни прогнози и да се дават насоки. Ама изкарайте го, тя смъртността не е голяма. Кел файда ако след това белия ти дроб е увреден и дишаш като Дарт Вейдър.

                https://elemental.medium.com/officia...l-155e1e153a2f


                Втората статия е оптимистична (отнася се за Швейцария), но картинката е подобна и на други места (включително и у нас). Т.е. това че броя на заразените се увеличава, но малко от тях стигат до болница, повечето го карат доста леко. Т.е. има нещо което променя картината спрямо това, което беше през зимата/пролетта. Имунната система на човек реагира доста по-добре отколкото в началото преди 4-5 месеца. Сега като дойде зимата дали пак ще го караме толкова леко не е ясно. А дано.

                https://medium.com/@vernunftundricht...g-fce6db5ba809

                Относно това аз съм по-скоро песимист. Вирусът не е мутирал. Причината за по-лекото преболедуване може да се дължи на повече Слънце, по-малка концентрация на вируса и пр. Т.е. на външни фактори, които са различни зимата и лятото, а не на самия вирус, че отслабвал. По-скоро имунната система ни е по-силна през лятото.
                От април месец ви го повтарям. Този вирус, опасен, недотам опасен ще ни намери, независимо колко се крием.
                Ако ще 100% карантина да правим, все тая, пускаме я и след 3 седмици почваме да броим.

                Народа трябва да се срещне с вируса лятото, по възможност навън, на стадиона, площада или открития бар. С леко вирусно натоварване се кара за дни без усложнения.

                Оставят ли нацията "девствена" по отношение на вируса, рано или късно ще се върнат хората по офиси, децата в класната стая и ще стане Бергамо.

                Кефи ме как всички хахави апокалиптици плюят по Мангъров, а то реално се следват указанията му стъпка по стъпка буквално и нещата вървят много добре.

                Само дето оскъпиха морето в Гърция, но ще го преживеем.

                Ако имате познати с аптеки, питайте ги какво става в момента с трахизана и аналгин хинина, който отново е разрешен. Вирусоносителите с леки симптоми са хиляди проценти над официалните. Никой не му се дават по 120 лева за тест, а и не му се лежи 15-20 дни под карантина. Карат си го леко, лекуват се домашно и след 5-7 дни забравят.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Мачу Пикчър Разгледай мнение
                  За да има смисъл горното генерализиране на един случай върху цялото човечество, трябваше да кажат че от двеста човека са умрели петдесет да кажем. Забелязвам отдавна този порочен логически подход на медиите с обобщаване от един върху милиони.
                  Шаренията в здравното състояние на хората въобще е много голяма.

                  Между другото и друга неявна лъжа има в конкретното съобщение. С целия наратив още от заглавието се внушава, че е умрял от Ковид, но никъде не се твърди такъв факт, може би защото ако го твърдят ще ги хванат в лъжа.
                  За мен водещото в статията не е причината за смъртта.
                  Дали от това или нещо друго - нито аз, нито ти можем да кажем... гътнало се момчето, лека му пръст.
                  Въпросът е самия факт, че са организирали въпросното парти. Това ме изуми!
                  И съм склонен да вярвам, че ще има и други последователи.
                  Наградите Дарвин не са случайни...

                  Коментар


                  • Xman, нямам политически пристрастия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Думичката е добра. Отдавна търсех такава, за да я противопоставя на твоята просташка думичка АПОКАЛИПТИЦИ. Сега сме квит и всеки път, когато споменеш твоята думичка, аз ще споменавам моята. При това забележи - аз няма да съм инициатор, както е било и винаги досега. Винаги инициатора на обидите си ти.
                      Ми то на тази думичка за смъртожадните пак аз съм ѝ дал гражданственост, щото ме кефи. матеев, ние тук сме за да обменям мисли и за идеи/опит - No hard feelings. Иначе всички сме най-Убави и най-учени, а останлите са поне идиоти
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Две статии по темата.

                        Първата критикува методологията на събиране на информация - заразен, излекуван, починал. И не казва нищо за страничните ефекти. А както се оказва има странични ефекти при преболедувалите от корона вирус. И без ясна картина за тях е трудно да се правят разни прогнози и да се дават насоки. Ама изкарайте го, тя смъртността не е голяма. Кел файда ако след това белия ти дроб е увреден и дишаш като Дарт Вейдър.

                        https://elemental.medium.com/officia...l-155e1e153a2f


                        Втората статия е оптимистична (отнася се за Швейцария), но картинката е подобна и на други места (включително и у нас). Т.е. това че броя на заразените се увеличава, но малко от тях стигат до болница, повечето го карат доста леко. Т.е. има нещо което променя картината спрямо това, което беше през зимата/пролетта. Имунната система на човек реагира доста по-добре отколкото в началото преди 4-5 месеца. Сега като дойде зимата дали пак ще го караме толкова леко не е ясно. А дано.

                        https://medium.com/@vernunftundricht...g-fce6db5ba809

                        Относно това аз съм по-скоро песимист. Вирусът не е мутирал. Причината за по-лекото преболедуване може да се дължи на повече Слънце, по-малка концентрация на вируса и пр. Т.е. на външни фактори, които са различни зимата и лятото, а не на самия вирус, че отслабвал. По-скоро имунната система ни е по-силна през лятото.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                          Сега може би вече е късно за каквото и да е, коронвируса е изпуснат и вече няма връщане назад, очаквам много тежка зима. За всичко това обаче обяснението е много просто, управляващите не се справиха. Да видим кой ще отнесе тежкия период, който управлява тази зима ще е политически труп и няма как да е иначе, защото пътя е послан вече.

                          А от опозицията се "справиха ли", от опозицяита са дори още по-зле, защото подкрепиха най-неадекватните хора, подкрепиха хората които не вярват във вируса. Радев директно го демонстрира, като си свали маската насред тълпата. Това означава пълно незачитане на вируса като реално съществуваща опасност, едно такова действие на обикновен човек сред тълпа от хора, може да му коства живота. За президента може и ВМА да затворят и само него да лекуват, за обикновения човек няма да има дори едно легло в болницата... затова президента е толкова "смел", но народеца "кучерта го яли"... и някои си вярват че тия ще ни спасяват. Нека не падаме до нивото на Американците с техните "Корана партита", където целта е да се заразиш с Короната.

                          Президента с действията си ни показа, че няма да пожали хората, Бойко може и да ни пожали, все пак той беше човека който ни затвори март месец. Президента свика хората на Шипка на 3-ти март въпреки препоръките, да не се събират хора там. Радев през цялото време играе на страната на Короната. Никой вече не може да ме убеди, че тези хора ще вземат по адекватни мерки за борба с Короната от Бойко.

                          Пак ще го кажа, не харесвам ГЕРБ, но опозицията, с неадекватните си действия, не ни оставя друг избор. Няма вариант да подкрепяме Короната, който иска да я подкрепя и да се заразява, аз и моето семейство няма да се заразяваме доброволно. Сега заради безумните протести като нищо може да се заразим и ние... и после какво, ако някой от нас умре, "Бог да ни прости ли", това ли кажат тук умниците в тоя форум.... или така ни било писано... то и през лятото хората умират от грип. Аз никога не съм боледувал през лятото от грип, никога. Какви са тия глупости че умират хора от грип през лятото, това са пълни простотии.


                          Ще кажа и нещо което никога не съм споменавал във форума. Аз имам лични познати починали от Короната, Българи са, семейство са, мъжа се зарази от болница след рутитен преглед (за хроничното си заболяване), след това я беше заразил и нея, двамата починаха в рамките на един месец (юни месец). Хората бяха на възраст, но аз не съм виждал грип да убива по този начин, относително здрави хора през юни месец. Аз нямах нужда от това "доказателство", но явно вселената има странно чувство за ирония и точно на мен ми показа как се случва.

                          Иначе за самите хора, те вярваха че има Коронавирус, но не предполагаха че е толкова опасен.

                          Та не на мен тия... "Короната е лек грип", изобщо не е лек грип, а е изключително опасно заболяване и на фона на това, държавник да се държи по такъв безотговорен начин, да разделя обществото на "вярващи в Короната и невярващи", просто няма как да подкрепя такъв човек, нагло лицемерие е това което направи.

                          Мисля че след тези си действия БСП, може да не влязат изобщо в следващия парламент. Да събират хората и да ги заразяват на безумни и безмислени протести.


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Грую, инвестирай в акции по-добре, стига с тия басове
                            Викаш, по-може да спечели..?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              О, матейко, ти научи новата думичка - браво Знаеш ли откъде е? Не? Ще ти кажа - от "Хари Потър и дъра-бъра" - е, колкото онова е реално смъртожадно, толкова и това грипче. Поздрави от един мъгъл.
                              П.С. И се запри с наколенките, не ти отиват, независимо че бизнеса ти зависи от кривоглавия ти съгражданин и боса му
                              Думичката е добра. Отдавна търсех такава, за да я противопоставя на твоята просташка думичка АПОКАЛИПТИЦИ. Сега сме квит и всеки път, когато споменеш твоята думичка, аз ще споменавам моята. При това забележи - аз няма да съм инициатор, както е било и винаги досега. Винаги инициатора на обидите си ти.
                              Last edited by Mateev; 13.07.2020, 11:55.

                              Коментар


                              • То като слушаш тук соросоидчетета как са се разтревожили за здравето и живота на хората може чак да им повярваш. Обаче на тях им трябва точно обратното. Те искат реялна, пълноценна пандемия, Искат пълни болници и трупове, искат затваряне на всичко и фалит на всички. Това искат те. Така ще могат на ни набутат огромни пари като заеми от някяква си ЕК, която пък ги взема прясно прясно напечатани, или просто виртуални от разни банки. Целта разбира се е тотално поробване и като за такава цел редовите соросоидчета ще бъдат използвани като камикадзета. Нищо чудно големия бос да поиска от тях итински действия освен да гласуват за евровизия и да висят във форуми.

                                Коментар

                                Working...
                                X