IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
    Пич слагай поне по 1 изречение към линка да знаем поне за кво иде реч

    Коментар


    • https://www.facebook.com/MARINA2323/...37958339819724

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

        Не е едно също.

        Аргумента си е абсолютно валиден. Просто се иска от теб да докажеш тезата си на практика, а не само на думи. Като я докажеш на практика ще ти повярваме. Дотогава са само празни приказки.

        Ако не ти се ходи в инфекциозното - може да прекараш с някой заразен 30-40 мин в една стая без проветрение и без маски и двамата и в близък контакт.

        Горе долу едно возене на метро време.
        Хаха, това си е леко долнопробно манипулиране, но няма проблем.

        С удоволствие бих "доказал тезата си на практика", бих се разхождал свободно навсякъде, без да нося парцали по устата, стига да не беше незаконно. Също така бих общувал и всъщност общувам свободно с хората, без да съм загрижен дали са се тествали и т.н.. Разбира се, че няма да се бутам нарочно в инфекциозни отделения или до хора, които проявяват силни симптоми на някакво заболяване, както съм правил винаги през живота си. Или не ти увира в главата какво имам предвид, или просто не ти харесва да четеш различен от твоя "здрав разум".

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

          Няма да е лошо да кажеш какво имаш предвид?

          Щото различните хора виждат различно. Аз виждам две страни без мерки - едните имат много умрели, другите имат малко умрели. Каква е разликата? БЦЖ - може ли да го докажеш? Възрастова граница. В Швеция умират 70+ години. Докато в Беларус средната продължителност на живот е 67 да кажем.

          Причините за разликите може да са стотици. След като не знаем със сигурност какво причинява разликите, е по-добре да сме предпазливи и да се пазим.
          За 6 месеца (да не кажа 9) не разбраха за какво става въпрос?
          И навсякъде само хаотични мерки - в БГ още по голям батак.
          Хиляди души изследват ама нито знаят кой, как и защо е застрашен, ма па ще направят ваксина за ВСИЧКИ за 1 година.
          Пълен смях.
          Има си хора които са генетично предразположени. Ето едно семейство всичките 2м под земята - 100% смъртност. Някой да ги изследва, проучва - да бе да - чушки. Само празни приказки. Опс грешка - насаждане на безсмислен страх и уж мерки
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
            [ATTACH=CONFIG]n3650553[/ATTACH]


            първите ми постове в тая тема са в началото на февруари,
            тука на снимката са данните от вчера, това в червено са страни, които не спазват дистанция,
            не носят маски и не си затвориха (разбиха) икономиката.
            Трябва поне 5% сиво вещество, за да започне един мисловен процес, видно е че и това липсва в някои индивиди, не че се изненадвам.
            Няма да е лошо да кажеш какво имаш предвид?

            Щото различните хора виждат различно. Аз виждам две страни без мерки - едните имат много умрели, другите имат малко умрели. Каква е разликата? БЦЖ - може ли да го докажеш? Възрастова граница. В Швеция умират 70+ години. Докато в Беларус средната продължителност на живот е 67 да кажем.

            Причините за разликите може да са стотици. След като не знаем със сигурност какво причинява разликите, е по-добре да сме предпазливи и да се пазим.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

              Обикновено се стига до този момент в тези спорове и тогава се радвам, защото е прекрасното доказателство за привършване на аргументирания разговор. Автобусите и молът не са инфекциозни отделения, в такива места влизат само тежко или поне сравнително тежко болни хора плюс лекари и е напълно нормално там да се използва допълнителна защита. Все едно да е проблем защо не се мажа с плажно масло, докато съм в в Борисовата градина.
              Не е едно също.

              Аргумента си е абсолютно валиден. Просто се иска от теб да докажеш тезата си на практика, а не само на думи. Като я докажеш на практика ще ти повярваме. Дотогава са само празни приказки.

              Ако не ти се ходи в инфекциозното - може да прекараш с някой заразен 30-40 мин в една стая без проветрение и без маски и двамата и в близък контакт.

              Горе долу едно возене на метро време.

              Коментар




              • Коментар


                • От Април почти не влизам в темата.
                  Дали се появява marketleverage?
                  Ще ми се да знам как е изкарал лятото с маска? От кой тип маска е ползвал?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                    [ATTACH=CONFIG]n3650553[/ATTACH]


                    първите ми постове в тая тема са в началото на февруари,
                    тука на снимката са данните от вчера, това в червено са страни, които не спазват дистанция,
                    не носят маски и не си затвориха (разбиха) икономиката.
                    Трябва поне 5% сиво вещество, за да започне един мисловен процес, видно е че и това липсва в някои индивиди, не че се изненадвам.
                    Швеция, ако не ме лъже паметта, освен че нямаха “блокади”, каквито в другите страни, а само препоръки, имаха(може би още са в сила) доста сериозни ограничения спрямо възрастната част от обществото - старческите домове бяха изолирани, мисля и посещенията при възрастни хора и т.н! Дето се смяха тука на Мангъров, ама май наистина излезе прав човека, че вируса така или иначе няма спиране и трябва да мине първо през младите и здравите, които в повечето случаи го прекарват безсимптомно или леко, за да се изгради имунитет и да не се стоварва цялата тежест върху хората с по-сериозни заболявания!

                    Както и да е! При нас модела на поведение, както винаги е възможно най-курвенския и половинчат! Ние сме чули недочули, всичко знаем, ама не съвсем! Въвеждаме, отменяме, ден за ден, без никаква последователност на решенията! И даже и статистиката ни е тотален шит, щото областните РЗИ-та си правят пълен ташак с нас, поради естеството на работата на болниците и здравната каса!

                    Май, Юни, Юли, Август, Септември - месеци, в които всеки си развява коня - навсякъде и без ограничения! И кво....?

                    И всичко това гарнирано с “капацитети” на държавна издръжка, чието IQ рядко минава номера на обувките, които носят, и въпреки това продължават да ръсят “мерки” и отчитане на дейност на килограм, ей така, да има! Последното двайсе е в училищата!

                    Извод: Който си позволи да вкара детето ми в изолатор е много вероятно да има тежки усложнения, които, въпреки времената, няма да са следствие на корона вирус!

                    Коментар


                    • Всеки седми ваксиниран с тежки странични ЕФЕКТИ.
                      Статистиката си я намерете сами, много лесно е ама на неграмотните коз не давам.
                      Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                      Коментар


                      • Click image for larger version

Name:	3245.JPG
Views:	1
Size:	17.7 КБ
ID:	3650553



                        първите ми постове в тая тема са в началото на февруари,
                        тука на снимката са данните от вчера, това в червено са страни, които не спазват дистанция,
                        не носят маски и не си затвориха (разбиха) икономиката.
                        Трябва поне 5% сиво вещество, за да започне един мисловен процес, видно е че и това липсва в някои индивиди, не че се изненадвам.

                        Коментар


                        • The researchers also found that there is almost zero chance that children or young adults will die if they contract COVID-19. Along with quickly-accumulating research that young children are much less likely to spread the virus than adults, it could be good news for parents as they prepare for an uncertain school year.

                          Спрете безумието срещу вашите деца, глупаци!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                            Ми влез в инфекциозното без маска и виж какъв ще е ефекта
                            Еми влез в гроба и виж какъв е ефекта
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                              Ми влез в инфекциозното без маска и виж какъв ще е ефекта
                              Обикновено се стига до този момент в тези спорове и тогава се радвам, защото е прекрасното доказателство за привършване на аргументирания разговор. Автобусите и молът не са инфекциозни отделения, в такива места влизат само тежко или поне сравнително тежко болни хора плюс лекари и е напълно нормално там да се използва допълнителна защита. Все едно да е проблем защо не се мажа с плажно масло, докато съм в в Борисовата градина.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение
                                Вече месеци наред наблюдавам как редица западни и уж развити и интелигентни народи стриктно спазват мерките, разполагат с много по-добра медицинска база и хигиенни условия и все пак се заразяват по-масово от нас. Не знам още колко време да чакам, докато най-накрая не се види някакво елементарно битово доказателство, че от такива дейности има полза.
                                Ми влез в инфекциозното без маска и виж какъв ще е ефекта

                                Коментар

                                Working...
                                X