IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    Чакай, чакай, шак дапусна нещо от гурутата на апокалиптосите - писано е през 2014, пак от вездесъщото геле на куна

    "Нямаме точна статистика на починалите след усложнения от грип, но се смята, че жертвите са около 2000", каза д-р Кунчев.

    Така наречената кървава пневмония е една от най-тежките, защото освен типичните симптоми води и до увреждане на най-малките кръвоносни съдове и съответно до излив в белия дроб. При такъв излив човек спира да диша и обикновено умира в съня си, обясни д-р Кунчев.

    В момента у нас всеки 189 души на 10 000 население са заразени. Най-много са болните във Враца, Ловеч, Видин, Русе, Стара Загора и София-област. Макар че пикът на епидемията започва да преминава, лекарите все още не са спокойни.


    И к'о стана, ми то обикновеният грип по-страшен от куронката ва, пък ни карантии, ни нищо имаше тогава, аз дори и не го помня. Изводите - сами, ако можете де
    Това променя всичко!! Щом през 2014 г. е имало болест, значи сега не е възможно да има друга, и всичко е илюзия? Или веднъж щом е имало, сега няма да е по-зле? Или каква псевдо-логика трябва да открием в написаното?

    Коментар


    • Чакай, чакай, шак дапусна нещо от гурутата на апокалиптосите - писано е през 2014, пак от вездесъщото геле на куна

      "Нямаме точна статистика на починалите след усложнения от грип, но се смята, че жертвите са около 2000", каза д-р Кунчев.

      Така наречената кървава пневмония е една от най-тежките, защото освен типичните симптоми води и до увреждане на най-малките кръвоносни съдове и съответно до излив в белия дроб. При такъв излив човек спира да диша и обикновено умира в съня си, обясни д-р Кунчев.

      В момента у нас всеки 189 души на 10 000 население са заразени. Най-много са болните във Враца, Ловеч, Видин, Русе, Стара Загора и София-област. Макар че пикът на епидемията започва да преминава, лекарите все още не са спокойни.


      И к'о стана, ми то обикновеният грип по-страшен от куронката ва, пък ни карантии, ни нищо имаше тогава, аз дори и не го помня. Изводите - сами, ако можете де
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Хирургическите маски защитават пациента, а не хирурга. Това предполагам ви е ясно.

        Маските с клапи защитават носещия ги, а не околните хора. Това също е ясно на всички.

        И последно - добре херметизираните маски без клапа защитават и двете страни. Това пак е ясно.

        Нататък нека вече всеки сам да си прави изводите и сам да взема решенията си съобразно неговото лично ниво на морал или егоизъм.

        ПП: Не искам да обиждам когото и да било, но искам да ви го припомня този факт, ако някой случайно го е забравил.
        Ако в момента бях в Южна Корея, Хонг-Конг, Тайланд - нямаше да имам никакъв проблем да нося просто хирургическа маска на обществените места. Хората са дисциплинирани, уважават правилата и ги спазват. По този начин, за всички е по-лесно. Тук, с дивите ганьовци, които знаят най-добре, или трябва да се пазиш сам, или разчиташ на късмет. Маски със защита от най-чалък размер частици май няма без клапа. Просто филтриращата способност идва със сметка за циркулацията.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение


          Забравих да ви кажа - имам графики на външната и на вътрешната влажност в стаята ми. Ами външната влажност за 2-3 часа около обяд пада до 60-70%, но сега се загледах, че вътрешната влажност в помещенията през цялото време си стои на почти 100%, дори и през обедните часове. С това пък изглежда е свързано и мнението на докторите, че има нужда от проветряване, защото вътрешната влажност винаги е по-висока от външната.
          .
          Има нещо за проверяване в помещението или обкръжението - при мен, в София, апартамент, лятото влажността в стаята е обикновено около 50% (според мен, повлияно от моето влагоотделяне), докато последния месец е 40-45%, днес цял ден бях пред компютъра на широко отворен прозорец, сега съм от няколко часа на затворен, все си е около 40%.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            ПОнеже ми писна от апокалиптични глупсоти, ето едно изявление на баш апокалиптика на републиката - гелето на куна - Няма опасност коронавирусът да достигне нашата страна, той не е регистриран никъде в Европа. Това увери доц. Ангел Кунчев – главен здравен инспектор.. Те такива сте всики апокалиптоси - много приказки на килограм и страх за мизерния ви животец...
            Грую, а това как ти се струва: СЕМЕЙСТВО ВАЬКЬОВИ УНИЩОЖЕНО, ЗАТРИТО ОТ КОРОНАВИРУСА! Как птака, само зап дни измират трима души от едно и също семейство?

            https://www.standartnews.com/zarazata/k-19-ubi-bashcha-i-sin-lekari-434754.html

            https://www.24chasa.bg/novini/article/8949192

            https://bntnews.bg/news/pochina-i-sa...72183news.html



            Коментар


            • До един месец 50% от тези които не са се заразили до сега ще се заразят. Така че поне скоро всичко ще приключи

              Коментар


              • ДО "хората", които твърдят, че COVID-19 не бил "нещо особено" и "не бил по-опасен" от грип..

                Прочетете това:

                https://www.24chasa.bg/novini/article/8949192

                https://dariknews.bg/regioni/blagoevgrad/pochina-i-sinyt-na-izgubiliia-bitkata-s-covid-19-d-r-vakliov-2238413

                https://www.24chasa.bg/novini/article/8949192


                https://bntnews.bg/news/pochina-i-sa...72183news.html




                Трагедията на СЕМЕЙСТВО ВАКЬОВИ! ДОКТОР МУСА ВАКЬОВ, СИНЪТ МУ ЕМИЛ ВАКЬОВ А СЛЕД ТОВА И МАЙКАТА, СА УМРЕЛИ В РЕЗЪЛТАТ НА СБЛЮСЪКЪТ ИМ С КОРОНАВИРУСА! Тези ХОРА са лекували болни от COVID-19......И това ли не е истина и е манипулация? И ТОВА ЛИ ЩЕ ИЗТРИЕТЕ?????

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  А сега нека да продължим с разсъжденията, защото явно някои хора не могат да си ги направят сами. Защо зимно време вирусните инфекции се разрастват, а лятно време се подтискат. Повечето хора биха казали ТЕМПЕРАТУРАТА, но това не е така.

                  Вирусът живее в капчиците вода, а те са най-много тогава, когато влажноста е най-висока. И който следи МТО сайтовете, лесно ще забележи, че през есенно-зимния сезон влажноста почти през цялото време е близка до 100%. Също така ще забележи, че по време на кучите студове през февруари епидемиите затихват. Защо? Ами защото при отрицателни температури капчиците вода замръзват и падат на земята, така че кучите студове обикновено са свързани с влажност, близка до нулата.

                  Тази висока влажност вън влиза и в помещенията, но понеже там температурата винаги е над нулата, то и капчиците с вода "живеят" много дълго време.

                  Докато пиша това, гледам и графиките от моята МТО станция. Ами влажноста в момента е почти 100% 20-22 часа в денонощието, и само някъде около обяд пада до 60-70% за 2-3 часа..

                  Това дава обяснение и защо толкова рано се активира епидемията, преди още да е настъпила зимата. Ами защото влажноста рязко нарастна по отношение на тази, която беше по време на голямата суша през август, и от тогава почти непрекънато си стои близо до 100%.

                  Тоест в основата на всичко е количеството водни капчици във въздуха, и колко дълго време стоят "живи", без да се изпарят.

                  Забравих да ви кажа - имам графики на външната и на вътрешната влажност в стаята ми. Ами външната влажност за 2-3 часа около обяд пада до 60-70%, но сега се загледах, че вътрешната влажност в помещенията през цялото време си стои на почти 100%, дори и през обедните часове. С това пък изглежда е свързано и мнението на докторите, че има нужда от проветряване, защото вътрешната влажност винаги е по-висока от външната.

                  ПП: Ако теорията ми е вярна, един изсушител на въздуха би свършил точно такава работа, колкото и една UV лампа, генерираща озон. Климатиците също - те освен всичко друго свалят и влажноста в помещенията.
                  Хубав анализ, който за съжаление не е никак успокоителен! Прогнозата за тази зима е, че ще бъде мека и топла! Дори с по-високи темрератури от зимата на 2019-2020г......

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dragodanov Разгледай мнение

                    Матеев, за клапанът си прав, но да обобщаваш, че хората, които носим тези маски сме, цитирам "егоисти" е пресилено и неправилно! Обърни внимание / не знам, какви маски ти използваш/, че не се намират еднократни маски с ниво на защита FFP3, които да нямат клапа! А тези маски, тип "хирургически", са едни парцалчета, с никщаква ефективност. Дори, когато се сдвояват и се ностя две една върху друга! Аз как да намеря адекратна маска с ниво на защита FFP3 без клапан за издишване, когато такива няма.
                    Не е като да не съм търсил.
                    Хирургическите маски защитават пациента, а не хирурга. Това предполагам ви е ясно.

                    Маските с клапи защитават носещия ги, а не околните хора. Това също е ясно на всички.

                    И последно - добре херметизираните маски без клапа защитават и двете страни. Това пак е ясно.

                    Нататък нека вече всеки сам да си прави изводите и сам да взема решенията си съобразно неговото лично ниво на морал или егоизъм.

                    ПП: Не искам да обиждам когото и да било, но искам да ви го припомня този факт, ако някой случайно го е забравил.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      ПОнеже ми писна от апокалиптични глупсоти, ето едно изявление на баш апокалиптика на републиката - гелето на куна - Няма опасност коронавирусът да достигне нашата страна, той не е регистриран никъде в Европа. Това увери доц. Ангел Кунчев – главен здравен инспектор.. Те такива сте всики апокалиптоси - много приказки на килограм и страх за мизерния ви животец...
                      Щом и Кантарджиев каза да не се гледа телевизия, за да не се стресират хората толкова, явно масовата психоза е вече извън контрола на здравия разум.

                      Сутринта и наш лекар, който работи в Швеция, разправяше, че шведите не са толкова гипсирани и облъчвани като нас, не са фокусирани върху статистиката и дебело подчерта, че хората умират със корона вирус. Два пъти натърти на СЪС, не на ОТ!

                      А тука форумните мишоци пак са се развълнували и озаряват темата с ученически прозрения и бакалски сметки... пък, ако вярваме на Кантарджиев... вика 15% в бг са се срещали с вируса, не е достатъчно - трябват поне 50. Аре да смятаме бакалски 1000 умрели на милион СЪС ковид!

                      И да внимавате да предозирате с витамин Д!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Пак нещо си се объркал, и затова плещиш глупост след глупост.

                        Върху повърхностите не се задържат сухи вируси, а вируси, обвити в слой мазнина. Ако случайно не знаеш, човешкият отпечатък представлява слой мазнина с дебелина от 5 до 10 микрона, което от гледна точка на вируса е планина от мазнини. В тази планина от мазнини вирусът спокойно може да си живурка много дълко време, докато околната среда или някоя дезинфекция не разруши тези мазнини. Те например лесно се разрушават със спирт или със сапун, който ги разтваря.

                        Самият коронавирус също има мастна обвивка (короната е от мазнини), и те много лесно се разрушават (окисляват) от околната среда, ако вируса остане на сухо. ДНК-то му може да остане неразрушено, и PCR тест да го хване, но вируса вече е деактивиран и не може да заразява, след като неговата мастна корона е окислена от въздуха.

                        Затова запомни:

                        1. Сух вирус загива за минути. Обвивката му се окислява и вируса вече не може да заразява, но PCR теста хваща останалата неразрушена ДНК/РНК.
                        2. Във вода или в други телесни течности вируса "живее" неограничено дълго време, но маската спира голям процент от капчиците от такива течности.
                        3. В планини от мазнини (отпечатъци от пръст по плоски повърхности) вирусът живее дотогава, докато кислорода от въздуха окисли тези мазнини, и след това окисли неговата корона от мазнини. Процесът е бавен и отнема дни наред.
                        4. Дезинфекцията се изразява именно в разтваряне на мазнините. Всеки един препарат, който може да разтваря (спирт, сапун, алкохол) или да окислява мазнини (напр. озона от UV лампите), е подходящ за дезинфекция. Той и кислорода от въздуха върши същата работа, но по-бавно.
                        А сега нека да продължим с разсъжденията, защото явно някои хора не могат да си ги направят сами. Защо зимно време вирусните инфекции се разрастват, а лятно време се подтискат. Повечето хора биха казали ТЕМПЕРАТУРАТА, но това не е така.

                        Вирусът живее в капчиците вода, а те са най-много тогава, когато влажноста е най-висока. И който следи МТО сайтовете, лесно ще забележи, че през есенно-зимния сезон влажноста почти през цялото време е близка до 100%. Също така ще забележи, че по време на кучите студове през февруари епидемиите затихват. Защо? Ами защото при отрицателни температури капчиците вода замръзват и падат на земята, така че кучите студове обикновено са свързани с влажност, близка до нулата.

                        Тази висока влажност вън влиза и в помещенията, но понеже там температурата винаги е над нулата, то и капчиците с вода "живеят" много дълго време.

                        Докато пиша това, гледам и графиките от моята МТО станция. Ами влажноста в момента е почти 100% 20-22 часа в денонощието, и само някъде около обяд пада до 60-70% за 2-3 часа..

                        Това дава обяснение и защо толкова рано се активира епидемията, преди още да е настъпила зимата. Ами защото влажноста рязко нарастна по отношение на тази, която беше по време на голямата суша през август, и от тогава почти непрекънато си стои близо до 100%.

                        Тоест в основата на всичко е количеството водни капчици във въздуха, и колко дълго време стоят "живи", без да се изпарят.

                        Забравих да ви кажа - имам графики на външната и на вътрешната влажност в стаята ми. Ами външната влажност за 2-3 часа около обяд пада до 60-70%, но сега се загледах, че вътрешната влажност в помещенията през цялото време си стои на почти 100%, дори и през обедните часове. С това пък изглежда е свързано и мнението на докторите, че има нужда от проветряване, защото вътрешната влажност винаги е по-висока от външната.

                        ПП: Ако теорията ми е вярна, един изсушител на въздуха би свършил точно такава работа, колкото и една UV лампа, генерираща озон. Климатиците също - те освен всичко друго свалят и влажноста в помещенията.
                        Last edited by Mateev; 29.10.2020, 20:14.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                          Има и още един аспект, за който не знам дали все още не сте се сетили:

                          Маските с клапа са маски за ЕГОИСТИ, Мангъровци, злобари и въобще за ....

                          Защо това е така?

                          Ами защото обикновените маски пазят и в двете посоки - пазят човек да не се зарази от друг, но и пазят човек да не заразява други хора. В същото време маските с клапа имат еднопосочно действие - пазят човек да не се зарази, но в същото време му позволяват да ръси вируси около себе си колкото си иска.

                          Та от тази гледна точка маските с клапа трябва да бъдат забранени, а който ги носи да бъде санкциониран за неспазване на мерките. Чист егоизъм е човек да си купува такава маска с клапа, защото явно той мисли само за себе си.
                          Матеев, за клапанът си прав, но да обобщаваш, че хората, които носим тези маски сме, цитирам "егоисти" е пресилено и неправилно! Обърни внимание / не знам, какви маски ти използваш/, че не се намират еднократни маски с ниво на защита FFP3, които да нямат клапа! А тези маски, тип "хирургически", са едни парцалчета, с никщаква ефективност. Дори, когато се сдвояват и се ностя две една върху друга! Аз как да намеря адекратна маска с ниво на защита FFP3 без клапан за издишване, когато такива няма.
                          Не е като да не съм търсил.
                          Last edited by X_Y; 29.10.2020, 20:14.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                            Колко, колко бързо бре, 6 пъти магистър за неспециалисти, колко...?
                            Щот пишат за 3, 6 ,12 часа върху различни повърхности....
                            През това време кво правиш ? Навярно само издишаш през маската....Като спукан балон....
                            Пак нещо си се объркал, и затова плещиш глупост след глупост.

                            Върху повърхностите не се задържат сухи вируси, а вируси, обвити в слой мазнина. Ако случайно не знаеш, човешкият отпечатък представлява слой мазнина с дебелина от 5 до 10 микрона, което от гледна точка на вируса е планина от мазнини. В тази планина от мазнини вирусът спокойно може да си живурка много дълко време, докато околната среда или някоя дезинфекция не разруши тези мазнини. Те например лесно се разрушават със спирт или със сапун, който ги разтваря.

                            Самият коронавирус също има мастна обвивка (короната е от мазнини), и те много лесно се разрушават (окисляват) от околната среда, ако вируса остане на сухо. ДНК-то му може да остане неразрушено, и PCR тест да го хване, но вируса вече е деактивиран и не може да заразява, след като неговата мастна корона е окислена от въздуха.

                            Затова запомни:

                            1. Сух вирус загива за минути. Обвивката му се окислява и вируса вече не може да заразява, но PCR теста хваща останалата неразрушена ДНК/РНК.
                            2. Във вода или в други телесни течности вируса "живее" неограничено дълго време, но маската спира голям процент от капчиците от такива течности.
                            3. В планини от мазнини (отпечатъци от пръст по плоски повърхности) вирусът живее дотогава, докато кислорода от въздуха окисли тези мазнини, и след това окисли неговата корона от мазнини. Процесът е бавен и отнема дни наред.
                            4. Дезинфекцията се изразява именно в разтваряне на мазнините. Всеки един препарат, който може да разтваря (спирт, сапун, алкохол) или да окислява мазнини (напр. озона от UV лампите), е подходящ за дезинфекция. Той и кислорода от въздуха върши същата работа, но по-бавно.
                            Last edited by Mateev; 29.10.2020, 19:56.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              ПОнеже ми писна от апокалиптични глупсоти, ето едно изявление на баш апокалиптика на републиката - гелето на куна - Няма опасност коронавирусът да достигне нашата страна, той не е регистриран никъде в Европа. Това увери доц. Ангел Кунчев – главен здравен инспектор.. Те такива сте всики апокалиптоси ...
                              Що за тъпанарско изказване... има ясна опасност, конкретни (елементарни) мерки за опазване, спазваме ги... Все едно, ако има пожар, ще минеш през него, щото си над дивашкия егоизъм за мизерния ти животец?
                              Last edited by X_Y; 29.10.2020, 19:58.

                              Коментар


                              • ПОнеже ми писна от апокалиптични глупсоти, ето едно изявление на баш апокалиптика на републиката - гелето на куна - Няма опасност коронавирусът да достигне нашата страна, той не е регистриран никъде в Европа. Това увери доц. Ангел Кунчев – главен здравен инспектор.. Те такива сте всики апокалиптоси - много приказки на килограм и страх за мизерния ви животец...
                                Last edited by X_Y; 29.10.2020, 19:08.
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X