IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мангъров ли ще излезе най-големият виновник за ситуацията?

    Коментар


    • Нощните заведения ще отварят през деня.
      Популярна дискотека в „Студентски град“ вече обяви, че ще отваря в 11:00 часа. „Взети са всички необходими и задължителни противоепидемични мерки, както и спазване на необходимата социална дистанция. Очакваме ви!“


      Mда, забраната е само за нощните заведения
      Въпрос на седмица-две и по-стриктен локдаун да се въведе, в предвид, че 1/3 от ЕС е вече в такъв

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
        Я да я питаш дали един от основните (да не кажа основният) вектори не са училищата. Ей така - професионално някой да си каже мнението за моята аматьорска теория.

        За тази седмица сред познати, статистиката е +12 болни и -4 живота.
        Да им го сложа на всички щрауси, които обясняват че няма бацил и е просто грипче.

        Абсолютно вярно е това за училищата. Реално всеки който има някакви спомени от деството може да го потвърди. Основният проблем там е, че някои родители смятат, че детето им трябва да ходи на училище докато не вдигне температура и дори тогава някои безотговорни родители пак го изпращат. Някога затова имаше лекари в училище, защото ако се остави на родителите ще си уморят собствните деца. През демокрацията, първо училищните лекари станаха най-големите некадърници и после ги махнаха изобщо. Мен така една училищна докторка щеше да ми докара бронхо-пневмония в средното училище, добре че още не беше Костовата система (т.е. системата след 2000-та) и можеше да се отиде във всяка поликлиника.

        След 2000-та година направо ме е страх да си мисля как растат още тези деца и не са всичките увредени от лошото здравеопазване. Някога като я въведоха тази система с личните лекари, говореха колко било хубаво лекаря да познава "персонално" историята на пациента... това се оказа пълна глупост, защото сега личните лекари имат по 2 - 3 хиляди пациенти и никой на този свят не може да ме убеди, че "помнят" нещо. Абсолютно доказано е че човек може да запомни персонално най-много 100 - 150 човека. Поради същата тази причина в Римската Империя само Центуриона е познавал всичките си подчинени лично, по-нагоре в йерархията личните познанства приключват. Но нека да им сложим на личните лекари примерно 200 до 300 човека, това е максимума. При 1500 човека е по добре да върнат старата система с картоните и да приключи това "персонално" лекуване излязло извън всякакви фантастични граници. Най-малко името трябва да им променят и да не ги наричат "лични лекари", а примерно "стадни лекари" или нещо подобно. Да не говорим колко е трудно *невъзможно, да попаднеш на свестен личен лекар. Като ще ни карат на конвейр, поне да улеснят системата, това с "личните лекари" е система за милионери и не е приложима за обикновените хора.
        Last edited by Xman1; 31.10.2020, 06:52.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Някой доста в началото отбеляза, че има разлика между инфекционист и епидемиолог и разликата е, че епидемиологът борави с математика и статистически модели. Навремето позната лекарка ми разказа, че начело на всички доктори на най-високо правителствено ниво винаги е бил назначаван именно епидемиолог.

          С това дискусията приключва. На този господин са му харесали камерите. Наполеонов комплекс.
          Добре, де, в същото време Мангъров казваше - не спорете с мен, спорете с дебелите книги, които съм прочел. Имал е предвид медицинските книги, вероятно, които наистина са дебели. Това поне и уважавният от нас Левчо - докторът може да потвърди. Откъде, тогава, идва тази неприязън към него? Излиза, че ние сме провидели неговото шикалкавене, което минава покрай тези дебели книги и той го прави целенасочено. Явно сме чели още по-дебели книги, особено на свещ. Добре, но никой не каза, че това, което Мангъров застъпва, не го пише в дебелите книги. Оборват го не с контракниги, а с епитети и ругатни - и то от медицински хора, с което увличат и общественото мнение. Да, патогенът вилнее, хора умират, но в кои книги точно е истината? Защото ние черпим знание от тях, а не от доктор Куин - лечителката. Ама, вирусът бил нов и различен. Е, добре, но как разбрахме как се развива във времето, след като още не е отминал? Изследваме го с наномикроскопи, съзираме сянката му и във вълновите теории, където тука - има, тука - нема. Даже и котката на Шрьодингер я извадихме от кутията да търси отговора. И намираме всякакви възможни обяснения с похвати от метафизиката, на които би завидял и Кант.
          Last edited by pinoccio; 31.10.2020, 06:34.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Жена ми е епидемиолог. Епидемиологията изучава заболеваемост, структура на заболеваемост, вектори, предаване, епидемиологичен процес, фактори, механизми, възприемчивост, ход на инфекциозния процес (има епидемиология и на неинфекциозни заболявания обаче), превенция, епидемичен процес и контрол, профилактика, имунизация - пасивна, активна, дезинфекция, дезинсекция, дератизация....и още има ама не съм епидемиолог.
            Я да я питаш дали един от основните (да не кажа основният) вектори не са училищата. Ей така - професионално някой да си каже мнението за моята аматьорска теория.

            За тази седмица сред познати, статистиката е +12 болни и -4 живота.
            Да им го сложа на всички щрауси, които обясняват че няма бацил и е просто грипче.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Въпросът е с неговите късогледи приказки, колко глупака е убедил да не спазват мерките и те колко зараза са ръсили през последните седем месеца. Вредата не е малка.
              Вероятно е точно така.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                Ето една критична статия за Мангъров, в която го обявяват за социопат. Интересното в статията е, че има подозрение, че бръщолевенето на простотии от Мангъров има политически отенък и може би политическа поръчка. Истинската цел е да бъдат спечелени в предстоящите избори гласове от близо 1, 5 милиона българи, които смятат, че са жертви на световна конспирация.

                Цитат:
                "Няма как да не отбележим, че социопатията на “инфекциониста” се хареса и на провалилите се протестъри. Негови статуси, често се тиражираха от тях в мрежата. Но паленето и късането на маски на Орлов мост, се превърна в техен самоубийствен автогол."

                https://www.monitor.bg/bg/a/view/man...potreba-231965
                Има хора които се нуждаят от конспирация за да съществуват. Необходима е, нищо не е без контрол, винаги има заговор, плот, контрол, мистика...параноичните състояния са норма, но и патология когато вземат връх и приемат налуден характер. Пример параноидната шизофрения. Животните не страдат от подобни състояния. Виждаш че мозъкът доста пречи, освен че помага.
                Казал съм ти че Матряла е много и преобладава (Орлов мост и маските са малък детайл от щрихите които рисуват образа на Матряла). Докато не му удари живота личен шамар. За малко спира и пак е матрял.
                Last edited by bulgarian lev; 31.10.2020, 00:53.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Някой доста в началото отбеляза, че има разлика между инфекционист и епидемиолог и разликата е, че епидемиологът борави с математика и статистически модели. Навремето позната лекарка ми разказа, че начело на всички доктори на най-високо правителствено ниво винаги е бил назначаван именно епидемиолог.

                  С това дискусията приключва. На този господин са му харесали камерите. Наполеонов комплекс.
                  Жена ми е епидемиолог. Епидемиологията изучава заболеваемост, структура на заболеваемост, вектори, предаване, епидемиологичен процес, фактори, механизми, възприемчивост, ход на инфекциозния процес (има епидемиология и на неинфекциозни заболявания обаче), превенция, епидемичен процес и контрол, профилактика, имунизация - пасивна, активна, дезинфекция, дезинсекция, дератизация....и още има ама не съм епидемиолог.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Понякога си мисля че всичко е част от играта и информацията, начина и на поднасяне. Може да му е позволено и даже с инструкции да говори така - баланс, противовес. Да има и контрапозиция, инак народут щеше да избръмчи отричайки всичко. Това е еволюционно заложено, да не приемаме факти и нови неща, когато са лоши особено. Това не помага, но съхранява.
                    За пореден път казвам да прочетат Йовковия разказ ,, През чумавото"...именно това се акцентира в разказа - човешкия гений да не приема, отрича и оптимизма да надделява. Това съхранява, животът се движи от тези сили. Но бурята връхлита и нищо не може да я спре.
                    Въпросът е с неговите късогледи приказки, колко глупака е убедил да не спазват мерките и те колко зараза са ръсили през последните седем месеца. Вредата не е малка.

                    Коментар


                    • Ето една критична статия за Мангъров, в която го обявяват за социопат. Интересното в статията е, че има подозрение, че бръщолевенето на простотии от Мангъров има политически отенък и може би политическа поръчка. Истинската цел е да бъдат спечелени в предстоящите избори гласове от близо 1, 5 милиона българи, които смятат, че са жертви на световна конспирация.

                      Цитат:
                      "Няма как да не отбележим, че социопатията на “инфекциониста” се хареса и на провалилите се протестъри. Негови статуси, често се тиражираха от тях в мрежата. Но паленето и късането на маски на Орлов мост, се превърна в техен самоубийствен автогол."

                      https://www.monitor.bg/bg/a/view/man...potreba-231965
                      Last edited by Mateev; 31.10.2020, 00:32.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        И аз. Всяка безотговорност и нарцисизъм си има граници.
                        Понякога си мисля че всичко е част от играта и информацията, начина и на поднасяне. Може да му е позволено и даже с инструкции да говори така - баланс, противовес. Да има и контрапозиция, инак народут щеше да избръмчи отричайки всичко. Това е еволюционно заложено, да не приемаме факти и нови неща, когато са лоши особено. Това не помага, но съхранява.
                        За пореден път казвам да прочетат Йовковия разказ ,, През чумавото"...именно това се акцентира в разказа - човешкия гений да не приема, отрича и оптимизма да надделява. Това съхранява, животът се движи от тези сили. Но бурята връхлита и нищо не може да я спре.
                        Last edited by bulgarian lev; 31.10.2020, 00:26.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Заради него и с приятели се счепках, защитаваха го. И на тях така им се е искало. Но при мен логиката и фактите са железни. Част от работата ми - проф деформация. Отрицание никога по никакъв повод, истината е такава каквато е. Колкото и да горчи.
                          Някой доста в началото отбеляза, че има разлика между инфекционист и епидемиолог и разликата е, че епидемиологът борави с математика и статистически модели. Навремето позната лекарка ми разказа, че начело на всички доктори на най-високо правителствено ниво винаги е бил назначаван именно епидемиолог.

                          С това дискусията приключва. На този господин са му харесали камерите. Наполеонов комплекс.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Наполеонов комплекс. Класика. Вече му е време да се скрие в миша дупка.
                            Заради него и с приятели се счепках, защитаваха го. И на тях така им се е искало. Но при мен логиката и фактите са железни. Част от работата ми - проф деформация. Отрицание никога по никакъв повод, истината е такава каквато е. Колкото и да горчи.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Той Мангъров продължава да плямпа глупости до ден днешен, и аз се чудя защо все още не е тикнат в затвора. Освен че е голям некадърник като инфекционист, е голям некадърник и като ловджия ...

                              Докато Мангъров вдигне пушката, прасето избяга

                              https://www.marica.bg/tema-v-razviti...praseto-izbqga
                              И аз. Всяка безотговорност и нарцисизъм си има граници.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Ма нали нямаше места в болниците????!!!!Как така за тая дебелогъзата намериха и то във ВМА?Докато за тях е така а за нас иначе не чакйте здравна реформа.Мършата му с мърша за нея няма ли Бърза помощ и разкарване по болници докато пукне
                                Ааааа аз само съобщавам новината. За твое успокоение и при мен са същите политически ... ерзац кафета. Това си е глобална трагедия с така наречените “политически елити”.

                                Коментар

                                Working...
                                X