IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
    Този вирус не е чума или зараза неземна... целият проблем идва от там, че когато имаш вирус 10-15 пъти по тежък от грипа, съответно и броя пневмонии от същия ще е 10-15 пъти по-висок.

    Ако имахме нормално управление с нормални читави управленци, подготовката на отделенията и техния капацитет щеше да е увеличен на 15 пъти, тогава нямаше да има нужда от никакви драматизация, а приемът на пациенти щеше да се случва без ситуация на липса на легла и капацитет.

    Еднакво глупави са за мен и двете група хора, тези които го описват като чума и тези, които казват, че е годишен грип!

    Ако днес има някакъв проблем, той е в това, че за 5 месеца пауза, държавното управление на увеличи капацитета на отделенията 15 пъти, дори и в полеви условия, за да може да се смогне на обема на потенциалните хоспитализации. Нищо повече!
    И колко човека повече ще умрат ако има болест която е 10 - 15 пъти по-опасна от грипа, която заразява 7 пъти повече хора, а болниците спират да приемат нови хора на едвам 10% от потенциално нуждаещите се.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Интересно ми е, като мине пр грипчето, дали апокалиптиците ще се засрамите и ще се извините или пак ще сте с тъпите лафчета - добре че не стана, много се радвам, че не познах. Фарисеи! Левчо, от теб пък съм най-разочарован, най-малкото щото си лекар. Ма нищо, интернет помни, а и аз ще ви припомням колко насрани сте били и как сте плашили гаргите и няй-вече себе си!
      Ще се радвам да ме опровергаеш и ми покажеш намаляващата прогресия на това:

      всички държави официално установили ковидни:
      - над 400х. имат +10х. мъртви над обичайното (изклч. е Бангладеш)
      - над 800х. имат +30х. мъртви над обичайното
      - над 4,83млн. имат +120х. мъртви над обичайното (това беше %-та за бг, мечтан от мангъров)

      Поздрави на оптимистите, де мислят, че при масова зараза България ще се справи по-добре от тия 20 държави от всички континенти ...

      Иначе днес утре, до вторник си изгорял с баса за 2500 в болници (а ти ги чакаше във февруари )
      "грипчето" вече със сигурност е топ2 най-смъртоносен вирус за 100 години назад(баси якия PR), нищо апокалиптично, просто при нищоправене вече е почти сигурно че 2% от популацията ще даде фира.
      Last edited by satz; 31.10.2020, 13:43.

      Коментар


      • Този вирус не е чума или зараза неземна... целият проблем идва от там, че когато имаш вирус 10-15 пъти по тежък от грипа, съответно и броя пневмонии от същия ще е 10-15 пъти по-висок.

        Ако имахме нормално управление с нормални читави управленци, подготовката на отделенията и техния капацитет щеше да е увеличен на 15 пъти, тогава нямаше да има нужда от никакви драматизация, а приемът на пациенти щеше да се случва без ситуация на липса на легла и капацитет.

        Еднакво глупави са за мен и двете група хора, тези които го описват като чума и тези, които казват, че е годишен грип!

        Ако днес има някакъв проблем, той е в това, че за 5 месеца пауза, държавното управление на увеличи капацитета на отделенията 15 пъти, дори и в полеви условия, за да може да се смогне на обема на потенциалните хоспитализации. Нищо повече!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Интересно ми е, като мине пр грипчето, дали апокалиптиците ще се засрамите и ще се извините или пак ще сте с тъпите лафчета - добре че не стана, много се радвам, че не познах. Фарисеи! Левчо, от теб пък съм най-разочарован, най-малкото щото си лекар. Ма нищо, интернет помни, а и аз ще ви припомням колко насрани сте били и как сте плашили гаргите и няй-вече себе си!
          То вече е проблем. Вече ако линейки в София не идват. В болниците не приемат. А това сега е само начолото на проблема. 30 починали на ден е едвам началото на експоненциалната крива. Заразените ги има, но още не са се влошили. Среднния срок между първи симптоми и смърт е някъде между 17 и 20 дена.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

            D-r Куин лечителката може да е готина, ама сега не ни трябва тя, а д-р Хаус - Докато не се появи, вирусчето ще си шета и ще си го предаваме от сезон на сезон и от едното полукълбо на другото.
            Дебелите книги на д-р Мангъров не са достатъчни, - досега не са се срещали с такова готино и интересно вирусче
            Даже да се изпозаразим масово, за да предизвикаме стадния маймунитет по идеята на "мангърчето", това не помага кой знае с какво, освен с няколко месеца, защото след това, заразяванията пак могат да продължават повтортно потретно и т.н. Така, че движим се на пикчета, като по вълни, а сегашното пикче, очаквам да се констатира има няма преди коледа, но и това с нищо не помага съществено
            И без препоръка за съществуването на вируса
            Градиш теза върху недоказани твърдения! Между тебе и Мангъра общото е, че само гадаете, без да имате реални доказателства. Но си мислите,че сте прави! Критикуваш го за теза без доказателства като след това си хвърляш, твоя си теза отново без никакви доказателства. Доста абсурдно като цяло!

            Прекалено се драматизира за този вирус, той е 10 пъти по-тежък от грипа и по-смъртоносен, но с оглед на това, че грипа не се приема като нещо кой знае какво в регулярна година, то съответно и този вурис трябва да получи вниманието като за 10 пъти по-лош от грипа вирус, а в момента ми се струва, че му се отдава внимание като за 10 000 пъти по-лош годишния грип!

            На следващо място има едно съществено неразбиране за стадния имунитет, а то е, че може БИ НЕ100% от популацията подлежи на заразяване и развиване на болестни симптоми от този вирус, а процентът на хората, които са тотално неприлепчиви може да е над 50-60%! Ако подобна хипотеза е валидна, стаден имунитет ще се придобие при едва 20% сблъскали се с вируса от общото население, а не при 60-70%. Много неща не са ясни, но за този вирус не трябва да се говори като за чума неземна, а като за нещо 10 до 15 пъти по-тежко от сезонен грип, нищо повече!

            Коментар


            • Интересно ми е, като мине пр грипчето, дали апокалиптиците ще се засрамите и ще се извините или пак ще сте с тъпите лафчета - добре че не стана, много се радвам, че не познах. Фарисеи! Левчо, от теб пък съм най-разочарован, най-малкото щото си лекар. Ма нищо, интернет помни, а и аз ще ви припомням колко насрани сте били и как сте плашили гаргите и няй-вече себе си!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Цяло лято бездействие и безотговорност. Наливане на пари за пътища, турски потоци, белене и какви ли не други глупости, но не и за здравеопазване. Няма линейки, няма централна организация на болниците, няма пари за лекари и мед сестри.

                Предполагам защото човек трябва да е гении, че да схване че когато за една седмица се разболеят 100 000 човека в София ще е проблем. И това е само началото, след още две седмици ще е като в Перу и Еквадор. С трупове които няма кой за извози.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                  D-r Куин лечителката може да е готина, ама сега не ни трябва тя, а д-р Хаус - Докато не се появи, вирусчето ще си шета и ще си го предаваме от сезон на сезон и от едното полукълбо на другото.
                  Дебелите книги на д-р Мангъров не са достатъчни, - досега не са се срещали с такова готино и интересно вирусче
                  Даже да се изпозаразим масово, за да предизвикаме стадния маймунитет по идеята на "мангърчето", това не помага кой знае с какво, освен с няколко месеца, защото след това, заразяванията пак могат да продължават повтортно потретно и т.н. Така, че движим се на пикчета, като по вълни, а сегашното пикче, очаквам да се констатира има няма преди коледа, но и това с нищо не помага съществено
                  И без препоръка за съществуването на вируса
                  Най-готиното на оная карикатура, която някой беше качил тук: вълкът, пред стадо с овце...

                  Течеше някакъв абсурден диалог, а най-сполучливата част от репликите беше тая:

                  Вълкът: "ще ви ям!"

                  Една от овцете (беше най-близо до него): "Не можеш! Имаме стаден имунитет!"

                  Няма съмнение, че животът е способен да си прави големи майтапи с нас..., а някои нямат понятие колко са/сме неадекватни в определени моменти...


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                    Добре, де, в същото време Мангъров казваше - не спорете с мен, спорете с дебелите книги, които съм прочел. Имал е предвид медицинските книги, вероятно, които наистина са дебели. Това поне и уважавният от нас Левчо - докторът може да потвърди. Откъде, тогава, идва тази неприязън към него? Излиза, че ние сме провидели неговото шикалкавене, което минава покрай тези дебели книги и той го прави целенасочено. Явно сме чели още по-дебели книги, особено на свещ. Добре, но никой не каза, че това, което Мангъров застъпва, не го пише в дебелите книги. Оборват го не с контракниги, а с епитети и ругатни - и то от медицински хора, с което увличат и общественото мнение. Да, патогенът вилнее, хора умират, но в кои книги точно е истината? Защото ние черпим знание от тях, а не от доктор Куин - лечителката. Ама, вирусът бил нов и различен. Е, добре, но как разбрахме как се развива във времето, след като още не е отминал? Изследваме го с наномикроскопи, съзираме сянката му и във вълновите теории, където тука - има, тука - нема. Даже и котката на Шрьодингер я извадихме от кутията да търси отговора. И намираме всякакви възможни обяснения с похвати от метафизиката, на които би завидял и Кант.
                    D-r Куин лечителката може да е готина, ама сега не ни трябва тя, а д-р Хаус - Докато не се появи, вирусчето ще си шета и ще си го предаваме от сезон на сезон и от едното полукълбо на другото.
                    Дебелите книги на д-р Мангъров не са достатъчни, - досега не са се срещали с такова готино и интересно вирусче
                    Даже да се изпозаразим масово, за да предизвикаме стадния маймунитет по идеята на "мангърчето", това не помага кой знае с какво, освен с няколко месеца, защото след това, заразяванията пак могат да продължават повтортно потретно и т.н. Така, че движим се на пикчета, като по вълни, а сегашното пикче, очаквам да се констатира има няма преди коледа, но и това с нищо не помага съществено
                    И без препоръка за съществуването на вируса

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Както казах и по-долу. При този индивид ми е на кантар актуализацията на софтуера.
                      Ето, това казвах още март, и по National Geographic съм гледал поредица, анализи. Преди ковида, хората предупреждаваха, ама матряла предпочита Фермата и Турски сериали. А по света никой не се замисля. Точно така е. Просто равновесието е нарушено. Природата не търпи дисбаланси.
                      https://www.24chasa.bg/zdrave/article/9175230
                      Last edited by bulgarian lev; 31.10.2020, 12:07.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                        Не отгатвам причината за половото конкретизиране.
                        Жена - да разпространи подобна "новина" - за друга (нуждаеща се) жена - това (за мен!) е недопустимо?
                        Мъж - да разпространи подобна "новина" - за (нуждаеща се) жена - това (за мен!) е допустимо?
                        Жена - да разпространи подобна "новина" - за (нуждаещ се) мъж- това (за мен!) е допустимо?
                        Обясни, моля?

                        Нека обясня, щом ме молиш...

                        Ако и да не усещам нещата така, както една жена - ЧУВАЛ СЪМ, че дамите усещат нещата различно. след като вече са ги преживявали...

                        Например - в родилната зала (стая). Оттук тръгва някаква солидарност (вероятно)...

                        Толкова.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                          Споменал ли съм някъде име?

                          Говорех за жена.

                          (и за политизиране на казус)
                          Политизра се, защото такива като Матеев(който принципно е интелигентно момче), но с продажни намерения в темата, не изразяват обективни ГРАЖДАНСКИ мнения, а лиже задниците на гербаджиите!

                          От друга страна са тия, които не харесват Борисов и едва ли не хвалят другата също толкова вредна партия каквато е БСП, като алтернатива. Отровата не е алтернатива на отровата!!!

                          Очаквам и включване на Соросоидите от ДА България... НПО продажниците на чужди интереси, посока Запад...

                          В крайна сметка в темата, все по-малко са гражданските мнения, а повече са тези на някакви хора гравитиращи към партии, дали в момента имат икономическа облага или за в бъдеще очакват такава... но това е положението...

                          Преобладават продажници, а не достойни българи, с реални мнения като граждани по въпроса за вируса!

                          Трагедия!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                            Скъпа! (надявам се - все още да сте жена)...

                            Жена - да разпространи подобна "новина" - за друга (нуждаеща се) жена - това (за мен!) е недопустимо..

                            В конкретния случай, яркото политизиране - най-вероятно ти носи поне погалване и целувка по косите. Друга причина не виждам за подобно действие.

                            Здраве и успехи!
                            Не отгатвам причината за половото конкретизиране.
                            Жена - да разпространи подобна "новина" - за друга (нуждаеща се) жена - това (за мен!) е недопустимо?
                            Мъж - да разпространи подобна "новина" - за (нуждаеща се) жена - това (за мен!) е допустимо?
                            Жена - да разпространи подобна "новина" - за (нуждаещ се) мъж- това (за мен!) е допустимо?
                            Обясни, моля?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                              Не ме разсмивай! Мажеш ми фекалии на филия с тоя пост в момента...

                              Да не сме се разболявали, да не стигаме до положението на Нинова и тн...., ах колко човешко....

                              Само, че има хора, които може би са задминали нейното положение, но за тях болница няма!

                              Бях пределно ясен в предния пост. Коментари последващи по темата са излишни...

                              Както казах, моето пожелание за общочовешко добруване е за всеки играещ по правилата. Там където не се играе така, го няма и пожеланието. Не изпращам и негативно такова, но определено когато нещата не са по правилата, общочовешкото ми състрадание е тотално изпарено! Изпитвам единствено безразличие!

                              Споменал ли съм някъде име?

                              Говорех за жена.

                              (и за политизиране на казус)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                                "Вирусът ще изчезне до Юли - ще си скъсам дипломата ако не се случи" - до-цент.

                                Защо някой неспециалист трябва да харчи пари за нещо дето ще изчезне(въпросния отговорен се уповава на доклади)?

                                Причината за нищоправенето не е Борисов,
                                а крякащото късогледо войнство успяло да настрои над 50% от българите, че вируса е измислица/конспирация/измама/глупост/"грипче"/#нищострашно/#гледайтесиживота
                                Ти да не си поредния гербаджийски трол?

                                Всяко едно нормално и достойно управление, трябва да има готовност и план за негативен сценарий с вируса. Това ще рече готови разширения на отделения, доброволци, договори с лекари и сестри за по-голяма натоваряемост.... привличане на такива с по-гръмко заплащане и тн.... Като на война, като при значими природни катастрофи и тн...

                                Когато негативен сценарий се случи и ти не си си мръднал и единия ташак, за да се подготвиш нормално, виновен ти е Мангъров или леля Гинче от Горно Нанадолнище, че писала У Фейсбука, че не вярвала У вирусУ...

                                Коментар

                                Working...
                                X