IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts


  • Вместо да си правите маски от дамски превръзки,
    отпечатайте си с домашния 3D-принтер NANOHACK маски.
    Подарете няколко и на болниците

    Синчето вече отпечата няколко

    https://copper3d.com/hackthepandemic/
    Патент:

    https://copper3d.com/pdf/Patent_Description3D.pdf
    https://copper3d.com/pdf/Drawings.pdf

    Last edited by barbaron; 23.03.2020, 02:03.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

      Това е само твоята гледна точка! Този избор, не бъди сигурен, че би бил и избора на обществото!

      Не ти ли прави впечатление, че на всякъде по репортажите, хората подкрепят мерките!
      Това не може да се приема за 100%ов ориентир, но дава насоки за общественото мнение!

      Твоята гледна точка, може да не е тази на обществото! Мислил ли си за това?
      Не е въпрос на гледна точна - не избираме между човешки животи и икономика. Избираме дали да има или да няма икономика, защото над природните причини за смъртта нямаме власт. Освен това финансовото благополучие фактологически е спасило много повече животи от масовата психоза и паника - затова хората сега са 7.5 милиарда а преди 100 години са били под 1 милиард.
      Знам какво е общественото мнение - след сегашните събития съм напълно наясно в липсата на рационална оценка в хората. В краткия ми съзнателен живот не съм ставал свидетел на толкова мащабно неправилно решение и още не знам как да си го обясня.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
        Така със заплатите на всички, които пряко или коствени са останали без работа, примерно работиш като сервитьор, държавата трябва ти палти 1:1 а не 60% от заплатата, плюс обезщетение.
        А бакшиш не щеш ли?! Това са форсмажорни обстоятелства, не са някакви приумици на държавата.

        Държавата - това си ТИ! Съвсем буквално. Всяка стотинка, която искаш да се похарчи днес, ще трябва да бъде върната утре. От теб или наследниците ти. Затова парите трябва да се харчат доста избирателно. Примерно, да се подпомогнат хотели, които предоставят легловата си база по време на кризата, вместо да се настаняват хората по полеви болници и спортни съоръжения.

        И понеже се повдигна въпроса за кредитите и резервите...
        Да допуснем, че съм взел кредит за да си купя посления модел iPhone и сега не мога да го погасявам.
        Държавата ли ми е виновна и сигурен ли си, че искаш да го платиш ти?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

          Политиците изпълняват поръчка, това не го ли виждаш? Те нито разбираха преди седмица или две заплахата, нито я разбират сега. Не виждаш ли, че вземат едни и същи мерки, по едно и също време, все едно някой ги координира. Те не мислят, те изпълняват. Повечето са пионки, бушони, и това ли не го знаеш? Всеки един гърми като му дойде времето, на много от политиците и без това отдавна им е дошло времето да бъдат сменени.
          Това не е вярно че изпълняват поръчки. Значи според теб Запада играе с Китай? или Запада иска сам да се унищожи и да даде целят свят на Русия и Китай, като си разруши цялата икономика? Тези теории на конспирациите са смешни. Единствените теории които лично аз подкрепям са за изпускане на вируса случайно от китайците, или някаква анархична организация която го пуска с неясна цел, защото не е особено смъртоносен като еболата или чумата но пък адски заразен.

          Теорията че западните държави правят това за да обслужват някакви тъмни сили кукловоди в сянка е безумица. Дежурните са че Сорос, Рокфелер и Ротшилд искат гладни роби. Ми нали при такава мизеря всеки един богат ще бъде пребит с камъни.

          Явно вируса найстина е опасен за да се вземат такива мерки, не е едно обикновено грипче. Знаят повече от нас за да вземат такива драконовски мерки които не са били взимани до сега, нито при свинският грип нито при еболата. Китай и друг път е затварял градове заради различни огнища. Дори наскоро заради чума

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

            Нека да оценим нещата от дистанцията на времето! Нека да видим как ще се развива вируса на места като Холандия, където няма карантини!

            Не ми отговори, кой движи политиците на глобално ниво, за да правят това, което правят, както и каква е неговата цел?
            Единият %. Не ги познавам, да ти ги кажа поименно, една голяма кръгла маса хора.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

              Да, всеки може да си представи какви ли не ужасяващи сценарии и да оправдаем с тях какво ли не - аз си представям фалит и крах за милиони млади и здрави хора като следствие от наложените мерки и съответно много по-високо число на съсипани животи и смърт и т.н. Дано аз да не се окажа прав.
              Не, че не ме е грижа и не искам да има мерки - можеше да има много по-ограничени такива, които да балансират опасностите.
              Няма нужда нищо да си представям ....Гледам Бергамо с една от най-модерните клиники в Европа,как военни камиони извозват трупове и същата ситуация се опитвам да си япредставя в подобен български град ....Ти какво виждаш...?!
              А колкото до младите хора,като се поразмине ще запретнат ръкави и ще работят....Нямам идея от къде се е пръкнала тая идея в съвраменния човек,че животът непременно трябва да е лесен,песен, комфортен,цветя и рози....Може и да е гаден, сурав и курав.....Който не го е проумял,си е негов проблем....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                Чакай още малко и ще видим глената точна на обществото. В момента беше шокирано като им предтавиха нещо, която е ново, непознато, невидимо и сее смърт, и обществото е парализирано от страх. Но тоя страх, ще бъде победен и надделян от глада, икономическтата депресия много, много бързо. Хората и млади та дори и най-възрастни ще възроптаят срещу тези неадекватни мерки за спиране на икономиките.
                Нека да оценим нещата от дистанцията на времето! Нека да видим как ще се развива вируса на места като Холандия, където няма карантини!

                Не ми отговори, кой движи политиците на глобално ниво, за да правят това, което правят, както и каква е неговата цел?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                  Това е само твоята гледна точка! Този избор, не бъди сигурен, че би бил и избора на обществото!

                  Не ти ли прави впечатление, че на всякъде по репортажите, хората подкрепят мерките!
                  Това не може да се приема за 100%ов ориентир, но дава насоки за общественото мнение!

                  Твоята гледна точка, може да не е тази на обществото! Мислил ли си за това?
                  Чакай още малко и ще видим глената точна на обществото. В момента беше шокирано като им предтавиха нещо, която е ново, непознато, невидимо и сее смърт, и обществото е парализирано от страх. Но тоя страх, ще бъде победен и надделян от глада, икономическтата депресия много, много бързо. Хората и млади та дори и най-възрастни ще възроптаят срещу тези неадекватни мерки за спиране на икономиките.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    точно това си мислих и аз днес, защото наистина почти всеки видял се в някой лев скача в лъскав автомобили или голяма ипотека за голяма къща с басейн или други лукс стоки. Бизнесът масово е на кредит и овърдрафт до лимита и всички жиееха така сякаш нищо не може да се случи. Думата резерв беше мръсна дума и се считаше, че винаги може да се намери банка, която да пусне още някой лев и това е резерва... уви видя се, че в условия на криза това не върви.

                    Дано по-бързо да отшуми, но не съм голям оптимист. Поне още 10 дни очаквам увеличение на случаите....а още не са пламнали махалите, където ще е тежко.
                    Тоя вирус явно се влияе от силата на имунната система. Там по махалите може да се окаже, че имат силни такива. кой знае. Защо страдат възрастните, ами защото от възрастта имунните им системи са слаби точно за такава външна заплата от това вирусче, на децата явно са обратното силни.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

                      Финансовото блогополучие е спасило милиарди животи - повече от всичко друго в историята. Пука ми за хората и знам, че има риск, но оценката ни за него е ултрапреувеличена - рисковете са винаги и навсякъде около нас.
                      Това е само твоята гледна точка! Този избор, не бъди сигурен, че би бил и избора на обществото!

                      Не ти ли прави впечатление, че на всякъде по репортажите, хората подкрепят мерките!
                      Това не може да се приема за 100%ов ориентир, но дава насоки за общественото мнение!

                      Твоята гледна точка, може да не е тази на обществото! Мислил ли си за това?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                        Бойко, не го харесвам, но днес беше много прав!

                        Защо мутрата задължително има S класа, но няма буфер, да си задържи качествените работници за няколко месеца като им плати!
                        Защо хора с високплатени професии нямат буфер от по 5-6 заплати, но имат Айфони и 5 пъти са ходили до Барселона на екскурзия?

                        Защо бамките отпускат ипотеки от по 89-90% финансиране, като е ясно, че всеки един подобен ипотекар, при първите сътресения на пазара на труда и отива в необслужване!
                        точно това си мислих и аз днес, защото наистина почти всеки видял се в някой лев скача в лъскав автомобили или голяма ипотека за голяма къща с басейн или други лукс стоки. Бизнесът масово е на кредит и овърдрафт до лимита и всички жиееха така сякаш нищо не може да се случи. Думата резерв беше мръсна дума и се считаше, че винаги може да се намери банка, която да пусне още някой лев и това е резерва... уви видя се, че в условия на криза това не върви.

                        Дано по-бързо да отшуми, но не съм голям оптимист. Поне още 10 дни очаквам увеличение на случаите....а още не са пламнали махалите, където ще е тежко.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                          Как да няма! Ако решим да няма карантина по икономически подбуди, значи да разменим финансово благополучие, срещу увеличен риск за възрастни! То е същото!

                          Отделно, аз не съм убеден, че на младите не им пука, дали ще се заразят или не! Има си риск и за тях, особено за доживотни увреждания ако не смърт!
                          Ако на теб не ти пука или смяташ, че няма риск. То аз познавам много млади, които предпочитат варианта с карантината и да се пазят!
                          Финансовото блогополучие е спасило милиарди животи - повече от всичко друго в историята. Пука ми за хората и знам, че има риск, но оценката ни за него е ултрапреувеличена - рисковете са винаги и навсякъде около нас - ако не ги оценяваме правилно ще деградираме.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                            Политиците изпълняват поръчка, това не го ли виждаш? Те нито разбираха преди седмица или две заплахата, нито я разбират сега. Не виждаш ли, че вземат едни и същи мерки, по едно и също време, все едно някой ги координира. Те не мислят, те изпълняват. Повечето са пионки, бушони, и това ли не го знаеш? Всеки един гърми като му дойде времето, на много от политиците и без това отдавна им е дошло времето да бъдат сменени.
                            Айде с едно изречение ми кажи, кой точно ги движи политиците в момента на глобало ниво и с второ изречение ми кажи каква е целта на същия???

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                              ИМА И ОЩЕ НЕЩО!

                              Сега много се говори за икономика и едва ли не скапваме всичко, за да пазим старите и възрастни хора, които били едва ли не, на дни пред умиране!

                              Но нека да се запитаме, къде са нашите буфери като общество! Не само като държава!
                              Религията на днешните млади, се казва КРЕДИТ!

                              Как е възможно, масовата част от хората на добри възнаграждения, които не са се сблъсквали с болест или непредвидени разходи, да нямат поне 3 заплати буфер.
                              Добрите практики, са дори за 6!

                              Познавам много хора, на 2500 или 3500, карат от заплата до заплата! Последния ден нямат и 20 лева в джоба, преди превода!

                              Ако по-голямата част от обществото имаше резерви, както и държавата. А не да се кара непрекъснато на дефицит. Можеше 3 месеца, всичко да замръзне, но псоле щеше да има истинско ОТЛОЖЕНО ПОТРЕБЛЕНИЕ и буквално, ниакква криза след това! Бамките щяха да са с обслужени кредити, заведенията щяха да се препълнят, а магазините щяха да се пръскат по шевовете!

                              Сега обаче предстои истинска разруха и глобална икономическа депресия!

                              Кой е виновен??? Старците, които уж пазим, или ненаситните Г*ЗОВЕ на младите, да получат сега и веднага, ушилени целите в кредити и ипотеки от над 80%!

                              Същите тези, живеещи изцяло в кредити, без една заплата и все едно си им направил ФАТАЛ! Кредити за абсолютни глупости! Коли и плазми. Нов Айфон за 1400, а е с дънки от втората! Бърз кредит за екскурзия!

                              Тези, които са на 600 лева заплата в провинцията, разбирам да нямат заделени! Но какво да кажем за всички от гореизборените, които са една оогромна част от обществото?
                              Бойко, не го харесвам, но днес беше много прав!

                              Защо мутрата задължително има S класа, но няма буфер, да си задържи качествените работници за няколко месеца като им плати!
                              Защо хора с високплатени професии нямат буфер от по 5-6 заплати, но имат Айфони и 5 пъти са ходили до Барселона на екскурзия?

                              Защо бамките отпускат ипотеки от по 89-90% финансиране, като е ясно, че всеки един подобен ипотекар, при първите сътресения на пазара на труда и отива в необслужване!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                                Реакцията ще ти се стори неадекватно мека,когато в съседния ти апартамент ,умрелия(а е умрял,щото интензивните са препълнени и е нямал късмета да се разболее малко по-рано ,или по късно от разгара на епидемията), няма кой да го извози и погребе няколко дни,щото близките му и те са болни, и са под карантина,погребелната агенция не смогва да гроби, а ти си се насрал от страх и не смееш да си подадеш носа от вкъщи....Дано да не се окажа прав и дано да имаш повод да ме наречеш тъпанар,апокалиптик и каквото там се сетиш...По цинично не виждам,как да ти обясня защо са тези мерки....
                                Да, всеки може да си представи какви ли не ужасяващи сценарии и да оправдаем с тях какво ли не - аз си представям фалит и крах за милиони млади и здрави хора като следствие от наложените мерки и съответно много по-високо число на съсипани животи и смърт и т.н. Дано аз да не се окажа прав.
                                Не, че не ме е грижа и не искам да има мерки - можеше да има много по-ограничени такива, които да балансират опасностите.

                                Коментар

                                Working...
                                X