IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Аз също мисля като Mike Florida по този въпрос. Все пак това трябва да си е въпрос на личен избор.

    Но, работа на правителството е да осигури гладко протичане на този процес. Нещо което то не прави. И в момента голяма част от драмата, не е наистина защото този вирус е много смъртоносен, много опасен или нещо друго. А защото правителството си завряло ръцете там където слънцето не изгрява и не правят дори елементарни усилия поне да създадат централен диспечерски център за болници и линейки и да задългават болници - поне тези които са на държавна издръжка да осигурят достатъчно легла.
    По принцип не ти се кефя още от едно време и темата за псевдобежанците когато беше нашумяла...., но когато имаш добро мнение, то си е добро! Подкрепям!!!

    ++++++++++++++++++++++++2398753450938...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

      Редовно избухва чума тук или там по света. Никога не предизвиква кой знае колко жертви. За разлика от този конкретен вирус.

      Не виждам никаква особена драматизация. Просто казвам това което се е случило на места където се е случило с мерки подобни на нашите. Всеки може да провери. Не мисля че преувеличавам каквото и да било.
      Така както си го написал, може да бъде оспорено от две хипотези!

      Хипотеза номер едно, е дали при други зарази ние сме имали същото медийно отразяване и броене на случаи(реални и фалшиви такива)? За да съдим и сравняваме!

      Хипотеза номер две, е дали въпреки първоначалната смъртност на места без мерки, там където имат повече мерки няма да стигнат до АБСОЛЮТНО същия резултат, при по-големи обаче разрушения за обществото и икономиката, както и в здравен аспект, като се неглежират други здравни състояния. Разтеглено във времето!

      Личното ми менение е, че ако имахме нормално и грамотно управление, капацитета можеше да бъде увеличен при полеви условия с до 15 пъти, какъвто е и мащаба на по-голямата опасност и поражения спрямо сезонен грип! Да вярно е, че ако от грип на година умират Х хора, в дадените няколко години на този вирус, същите може да са Х10-Х15, но тази "жътва" е възможно изобщо да не може да бъде избегната, с каквито и да са мерки извън "стаден имунитет"! Така, че въпроса за мерките е много спорен като резултат и краен ефект! Въпросът е в капацитет за лечение!
      Не може да се каже няма лекари. Стават войни, стават катаклизми, абсурдно е да се твърди, че при една извънредна обстановка капацитета при полеви условия не може да се вдигне 10-15 пъти, при положение, че от сезонния грип текущите налични отделения никога не са били пълни на 100%, а на 50% и под 50%, което ще рече, че спрямо сегашен капацитет, навярно най-лошия сценарий е ти да увеличиш до Х7 пъти, което е нищо, когато говорим за мобилизация на държава за конкретен тип отделения!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        ще си говорим отново след макс две до три седмици, само да минат изборите в сащ
        Изборите бяха една от причините за CovidGate, другите най-малко са паричните стимули и ваксините, каито още се чакат.
        Така, че тоя предизвикан хаос няма да приключи така скоро.

        Коментар


        • Аз също мисля като Mike Florida по този въпрос. Все пак това трябва да си е въпрос на личен избор.

          Но, работа на правителството е да осигури гладко протичане на този процес. Нещо което то не прави. И в момента голяма част от драмата, не е наистина защото този вирус е много смъртоносен, много опасен или нещо друго. А защото правителството си завряло ръцете там където слънцето не изгрява и не правят дори елементарни усилия поне да създадат централен диспечерски център за болници и линейки и да задългават болници - поне тези които са на държавна издръжка да осигурят достатъчно легла.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Мерките да са изцяло доброволни - това щеше да е окей ако само тези дето не спазват се заразяват и те сами си плащат на 100% лечението

            Само че те заразяват другите, а и на всичкото отгоре те самите като пипнат вируса и цялото общество плаща за тяхната идиотия
            Безплатни неща в живота няма! Всичко има цена!

            В случая, дори и през най-голямата и висока цена, което е загуба на животи, може да се окаже, че тя е платима, в името на свободата и възможността за индивидуален избор!

            Да кажеш, че обществото плаща за нечия идиотия, може да стане само, ако същото това общество е направило свободен избор, без да му влияят пропаганда и манипулация и се е обявило за някакво решение. Такова нямаме. Имаме какво на тебе ти се струва, че по-добре да бъде!
            Реално социологията е такава, че по-голямата част от обществото са да няма карантини и за хлабави мерки. Никой не може да каже, те не разбират, прости са, АЗ ЗНАМ, което е правилното!
            Въпреки, че някой като теб подлежи на заразяване от друг човек, не ми се струва нормално, човекът Х(ти) да твърди, че има право да наложи нещо, на дург човек Х, поради хипотезата на горните обстоятеелства!

            И Сталин и Хитлер, са твърдяло, че управляват в името на добруването на обществото и в негов интерес. Никога обаче това общество не е било питано!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

              Ходи питай управляващите колко хора ще умрат, които не са подготвили капацитета! Защо мен питаш?

              Иначе вируса не е чума както го описваш, а 10 -15 пъти по-смъртоносен и тежък от грипа. Дали това е много или малко всеки да си преценя. За мен карантини и мерки не са оправдани, ако капацитета беше повишен съразмерно. Защо не е обаче, всеки да си отговари за себе си!

              Идва ми в повече твоята драматизация за "чумата", както ми идва в повече и простащината на тези, които казват, че е годишен грип!

              Аз съм против всякакви карантини, а мерките трябва да са доброволни през убеждение! В началото на ситуацията карантина можеше и да е оправдана и полезна(аз също подкрепях в някаква степен) докато се види за какво става въпрос, НО НЕ и сега! Сега е необходим просто капацитет, дори и при полеви условия, НО даже и такъв няма!
              Редовно избухва чума тук или там по света. Никога не предизвиква кой знае колко жертви. За разлика от този конкретен вирус.

              Не виждам никаква особена драматизация. Просто казвам това което се е случило на места където се е случило с мерки подобни на нашите. Всеки може да провери. Не мисля че преувеличавам каквото и да било.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                ДА, няма как да намерим общ език...

                Здраве,
                И аз така го виждам - със здраве !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Както виждаш аз не чертая нито апокалипсиси, нито неглежирам ситуацията. Така че и ти помни. Какво очакаш да чуеш от мен. Че няма ни една ли? Не мога да ти кажа такова нещо. Ти на какво разчиташ.
                  ... на хазарта С неква вероятност и той може да извади от криза
                  Пък който умрял - умрял, значи си е имал придружаващи заболявания, бил е вече пътник и ковида само е помогнал да се облекчат симптомите но ... и още повече пенсионните системи
                  А който оцелял - оцелял. Полага се основата на новата арийска раса - дето вируса не я лови. Оцеляването се дължи основно на лактобацилус булгарикума, взет половин час преди качествено приготвена люта шкембе чорба. На тези които е трудно да го преглътнат, се препоръчва и бира - за по-лесен прием на отварата

                  Коментар


                  • Мерките да са изцяло доброволни - това щеше да е окей ако само тези дето не спазват се заразяват и те сами си плащат на 100% лечението

                    Само че те заразяват другите, а и на всичкото отгоре те самите като пипнат вируса и цялото общество плаща за тяхната идиотия

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      Виждам, че говорим на различни езици, и че може да не си разбрал, затова специално за теб - 1. Никаква теза не казвам, освен тази, че вирусчето е ново, че може да повтаря и завтаря (считай го като реалното доказателство, което специално на теб е липсвало,.. но така или иначе се случват вече и повторни заразявания, следва стадния маймунитет не е панацея).
                      2 Второто което казах е, че очаквам пикчето да се констатира някъде около коледа. (ако останат достатъчно действащи лекари и някои други предпоставки, които са крайни и не вярвам да се случат.) Не мисля да пиша формули които така и така са загуба на време да се пишат и да се обясняват.
                      3. Изобщо не критикувам доктора Мангъров. Дори напротив. Чат пат случайно, като ми попадне го слушам, гледам и му се радвам. Ама наистина му се радвам. Кефи ме как говори "по дебелите книги", които ползва за "доказателство", без изобщо да е в състояние да приеме че може да съществува нещо извън тях
                      4. Най-важното което исках да кажа е, че нямаме нужда от д-р Куин лечителката ( или д-р мангъров, който не е способен да лекува или защитава от вируса,) а от д-р Хаус , който може да лекува, а може и да вдъхновява
                      ДА, няма как да намерим общ език...

                      Здраве,

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Както виждаш аз не чертая нито апокалипсиси, нито неглежирам ситуацията. Така че и ти помни. Какво очакаш да чуеш от мен. Че няма ни една ли? Не мога да ти кажа такова нещо. Ти на какво разчиташ.
                        Просто ще мине и толкова, нито е първото грипче, нито е последното. Вируси има и ще има, а хора умират ежедневно. Пак да питам - една знакова смърт да ми кажеш, щото от чумата мога да ти посоча поне 100 царски персони от онези периоди. Апокалипсис няма да има. Това е. А басът ще го загубя - който е имал топки и е приел баса, има само адмирации от мен. Бъди здрав и ти, ще си говорим отново след макс две до три седмици, само да минат изборите в сащ
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                          И колко човека повече ще умрат ако има болест която е 10 - 15 пъти по-опасна от грипа, която заразява 7 пъти повече хора, а болниците спират да приемат нови хора на едвам 10% от потенциално нуждаещите се.
                          Ходи питай управляващите колко хора ще умрат, които не са подготвили капацитета! Защо мен питаш?

                          Иначе вируса не е чума както го описваш, а 10 -15 пъти по-смъртоносен и тежък от грипа. Дали това е много или малко всеки да си преценя. За мен карантини и мерки не са оправдани, ако капацитета беше повишен съразмерно. Защо не е обаче, всеки да си отговари за себе си!

                          Идва ми в повече твоята драматизация за "чумата", както ми идва в повече и простащината на тези, които казват, че е годишен грип!

                          Аз съм против всякакви карантини, а мерките трябва да са доброволни през убеждение! В началото на ситуацията карантина можеше и да е оправдана и полезна(аз също подкрепях в някаква степен) докато се види за какво става въпрос, НО НЕ и сега! Сега е необходим просто капацитет, дори и при полеви условия, НО даже и такъв няма!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                            Този вирус не е чума или зараза неземна... целият проблем идва от там, че когато имаш вирус 10-15 пъти по тежък от грипа, съответно и броя пневмонии от същия ще е 10-15 пъти по-висок.
                            Само 165 са сериозните случаи днес в БГ.
                            Такива без или със леки симптоми, не трябва да са в болниците, ама нали една клинична пътека е хиляди лева, фасулско просто е, за пари става дума.
                            От друга страна, Тиквата къде ще слага 10 000 новозаразените през следващата седмица, естествено няма да има място.
                            Да не би заразените от СПИН да лежат във болниците постоянно ???
                            Или тези от Хепатит Б ??
                            Last edited by hazard; 31.10.2020, 13:53.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Интересно ми е, като мине пр грипчето, дали апокалиптиците ще се засрамите и ще се извините или пак ще сте с тъпите лафчета - добре че не стана, много се радвам, че не познах. Фарисеи! Левчо, от теб пък съм най-разочарован, най-малкото щото си лекар. Ма нищо, интернет помни, а и аз ще ви припомням колко насрани сте били и как сте плашили гаргите и няй-вече себе си!
                              Както виждаш аз не чертая нито апокалипсиси, нито неглежирам ситуацията. Така че и ти помни. Какво очакаш да чуеш от мен. Че няма ни една ли? Не мога да ти кажа такова нещо. Ти на какво разчиташ.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                                Градиш теза върху недоказани твърдения! Между тебе и Мангъра общото е, че само гадаете, без да имате реални доказателства. Но си мислите,че сте прави! Критикуваш го за теза без доказателства като след това си хвърляш, твоя си теза отново без никакви доказателства. Доста абсурдно като цяло!

                                Прекалено се драматизира за този вирус, той е 10 пъти по-тежък от грипа и по-смъртоносен, но с оглед на това, че грипа не се приема като нещо кой знае какво в регулярна година, то съответно и този вурис трябва да получи вниманието като за 10 пъти по-лош от грипа вирус, а в момента ми се струва, че му се отдава внимание като за 10 000 пъти по-лош годишния грип!

                                На следващо място има едно съществено неразбиране за стадния имунитет, а то е, че може БИ НЕ100% от популацията подлежи на заразяване и развиване на болестни симптоми от този вирус, а процентът на хората, които са тотално неприлепчиви може да е над 50-60%! Ако подобна хипотеза е валидна, стаден имунитет ще се придобие при едва 20% сблъскали се с вируса от общото население, а не при 60-70%. Много неща не са ясни, но за този вирус не трябва да се говори като за чума неземна, а като за нещо 10 до 15 пъти по-тежко от сезонен грип, нищо повече!
                                Виждам, че говорим на различни езици, и че може да не си разбрал, затова специално за теб - 1. Никаква теза не казвам, освен тази, че вирусчето е ново, че може да повтаря и завтаря (считай го като реалното доказателство, което специално на теб е липсвало,.. но така или иначе се случват вече и повторни заразявания, следва стадния маймунитет не е панацея).
                                2 Второто което казах е, че очаквам пикчето да се констатира някъде около коледа. (ако останат достатъчно действащи лекари и някои други предпоставки, които са крайни и не вярвам да се случат.) Не мисля да пиша формули които така и така са загуба на време да се пишат и да се обясняват.
                                3. Изобщо не критикувам доктора Мангъров. Дори напротив. Чат пат случайно, като ми попадне го слушам, гледам и му се радвам. Ама наистина му се радвам. Кефи ме как говори "по дебелите книги", които ползва за "доказателство", без изобщо да е в състояние да приеме че може да съществува нещо извън тях
                                4. Най-важното което исках да кажа е, че нямаме нужда от д-р Куин лечителката ( или д-р мангъров, който не е способен да лекува или защитава от вируса,) а от д-р Хаус , който може да лекува, а може и да вдъхновява
                                Last edited by precakanoto; 31.10.2020, 13:56.

                                Коментар

                                Working...
                                X