IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    Няма никакво значение от какво си болен - аз СЪМ СПЕСТИЛ НА ЗДРАВНАТА СИСТЕМА 10 ходения за сметка риск за живота ми. Не здравето а ЖИВОТА.
    Ти си робин худ. Вземаш здраве от болните, и го даряваш на здравната система.
    ...откъде тръгна разговора преди две мнения и двадесет минути, и къде стигна... Все едно комуникирам с бета-версия на conversation bot...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
      Най-вероятно, защото е доктор.
      Остави другото, ами освен доктор е и лекар. Мани, маниии, опасна комбинация в тези времена.
      Наздраве!
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

        Не ми стана ясно защо се изказваш като доктор.
        Ти хейтърче ли си или участник във форум. Да ти се изкажа като поп тогава - Бог да е с теб, Чадо!
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

          Ти с апандисит, натравяне, катастрофа, инфаркт, падане по стълбите, или какъв друг спешен случай си?
          Няма никакво значение от какво си болен - аз СЪМ СПЕСТИЛ НА ЗДРАВНАТА СИСТЕМА 10 ходения за сметка риск за живота ми. Не здравето а ЖИВОТА.
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
            Не ми стана ясно защо се изказваш като доктор.
            Най-вероятно, защото е доктор.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Аз съм го изпитал лично преди 3 години - и нямаше ни вирус, ни грип, нищо. И тука съм споделял. Преди поне плащаш си и се случват нещата. Сега и да си платиш се съмнявам да стане нещо.
              Турция забранява отпуските и НАПУСКАНЕ на работа на лекарите !?!?
              Нащи ще им се МОЛЯТ да приемат пациенти. ВЗЕМАТ ИМ ДИРЕКНО РАЗРЕШИТЕЛНИТЕ.
              Иска ми се да ти кажа някои неща, но ще се въздържа. За отпуските, правата и личната неприкосновеност. Отпуските имат право да спрат. Аз затова избързах и се махнах от чужбина, не се знае какво ще последва. Засега там е по 500-600-700-800 дневно, така е от Юли. Колебае се в тези граници, но аз знам какво ще стане.
              За 400 лв дневно веднага отивам доброволец. Сега ставам и заминавам.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Извиняеай, но какво каза в момента? Трайните увреждания се виждат при доста от преболедувалите - особено от по тежките. И не при всички, но това е стряскащо. А че не е проучен нито патогенетичен механизъм, нито биологични, медиаторни и генетични маркери на патогенезата е факт. Какво не е ясно та се изказа като дете.
                Не ми стана ясно защо се изказваш като доктор.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Имаме друг път - само аз 3 пъти по малко съм ходил да лежа в болница + 5-6 прегледа. Всеки друг хронично болен предполагам е също положението. Отивам само набързо да си пусна кръв през месец (а не всеки месец) и се моля да са ми добре изследванията. Засега господ чува молитвите ми ....
                  Ти с апандисит, натравяне, катастрофа, инфаркт, падане по стълбите, или какъв друг спешен случай си?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    А късните и трайни увреждания и последствия забрави ли? Само завършека на живота ли е важен или ще останеш ли инвалидизиран и болен. А и още неща ще излязат тепърва, все още малко се знае за видовете поражения, индивидуалната възприемчивост, генетични фактори предпазващи едни, правещи податливи други. Абе не забравяйте че всичко е биология и химия, код и индивидуална изменчивост. Това да ти не е ключ и ключалка - става, не става.
                    Пише, че удря в главата. Поразява мозъчните съдове и размества гънките по хода на коня. Човек започва да мисли в някакви други категории, защото алгоритъмът му е прекодиран. Когато види, обаче, кон с каруца по някоя от централните улици, настъпва морфичен резонанс.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Tи сега ли го разбра? Ковида ли трябваше да дойде да ви размърда мозъците. Ай стига че ме хваща яд и ще нагрубя някого. Дори, Ботич, дискусията приключи за мен.
                      Аз съм го изпитал лично преди 3 години - и нямаше ни вирус, ни грип, нищо. И тука съм споделял. Преди поне плащаш си и се случват нещата. Сега и да си платиш се съмнявам да стане нещо.
                      Турция забранява отпуските и НАПУСКАНЕ на работа на лекарите !?!?
                      Нащи ще им се МОЛЯТ да приемат пациенти. ВЗЕМАТ ИМ ДИРЕКНО РАЗРЕШИТЕЛНИТЕ.
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                        Нали нищо не се знае вируса ама вече трайни увреждания прави. Остави настрана химията и биологията. Да беше станал докотр, а не инфлуенсър.
                        Извиняеай, но какво каза в момента? Трайните увреждания се виждат при доста от преболедувалите - особено от по тежките. И не при всички, но това е стряскащо. А че не е проучен нито патогенетичен механизъм, нито биологични, медиаторни и генетични маркери на патогенезата е факт. Какво не е ясно та се изказа като дете.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Ако си един от 200-те интензивни ще можеш ли да напишеш че си си променил мнението? Извинявай за грубия пример, но не мислите хич.
                          Не изключвам да ми се случи да съм интензивен в дадена част от живота ми, в случая смисъла на поста ми е друг!

                          Относно уврежданията, човешкото тяло е като планета подложена непрестанно на сблъсъци с метеорити през целия си живот! Едни планети, като земята, имат по-голяма защита, други нямат! За едни хора обикновения грип и срязания пръст могат да се превърнат в много кофти здравно приключение, а други могат след прекарани инсулти и тежки операции да се чувстват по-живи отвсякога, докато си прекопават лозето, така че не е хубаво да елементаризираш, особено за неща, които са все още в сферата на догадките!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение
                            Нямаме да обработим двеста души дневно, имаме да обработим двеста души допълнително с тия конкретни ковид л***а. Извън катастрофирали, апандисити, препили, паднали по стълбите, намушкани, инфаркти, абе няма смисъл да изброявам. И то трябва да ги държиш в изолирана среда, да не го раздадат и на останалите болни.
                            Имаме друг път - само аз 3 пъти по малко съм ходил да лежа в болница + 5-6 прегледа. Всеки друг хронично болен предполагам е също положението. Отивам само набързо да си пусна кръв през месец (а не всеки месец) и се моля да са ми добре изследванията. Засега господ чува молитвите ми ....
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              Остави ами София има пари да си бършеш гъзъ со тях и въпреки това бърза помощ е може би НАЙ-ЗЛЕ. Дори в сусурлево са по обезпечени с линейки.
                              Има хиляди болници - поне 3-4 ПЪТИ ПОВЕЧЕ отколкото е нужно и не можем да обработим 200 души дневно !?!?
                              Пълен смях сме. И в занзибар ни се смеят
                              Tи сега ли го разбра? Ковида ли трябваше да дойде да ви размърда мозъците. Ай стига че ме хваща яд и ще нагрубя някого. Дори, Ботич, дискусията приключи за мен.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                                За снощи имаме 418 повиквания, това е ужасяващо много. Половината са ковид адреси, а хоспитализациите са едва 16. За да се изпълнят тези адреси, една линейка трябва за час да извърши 3 и половина адреса, което е напълно невъзможно. Ресурсът ни е твърде малък, че да обособим звено само за ковид адресите. След всеки такъв адрес линейката трябва да се прибере в Спешна помощ, за да се дезинфекцира и което трае час". Това заяви пред БНТ говорителят на Центъра за спешна медицинска помощ в София Катя Сунгарска.

                                "Цяло лято специалистите обясняваха, че ни чака тежък есенен сезон и никой не се съобрази с това. Колективната безотговорност ще я платим и я плащаме индивидуално", смята тя.

                                Според нея медиците изнемогват. "Хората да разберат, че да ходят на дискотеки и купони може да поизчака, и всеки трябва да носи отговорност за това, което се случва, а не да се търсят постоянно виновни", допълни Сунгарска.

                                https://www.segabg.com/hot/category-...bezotgovornost
                                Ама хубавата милозлива докторка каза ли, че линейките на София са само 20, а според европейското ниво би трябвало да са 80? Съответно и дежурните екипи 80. А всичките екипи трябва да са над 450. И каза ли, че броят на линейките и екипите е такъв, защото държавата ги е оставила толкова. И че спешната помощ не може да е "търговско дружество", ами е грижа на държавата. Или на общината? Как е законът? Не може да е общината, защото не тя събира данъците. Говоря за ДДС, ДОД и корпоративните налози.
                                А сега сетете се сами КОЙ управлява София и България последните 11 години.
                                L'etat s'est moi! Кралят-слънце - БМБ.
                                Last edited by gigow; 31.10.2020, 21:25.
                                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X