IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    П.С. Пак съм подготвил лопатите за сняг, че да разривам труповете на купове - то сняг нали нямаше, та поне за това да влязат в употреба. Чакаме пика! Или купа?
    Пак спираме плановите операции, пак пълним болниците със сополиви, пак оставяме инсултите, инфарктите и аневризмите без линейки и лекари и после ...

    ... Пет хиляди души надсмъртност за април и май. От Ковида е - трябва да се затваряме, няма как, невиждана ярост.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
      Най-вероятно ще преживеем един голям последен шок с Ковид месец март и април и това ще е.
      Де да бях такъв оптимист като тебе.
      След една година театрални постановки не разбра ли, че проблема е медицинско-политическо-иконимическо-социален;
      Брашнения чувал тепърва ще се тупа.
      Целия свят драпа за милиарди ваксини, тестове, консумативи, пътеките и стимулите са ларж, а ти говориш за Април, коя година обаче, май ще е от 2022 нататък.
      Мутациите са бързи и опасни (по техните думи), ето ти ваксиниране всяка година.
      Мерките си остават, даже и след ваксиниране - маски, дистанция.
      Късният бразилския щам избягва ранните американски ваксини на 61%, а колко му е през Португалия да се разпространи из Европа.
      Всъщност, Болсонаро е като Мангъров и затова само 5% от бразилците са ваксинирани.
      И докато ще може да се лети със неточните негативни тестове, ефект не виждам.
      Така, току виж дошло лятото, хората са като отвързани, събират се яко без дистанция.
      Още една зима поне ще сме в киреча.
      Last edited by hazard; 06.03.2021, 21:15.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Това е старо, отпреди 10 месеца, този тест на рош е нов, ъпгрейднат и дори да има някакви отклонения, са минимални
        По-точно PPV/NPV - 99.7%/99.8%

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

          Щом си нямал изявени симптоми може да е фалшиво-положителен резултат.

          Тук може да прочетеш повече за "надежността" на тестовете за антитела:

          https://nauka.offnews.bg/news/Matema...es_149399.html
          Това е старо, отпреди 10 месеца, този тест на рош е нов, ъпгрейднат и дори да има някакви отклонения, са минимални
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

            В началото как беше? Заразата беше само в София и вместо да блокират столицата шопите хукнаха из страната и изпозаразиха Варна и Бургас и
            Пловдив.За кефа вирус няма.
            Не само в София - доста гастари си го довлякоха и разпространиха. Ако си спомняш, в някои градове бяха пламнали ромските махали.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Оф, днес специално си направих тест за антитела - жената си направила вчера, докато чакала за едни изследвания на детето. При нея е весело - правила си е поне 10 пср, бързи, бавни, аптекарски и каквото там се сетите като тестове, и нямаше ни един положителен за ковид. Но пък, изненада, или не, има антитела - 380 при референция от над 50 (това с тест на рамус). Съответно днес с много зор и увещания днес отидох и аз. За последната една година ме е втрисало 5-6 пъти и пак толкова съм имал задух (през различни периоди), 2-3 пъти съм кашлял и т.н., но никога не съм имал темепература, шото всеки ден ни мерят в офис сградата. И кво - 40 единици при референтна стойност над 0.8 - да отбележа, че всеки ден пътувам с рейса и досега не съм бил и един час хоум офис, щото някой трябва да и работи на "тази държава".

              С две думи - ташак работа, пр грип с много насиране около него. А да, една колежка твърдо и упорито ми твърдеше, че нама ка д аимам антитела - е, сега ще ме черпи, за загубения бас. Убеден съм, че ако има масово изследване в София, поне 30% ще са с антитела. Ама такива изследвания няма...
              Щом си нямал изявени симптоми може да е фалшиво-положителен резултат.

              Тук може да прочетеш повече за "надежността" на тестовете за антитела:

              https://nauka.offnews.bg/news/Matema...es_149399.html
              Last edited by Frosty; 06.03.2021, 19:42.
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                като например - давай, че нали е чума и е много страшно. давай значими личности, дето са починали от тая чума, че нещо не се сещам
                На каква база диференцираш значимите от незначимите личности?
                Ако са незначими, значи не боледуват, така ли?

                П.С. Така или иначе, нямаш основания да се притесняваш.
                Last edited by Ender; 06.03.2021, 19:42.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Имат пари - ходят, който няма - подсмърча. Аз пак да питам за поне една знакова смърт от грипчето - сещам се само за шумадийския патриарх, ма той беше на 100 години. Явно богатите не ги лови
                  Гручи, знаковите получават обгрижване, за което обикновеният човек може само да мечтае.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    не говори наизуст
                    лека им пръст сещам се за няколко човека малко преди и над 60, които си заминаха и бяха много напред с материала.
                    като например - давай, че нали е чума и е много страшно. давай значими личности, дето са починали от тая чума, че нещо не се сещам
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Имат пари - ходят, който няма - подсмърча. Аз пак да питам за поне една знакова смърт от грипчето - сещам се само за шумадийския патриарх, ма той беше на 100 години. Явно богатите не ги лови
                      не говори наизуст
                      лека им пръст сещам се за няколко човека малко преди и над 60, които си заминаха и бяха много напред с материала.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

                        Аз се чудя как някои силиконки не спряха да постват снимки от екзотични дестинации. Хойкат си и не им дреме. То като в онзи виц- бедните да го ду.ат.
                        В началото как беше? Заразата беше само в София и вместо да блокират столицата шопите хукнаха из страната и изпозаразиха Варна и Бургас и
                        Пловдив.За кефа вирус няма.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

                          Аз се чудя как някои силиконки не спряха да постват снимки от екзотични дестинации. Хойкат си и не им дреме. То като в онзи виц- бедните да го ду.ат.
                          Имат пари - ходят, който няма - подсмърча. Аз пак да питам за поне една знакова смърт от грипчето - сещам се само за шумадийския патриарх, ма той беше на 100 години. Явно богатите не ги лови
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Оф, днес специално си направих тест за антитела - жената си направила вчера, докато чакала за едни изследвания на детето. При нея е весело - правила си е поне 10 пср, бързи, бавни, аптекарски и каквото там се сетите като тестове, и нямаше ни един положителен за ковид. Но пък, изненада, или не, има антитела - 380 при референция от над 50 (това с тест на рамус). Съответно днес с много зор и увещания днес отидох и аз. За последната една година ме е втрисало 5-6 пъти и пак толкова съм имал задух (през различни периоди), 2-3 пъти съм кашлял и т.н., но никога не съм имал темепература, шото всеки ден ни мерят в офис сградата. И кво - 40 единици при референтна стойност над 0.8 - да отбележа, че всеки ден пътувам с рейса и досега не съм бил и един час хоум офис, щото някой трябва да и работи на "тази държава".

                            С две думи - ташак работа, пр грип с много насиране около него. А да, една колежка твърдо и упорито ми твърдеше, че нама ка д аимам антитела - е, сега ще ме черпи, за загубения бас. Убеден съм, че ако има масово изследване в София, поне 30% ще са с антитела. Ама такива изследвания няма...
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                              Шопите не се спряха да хойкат по половината свят.С тоя Зинзибар много скоро и Нигерийският вариянт ще докарат.По Коледа пратиха чартъри
                              в Англия и хоп нов мутант.
                              Аз се чудя как някои силиконки не спряха да постват снимки от екзотични дестинации. Хойкат си и не им дреме. То като в онзи виц- бедните да го ду.ат.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                                Излишното шашкане не помага, но и подценяването на болеста също е много опасно и може да ти коства живота.
                                Наскоро разбрах, че един колега на бащата е загинал от корона вируса, преди около месец, а е изглеждал добре, и бил доста здрав физически.
                                Както му нямало нищо, изведнъж му става лошо, припада, и после в болницата не са успели да му помогнат да прескочи трапа.
                                Така че по-добре излишна предпазливост и да си жив, отколкото наперен да се правиш на супер-мен и да гушнеш букета...
                                Шопите не се спряха да хойкат по половината свят.С тоя Зинзибар много скоро и Нигерийският вариянт ще докарат.По Коледа пратиха чартъри
                                в Англия и хоп нов мутант.

                                Коментар

                                Working...
                                X