IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение

    Ха, в симбиоза сме!

    Аз пък се надявам на вас, ваксърите, да изконсумирате достатъчно вакси, че да не ме унижават насила да съм тъпанар и да си правя ненужна ваксинация.
    Доктор Чорбанов сравнява ваксинирането при наличие на естествен имунитет срещу новото грипче с това да дупчиш за себе си две билетчета в градския транспорт. При наличие на карта
    Напълно съм съгласен с него.
    Така е почти всички хора, с които се срещам редовно са вече ваксинирани, но има още 4 или 5 човека които не са успели, така че докато и те успеят е добре да има достатъчно антиваксъри

    Коментар


    • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

      И кой е тоя някой?!

      Марсианците. Ужасени че Мъск ще ги превзема атакуват първи.

      И аз се почесох по главата, ама после включих че Груйчи е намерил отворена кръчма и пише оттам.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

        Добре че има толкова много антиваксъри в България, заради тях и аз и семейството ми сме ваксинирани от близо месец, ако ги нямаше сигурно и до есента нямаше да се добера до ваксина.
        Ха, в симбиоза сме!

        Аз пък се надявам на вас, ваксърите, да изконсумирате достатъчно вакси, че да не ме унижават насила да съм тъпанар и да си правя ненужна ваксинация.
        Доктор Чорбанов сравнява ваксинирането при наличие на естествен имунитет срещу новото грипче с това да дупчиш за себе си две билетчета в градския транспорт. При наличие на карта
        Напълно съм съгласен с него.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          Оказа се че ваксините също носят проблеми,Астра Зенека е в канала,трябва да си луд да си я сложиш...поне за мен ...за другите също се иска време.Пфайзер също не толкова безобидна,след слагане има няколко дни в които си като болен,и кой ще ти гарантира,че няма да се влошиш още?Никой.Всички ваксини взеха да ги правят от днес за утре като шарени бонбонки на битака...
          Добре че има толкова много антиваксъри в България, заради тях и аз и семейството ми сме ваксинирани от близо месец, ако ги нямаше сигурно и до есента нямаше да се добера до ваксина.

          Коментар


          • Оказа се че ваксините също носят проблеми,Астра Зенека е в канала,трябва да си луд да си я сложиш...поне за мен ...за другите също се иска време.Пфайзер също не толкова безобидна,след слагане има няколко дни в които си като болен,и кой ще ти гарантира,че няма да се влошиш още?Никой.Всички ваксини взеха да ги правят от днес за утре като шарени бонбонки на битака...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

              Груев,това горе ,ти ли го написа?!Щото помислих,че е колегата - ТАТО....
              Някой бил измислил боен вирус, да трепе населението в най- големите икономики?!И кой е тоя някой?!Аз ще предположа - това е една групичка злодеи, скрити някъде...Не знам къде,но знам,защо искат да трепят избирателно в най-големите икономики - защото така им е кеф!За друга логика не мога да се сетя....Въпросът е - дали има ,кой да им се противопостави на тия злодеи....А се сещам за няколко "групи"...
              На първо място - всички политици.Защо?!Защото, ако населението в развитите икономики вземе поголовно да мре,то следва срив в тия икономики,от там политиците ще събират, под формата на данъци на баба си хвърчилото(както би се изразил Бате Пешо),от там - ще разпределят на баба си хвъчилото .....и политиците хич,ама хич няма да са хепи от тоя факт....Същото важи и за бюрократите....Същото важи и за куп бизнеси и индустрии ,на които ще им бъде разпределено на баба им хвърчилото....Като примир -да кажем оръжейната промишленост,няма да има кинти за тях.....Щото нали се сещаш ,че никой не си купува Ф35 ,за да си джътка наляво-надясно за кеф...Ами фармацевтичната индустрия на кого ще си продава аповете - умрели хора апове не пият?!Ами армията(Нато),полицията - откъде ще дойдат кинтите за тях?!
              Значи срещу групичката злодеи, заврени някъде си ,ще се изправят политици,армии,оръжейни,фармацевтични и много други индустрии(сам си ги изброй),да не кажа всичкият бизнес(голям,среден ,малък -никой бизнес няма полза от масово измиране на хора,за бизнеса -цинично-потребители) ще е против трепането на населението в големите икономики...
              Сега ,след гореизложеното,остава да ми обясниш,кои са тия недосегаеми злодеи,че аз лично ,нещо не се сещам....?!

              ПП .. Същата,или подобна логика можеш да приложиш и по отношение на другата ти теория - масово страхуване...

              Масова смърт,масов страх - води до по-малко харчене на кинти,от което аз лично не се сещам някой да има полза...Може би извънземните,които са решили да ни завладеят....

              ПП2 Моля ти се,поне ти не се филмирай,най-малко от теб съм го очаквал....
              Само с враг, пък макар и конспиративен се обясняват нещата. Еволюционно заложено, оцеляваш като се пазиш от враг и променящата се среда.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Много благодаря за инфото, не бях задълбавал по щати в УСА, макар да бях чул някъде подобна констатация. А защо го следиш грипчето, ако смея да попитам? Иначе ние в тази тема си пишем от дъ вери бегининг и като изключим 2-3 апокалиптоса, никой друг не очакваше дивашката истерия, която се разрази. И това за един кирлив грип - не е истина просто! Освен ако не е пипнат боен вирус, тогава нещата стават дебели, особено ако основаната му задача не е да трепе поголовно, а избирателно само в най-големите икономики и в контекста на твоите набюдения за трепане на тъмнозелените само в развитите държави, но не и в Африка. Странна история!
                Груев,това горе ,ти ли го написа?!Щото помислих,че е колегата - ТАТО....
                Някой бил измислил боен вирус, да трепе населението в най- големите икономики?!И кой е тоя някой?!Аз ще предположа - това е една групичка злодеи, скрити някъде...Не знам къде,но знам,защо искат да трепят избирателно в най-големите икономики - защото така им е кеф!За друга логика не мога да се сетя....Въпросът е - дали има ,кой да им се противопостави на тия злодеи....А се сещам за няколко "групи"...
                На първо място - всички политици.Защо?!Защото, ако населението в развитите икономики вземе поголовно да мре,то следва срив в тия икономики,от там политиците ще събират, под формата на данъци на баба си хвърчилото(както би се изразил Бате Пешо),от там - ще разпределят на баба си хвъчилото .....и политиците хич,ама хич няма да са хепи от тоя факт....Същото важи и за бюрократите....Същото важи и за куп бизнеси и индустрии ,на които ще им бъде разпределено на баба им хвърчилото....Като примир -да кажем оръжейната промишленост,няма да има кинти за тях.....Щото нали се сещаш ,че никой не си купува Ф35 ,за да си джътка наляво-надясно за кеф...Ами фармацевтичната индустрия на кого ще си продава аповете - умрели хора апове не пият?!Ами армията(Нато),полицията - откъде ще дойдат кинтите за тях?!
                Значи срещу групичката злодеи, заврени някъде си ,ще се изправят политици,армии,оръжейни,фармацевтични и много други индустрии(сам си ги изброй),да не кажа всичкият бизнес(голям,среден ,малък -никой бизнес няма полза от масово измиране на хора,за бизнеса -цинично-потребители) ще е против трепането на населението в големите икономики...
                Сега ,след гореизложеното,остава да ми обясниш,кои са тия недосегаеми злодеи,че аз лично ,нещо не се сещам....?!

                ПП .. Същата,или подобна логика можеш да приложиш и по отношение на другата ти теория - масово страхуване...

                Масова смърт,масов страх - води до по-малко харчене на кинти,от което аз лично не се сещам някой да има полза...Може би извънземните,които са решили да ни завладеят....

                ПП2 Моля ти се,поне ти не се филмирай,най-малко от теб съм го очаквал....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение

                  Когато при грип вдигам температура над 39о, ставам по-възбуден, весел и много приказлив.

                  Та - може и г-жата в тежката ѝ болест.
                  https://www.24chasa.bg/zdrave/article/9627362

                  много избират някои, щото се водят по акъла на масите, а масата не мисли, тя е овчеподобно, но незрящо стълпотворение, вселенски феномен на брауново движение.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    Е как да се ваксинирам - никой не искаше. Даже и ти препоръча да избягвам
                    Ами като видях че взе за автоимунни реакции говорите всички (напоследък пък за късни усложнения от този тип чух) реших да не те юркам, после четох доста и пак писах че риск няма, майка ми е с Хашимото тиреоидит от поне 30 години и риск няма потвърден никъде, няма и как да се обясни, никакъв антиген не остава трайно циркулиращ, никакъв забранен клон имунокомпетентни клетки също не остава.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Задача от национално състезание "Европейско Кенгуру", 18.Март,2021 г., 1 клас:

                      "На опашка за ваксинация са се наредили един зад друг 9 души. Преди дядо Стефан има 4 души. Колко са чакащите след дядо Стефан?"

                      No comment.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

                        Ботич, зора е да минеш 10-я ден(приблизително) без влошаване. Ма ти си патил доста, така че това няма да те стресне. Христовците са корави бойци. Оздравявай бързо.
                        Дано, до изборите ми е таргета. Вдигам пулс 100.Другото уж наред. Спането ми е проблем, заболя ме всичко от лежане
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Оздравявай бързо бе Ботич. Не се тревожи. Не се ваксинира, дебела ти кратуната. Оправяй се и почвай да обясняваш че е просто хрема.
                          Е как да се ваксинирам - никой не искаше. Даже и ти препоръча да избягвам
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                            Приятно съм изненадан от факта, че си написала толкова подробен отговор, именно в резултат на моята молба. Това казвам, със съзнанието, че лаконичното говорене ти е амплоа и почти нямаш постове, с повече от 3-4 изречения...
                            Когато при грип вдигам температура над 39о, ставам по-възбуден, весел и много приказлив.

                            Та - може и г-жата в тежката ѝ болест.
                            Last edited by grisow; 19.03.2021, 22:16.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение
                              Чудих се дали да пиша, ама айде. Лично за мен изкарването на короната се оказа като във вица дето един скочил от 16 етаж и като стигнал 15 си казал: "дотук добре". Четвърти месец ходене по доктори. Само днес 230 лв за изследвания, които не се поемат от касата. За последиците при мен не ми се пише, че няма да ми стигне мастилото в компа. Достатъчен ми е 24 часовият дискомфорт за да си повтарям, че ако се оправя и мога пак да се почувствам нормален човек, да помня - здравето е най-голямото богатство(поне за мен), и ако съм здрав- имам всичко. Дано всички, които сте болни, го изкарате сравнително леко и да нямате последици.
                              Ще се възстановиш, Нептун, но бавно. Пази се. Не обяснявай нищо на никого, няма смисъл.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                                дано не дърпам дявола за опашката ама днес 37,2, върна ми се апетита, а имах нужда малко да се вталя
                                Оздравявай бързо бе Ботич. Не се тревожи. Не се ваксинира, дебела ти кратуната. Оправяй се и почвай да обясняваш че е просто хрема.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X