IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
    дано не дърпам дявола за опашката ама днес 37,2, върна ми се апетита, а имах нужда малко да се вталя
    Бота, желая бързо оздравяване и кураж ! Същото пожелавам и на Вал и семействата ви ! Стискам палци за вас !!!

    Коментар


    • Норвежки учени: "Съсиреците, след ваксинация с Астра Зенека - са имунен отговор на организма!"

      Според мен - сериозни хора имат сериозни съмнения по конкретно проявени случаи...

      https://btvnovinite.bg/svetut/norvez...organizma.html

      ​​​​​​​

      ​​​​​​​

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
        дано не дърпам дявола за опашката ама днес 37,2, върна ми се апетита, а имах нужда малко да се вталя
        Ботич, зора е да минеш 10-я ден(приблизително) без влошаване. Ма ти си патил доста, така че това няма да те стресне. Христовците са корави бойци. Оздравявай бързо.

        Коментар


        • Никога не се заразяват всички. Някакъв процент от хората така и няма да се заразят - или поне няма да развият никакви симптоми. Повечето млади са там. Други хора си имат подходящ имунитет и пак няма да се заразят. Имаш един пул от възможни за заразяване отда кажем 70% като от тях трябва да се заразят към 70% за да се получи стаден имунитет и да спадне заразяването - което означава че за 6 месеца възможните заразени са към 50% от населението, част от тези заразени пък няма да развият антитела, които да се засекат. Така че при 30 - 30% с антитетела вече може да се приеме че голяма частт от населението го е минало. Това бе процента края на пролетта и в Ломбардия и в Ню Йорк. Но след 6 месеца пак нямаш имунитет и пак можеш да се заразиш. Така че това че сега се заразяват хора нищо не говори за това колко са били заразени преди еднна година

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

            10 милиона заразени. За колко се зарази Ломбардия за два месеца, населението и е някъде там. Същото стана и с Ню Йорк пак 10 милиона и Ухан 10 милиона.
            "Помита 10 млн." звучи като жертви, не като заразени.

            Ломбардия не се е заразила цялата за два месеца, все още се заразяват много хора там, въпреки много по-строгите мерки, а в Бергамо през януари ситуацията беше няколко пъти по-спокойна спрямо средното за Италия. Ще е интересно накрая да се види дали там няма да се окаже сумарно за цялата пандемия сред най-слабо засегнатите територии в страната. Не се чува много за Бергамо напоследък.

            Коментар


            • дано не дърпам дявола за опашката ама днес 37,2, върна ми се апетита, а имах нужда малко да се вталя
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                Има нещо сбъркано в тая ваксина и колкото да ни убеждават ,че става фактите говорят друго .Днес жена от Грузия е починала след ваксинация.
                Който иска да се ваксинира - аз вече съм се ваксинирал. Ако някой не е готов да приеме риска от 1 100 хиляди при ваксината и е готов да приема риска от 1 на 50 от ковид си е негово право.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение



                  Не схващам наистина някои неща, но успях да схвана, че без мерки бихме могли да имаме "10 млн. жертви за два месеца, ако има няколко суперспредъра" и това ми е достатъчно.
                  10 милиона заразени. За колко се зарази Ломбардия за два месеца, населението и е някъде там. Същото стана и с Ню Йорк пак 10 милиона и Ухан 10 милиона.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                    Ти идиот ли си или да. Ако не можеш да схванеш елементарни логически връзки поне не го показвай на света
                    Има нещо сбъркано в тая ваксина и колкото да ни убеждават ,че става фактите говорят друго .Днес жена от Грузия е починала след ваксинация.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                      Ти идиот ли си или да. Ако не можеш да схванеш елементарни логически връзки поне не го показвай на света


                      Не схващам наистина някои неща, но успях да схвана, че без мерки бихме могли да имаме "10 млн. жертви за два месеца, ако има няколко суперспредъра" и това ми е достатъчно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Последици няма, освен ментални, за хипохондриците! Иначе и мен ме пристяга от дъжд на вятър, прескача ми сърцето, имам сополи или кашлям понякога, но не обръщам внимание - това го имах и преди пр грипа. Осъзнайте се, хора, скоро ще бъде късно, макар че за много от вас вече няма път назад - параноята ви е обзела отвсякъде!
                        Гручи, иска ми се да си прав, но аз го изпитвам на гърба си. Дълго е да обяснявам какво ми е. Бъди здрав.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

                          От това написаното сега чак разбирам, че заведенията плюс спортните съития правят 10%, училищата правят 50%, но заедно се синергизират и правят 200% ръст за пет дена, а за месец и малко измира цяла България. Добре, че не рискувахме.

                          Изобщо не трябваше да се заяждам с теб, експерте, няма смисъл, извинявай и бъди здрав..
                          Ти идиот ли си или да. Ако не можеш да схванеш елементарни логически връзки поне не го показвай на света

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            А сигурни ли са, че има връзка между ковида и тромбчето? Щото между човека с ваксината и смъртта му не намериха такава! Просто питам, не се заяждам, то нали сега е модерно всичко да е ковид.
                            Наздраве, тнм, предпочитам да си хортуваме в другата тема
                            При ваксините вероятността е в общи линии 1 на няколко стотин хиляди. При ковид вероятността от тромби е между 2 и 3% - което е много повече от вероятността за образуване на тромби без ковид - така че определено има силна връзка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              А сигурни ли са, че има връзка между ковида и тромбчето? Щото между човека с ваксината и смъртта му не намериха такава! Просто питам, не се заяждам, то нали сега е модерно всичко да е ковид.
                              Наздраве, тнм, предпочитам да си хортуваме в другата тема
                              Що, бре!? И тук ни е добре. Имаме леко разминаване в мненията, но това се дължи на различен личен опит.

                              Една от последиците след прекаран коронавирус е съсирването на кръвта. Затова нивото на хемоглобина се следи.
                              Наздраве!


                              П.П. При мен единствения проблем е косопад. Тъй като съм дама и суетата далеч не ми е далечна, това ме изнервя.

                              Добре, че косата ми е гъста, но сигурно ще се наложи да я скъся поне с 4-ри пръста

                              Last edited by tnm; 19.03.2021, 17:33.
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение

                                При всеки е индивидуално.
                                От понеделник започнах да усещам леко неразположение изразяващо се в дразнене на гърлото и болки в ставите. Тъй като в офиса ни имаше потвърдени случаи на ковид се прибрах у дома.
                                Болките в ставите и тялото ескалираха. Кащлица и темепратура нямам. Единствено хладни тръпки и втрисане, но температура - не. Не мога да спя и практически съм будна от понеделник.Причината - силните болки които са нещо като да си пребит и да имаш адска мускулна треска. Болката се движи като трънено кълбо из цялото тяло.
                                Пия: антибиотик "Панцеф", витамини, аспирин, "Авирон рапид", "Тавипек:, пробиотик. Антибиотикът го пия от вчера.
                                Изписаха ми и "мелатонин", за да мога да заспя, но не ми подейства.

                                п.п. Лекарствата ми бяха изписани през вайбър. Направлението за пср теста - също през вайбър. Преглед - по телефон. Ако нещо се влоша и трябва да ми направят рентгенова снимка - ще трябва да използвам " зеления коридор" в терапията. Обикновено се прави първо снимка, после пи си ар, защото, ако е положителен не можеш да се размотаваш по кабинети. Параграф 22.

                                Благодаря за подробният отговор, Вал!

                                Приятно съм изненадан от факта, че си написала толкова подробен отговор, именно в резултат на моята молба. Това казвам, със съзнанието, че лаконичното говорене ти е амплоа и почти нямаш постове, с повече от 3-4 изречения... (това не е подигравка, а съжаление за това, че ми е трудно да кажа много с малко думи)...

                                Накратко: подобни симптоми имам почти всяка година и почти никога не им обръщам (подобаващо!) внимание (но това не е препоръка в настоящата ситуация!)... Последно вземах антибиотик, заради едно зъбче, което се наложи да ми извадят...

                                Какво все пак правя, ако имам подобни на твоите усещания? По сентенцията "Клин - клин избива!" - "адската мускулна треска" - правя още по-адска, на чист въздух, а не в затворено помещение. Прибирам се скапан, плувнал в пот (с извинение!), правя гореща (наистина гореща!) баня и се пъхвам в леглото. На другия ден съм новороден!

                                Без препоръки! (всеки знае собствените си самовнушения)

                                Скорошно оздравяване!

                                Коментар

                                Working...
                                X