IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

    Една от дружка, която изкара короната, лежейки в инфекциозно отделение с кислородна маска, тази седмица отново влезе в болницата.

    Подут и посинял десен крак. Тръгнало тромбче, както нежно се изразил доктора. Споделил също, че и необходима още една серия инжекции против съсирване на кръвта.
    Наздраве, хаджи!
    А сигурни ли са, че има връзка между ковида и тромбчето? Щото между човека с ваксината и смъртта му не намериха такава! Просто питам, не се заяждам, то нали сега е модерно всичко да е ковид.
    Наздраве, тнм, предпочитам да си хортуваме в другата тема
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Последици няма, освен ментални, за хипохондриците! Иначе и мен ме пристяга от дъжд на вятър, прескача ми сърцето, имам сополи или кашлям понякога, но не обръщам внимание - това го имах и преди пр грипа. Осъзнайте се, хора, скоро ще бъде късно, макар че за много от вас вече няма път назад - параноята ви е обзела отвсякъде!
      Една от дружка, която изкара короната, лежейки в инфекциозно отделение с кислородна маска, тази седмица отново влезе в болницата.

      Подут и посинял десен крак. Тръгнало тромбче, както нежно се изразил доктора. Споделил също, че и необходима още една серия инжекции против съсирване на кръвта.
      Наздраве, хаджи!
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение
        Чудех се дали да пиша, ама айде. Лично за мен изкарването на короната се оказа като във вица дето един скочил от 16 етаж и като стигнал 15 си казал: "дотук добре". Четвърти месец ходене по доктори. Само днес 230 лв за изследвания, които не се поемат от касата. За последиците при мен не ми се пише, че няма да ми стигне мастилото в компа. Достатъчен ми е 24 часовият дискомфорт за да си повтарям, че ако се оправя и мога пак да се почувствам нормален човек, да помня - здравето е най-голямото богатство(поне за мен), и ако съм здрав- имам всичко. Дано всички, които сте болни, го изкарате сравнително леко и да нямате последици.
        Последици няма, освен ментални, за хипохондриците! Иначе и мен ме пристяга от дъжд на вятър, прескача ми сърцето, имам сополи или кашлям понякога, но не обръщам внимание - това го имах и преди пр грипа. Осъзнайте се, хора, скоро ще бъде късно, макар че за много от вас вече няма път назад - параноята ви е обзела отвсякъде!
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

          Липсата на всякакви мерки води до ръст от 200% на 5 дена. Това означава че за за 2месеца помита 10 милиона ако има няколко суперспредъра.

          Маски навсякъде пречат да има какъвто и да било ръст, това правят в Тайван. Но не мисля че в България е реалистично да се очаква че деца а и възрастни ще стоят с маски ако никой не ги следи.

          Заведенията правят около 10% ръст, толкова бе през лятото. Тогава си имаше и спортни събития така че и тях можем да ги сложим в тази графа. Това означава че пак може да се развие сериозна епидемия но ще отнеме година. Училищата ако има някакви мерки правят около 50% ръст толкова се случи и есента и сега.


          От това написаното сега чак разбирам, че заведенията плюс спортните съития правят 10%, училищата правят 50%, но заедно се синергизират и правят 200% ръст за пет дена, а за месец и малко измира цяла България. Добре, че не рискувахме.

          Изобщо не трябваше да се заяждам с теб, експерте, няма смисъл, извинявай и бъди здрав..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
            Какви строги мерки бе перинчо. Не дрънкай глупости че ме напушва смях. Това меркили са хахаха. Айде всеки от тук да си признае дали е бил на ресторант януари и февруари. Знаеш ли приятелю как работеха тия заведения?? Привидно уж затворено а вътре се пръскаха по шевовете. Даже ла авеню и др заведения ги правеха дискотеки, и това ли са ти мерките ба тия некадърници герб? Знаеш ли в европа ако те хванат че бачкаш и не изпълняваш глобата е десетки хиляди и ти запечатват заведението, а тук ганьовците им е все тая с мизерните глоби. Що да не работи човек ако прави 5 бона чисто пък го глобят с три. Айде в канала гербаджии смешни
            Много малка част от заведенията са работели нелегално, а и не става въпрос само за заведения, а и за молове, фитнеси и т.н., но това не е пролемът, ами че за пети път въвеждат същото, след като е видно, че не помага. Относно наистина строгите западноевропейски мерки, не изглежда и те да дават резултат - въпреки много по-доброто здравеопазване и качество на живот, почти всички държави там са пострадали повече или колкото нас.

            Надявам се на теб да не са и никога да не ти се подиграват с източника на прехрана, както се подиграват със стотици хиляди българи и още милони хора по света и не говоря за разните Алибеговци, а за обикновените хора.

            Коментар


            • Чудих се дали да пиша, ама айде. Лично за мен изкарването на короната се оказа като във вица дето един скочил от 16 етаж и като стигнал 15 си казал: "дотук добре". Четвърти месец ходене по доктори. Само днес 230 лв за изследвания, които не се поемат от касата. За последиците при мен не ми се пише, че няма да ми стигне мастилото в компа. Достатъчен ми е 24 часовият дискомфорт за да си повтарям, че ако се оправя и мога пак да се почувствам нормален човек, да помня - здравето е най-голямото богатство(поне за мен), и ако съм здрав- имам всичко. Дано всички, които сте болни, го изкарате сравнително леко и да нямате последици.
              Last edited by neptun266; 19.03.2021, 19:06.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                добри отзиви има за ивермектин.
                чехия официално го е одобрила за борбата с вируса.
                но не съм чул тук да го изписват на болните.
                Не знам дали има ивермектин за хора.
                Познавам го като лекарство само за ветеринарна употреба.
                Ветеринарят ми го предписваше за кучетата ми.

                Коментар


                • И не струва скъпо.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                    добри отзиви има за ивермектин.
                    чехия официално го е одобрила за борбата с вируса.
                    но не съм чул тук да го изписват на болните.
                    Прополисът на пчелите върши същата работа ,че и по-вече.

                    Коментар


                    • добри отзиви има за ивермектин.
                      чехия официално го е одобрила за борбата с вируса.
                      но не съм чул тук да го изписват на болните.
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение

                        Преди точно година писах в тази тема, че ще фалират фирмите като им забраняват да работят. Че ще търсят всякакви начини да вкарват пари в икономиката за да се вдигне инфлацията. От тогава до сега не си мръднал на милиметър в разбирането си това което се случва защо се случва. Даже и локдауните не ти е ясно за какво ги въвеждат.
                        Локдауните са експеримент с безусловния базов доход, то е ясно.

                        Конспирациите от миналата пролет - ваксинационни паспорти, нови щамове, безсмислени локдауни, срив на образованието - всички това е вече факт.

                        Искам да видя къде са авторите на "Ей, мангъровци, кой ще въвежда ваксинационни паспорти, бе?!?" и "Да бе, локдаун с месеци - и в 5G ли вярваш?!?.

                        Интересно е, че national power пише за цели родове, буквално изтрити от ковида - около мен всички го карат или леко, или изцяло безсимптомно. Даже изкаралите стават най-върлите противници на мерките, като видят сами за какво е цялата врява.
                        Last edited by Tepxi; 19.03.2021, 11:53.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                          Вал, на теб съм склонен да вярвам. Би ли казала какви са болките и усещането? (въпросът ми не е провокативен!) И, ако кажеш какви са процедурите - също бих ти бил благодарен!

                          ИСкрено ти желая бързо възстановяване!
                          При всеки е индивидуално.
                          От понеделник започнах да усещам леко неразположение изразяващо се в дразнене на гърлото и болки в ставите. Тъй като в офиса ни имаше потвърдени случаи на ковид се прибрах у дома.
                          Болките в ставите и тялото ескалираха. Кащлица и темепратура нямам. Единствено хладни тръпки и втрисане, но температура - не. Не мога да спя и практически съм будна от понеделник.Причината - силните болки които са нещо като да си пребит и да имаш адска мускулна треска. Болката се движи като трънено кълбо из цялото тяло.
                          Пия: антибиотик "Панцеф", витамини, аспирин, "Авирон рапид", "Тавипек:, пробиотик. Антибиотикът го пия от вчера.
                          Изписаха ми и "мелатонин", за да мога да заспя, но не ми подейства.

                          п.п. Лекарствата ми бяха изписани през вайбър. Направлението за пср теста - също през вайбър. Преглед - по телефон. Ако нещо се влоша и трябва да ми направят рентгенова снимка - ще трябва да използвам " зеления коридор" в терапията. Обикновено се прави първо снимка, после пи си ар, защото, ако е положителен не можеш да се размотаваш по кабинети. Параграф 22.
                          Last edited by val/she; 19.03.2021, 09:57.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Фатмащина и дебилщина. Население което шава. Това е приятелю. Мъчно ми е, но е така.
                            Има го навсякъде, не сме го патентовали ние. Щурмоваците на белия дом бяха същата работа. Лошото е, че гласът им много се чува, докато разумните хора си казват мнението веднъж, без да вдигат шум, без да навиват латерна и да го повтарят 100 пъти, не вият нонстоп по форуми и социалки...
                            Е как да се чуе гласът на разума?!
                            Last edited by precakanoto; 19.03.2021, 04:27.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                              Като почнеш и да познаваш и ще ти обръщам внимание на писанията. Към момента се упражняваш в художествена литература, а и в тази област не бих казал че си звезда.
                              Фатмащина и дебилщина. Население което шава. Това е приятелю. Мъчно ми е, но е така.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Не си прави шега с тая гад
                                ко ше се мре поне да е с песен на уста . Що са те тъпкали с антибиотици. На мен и личната и бъбречната ми казаха никви антибиотици. Ако зазлея в ВМА. зазлея - понижена сатурация. Пробвах и кислородния екстрактор ... - на една ръка ми е
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X