IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Няма нужда човек да разбира от имунология за да схване че Чорбанов приказва глупости. Опасни глупости. Още по зле ако разбира какво прави, значи нарочно заплашва здравето на хората, които го слушат
    Там проблема е, че не обявява от каква позиция говори. Той е лекар, политик и производител на продукт загубил конкурентна борба. Като лекар има за цел да спаси максимално много хора. Като тотално закъснял производител на ваксини има интерес да убеди максимален брой хора да изчакат с поставянето на ваксината докато той е готов. Като опозиционен политик има интерес да говори максимално срещу управлението. Кофти конфликти. Понякога слушателите се бъркат от каква позиция говори и го възприемат като лекар.

    Коментар


    • Трудно нещо е намирането на вярната информация. От една страна мин. Ангелов потвърждава инфото, а от друга - от лична кореспонденция между проф. Чорбанов и друг човек, причина за хоспитализацията му била плеврален излив. Кой крив, кой прав?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Няма нужда човек да разбира от имунология за да схване че Чорбанов приказва глупости. Опасни глупости. Още по зле ако разбира какво прави, значи нарочно заплашва здравето на хората, които го слушат
        Аз не съм учил медицина, но ми беше достатъчно да прочета няколко интервюта на доктор Шахин / създателя на първата ваксина / не само за ваксината, а и за това по какви проекти се работи в Biontech, за да разбера какви безотговорни глупаци са Чорбанов и Мангъров. Между другото, веднага става ясно и защо при по-сериозно заболяване се налага търсене на финансиране за лечение в чужбина. Общо взето, нивото у нас е трагично ниско - първата половина на 20 век.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

          Евала бре, "българино"...!
          Напушен или напомпан със стероиди си, та ти такова самочувствието....( или си нашето брокерче с друг ник...)
          Човека 40 г учи, работи, изучава, изследва вируси и пак недоумява, как природата е създала такова съвършенно творение, а твоята нещастна от глупост главица, след като е попрочел за 2-3 месеца тва и онова във форумите и по уйкито, можеш да даваш оценка на човека.
          Може да се е развивал и 50г., но пак да не е способен да направи анализ, респективно да изведе някакви адекватни заключения. Какъвто е неговия случай. И обратно - можеш да нямаш необходимата експертиза, но да притежаваш достатъчно интелект, за да се ориентираш кой какво говори, респективно да вземеш най-адекватното решение какво да направиш в конкретната ситуация. Разбира се, малка част от хората могат да стигнат до правилни заключения, а повечето харесват елементарни и лесно смилаеми обяснения, давани от Чорбанов и Мангъров. Лошото е, че част от тези хора без капацитет плащат и с живота си, когато приемат подобни обяснения за достоверни, въпреки, че не са такива. Мой познат често ми пращаше линкове към изказвания на Чорбанов и Мангъров, но от две седмици не го прави. Просто защото почина от Covid-19

          Коментар


          • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

            Има ли млади покрай теб?
            Не

            Коментар


            • Няма нужда човек да разбира от имунология за да схване че Чорбанов приказва глупости. Опасни глупости. Още по зле ако разбира какво прави, значи нарочно заплашва здравето на хората, които го слушат

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                Чорбанов е изключително глупав. Типичен провинциален "учен", който вероятно през последните десет години не е прочел нищо. Изпратих на Viber на един приятел - лекар в Швейцария - негови и на Мангъров изказвания и човека се хвана за главата. Беше шокиран. Лошото е, че тези двамата - Чорбанов и Мангъров - ги слуша половин България и им вярва. Който е по-умен и не се доверява на подобни глупаци, намира начин да се ограмоти. През последните няколко месеца изчетох всичко за РНК ваксините, за основателите на Biontech д-р Шахин и жена му и . ..... при първата отворила се възможност се ваксинирах с Biontech/Pfizer. А който е тъп, нека ходи без маска, без ваксина и да жули чайчета и супичка.
                Евала бре, "българино"...!
                Напушен или напомпан със стероиди си, та ти такова самочувствието....( или си нашето брокерче с друг ник...)
                Човека 40 г учи, работи, изучава, изследва вируси и пак недоумява, как природата е създала такова съвършенно творение, а твоята нещастна от глупост главица, след като е попрочел за 2-3 месеца тва и онова във форумите и по уйкито, можеш да даваш оценка на човека...... Глупак ( ци ) били...
                Добре, че от института Пастьор нямат това мнение, та са го поканили да изследва част от действието на ваксината им...( която между другото не бързат да изкарат на пазара, преди да са минали всички етапи от проучването....)
                Който иска да се ваксинира, който не ( да мре)....Трябва да имаш право на избор...Риска си е твой....( аз моят риск си го покривам....)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                  незнам, аз поддържам много от написаното, прекопиран е от няколко сайта, виртуалните имена не е ясно дали са истински, съсредочи се на същината, а не кой го е писал.
                  Благодаря,ще се поровя и аз.Сериозен анализ ,с поглед върху много страни на проблема и за това ми е интересно на кой е.....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                    Хазард,на кой е тоя анализ?
                    незнам, аз поддържам много от написаното, прекопиран е от няколко сайта, виртуалните имена не е ясно дали са истински, съсредочи се на същината, а не кой го е писал.

                    Подобен анализ имаше и през Април на българин от MIT, и той не беше оптимистичен.
                    Както казва Иво Христов, и е прав, във БГ има системна грешка, докато не се изчисти, все е тая кой ще управлява.
                    Така и със Ковида по света.
                    Last edited by hazard; 21.03.2021, 21:14.

                    Коментар


                    • Хазард,на кой е тоя анализ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение
                        Интересно. Човек, който е във връзка с Чорбанов споделя, че не е с Корона, а има друг проблем. Колко е вярно- не знам. Споменава се и за юридическо преследване за разпространение на невярна информация. Времето ще покаже.
                        Ако Чорбанов не е болен от Ковид, ще попилее малкия пишман-математик.
                        Същото ще стане, ако просто се е разболял от Ковид, но бързо и без последствия се оправи.

                        Младото лешоядче ще победи само ако Чорбанов умре от Ковид. Тогава ще злорадства даже повече, че е искал вечен локдаун, но не са го послушали.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Когато обаче тая гад ни засегне лично тогава разбираме за какво става дума.Аз не съм имал безотговорно поведение.Нито съм ходил по кръчми нито по купони винаги съм с маска ходя само до аптека хранителен магазин и на работа...И въпреки това го лепнах..Разбирам че има хора които са в положение което не им позволява карантина....и го разнасят
                          Има ли млади покрай теб?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от xkm Разгледай мнение
                            Смъртността в България е сравнима с тази в САЩ , Англия , Италия,Унгария ... ... Да не прехвърляме вината от безразсъдното поведение на обществото върху медицинското съсловие ...
                            Когато обаче тая гад ни засегне лично тогава разбираме за какво става дума.Аз не съм имал безотговорно поведение.Нито съм ходил по кръчми нито по купони винаги съм с маска ходя само до аптека хранителен магазин и на работа...И въпреки това го лепнах..Разбирам че има хора които са в положение което не им позволява карантина....и го разнасят

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                              В нашето инфекциозно им остават телефоните. Можем да си пишем, но връзка се държи с лекуващия лекар.

                              Ти как си, Пеше?
                              Ми тама където е мама само лекари дават информация.Днеска пратих багаж и телефон и не знам при нея ли е?Аз съм добре но лошото е че не мога да си седна на задника.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                                Само че в България след множеството реформи в образователната система, природните науки бяха тотално пренебрегнати като ненужни. Така в момента след X клас дори не се учи биология като част от задължителната програма. Разбира се, директните последствия от това са засегнали само най-младите, тъй като конкретно това престъпление спрямо нацията беше извършено сравнително скоро, но и преди това природните науки не бяха приоритет – основополагащ принцип на системата е, че от I до VII клас се учи, за да се влезе в гимназия след VII клас, след което там се учи, за да се влезе във ВУЗ, а после във ВУЗ-а целта е да се вземе диплома. В нито един момент в тази прогресия придобиването на реални знания не е нещо, към което учениците и студентите имат сериозен стимул да се стремят. Сдобиването с диплома е единствената цел. А тъй като много малка част от учениците се насочват към природните науки (и защо да го правят – страната е деиндустрилизирана и за последните три десетилетия не е инвестирала почти нищо в научно-изследователска дейност), на тях не се обръща почти никакво внимание, нито пък някой следи какво са научили по тези предмети.

                                При по-възрастните поколения се добавя и проблемът, че първоначалните научни открития относно това що са то РНК и ДНК са били направени по времето, когато те вече са били ученици, през 1960-те и 1970-те, т.е. не е имало как да са им преподавани тези неща. В медийната среда в България отсъстват научнопопулярните програми отсъстват напълно за сметка на отразяването на политически боричкания, битови случки, жълти клюки и пр. – дребнотемия, което по никакъв начин не помага за подобряването на ситуацията.

                                Резултатът е като цяло функционално и научно неграмотно общество, от което обаче се изисква да реагира адкеватно в бързо променяща се ситуация, в която разбирането на техническа информация на сравнително високо ниво е от огромно значение. Не е никаква изненада, че се стигна до тотален провал в посрещането на това предизвикателство и че всевъзможни безумни конспиративни теории взеха превес в умовете на хората.

                                Разбира се, това не са проблеми, уникални за България. Креденциализацията е изпразнила образователните системи от съдържание и дерационализацията на обществото е в напреднала фаза на много места по света. И всичко това е отново директен резултат от фокусирането на тези общества върху правенето на пари по възможно най-лесния начин – в такава среда място за учене за знания и разбиране няма. Но у нас проблемите са особено остри.
                                Айде са образователната ни система виновна....Кой промиваше мозъците на децата си да учи езици квой туй чудо езикова гимназия?Кой в къщи промиваше мозъци колко скапана е България и че щастието е навън?Реформите в образователната система са следствие от поведението на нашият народ...Всеки гледа да учи за тарикат за там дето дават много пари..Но после се оказва ми това не е за мене не го мога..Нароиха се ненужни менджъри държавни администратори икономисти юристи европеисти и всякакви нищоправци.Никой не иска да прави банички да гледа животни да отглежда зеленчуци.Всичкото младежи искат бюро лаптоп много пари и да командват...подмамени от евроатлантическите говняни ценности.Това семейство родители деца някак си не се вписва в новото време,Е сега берем плодовете на това поведение....Никой не ни е виновен...Не върнем ли морала почтеността и другите неща запазили ни през вековете мача приключва.

                                Коментар

                                Working...
                                X