IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Груев, Груев...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

      Верен на себе си ! Плевенски ,плевенски ,дъно си !
      Yes, that's right. Heavy on the bottom, but not floating and soaring without aim on the surface.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        И това го има - аз имам огромен опит с ниска сатурация.
        И съм свикнал да живея с нея. А на мозъка му трябва НАЙ-МНОГО кислород. Знам кога и как реагира тялото ми. И да НИКОГА не съм губил разсъдъка си. То сал акъла ми е останал, ко и него загубя
        ботчо, ка я усещаш ниската сатурация
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
          След 22 дена в болница вече съм си вкъщи и дишам самостоятелно.
          Дооста тежичко го изкарах. Има няма 15-16кг надолу за няма и месец - ръцете и краката са ми само провиснала кожа и кости.
          Абе направо си извадих късмет че имаше и хора които уж бяха по добре ама не се пребориха.
          На петия ден вкъщи загубих всякакви сили и припаднах. Губи се много рязко сатурация. И кислородния екстрактор от 5л не може да помогне
          Смешна помощ дойдоха за 30 мин - нямало места и щот не съм ял съм припадал!?!
          Естествено сам си реших проблема - частна линейка (познат ми е, карал ме е 6-7 пъти) и си уредих в 3 болници - ВМА, Иван рилски и Токуда. Там уреди братчеда да влезе и баща ми с мене - да сме заедно и да ни е по спокойно.
          Влязох с летящ старт - свалиха ме от носилката и кислорода, сложиха ме на инвалидния стол, докато им кажа че припадам и линейкаджията се беше яко притеснил и той ги натискаше и изкъртих стола - още имам огромни синини. Не повече от 3-4 секунди може би - чувах как викат и суматохата.
          Сложиха ме на 15 кислород и от 71 ударих 93-4 сатурация.
          1 седмица ставах все по зле - сатурацията непрекъснато падаше на кризи, като ми е спокойно 95, като удари и не мога да дишам малко под 80. ПОмагах си колкото мога с дихателни упражнения колкото и трудно да беше - след 3 ден не можех да се надигам и сам от леглото.
          Тогава ми вляха 4 банки ремдесевир (може и той да е помогнал) и точно на 7 ден започнах да се подобрявам. На 10 ден ме преместиха в стая със средно тежки случаи, след още 5 при леките. Последните 2 дена бях без кислород и сатирация 88-92, с 3 литра 96-97 и във вкъщи си ползвам за да възстановя по бързо. Заморявам се супер бързо - буквално на 5 метра.
          Това което бях възстановил за 1-2 години сега се надявам да успея за 3-4 месеца - малко по добре съм - мога да стана от седнало положение и въпреки огромните мъки мога да кача 3-4 стъпала.
          Най-хубавото е че звяра който живее в мен си остана в заспало положение - продължавам да съм си в ремисия. Че и той ако се беше включил в унищожението ми шансовете ми биха били практически нулеви.
          Радвам се че всичко мина (засега). Единствения проблем ми е високата захар и леко ме удари и в очите, сигурно пак съм направил пердета.
          Продължавам битките с болестите до последна капка кръв
          Добре дошъл,

          Жив и здрав бъди!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            От бюджета, Тато, от бюджета/ няма персонална отговорност, затова пък има колективна безотговорност
            Значи пак от там отдето взимат пари за '' безплатната" ваксина

            Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

            Коментар


            • Е, вече да са ви честити - няма не искам, няма недей, щом се ваксинираш, ще е до безкрай. А ни казваха, че сме болни мозъци, че не било възможно и т..н. Ми честито:

              Изказване на БХ:
              "Цените се вдигат със страшна сила. "Пфайзер" бяха 12 евро, после станаха 15.50 евро, сега за 2022 и 2023 година се подписват договорите на Европейския съюз за 900 милиона ваксини, но вече на цена 19.50 евро."


              изказване на някой си Стефан де Кеерсмекер:
              "Трябва да се подготвим за следващите фази от пандемията - през 2022 г. и след това, когато ще се нуждаем от втора бустерна доза, и да сме готови за варианти - известните ни сега и такива, които ще се появят в бъдеще. Освен това ще трябва в един момент да ваксинираме децата и тийнейджърите",

              браво и да живей!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
                Тато иска да попита откъде ще се вземат парите които МВР требе да плати на глобените
                От бюджета, Тато, от бюджета/ няма персонална отговорност, затова пък има колективна безотговорност
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Тато иска да попита откъде ще се вземат парите които МВР требе да плати на глобените
                  Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                  Коментар


                  • Изложените от съда аргументи имат отношение и към всички други санкции, налагани за неизпълнение на заповеди на здравния министър, издадени по силата на извънредната епидемична обстановка
                    Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      И това го има - аз имам огромен опит с ниска сатурация.
                      И съм свикнал да живея с нея. А на мозъка му трябва НАЙ-МНОГО кислород. Знам кога и как реагира тялото ми. И да НИКОГА не съм губил разсъдъка си. То сал акъла ми е останал, ко и него загубя
                      Е не знам колко е останало, честно казано. Аз в твоето положение щях да се пазя максимално от вируса и да се ваксинирам при първа възможност. Дефиницията за умен е да се учиш от грешките на другите, не от своите. В живота няма undo.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                        Не е толкова просто, на някои от тежко прекаралите ги удря и в мозъка, и почват да правят несъзнателни действия като опити да си поемат повече въздух като махат "препятствията" пред себе си. Ходи се "бори" тогава. Това че ти си имал късмет да не изпаднеш до това състояние не значи че други не са.
                        И това го има - аз имам огромен опит с ниска сатурация.
                        И съм свикнал да живея с нея. А на мозъка му трябва НАЙ-МНОГО кислород. Знам кога и как реагира тялото ми. И да НИКОГА не съм губил разсъдъка си. То сал акъла ми е останал, ко и него загубя
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                          Според мен доста хора просто се предават. Падат духом и се отказват да се борят. А това е МНОГО ВАЖНО.
                          Има и такива които го пренебрегват и чак когато са на прага на смъртта търсят помощ, най-вече младите. Отделно и в болниците не приемат млади уж здрави в нетежко състояние - връщат ги за домашно и приемат основно с тежки заболявания - карциноми, стендове, байпаси.
                          Лечението поне в Токуда беше повече от адекватно, за други болници (Елин Пелин) не са такива мненията. А трябва да се реагира много бързо, че протича на кризи и за 5-10 мин си заминаваш. При мен идваха поне 10-15 пъти да ми "разгъват" белия дроб, имаше дето не слушаха много - махаха маските и на 2-3 криза се предадоха и стигнаха до фатален край
                          За пореден път се убеждавам че поне половината от лечението зависи САМО ОТ ТЕБ.
                          Не е толкова просто, на някои от тежко прекаралите ги удря и в мозъка, и почват да правят несъзнателни действия като опити да си поемат повече въздух като махат "препятствията" пред себе си. Ходи се "бори" тогава. Това че ти си имал късмет да не изпаднеш до това състояние не значи че други не са.

                          Коментар


                          • Според мен доста хора просто се предават. Падат духом и се отказват да се борят. А това е МНОГО ВАЖНО.
                            Има и такива които го пренебрегват и чак когато са на прага на смъртта търсят помощ, най-вече младите. Отделно и в болниците не приемат млади уж здрави в нетежко състояние - връщат ги за домашно и приемат основно с тежки заболявания - карциноми, стендове, байпаси.
                            Лечението поне в Токуда беше повече от адекватно, за други болници (Елин Пелин) не са такива мненията. А трябва да се реагира много бързо, че протича на кризи и за 5-10 мин си заминаваш. При мен идваха поне 10-15 пъти да ми "разгъват" белия дроб, имаше дето не слушаха много - махаха маските и на 2-3 криза се предадоха и стигнаха до фатален край
                            За пореден път се убеждавам че поне половината от лечението зависи САМО ОТ ТЕБ.
                            Last edited by bota156; 13.04.2021, 13:23.
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • http://focus-news.net/news/2021/04/1...i-zhiteli.html

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                О, не Вифчо, аз съм вечно млад. От това зависи, запомни, как се чувстваш, комуникираш, движиш, как чукаш, как бързо ти минава и обръщаш и слаломираш...ако мрънкаш отсега ще навириш чучуля преди моите скромни пеесе.
                                Нема да те уча, сам ще стоплиш, рано ти е още.
                                Верен на себе си ! Плевенски ,плевенски ,дъно си !

                                Коментар

                                Working...
                                X