IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

    Аз също плащам с данъци и удръжки за пенсионерите.... Е, да - бих предпочел да плащам директно на майка ми, но това няма как да се случи, щом съм в България.

    Да, парите на пенсионерите се плащат от работещите ТУк, НО също се плащат и от работещите ВЪН!

    Нали и Селена прави същото, само че - с няколко степени по-добре: хем парите й отиват директно към родителите и роднините й, хем пък в абсолютно изражение са в пъти повече...
    много хубаво, ама то и аз имам желание в апсолютно изражение да помагам повече на родителите си
    само, че държавата ме задължава да помагам и на другите пенсионери( колкото и мизерни пари да са)

    няма начин, нямаме право да оставяме хората; но факта си факт: в момента работещите тук, плащат пенсиите на пенсионерите тук

    Коментар


    • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение

      всичко щеше да е вярно,ако в задачата нямаше 1 неизвестно:
      къде и колко са парите на бай иван плащани през последните 40 години?
      след като знаем, че парите са НУЛА, остава само неизвестното КЪДЕ СА?

      и да , парите на пенсионерите се плащат от работещите тук, макар и пенсионерите да не са виновни за това
      не ти разбирам поста, кой е виновен, че парите не са запазени И инвестирани във финансови инструменти със СЛОЖНА лихва.
      Крадливата държава е виновна, и по-точно тия дето със съдействие или със бездействие позволиха крадци на власт да бъдат избрани.
      Кучето трябва да проумее да хапе господаря, а не тоягата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение

        всичко щеше да е вярно,ако в задачата нямаше 1 неизвестно:
        къде и колко са парите на бай иван плащани през последните 40 години?
        след като знаем, че парите са НУЛА, остава само неизвестното КЪДЕ СА?

        и да , парите на пенсионерите се плащат от работещите тук, макар и пенсионерите да не са виновни за това
        Аз също плащам с данъци и удръжки за пенсионерите.... Е, да - бих предпочел да плащам директно на майка ми, но това няма как да се случи, щом съм в България.

        Да, парите на пенсионерите се плащат от работещите ТУк, НО също се плащат и от работещите ВЪН!

        Нали и Селена прави същото, само че - с няколко степени по-добре: хем парите й отиват директно към родителите и роднините й, хем пък в абсолютно изражение са в пъти повече...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
          Айде пак тая мантра, не знам кой си я изсмука от пръстите.
          "Бай Иван" е работил в завода до 60г, тоест 40 години са му уддържани 7% за здравно осигуряване.
          Завода също го е социално осигурявал със 6%.
          Е, тези 13%умножени по 40год стигат държавата сега да му плаща пенсия, която я получава 10на години, я не.
          Отделно с преводите отвън от 1.5 млрд годишно отиват пак в държавата (нали се харчат), която ги облага с 20% ДДС.
          Ето ти едни отделни 300 мил да се покрият пенсиите на селяните, болните и други невнасяли осигуровки.
          А, Долсинея ще си взима пенсия отвън, нали затова плаща данъци и осигуровки навън.
          всичко щеше да е вярно,ако в задачата нямаше 1 неизвестно:
          къде и колко са парите на бай иван плащани през последните 40 години?
          след като знаем, че парите са НУЛА, остава само неизвестното КЪДЕ СА?

          и да , парите на пенсионерите се плащат от работещите тук, макар и пенсионерите да не са виновни за това

          Коментар


          • Може Грую да е предал сам себе си и сега негодува. Бъзик

            Обаче, Грую, ако се замислиш, почти всички най-светли народни будители от Възраждането са били предатели. По твоята логика де

            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение




            Напоследък слънцето ли те спича, дъждовете ли те разкашкват...
            То по тая логика ще изкараш че най големите патриоти са най калпавите мангали и калинки, чиято конвертируемост навън е точно нула. И те си го знаят и хич и не помислят да пресекат граница.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Безимен, виж, по принцип се старая да не влизам в лични нападки, освен към родоотстъпници с претенции (мъчещи се да ми казват какво да правя у нас, когато са предали Родината си, ма те щели да се върнат някога си), както и понякога се бъзикам с нЕкои хора, в повечето случаи без задни мисли, за да ни е весело, затова и сега, като респект към твоите бели коси и трите деца, които си създал, ще се пробвам да отговоря без заяждания, макар старческата киселост и отегченост от живота при теб (гръмпи олд мен) да личи прекалено много вече, особено в случаите, в които се хвърляш като Матросов на амбразурата да защитаваш някоя въображаема Дулсинея, щото такъв бил кавалерския код в лето Господне 1963-то

              Нарочно го написах с едно толкова дълго изречение като намигване към теб

              ........

              Толкоз, бъди здрав и подхождай към хората с взаимен респект, поне към тези, които не са те предизвикали с нищо. Излишното амбразурничене към ник, зад който идея си нямаш какво се крие, е излишно. Лично мнение, не е препоръкЪ.

              П.С. Както казва многоуважемия от мен Вълчо-34 - и това ще мине.
              П.П.С. Наздраве, както пък казва тнм
              Трудно ти е, разбирам, ако и децата да не са при вас ежедневно... , с адвоката - надявам се, с хонорарите да може да справя, ако остане сама, с децата... Дано не става!

              Иначе - да повторя: очевидно ти се губи информация. Въпросната дама вече е казвала тук, че има успешна връзка. Повече инфо на мен не ми трябва, но твоите вечни нападки към "родоотстъпниците", БЕЗ да отчиташ реалните доходи на болшинството хора в тази страна - показват, че нямаш реална представа за невъзможността на много хора да оцеляват в България!

              За първи път ли чуваш това? Гарантирам ти, че е така, Патртиоте!

              Е, кога ще хванеш Балкана, за да ни докажеш, че си Родолюбец?

              Или ти си такъв само в нета? Все е нещо, така ли?

              Не е така! На твоето му се вика демагогия! Нали схващаш?

              Бъди здрав!





              Last edited by безимeн; 19.06.2020, 15:25.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                За предателите е друга тема и за да не ме разбереш грешно, ще ти кажа, че сестра ми е във Франция (много висока позиция в една от най-големите компании там), а братът на жена ми е в Ню Йорк. И към двамата отношението ми е същото - те си знаят, че са предали Родината си, независимо от подбудите им



                Напоследък слънцето ли те спича, дъждовете ли те разкашкват...
                То по тая логика ще изкараш че най големите патриоти са най калпавите мангали и калинки, чиято конвертируемост навън е точно нула. И те си го знаят и хич и не помислят да пресекат граница.

                Коментар


                • Айде пак тая мантра, не знам кой си я изсмука от пръстите.
                  "Бай Иван" е работил в завода до 60г, тоест 40 години са му уддържани 7% за здравно осигуряване.
                  Завода също го е социално осигурявал със 6%.
                  Е, тези 13%умножени по 40год стигат държавата сега да му плаща пенсия, която я получава 10на години, я не.
                  Отделно с преводите отвън от 1.5 млрд годишно отиват пак в държавата (нали се харчат), която ги облага с 20% ДДС.
                  Ето ти едни отделни 300 мил да се покрият пенсиите на селяните, болните и други невнасяли осигуровки.
                  А, Долсинея ще си взима пенсия отвън, нали затова плаща данъци и осигуровки навън.

                  Коментар


                  • Хазартче, ако надеждата ни е в децата, родени от предателите - алеле, майко, по-добре да я закриваме "тази" държава. Та огромната част от тях дори не знае български, а някаква шльокавица. да не говорим пък за звезди като Кун Теменужков или Индиана Василев - цъкни си в нета да ги видиш кои са, дето директно се отказват от българските си корени.

                    Спирам с разводняването, пожелавам на всички да са здрави, а на някои индивиди - не излизайте от вкъщи, навън е страно и втората/третата/петата вълна иде с невиждана ярост. Звъннете на родителите си, накоито аз плащам пенсиите и здравеопазването по скайпа, теглете една майна на "кочината", пък качете една снимка във фейса на ферарито, паркирано пред дома, дето го чистите, за да може всички да се удивят колко сте напред с материала.

                    Още веднъж - бъдете здрави и наздравИ
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Безимен, виж, по принцип се старая да не влизам в лични нападки, освен към родоотстъпници с претенции (мъчещи се да ми казват какво да правя у нас, когато са предали Родината си, ма те щели да се върнат някога си), както и понякога се бъзикам с нЕкои хора, в повечето случаи без задни мисли, за да ни е весело, затова и сега, като респект към твоите бели коси и трите деца, които си създал, ще се пробвам да отговоря без заяждания, макар старческата киселост и отегченост от живота при теб (гръмпи олд мен) да личи прекалено много вече, особено в случаите, в които се хвърляш като Матросов на амбразурата да защитаваш някоя въображаема Дулсинея, щото такъв бил кавалерския код в лето Господне 1963-то

                      Нарочно го написах с едно толкова дълго изречение като намигване към теб

                      И така - определено паметта ти изневерява или пък започна да смесваш хора и понятия, както когато ме обвини за виагри и т.н. Макар да не ти влиза в работата, ма аз пък никога не съм го крил, нищо че е анонимен форум, съпругата ми също е адвокат, при това, отбележи си, прави достатъчно пари, за да може да издържа семейството сама - а, да, и се върна на работа още след първата година, щото ѝ беше неудобно аз да давам изцяло парите, нищо че никога не съм я притискал за каквото и да е. Както и аз мога да си издържам и сам семейството си, да не ме помислиш за пройдоха сега. И не, нямам нито един роднина по права, съребрена линия или пък по сватовство, който да е бил номенклатурчик преди или след 10 ноември. Децата са гледани от бабите им от дей уан, отбележи си, че има едно нещо, дето се нарича семейно планиране, та според него съпругата ми забременя около месец преди майка ми да се пенсионира, а майка ѝ пък се пенсионира предсрочно (и си носи последствията за това), защото някой трябваше да помага в гледането на децата. И да, може да се губи романтиката на някои хора, но някои работи се планират, за да няма после "алеле, майко, помагайте". Въпросните деца са извън София вече 4-ти месец (от края на февруари, като ги пуснаха грипна ваканция), щото в София щяха да се побъркат от стоене между 4 стени, докато генералгоджи ги плашеше с празната си кратуна, че идела невиждана ярост. Излизал съм и излизам от София всяка Божа седмица, за да ги видя, да видя моите или нейните родители и т.н. - вярвам, че ме разбираш, като дори няма да ти обяснявам каква одисея беше преместването им от едната баба при другата, като трябваше да заобиколя София, че беше насрана с кпп-та, та се наложи да минавам през Вакарел и Боровец, за да стигна от Северозапада до Македония-та.

                      За предателите е друга тема и за да не ме разбереш грешно, ще ти кажа, че сестра ми е във Франция (много висока позиция в една от най-големите компании там), а братът на жена ми е в Ню Йорк. И към двамата отношението ми е същото - те си знаят, че са предали Родината си, независимо от подбудите им (при сестра ми офертата беше такава, че наистина трябваше да е луда да откаже, но това не я оправдава). От друга страна всеки сам си решава и не сме 63-та година, за да ги пращаме кавалерски в Белене, така че не ме вълнуват, нека са си граждани на света. Проблем ми е смао и единствено да ми дават акъл, и не само да ми го дават, ми и назидателно да ми сочат с пръст. Ай сиктир бре, драги зрители - хем те няма, хем аз ти издържам родителите и им плащам пенсиите и здравното осигуряване, колкото и кирливо да е то, хем пък и нагло ще ми казваш какво да правя.

                      Толкоз, бъди здрав и подхождай към хората с взаимен респект, поне към тези, които не са те предизвикали с нищо. Излишното амбразурничене към ник, зад който идея си нямаш какво се крие, е излишно. Лично мнение, не е препоръкЪ.

                      П.С. Както казва многоуважемия от мен Вълчо-34 - и това ще мине.
                      П.П.С. Наздраве, както пък казва тнм
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Груйо, не си прав.
                        Да не обрисувам пасмината дето се е настанила в БГ последните 30 год.
                        Ама нали именно от чужбина ще дойдат спасителите на България,
                        млади (половината от българчетата се раждат навън), смели, образовани, богати,
                        професионалисти и могат да сравняват как е по света и как е в БГ.
                        Има и заможни българи, да не казвам и професионалисти, които не искат да живеят в тая клоака
                        и отиват навън, не е до парите.
                        По-големи предатели са тези дето не гласуват или гласуват за грешните хора, според мене,
                        защото от избирането на грешните хора затова сме на това дередже.
                        Нямало артернатива ?
                        Стачки и протести до откат, докато се намерят.
                        Няма светлина в тунела защото няма гражданско общество, а не защото царува поредния тулуп, е затова хората бягат, не заради пари.
                        Във Швеция е имало такъв случай - отказ на населението да гласува.
                        Болшинството виждат пътя към просперите като се издигнат във службата и/или направят някоя кражба или излъжат държавата.И са съгласни да живеят в нея, в този и вид.
                        Те не мислят за пътя към просперитет като се борят за смяна на системата.
                        Разбираш ли защо единствената светлина в тунела .............е от идващия влак ?
                        Last edited by hazard; 19.06.2020, 14:38.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                          Не е ясно, от позициите на какъв обвиняваш Селена?

                          Я помисли по тоя въпрос, отворко: мислиш ли, че всички хора се тая страна имат твоите доходи? (нали точно това демонстрираш тук: преуспял в Родината си)?

                          Хайде, сега помисли по другия въпрос: хората, които нямат в България твоите доходи - заради обидите на отворковци като теб, ли - трябва да оставят с години семействата си без ДОСТАТЪЧНО средства, само защото такива като теб щели да й кажат, че била предала Родината си?

                          Твоята съпруга - защо не почва работа, за да умножава Националното богатство, или тя не е предател на Родината си, защото е твоя съпруга? Така, че: давайте децата на родителите си и тя да почва да си търси работа..., ама не ти, с познати, а тя да търси - и да видим, с НЕЙНАТА заплата, дали ще може да издържа родителите си.... И дали няма, ако не си до нея - да стане "родоотстъпница"!

                          Айде, със здраве - и мисли, когато говориш!

                          Празните приказки не помагат никому!

                          Особено - твоите лишени от смисъл "обвинения"!


                          Концепцията “предател”, “дезертьор” и прочее дивотии са си стари комунистически прийоми на много прости хора. Половин България е навън. Тази, другата България праща пари на географската България. Лично аз не хабя енергия да обяснявам, че водата е мокра . Груйчо не го чета и соснование. Нека си пише човека.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            вСелена ма, наистина обратното на умността ти е по-безкрайно и от вселената, както е казал другарят Айнщайн - ти нали не си у нас и си предала Родината си, какво ти пука? А за родителите ти, може би - ми що ги изостави, като ти пука за тях? Айде без лицемрни подсмърчания, ако може?

                            ......!
                            Не е ясно, от позициите на какъв обвиняваш Селена?

                            Я помисли по тоя въпрос, отворко: мислиш ли, че всички хора се тая страна имат твоите доходи? (нали точно това демонстрираш тук: преуспял в Родината си)?

                            Хайде, сега помисли по другия въпрос: хората, които нямат в България твоите доходи - заради обидите на отворковци като теб, ли - трябва да оставят с години семействата си без ДОСТАТЪЧНО средства, само защото такива като теб щели да й кажат, че била предала Родината си?

                            Твоята съпруга - защо не почва работа, за да умножава Националното богатство, или тя не е предател на Родината си, защото е твоя съпруга? Така, че: давайте децата на родителите си и тя да почва да си търси работа..., ама не ти, с познати, а тя да търси - и да видим, с НЕЙНАТА заплата, дали ще може да издържа родителите си.... И дали няма, ако не си до нея - да стане "родоотстъпница"!

                            Айде, със здраве - и мисли, когато говориш!

                            Празните приказки не помагат никому!

                            Особено - твоите лишени от смисъл "обвинения"!



                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Сигурен ли си, че тестовете ги правят само при “братята”?
                              вСелена ма, наистина обратното на умността ти е по-безкрайно и от вселената, както е казал другарят Айнщайн - ти нали не си у нас и си предала Родината си, какво ти пука? А за родителите ти, може би - ми що ги изостави, като ти пука за тях? Айде без лицемрни подсмърчания, ако може?

                              Иначе тестовете в момента се правят по 3 основни направления - при тъмнозелените, по фирмите, дето се тества целия персонал, особено ако има контактен или заразен, и разни шматароци, дето си правят тестове за спорта. Бройката идва от тъмнозелените и фирмите - колкото повече тестваш, толкова повече намираш - елементарно е. Засега проблем няма, а и имаме сезон да спаяваме, така че всичко е точно. Обаче ако сезонът се провали и ЕС обещае кинти - няма проблем, може и да видиш апокалипсис тогава, Точно както любимата ти Иберия се "разболя", за да прилапа кинтите, които са ѝ жизнено необходими, за да спаси прогнилата си от утопичен комунизъм социална система. Но не осъзнаха, че така ще убият туризма, да речем, покрай него и една торба свързани бизнеси, а както няма да има кой да им купува панеляците и таралясниците - и хопаааа, икономиката им уйде в кирече. Социалисти, сър!
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 허 세-jose Разгледай мнение
                                И тай като не мога да открия някаква научна зависимост с всичко това,аз допускам метафизична вразка.
                                Tова е доста смешно. Както и идеята че населението на SEА е придобило имунитет към SARS-1. Как? 8096 случая за били достатъчни за стаден имунитет, така ли?

                                Теорията, обаче че имунитеът към SARS-1 означава и автоматически имунитет към SARS-2 не знам дали се класира и за метафизика.

                                Коментар

                                Working...
                                X