IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

    Начев,струва ми се,че почти целия свят в момента се намира в положение - zugzwang......
    Не мога да ти възразя по никакъв начин
    Пък и потребност не изпитвам

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
      Любимият на ДС професор-математик установи по БНТ1 заплашително, че смъртността в ОК била 96 %. Изчисли го по известната методика на дедо Матейко да разделя умрелите на сумата от умрелите и оздравелите. Почна да се изяснява вече какви поръчки се изпълняват в този форум. Въпреки някои сътресения, форумът все пак си остава компетентно и авторитетно средище за обмяна на позиции, знания и препоръки, поради което заинтересовани сили явно се опитват да го насочват, манипулират. Ако успеят, няма да има много смисъл от форума. Ще се превърне в дирижирана медия.
      Епохата на Кадесарщината изтощи българския народ и държава. Поредната провокация със създаването на НОЩ под контрола на някои външни на държавата кръгове (министра квазивоевод се хвалеше, че той предложил генерала за поста, а министра е известен със своите зависимости) указва, че извънредното положение се ползва за противоконституционни и незаконни цели и програми. Следва да видим какви ще ни ги забъркат и дали изобщо ще може да поемем с духане горещата супа.
      И моля да се отбележи в протокола, че също съм имал намерение да се изкажа с това мнение, но подлият и лукав Трак ме е изиграл и го пуснал от свое име
      Бива, бива наглост, ама то вече не се търпи

      Вероятно сме осъдени да останем в неведение по отношение на произхода на това чудо.
      Надеждата в неведението е неотминима характеристика на умисълта!
      Точно обратното е при естествения произход.

      Без оглед на произхода - трябва да признаем, че таймингът е перфектен.
      Във времена на неколкогодишно очакване и пророкуване на неизбежна перфектната буря, когато реално всички обективни условия за това са налични, изведнъж се оказва, че спусъкът е дръпнат от някаква "висша сила".
      Чудесно и удобно обяснение за всичко!
      Перфектният виновник и причинител!

      Нищо от казаното не сочи, не доказва каквото и да е!
      Написаното вероятно ще прозвучи като едно "твърдение" за наличието на заговор. Няма такова твърдение!
      Справедливостта и логиката постулират, че вероятно може и да става дума за използване на обективно сложили се обстоятелства!
      Е, Може и дори е твърде вероятно да има предварително разработени планове за активни действия и реакции след всякакви мислими и немислими обстоятелства - като се започне от пришествие на извънземни, през избухване на супервулкан, та се стигне до ... Ковида.
      По-важното е кой прави плановете и в чий интерес!

      Не мога да се отърся от неуютното чувство, че още в момента на неяснота относно задаващия се проблем, имаше ярко очертаващи се субекти, които от пиедестала на очевидната си нищета и липса на права и компетенции, оказваха ясно различаващ се обществен натиск. Това не може да е случайно.

      Докато четях долния автор и бях распектиран от очевидната му начетеност, на няколко места хванах и леко фалшиви нотки и си позволих горната неполиткоректна субективна критика: Ювал Ноа Харари: Влязохме в исторически водовъртеж

      Коментар


      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

        Начев,струва ми се,че почти целия свят в момента се намира в положение - zugzwang.....Но за разлика от шаха,където има двама играча и наистина липсва полезен ход,то на земята се приплитат много сили,случват се резки промени в условията,обстоятелствата....,и след седмица -две,месец два -три,е възможно и се надяваме да се случи някъкъв обрат,който ще ни позвили да продължим "по-нататък"....Най-вероятно, в по-малка или по-голяма степен, това няма да се размине без жерти от наша страна....Жертвите ще бъдат от всякакъв аспект...
        Споко, ако това те успокоява: всеки умира.

        Страхливият като теб, обаче, умира от страх три пъти на ден.

        Аз, за разлика от теб, ще умра само един път, на края на живота си. Даже и да е сега.

        Момчета, бъдете мъже.

        https://www.youtube.com/watch?v=DL5aUq1_7N0

        Коментар


        • Току що Педро удължи карантината до 26ти април. Случаите леко се понижиха. Тежкото машиностроене и стротелството се пускат отново със защитни мерки.

          https://elpais.com/espana/2020-04-04...de-alarma.html
          Last edited by Selena; 04.04.2020, 17:09.

          Коментар


          • Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
              Направиха ми впечатление няколко много силни включвания, включително поставяне на важни въпроси, които на този етап са без отговор.
              Какво точно правим сега?!
              Стискаме и натискаме! С прибежки и припълзявания (служилите в БА знаят за този прийом) игрем на криеница с Ковида.
              Иде 12-ти май и всичко живо се юрва навън, в паркове, градинки, аероплани ... по изключение дори на работа.

              Да, да, ама не!
              По-вероятно е тогава да има ре-белот!
              Някой вероятно се надява, че като изиграем и надхитрим Ковида, който ще поскита-поскита, пък като не намери нищо повече за ядене, друсане и ... ще опъне петалата.
              Нещо недоизяснено остана и с китайската история за преборената инфекция, снемане на карантината и пускане на хората на улицата в Ухан?! А останалата страна ??
              Недоизяснено от моя гледна точка, ама аз си падам малко тъп и не съм мерило за нищо!

              Далеч по-логично и непротиворечиво ми стои картината, която рисува този френски лекар:
              Френски вирусолог: Коронавирусът ще циркулира поне 2 години. Има риск от втора вълна

              Криеница, иди ми - дойди ми, че да го докараме до съвършеното стадо - нещо като ултимът herd!! 70 % от овчата рая!
              Пък междувременно звярът да вземе да се омързеливи, да пусне коремче и паласки и ... те така!
              Начев,струва ми се,че почти целия свят в момента се намира в положение - zugzwang.....Но за разлика от шаха,където има двама играча и наистина липсва полезен ход,то на земята се приплитат много сили,случват се резки промени в условията,обстоятелствата....,и след седмица -две,месец два -три,е възможно и се надяваме да се случи някъкъв обрат,който ще ни позвили да продължим "по-нататък"....Най-вероятно, в по-малка или по-голяма степен, това няма да се размине без жерти от наша страна....Жертвите ще бъдат от всякакъв аспект...

              Коментар


              • Направиха ми впечатление няколко много силни включвания, включително поставяне на важни въпроси, които на този етап са без отговор.
                Какво точно правим сега?!
                Стискаме и натискаме! С прибежки и припълзявания (служилите в БА знаят за този прийом) игрем на криеница с Ковида.
                Иде 12-ти май и всичко живо се юрва навън, в паркове, градинки, аероплани ... по изключение дори на работа.

                Да, да, ама не!
                По-вероятно е тогава да има ре-белот!
                Някой вероятно се надява, че като изиграем и надхитрим Ковида, който ще поскита-поскита, пък като не намери нищо повече за ядене, друсане и ... ще опъне петалата.
                Нещо недоизяснено остана и с китайската история за преборената инфекция, снемане на карантината и пускане на хората на улицата в Ухан?! А останалата страна ??
                Недоизяснено от моя гледна точка, ама аз си падам малко тъп и не съм мерило за нищо!

                Далеч по-логично и непротиворечиво ми стои картината, която рисува този френски лекар:
                Френски вирусолог: Коронавирусът ще циркулира поне 2 години. Има риск от втора вълна

                Криеница, иди ми - дойди ми, че да го докараме до съвършеното стадо - нещо като ултимът herd!! 70 % от овчата рая!
                Пък междувременно звярът да вземе да се омързеливи, да пусне коремче и паласки и ... те така!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                  Тук сме предимно чукча-писатели, четенето и оценяването ни куца!
                  Мисля щото отдавна сме чели, мислили, отдавна сме гледали ...ъъъ... хората, и определено имаме мнение, грешно или не (не става въпрос за самонадутите комплексарски пуяци тук, де).
                  https://www.youtube.com/watch?v=Ch6h278GEpA

                  Какенцето добре влиза с Дей Дорис в тази песна. ППпоправка, Дорис Дей. https://www.youtube.com/watch?v=j7bfudsfZjw
                  Last edited by 78-10; 04.04.2020, 16:27.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                    Английски парламент ли ше правиме или надцакване кой повече казва, че терорът е полезен сега?
                    Което инспирира в мен идеята, че няма да е лошо поне да има един, дето се провиква от време на време:
                    Ооооо рдъррррррррррр!

                    Модературата е с вяла намеса и не подкрепя достатътъчно правилните сили и изяви.

                    По отношение преценката на т.н. от теб надцакване, изгледите не са особено добри.

                    Тук сме предимно чукча-писатели, четенето и оценяването ни куца!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                      Браво, тук здраво се работи!

                      А няма ли някой да организира подходящо отбелязване и честване на наближаващото 10 000 мнение!
                      Тържествен доклад - с подходящи акценти
                      Обем, динамика, структура, тенденции!
                      Кръг на здравите сили - членска маса, ръководство, представляващ ...
                      Кръг на реакционните сили - ... + по възможност и поименно споменаване и набелязани мерки
                      Английски парламент ли ше правиме или надцакване кой повече казва, че терорът е полезен сега?

                      Коментар


                      • Браво, тук здраво се работи!

                        А няма ли някой да организира подходящо отбелязване и честване на наближаващото 10 000 мнение!
                        Тържествен доклад - с подходящи акценти
                        Обем, динамика, структура, тенденции!
                        Кръг на здравите сили - членска маса, ръководство, представляващ ...
                        Кръг на реакционните сили - ... + по възможност и поименно споменаване и набелязани мерки

                        Коментар


                        • Пак за тези, които гледат живота през балкона
                          или
                          Лирично отклонение с Фройд и Черно куче



                          И на балкона на шестия етаж гледам... прострени да съхнат две голееми черни маски, вързани една за друга, Бе пийвам си и леко се чудя що за голяма муцуна ще да е това, та да и станат? Не се впрягам, зяпам натам-навам, усещам хладния вятър на лицето, мисля си, че още повече ми е кеф, когато природата не ме гали и ме оставя с уважение сам да се оправям. Днес видях само едно изгонено от стопаните куче.

                          По едно време мина 3-4 пъти напред/назад една кака с кучето си и големите си гърди (свали отдалече намордника, като ме виде...) и щрак-щрак в мене вътре... "бе това горе не са маски, а сутиен". Вах вах вах https://youtu.be/fl6s1x9j4QQ?t=198.

                          Зрителният апарат е много гъвкав и пригаждащ се последствено. Свикнал да гледа намордници напоследок, моят апарат ми показа сутиена като маски, сетих се тогава . https://youtu.be/fl6s1x9j4QQ?t=34

                          Брей, па се замислих за тялото, което го носи тоз сутиен. Така като гледах, обиколката на гръдния кош там беше три пъти по-голема от моята https://youtu.be/fl6s1x9j4QQ?t=35

                          Ма не ми е за друго, но нито фройдският страх, нито фройдският животинско/човешки еротизъм/eбизъм ми показаха истината през очите. https://youtu.be/fl6s1x9j4QQ?t=169

                          И още малко от момчетата: https://www.youtube.com/watch?v=fOEQTJV_3-w
                          Дайте му обем.
                          Last edited by 78-10; 04.04.2020, 16:00.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                            А, не.
                            Там си сложил черни очила като Шварценегер или Джеймс Бонд.
                            Ами ...,каквито съм имал,такива съм сложил....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                              А ухиленото човече нищо ли не ти говори....
                              А, не.
                              Там си сложил черни очила като Шварценегер или Джеймс Бонд.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                                Ъ-ъ.

                                Така си се поставил "наблюдаващ", то ест "извън" по определение.
                                Така си ти, но не си в логическото множество "българи".

                                Нещата започват от понятията, и е добре да бъде осъзнато и бъдат осъзнати.

                                ПП. Но защо имаш нужда да се доказваш, че си българин?
                                Аз не само, че нямам нужда... Това, поне при мен, просто не е на плоскост въпрос или отговор или на разрез доказвам/недоказвам.

                                А защо "все пак"?
                                А ухиленото човече нищо ли не ти говори....

                                Коментар

                                Working...
                                X