IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Има си статистически методи за treatment effects и causality. Ползват се instrumental variables, weighted matching, Horovitz-Thompson estimator, difference-in-difference estimator и други още по-сложни методи

    Мене обаче ме учудва, че ти който нищо не разбираш идваш тука да ни представиш твоите велики размишления по темата

    Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
    Мишо, Мишо.... много си умен мойто момче...

    Как точно се "показва", хващаш 100 човека заразяваш ги.... 50 боледуват 1 умира, после съживяваш умрелия, връщаш времето назад на имунната система на останалите 49.... слагаш ваксина на всичките 100 и пак ги поставяш в заразена среда, да видиш какво ще стане....

    Коментар


    • ГЕРБ вече са намерили решение.

      Не те приемат в болница без PCR тест,
      А отказват да ти правят PCR тест.

      Така няма заразени, няма да се натоварват болниците. Всеки сам да се оправя

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
        Ей сега набързо погледнах санаториумите на МВР. Един в Банкя, един в Хисаря и един на "Свети константин и Елена". В трите общо 750 легла. Със всички удобства и с персонал, медицински. Освен това има и почивни станции, но нямат медицински персонал. Все пак МВР може да осигури 1000 легла с персонал за обгрижване.
        А военните са повече, гаранция. Двойно повече са.
        За какви училища говорим. Да не сме Мозамбик?
        Това, че си си навил нещо на пръста си е твое право, но аз не съм съгласен!

        Необходими са центрове в самите градове. Не е разумно болните от София да се транспортират в Банкя, евентуални и обратно, а Хисяря ще събира болни от къде???

        Отделно лекарите и сестрите, които ще работят си живеят в самите градове! Дори и те известно време да странят от близките си, не е логично да ги юрнеш някъде и там да им търсиш хотели, само защото имало някаква база с легла...

        Какво правим с болните където не достига капацитет от всичките 268 общини в България, ще ги развозваме към някакви бази, където най-близката такава може и да е на 150 километра? Вместо да се формира такава база в урбанизиран район на град като Ловеч примерно и там да си поема болните от самия район!

        Коментар


        • Mike Florida, аз продължавам да се чудя каква е ползата болните да се съберат в училище или почивна станция, където няма да има лекар когато могат и да си стоят в къщи пак без лекар. Тясното място е медицинският персонал. Сграден фонд и лекарства бол. Предложенията ти не помагат по този ключов проблем и затова реално са безсмислени. Дали болният ще бъде в Арена Армеец, почивна станция, училище, палатка или вкъщи е все там ако ще си стои без лекарска грижа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

            Училищата са модел, приложим за цялата страна, за градовете. Капацитетът не е проблем на София, а повсеместен.

            Почивните станции са извън градовете и на се удобни за преместване на тежки случаи, посещение и тн...

            Училищата са в добре устроени урбанизирани зони, с лесен достъп за гражданите!

            Лекари и сестри в държавни бази могат да се командироват. В днешните времена, почивни станции не са необходими...
            От Хисаря до Пловдив е половин час. От Банкя до София и по-малко. Толкова ще е и от всяко училище, а наличието на оборудвани стаи и медицински персонал дава огромни предимства на държавните санаториуми.
            Last edited by gigow; 31.10.2020, 17:38.
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Ей сега набързо погледнах санаториумите на МВР. Един в Банкя, един в Хисаря и един на "Свети константин и Елена". В трите общо 750 легла. Със всички удобства и с персонал, медицински. Освен това има и почивни станции, но нямат медицински персонал. Все пак МВР може да осигури 1000 легла с персонал за обгрижване.
              А военните са повече, гаранция. Двойно повече са.
              За какви училища говорим. Да не сме Мозамбик?
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                Е чак пък училищата....

                Ами държавата има огромен резерв от действащи почивни бази и санаториуми.
                "ПРО" ЕАД има не знам колко бази. И е държавно, с персонал включително лекари и сестри.
                Военното министерство има не помня колко, ама са над хиляда легла в болници за долекуване, санаториуми, профилакториуми и почивни станции. МВР също. И те имат персонал от сестри и лекари. Всичко е държавно и може да им бъде заповядано да работят като такива болници. Няма нужда от легла в "Арена Армеец", както предлага оня малоумник, военния министър. Сигурно е забравил за почивните станции.
                Училищата са модел, приложим за цялата страна, за градовете. Капацитетът не е проблем на София, а повсеместен.

                Почивните станции са извън градовете и на се удобни за преместване на тежки случаи, посещение и тн...

                Училищата са в добре устроени урбанизирани зони, с лесен достъп за гражданите!

                Лекари и сестри в държавни бази могат да се командироват. В днешните времена, почивни станции не са необходими...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                  2. Това припокрива първото.
                  Да не си разваля рейтинга предизборно, а може и да е от незнание, нежелание или дебилизъм
                  1.Ако има тояга, 80% спазват правила и мерки.
                  Не карат МПС употребили алкохол и дрога, не носят оръжие, не пребиват някого безпричинно.
                  Строг контрол липсва.
                  Не се припокриват нещата и може да се дадат много примери, в които двете точки не са свързани.
                  А по въпроса с тоягата, в много случаи може да помогне, но не съм сигурен, че е универсално решение. Просто има хора, които са си от "80-те процента".

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
                    Когато анализирате в дълбочина развитието на коронавируса и борбата с него, имайте предвид, че у нас има силно отежняващи фактори. Аз бих обобщил тези фактори (без да ги степенувам по важност) така:
                    1. Ние сме малко по-особен народ, получил определение от един професор като "80% дебили", и не съм сигурен до каква степен може да бъде осмислена една сложна ситуация или дори само да бъдат изпълнявани наложени мерки.
                    2. Вирусът ни завари в доста сложно социално-политическо положение и в момента бих определил предприеманите действия като политически противоепидемични мерки в предизборна обстановка.
                    Тези две неща сякаш правят излишно задълбаването в темата.
                    2. Това припокрива първото.
                    Да не си разваля рейтинга предизборно, а може и да е от незнание, нежелание или дебилизъм
                    1.Ако има тояга, 80% спазват правила и мерки.
                    Не карат МПС употребили алкохол и дрога, не носят оръжие, не пребиват някого безпричинно.
                    Строг контрол липсваше от месец юни, както и половинчатите мерки по принцип, двойния стандарт.
                    Last edited by hazard; 31.10.2020, 17:23.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                      Каква чистачка бе, гербаджийски "философе"! Както съм написал в поста, чието допълнение е цитираното от теб, съм посочил, че това наблюдение може да се осъществява от общи лекари, които не са специалисти пулмолози или инфекционисти, с оглед на ситуацията, която е анормална!
                      Училищата са удобни за полеви болници, защото много от тях са с множество стаи и имат санитарни възли на 5-8 стаи, за да се ползват от болните. Същевременно имат по няколко входа, удобни са за достъп и са разделени на крила!

                      п.п.
                      Завивай...
                      Е чак пък училищата....

                      Ами държавата има огромен резерв от действащи почивни бази и санаториуми.
                      "ПРО" ЕАД има не знам колко бази. И е държавно, с персонал включително лекари и сестри.
                      Военното министерство има не помня колко, ама са над хиляда легла в болници за долекуване, санаториуми, профилакториуми и почивни станции. МВР също. И те имат персонал от сестри и лекари. Всичко е държавно и може да им бъде заповядано да работят като такива болници. Няма нужда от легла в "Арена Армеец", както предлага оня малоумник, военния министър. Сигурно е забравил за почивните станции.
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                        1. Ваксина срещу СПИН още няма
                        2. В предвид краткото време за изпитания е под въпрос % на превенция на Ковид ваксините.
                        3.Русия има две ваксини от август, няма данни на колко души са приложени
                        Първата бе някакво лекарство за едър рогат добитък, второто предполагам е за дребен рогат добитък

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                          Бота да те направим началник на щаба. То ако не на кризисния поне и на армията.Атва требваше да ко кажеш летоска а не да пригласяш на Грую. А както знаем летоска всичко се беше оказало,, измама ,,с некво вирусче.
                          Аз съм го казал още април, дали не беше март - Че тиквата нищо не прави. И трябва да отделят цели болници а не тук 5, там 10 ..
                          Най-лошия вкус е от усещането че нищо не се прави, ама грам нищо.
                          Да не говорим че София е от 20 години с половин спешна помощ - НИКАКВИ ДЕЙСТВИЯ. А са 5-10 милиона при 1млрд бюджет.
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • 1. Ваксина срещу някои болести има, срещу други (СПИН) още няма
                            2. В предвид краткото време за изпитания е под въпрос % на превенция на Ковид ваксините.
                            3.Русия има две ваксини от август, няма данни на колко души са приложени

                            Коментар


                            • Когато анализирате в дълбочина развитието на коронавируса и борбата с него, имайте предвид, че у нас има силно отежняващи фактори. Аз бих обобщил тези фактори (без да ги степенувам по важност) така:
                              1. Ние сме малко по-особен народ, получил определение от един професор като "80% дебили", и не съм сигурен до каква степен може да бъде осмислена една сложна ситуация или дори само да бъдат изпълнявани наложени мерки.
                              2. Вирусът ни завари в доста сложно социално-политическо положение и в момента бих определил предприеманите действия като политически противоепидемични мерки в предизборна обстановка.
                              Тези две неща сякаш правят излишно задълбаването в темата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Това, че съм по-умен от теб и си го установил не ме прави умен. Трябва ти по релевантен бенчмарк. Лично аз се определям за средно интелигентен. Все пак благодаря.
                                Не съм установил, че си по-умен от мен!

                                Установих, че аз като антиваксър съм малоумен според твоите думи, съответно твоята собствена оценка за теб навярно е, че автоматично това те прави по-умен спрямо хора като мен....

                                Разбира се имаше и доза ирония в цялата тази работа, с моето "установяване"....

                                Коментар

                                Working...
                                X