IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
    И защо да не те пази ваксината през периода поне 10 месеца.
    Aха, ама имунитета на естествено преболедувалите ще е по-кратък, нали ? Щом казваш.
    47 милиона са преболедували болеста досега, в десетия месец сме.
    КОЛКО души, стотици, хиляди СА повторили, със СИМПТОМИ, не със ПСР ??

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

      Е, на мен, като на офицер, ми е позволено да дрънкам глупости за ваксини. Все пак това е интернетфорум. Ама ако прекараното заболяване НЕ СЪЗДАВА имунитет към дадения щам, за каква ваксина си говорим. Или ако вирусът е толкова изменчив, та в просължение на една година се изменя така, че да предизвика повторно заболяване или да потрети, то пак за каква ваксина си говорим? Нали докато се изработи те, вирусът ще се е променил?
      Хайде, понеже съм невеж военен, то ми обясни с думи прости!
      Не сравнявай самоизграден имунитет и възможностите на всеки индивидуално да го изгражда и имуногенната ваксина, тя затова е ваксина защото е достстъчно имуногенна. Първо условие за да се нарече ваксина.
      Имунитетът след ваксинация ще се изгради след 10-14 дена макс. Не след месеци. Така че няма да се е променил. Грипните вируси мутират много по-често. Коронавирусите и този SARS-2 covid 19 много по-нарядко. С тези десетки милиони заразени в целия свят досега можеше да има стотици щамове ако беше често мутиращ. За невоенен толкоз
      Last edited by bulgarian lev; 06.12.2020, 00:24.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

        Лев, ти си лъч светлина в тази медицинска тъма
        То па файда
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Абе уж сте умни хора, що плещите глупости? Забрави за стаден имунитет. Няма такъв. Повтаря, да. И кво от това. Ваксината прекъсва веригата на масово рсзпространение, докато се видоизмени вируса те пази. Догодина пак. С нова ваксина. По 2 ваксинации. Boost dоse ще има. 2 общо.
          Е, на мен, като на офицер, ми е позволено да дрънкам глупости за ваксини. Все пак това е интернетфорум. Ама ако прекараното заболяване НЕ СЪЗДАВА имунитет към дадения щам, за каква ваксина си говорим. Или ако вирусът е толкова изменчив, та в просължение на една година се изменя така, че да предизвика повторно заболяване или да потрети, то пак за каква ваксина си говорим? Нали докато се изработи те, вирусът ще се е променил?
          Хайде, понеже съм невеж военен, то ми обясни с думи прости!
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
            Всеки нормален човек на негово място ще подкрепя ваксинацията на максимален брой други люде.
            Тва е Ботича, той е станал доктор вече. Сигурен съм в това.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

              Нещо май си противоречиш, пийваш ли си нещо ??
              Ако резултата няма да е едногодишен имунитет, ЗАЩО да си слага човек ваксина, ако няма стаден имунитет при тази болест ???
              Сори, но това се учи в първи курс.
              [ATTACH=CONFIG]n3687040[/ATTACH]
              Оффф, първо ми слагаш апокрифна литаратура за студенти и специализанти и то ръководствпо, а не учебник. Не ти ли е неудобно да ми предлагаш литература? Как мислиш, дали ми казваш кое откъде да чета...и кое отся ти че се учи в първи курс? Първо не е в първи, там са общообразователни предмети плюс Анатомия.
              Второ откъде измисли срок на защита, откъде пък реши колко бързо мутира вируса, за да мутира трябва да се предава. Това ще става в огнища с целогодишна висока заболеваемост. И от броя матрял ваксинирал се, останалите ще го предават и той ще мутира. Може година, може и около - минус, плюс. И защо да не те пази ваксината през периода поне 10 месеца. С времето тоя пул за който говорите ще намалее.
              Пийвам си чай в момента. Но от вас се напивам повече.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Не чакам решение на 99, но защо пък да се отказва и 95, aко вече има такова. 4-5 % не е голяма разлика
                Ако визираш процента обявен от производителите на ваксини и си вярваш, че е това.... Ти пожелавам успех!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                  Проблема ти е, че смяташ, че някой трябва да ти намери ЗАДЪЛЖИТЕЛНО решение, което да ти дава ако не 100% сигурност, то поне 99%!

                  Задавала ли си въпроса, ами ако ваксините не работят в масовия случай? Тогава какво ще правиш? Какво ти е решението?

                  Има ситуации, в които определена опасност просто трябва да се приеме и човек да се надява, че няма да е сред малшанса и продължава напред. Така е с абсолютно всички болести!
                  Не чакам решение на 99, но защо пък да се отказва и 95, aко вече има такова. 4-5 % не е голяма разлика

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                    Ботето го е страх заради негови проблеми и смята че ще влоши състоянието му. Не мисля. Но специално за него ще направя справка по-нататък. Но да споря с него е безсмислено.
                    Всеки нормален човек на негово място ще подкрепя ваксинацията на максимален брой други люде.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                      хиляди хора с автоимунни проблеми не са ваксина
                      Това че имат автоумунни заболявания не означава че нямат имунитет. По-скоро са развили автоимунитет. По-лошо е когато имаш имунодефицитно състояние - вторично. Толкова хора има с химиотерапия, всички са с вторичен имунен дефицит. За тях кво, да мрат ли?
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

                        Хъммм, мисля че нещата въобще не са толкова елементарни, за да можем ние(неспециалисти) да правим генерални обобщения. Без задълбочени мащабни изследвания не е редно да даваме категорични мнения. Можем единствено да кажем: "Аз мисля" или "Аз вярвам", но да подчертаем, че мнението е лично и не се позовава на научно доказани и приети от съответните среди факти. Аз поне лично се въздържам.
                        Това е форум, не е научно списание. И аз както съм казвал не съм медик. Но ако има повторни заразявания през няколко месеца, на където за сега вървят фактите,то пулът от хора които вирусът може да заразява, няма да спада заради това че дадени хора са го минали. Което пък ще доведе до перманентна пандемия.

                        Изходът от подобно състояние е или в рамките на няколко години да умре горе долу всеки, който вируса заплашва, да се открие лекарство, или да се използват ваксини които изкуствено ще намалят този пул само до не ваксинираните. Там тях Бог да ги пази

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Абе уж сте умни хора, що плещите глупости? Забрави за стаден имунитет. Няма такъв. Повтаря, да. И кво от това. Ваксината прекъсва веригата на масово рсзпространение, докато се видоизмени вируса те пази. Догодина пак. С нова ваксина. По 2 ваксинации. Boost dоse ще има. 2 общо.
                          Нещо май си противоречиш, пийваш ли си нещо ??
                          Ако резултата няма да е едногодишен имунитет, ЗАЩО да си слага човек ваксина, ако няма стаден имунитет при тази болест ???
                          Сори, но това се учи в първи курс.
                          Нееее, през 2020, някои лекари откриха, че прекаралите болестта имат ПО-СЛАБ имунитет от ваксина добита за 6 месеца, е, браво.
                          Click image for larger version

Name:	778.JPG
Views:	1
Size:	45.0 КБ
ID:	3687040


                          Last edited by распутин; 06.12.2020, 00:04.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                            хиляди хора с автоимунни проблеми не са ваксина
                            То накрая да не стане така, че тия с автоимунните да са основните умиращи от Корона, а същевременно те и да са същите, за които е противопоказана ваксината като особено рискова?

                            Тогава какво ще правим с опорките за затваряне и чакане на ваксината?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Точно така. Аз не намерих категорични данни, не че много съм и търсил де, само това ми остава. Но повечето случаи вероятно са реинфекция. Повторно заразяване е съвсем друго нещо.
                              Лев, ти си лъч светлина в тази медицинска тъма

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                                Добре поне, че ти, който казваш, че си лекар, към момента даваш подобно мнение и насоки, защото тука съфорумците съвсем друга "каша" лапат!
                                То има опасност спорейки с хора не от бранша да забравиш и това което знаеш. . Извинявам се за нескромното отношение.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X