IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

    И без ваксина, как ботето да се опази д-р Лев. С вярата, че няма да го стигне, дали може да се обясни
    хиляди хора с автоимунни проблеми не са за ваксина
    Last edited by съни(тя); 05.12.2020, 23:59.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

      И без ваксина, как ботето да се опази д-р Лев. С вярата, че няма да го стигне, дали може да се обясни
      Ботето го е страх заради негови проблеми и смята че ще влоши състоянието му. Не мисля. Но специално за него ще направя справка по-нататък. Но да споря с него е безсмислено.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        И без ваксина, как ботето да се опази д-р Лев. С вярата, че няма да го стигне, дали може да се обясни
        Проблема ти е, че смяташ, че някой трябва да ти намери ЗАДЪЛЖИТЕЛНО решение, което да ти дава ако не 100% сигурност, то поне 99%!

        Задавала ли си въпроса, ами ако ваксините не работят в масовия случай? Тогава какво ще правиш? Какво ти е решението?

        Има ситуации, в които определена опасност просто трябва да се приеме и човек да се надява, че няма да е сред малшанса и продължава напред. Така е с абсолютно всички болести!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

          Повторните заразяванив са добър пример. Явно още не ясно колко при кого и защо има повторни заразявания, но самото им наличие прави разчитането на стаден имунитет неиздържано
          Хъммм, мисля че нещата въобще не са толкова елементарни, за да можем ние(неспециалисти) да правим генерални обобщения. Без задълбочени мащабни изследвания не е редно да даваме категорични мнения. Можем единствено да кажем: "Аз мисля" или "Аз вярвам", но да подчертаем, че мнението е лично и не се позовава на научно доказани и приети от съответните среди факти. Аз поне лично се въздържам.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

            Не съм казвал, че съм в Пловдив! Не ти е услужлива паметта!

            Аз знам за 4 медици, които ги обяви Генерал Годжи, в деня, когато обявиха текущото затваряне.... Реално доста голямо съвпадение, сякаш хората трябваше допълнително да бъдат убедени, че вируса е наистина ама наистина многооооо страшен! С тази "новина"...
            Аз не вярвам в случайните съвпадения! Или по-точно вярвам в 1 от 10 такива! Тука не съм убеден, че не говорим за останалите 9 случая, ако ме разбираш....
            Разбира се, че е случайно съвпадение
            Както и подчертаването, че медици го повтарят. Изглежда, случайностите имат афинитет

            Коментар


            • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

              Поне можеш ли да ме насочеш по коя телевизия са го съобщили или ако не се сещащ, да дадеш малко повече конкретика какво са съобщили-бройка, от къде са случаите, какви са им ИЗ-тата?
              Даваха някакво предаване, касаещо ваксини и беше по някоя от националните телевизии. Слушах без да гледам, докато вършех нещо друго и не видях канала, после сменях няколко пъти

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Точно така. Аз не намерих категорични данни, не че много съм и търсил де, само това ми остава. Но повечето случаи вероятно са реинфекция. Повторно заразяване е съвсем друго нещо.
                Добре поне, че ти, който казваш, че си лекар, към момента даваш подобно мнение и насоки, защото тука съфорумците съвсем друга "каша" лапат!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Абе уж сте умни хора, що плещите глупости? Забрави за стаден имунитет. Няма такъв. Повтаря, да. И кво от това. Ваксината прекъсва веригата на масово рсзпространение, докато се видоизмени вируса те пази. Догодина пак. С нова ваксина. По 2 ваксинации. Boost dоse ще има. 2 общо.
                  И без ваксина, как ботето да се опази д-р Лев. С вярата, че няма да го стигне, дали може да се обясни

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                    Ти го беше казал къде си. Второ тая версия с писиарите отдавна я дъвчете, а медиците които го карат, по-добре знаят и преценят и без писиар.Трето -както и каквото си казал няма значение, когато ти си го решил така без да отразява реалността
                    Не съм казвал, че съм в Пловдив! Не ти е услужлива паметта!

                    Аз знам за 4 медици, които ги обяви Генерал Годжи, в деня, когато обявиха текущото затваряне.... Реално доста голямо съвпадение, сякаш хората трябваше допълнително да бъдат убедени, че вируса е наистина ама наистина многооооо страшен! С тази "новина"...
                    Аз не вярвам в случайните съвпадения! Или по-точно вярвам в 1 от 10 такива! Тука не съм убеден, че не говорим за останалите 9 случая, ако ме разбираш....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                      А не бе изобщо не повтаря, само малко.
                      Преди няколко часа изнесоха факти по медиите, че срез медиците вече се повтаря.
                      1.Те са подложени на невероятен физически и психически стрес, това подбива имунитета им.
                      2.Те са подложени на много по-голямо количество от вируса, отколкото ти
                      3.Една телевизия каза,че в един университет установили ....трябва публикация в медицински журнал за изследване от хиляди със заключения и потвърждения.
                      4.Платено съобщение на гладната ФармаМафия, спонсорилала даден научен колектив, някъде си по света
                      5. Такива платени съобщения ще зачестят другата година, понеже и други ваксини ще долазят до тезгяха, а им трябва необятен пазар - няма имунитет, повтаря, втория път е по-зле. има мутации, бла, бла, бла
                      6. "Лекарството" за Ковид (изолации, медиен стрес, маски, локдауни, печатане на пари, спиране на профилактики и планови операции) ще убие повече хора, отколкото са умрели СЪС Ковид.
                      7.Не ми се търси линка, ама за Октомври във Япония са се самоубили повече хора, отколкото са умрели със Ковид
                      8. Положителен фалшив ПСР или истински симптоми - има голяма разлика
                      Click image for larger version

Name:	8789.JPG
Views:	1
Size:	63.0 КБ
ID:	3687027


                      DailyMail - днес, тия там половината нямат маски, бутат се на улицата и в магазините, да си купят глупости (не хляб или лекарства), ама си рискуват живота, как мислиш ??
                      Last edited by распутин; 05.12.2020, 23:52.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                        Ако повтаря това обезмисля ваксинирането.

                        А за самото "повторяне" досега с едно-две изклюения от Корея, Китай няма категорични данни. Само хипотеза и медийна дъвка
                        Точно така. Аз не намерих категорични данни, не че много съм и търсил де, само това ми остава. Но повечето случаи вероятно са реинфекция. Повторно заразяване е съвсем друго нещо.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                          Телевизиите го съобщиха. Може да го има и на линк
                          Поне можеш ли да ме насочеш по коя телевизия са го съобщили или ако не се сещащ, да дадеш малко повече конкретика какво са съобщили-бройка, от къде са случаите, какви са им ИЗ-тата?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                            Aз си мисля, че е естествена реакция на хората, ама карай.

                            Хората се самозаключиха, за да не прихванат вируса.

                            И чак след 2-3 седмици правителството се сети.

                            На други места където правителството не ги заключва положението не е кой знае колко по-цветущо от към икономическа активност.
                            Аз познавам всякакви хора от всякакви възрастови групи, да ти кажа, не познавам такива, които да се пазят повече спрямо това, което същите са се пазили лятото да речем!

                            Много хора налагат собственото си усещане за опасност и страх, върху цялото общество и смятат, че 80% от хората са като тях, а то е точно обратното!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              Грипа като тръшка всеки втори от хиляди години, кво стана?
                              От милиони сега сме милиарди, въпреки че имало периоди от 10-на години когато са се гътвали почти половината.
                              От това мижаво грипче а абсурд да измрат няколко милиарда.
                              Я да видим как ще го докажеш?
                              Кой грип е повтарял милиарди години, един и същи или различен

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                                Ако повтаря това обезмисля ваксинирането.

                                А за самото "повторяне" досега с едно-две изклюения от Корея, Китай няма категорични данни. Само хипотеза и медийна дъвка
                                Това не е така, освен ако ваксините не правят смъртност като на вируса

                                Коментар

                                Working...
                                X