IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    Този същия професор обсъждаше тестовете на ваксини без да си е направил труда дори да прочете за самите тестове. Такива като него трябва директно да ги уволняват когато публично говорят глупости.
    Искаш да кажеш, че професора, който се занимава цял живот с разработка на ваксини, говори глупости, оценено през теб, либералния, помиярест, соросоиден трол...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

      Колко % средно добиват естествен, ефективен, дълготраен (поне едногодишен) имунитет. ? 20-50-80-90 %?
      Ти ми цитираш някакви малки статистически изключения.
      Пак ще питам.
      47 милиона са преболедували болеста досега, в десетия месец сме.
      КОЛКО души, стотици, хиляди СА повторили, със СИМПТОМИ, не със ПСР ??

      Проф. Чорбанов: Преболедувалите Ковид-19 няма нужда да се ваксинират

      Лев, ти професор ли си, че дрънкаш глупости или тоя знае по-малко от тебе ??
      Ама аз не съм казал че преболедувалите трябва да се ваксинират. Къде прочете такова нещо. Казах че е възможно малък, не знам колко, но малък процент от преболедувалите може би не изграждат траен имунитет....още по--важно - ЕФЕКТИВЕН имунитет
      Вероятно повече от 90% от преболедувалите имат траен имунитет поне година, иначе данните за повторно боледуване - дали ново заразяване или реинфекция друг въпрос...щяха да са стотици и хиляди даже.
      Last edited by bulgarian lev; 06.12.2020, 01:13.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

        Колко % средно добиват естествен, ефективен, дълготраен (поне едногодишен) имунитет. ? 20-50-80-90 %?
        Ти ми цитираш някакви малки статистически изключения.
        Пак ще питам.
        47 милиона са преболедували болеста досега, в десетия месец сме.
        КОЛКО души, стотици, хиляди СА повторили, със СИМПТОМИ, не със ПСР ??

        Проф. Чорбанов: Преболедувалите Ковид-19 няма нужда да се ваксинират

        Лев, ти професор ли си, че дрънкаш глупости или тоя знае по-малко от тебе ??

        2
        Този същия професор обсъждаше тестовете на ваксини без да си е направил труда дори да прочете за самите тестове. Такива като него трябва директно да ги уволняват когато публично говорят глупости.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

          Колко % средно добиват естествен, ефективен, дълготраен (поне едногодишен) имунитет. ? 20-50-80-90 %?
          Ти ми цитираш някакви малки статистически изключения.
          Пак ще питам.
          47 милиона са преболедували болеста досега, в десетия месец сме.
          КОЛКО души, стотици, хиляди СА повторили, със СИМПТОМИ, не със ПСР ??

          Проф. Чорбанов: Преболедувалите Ковид-19 няма нужда да се ваксинират

          Лев, ти професор ли си, че дрънкаш глупости или тоя знае по-малко от тебе ??
          Освен всичко друго трябва да се допускат някакъв малък процент на хора с проблем в имунитета, конкретно при тях като болест(възможно резаразяване), но това да не е валидно за обществото като цяло!

          Искам да каже, че и да имаме 5% на резаразяване, това не значи, че същото е валидно за обществото от останалите 95%!

          В момента ние нямаме дори и 0,001%!

          Но дори и да имахме някакви единични случаи до 5%, това пак не значи нищо! А ние нямаме и това!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Да, неефективен имунитет се изгражда след боледуване. Защо съм обяснил в предишни постове. Да не говорим че може и да не е дълготраен и напрегнат и да си те хване същия щам дори, не е нужно да е друг. Хипотеза, но е възможно.
            Колко % средно добиват естествен, ефективен, дълготраен (поне едногодишен) имунитет. ? 20-50-80-90 %?
            Ти ми цитираш някакви малки статистически изключения.
            Пак ще питам.
            47 милиона са преболедували болеста досега, в десетия месец сме.
            КОЛКО души, стотици, хиляди СА повторили, със СИМПТОМИ, не със ПСР ??

            Проф. Чорбанов: Преболедувалите Ковид-19 няма нужда да се ваксинират

            Лев, ти професор ли си, че дрънкаш глупости или тоя знае по-малко от тебе ??

            2
            Last edited by распутин; 06.12.2020, 01:01.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

              Мога бе, що да не мога. За невежи като теб, това е самолет. Боен. Многофункционален. Може да носи оръжия за борба с други самолети и въртолети, както и оръжия с които да поразява наземни цели, като танкове, бронетранспортьори, зенитни системи, ракетни установки, бункери и още много други цели. Способен е да лети и изпълнява задачи денем и нощем при всякакви метеорологични условия. Може да носи дори и ядрено оръжие.
              Не съм изчерпателен, ама за невежи.... толкова.
              Обясни устройството и начина на функциониране на всеки един детайл, ама с думи прости и в 2-3 изречения. И ако не можеш - защо очакваш някой да ти обясни как работи имунната система с думи прости? Ами че тя е по-сложна от този самолет, а от там и ваксината, която може да въздейства или да атакува вируса поне по 10-20 различни метода, всеки от които е по-сложен от електрическата схема на самолета.

              Иначе ето ти линк със съкратено описание на имунната система, вместено в 50 000 думи и 200 допълнителни източника на информация. Ха сега прочети го и го обясни с думи прости.

              https://en.wikipedia.org/wiki/Immune_system
              Last edited by Mateev; 06.12.2020, 00:52.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                То па файда
                . Лев, беше споменал, че съпругата ти е епидемиолог(ако не бъркам). Интересно какво е нийното мнение по въпроса? А и също какво ти е мнението и за тезите на проф. Чорбанов относно възможен имунитет?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

                  Докато случаите на реинфекция са изолирани, а не масови, не вярвам производната на скоростта на разпространение да стане със знак "+", за да имаме Ro>1(перманентна пандемия или повтарящи се вълни). Естествено валидно при предположение, че по-голямата част от хората вече ще са се срещали с вируса. Лично мнение
                  Бяха изолирани пролетта, просто защото имаше малко заразени. 5% от населението на България са 350 хил човека. А доста повече не искат да се имунизират, но и само при 5% дори и при R0 от 1 всяка година ще се заразяват всички

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                    Можеш ли това да го обясниш с думи прости?

                    Имунната система е с подобен ранг на сложност, така че не очаквай да ти бъде обяснено и да го разбереш само с няколко изречения. Дори и една единствена клетка е по-сложна от целия този самолет F15.

                    Мога бе, що да не мога. За невежи като теб, това е самолет. Боен. Многофункционален. Може да носи оръжия за борба с други самолети и въртолети, както и оръжия с които да поразява наземни цели, като танкове, бронетранспортьори, зенитни системи, ракетни установки, бункери и още много други цели. Способен е да лети и изпълнява задачи денем и нощем при всякакви метеорологични условия. Може да носи дори и ядрено оръжие.
                    Не съм изчерпателен, ама за невежи.... толкова.
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Доколкото си спомням, в Ухан на четвъртата седмица тестваха целия град от 11 милиона души за една седмица, и построиха отделни болници за Ковида, не са нарушавали другите болнични процеси.
                      На Запад, не без помоща на СЗО, нарочно оставиха болеста да се разпростре по поля и паланки със мислене, мотаене, полумерки за да има мегдан за глобално ваксиниране .....
                      Така и имаха повод да налеят трилиони във банковия сектор, както и да нулират малкия бизнес.

                      Две прасета гледали по телевизора коледни реклами.
                      Едното забелязало и коледна вечеря със печен събрат на масата със ядене и пиене.
                      - Май ще ни заколят за Коледа ?
                      - Глупости, пак конспирации, виж господарката колко мило ни се усмихва и ни се радва ....
                      - Незнам, ама никой от нас не доживява над една година, какво да ти кажа.

                      Карали двама към бесилото.
                      - Давай да бягаме !
                      - Мани, ще стане по-зле !

                      Коментар


                      • Не искам да се задълбочавам в теми за стаден имунитет, стерилитет и подобни. Не ми пука за вирус, при който вероятността да ме зарази и убие е под 1%. Едно на сто! И не съм съгласен да ми налагат идиотски ограничения при такива мижави вероятности.
                        И автомобил карам и на самолет пътувам, въпреки че следя всички предавания за самолетните катастрофи по Дискавърито. Разбира се си мия ръцете след прибиране и ВЕЧЕ се стремя да не докосвам навън повече повърхности отколкото е необходимо. Не намирам това свое поведение за параноично.
                        Но също така не нося маска нито секунда повече от задължителното. И всеки ден ходя при тъща си, която е на възраст, ама аз ако не ходя, то кой... ?
                        И какво? Да се затворим в пещери или бункери? Да изоставим възвастните си близки на милостта на случайни хора? Да не се грижим за тях? Ай сиктир бе! Да ви таковам и пандемията тъпа! Един път се мре, а без това не може. Защо трябва да умирам всеки ден от страх?
                        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                          Но ако има повторни заразявания през няколко месеца, на където за сегак.вървят фактите,то пулът от хора които вирусът може да заразява, няма да спада заради това че дадени хора са го минали. Което пък ще доведе до перманентна пандемия.
                          Докато случаите на реинфекция са изолирани, а не масови, не вярвам производната на скоростта на разпространение да стане със знак "+", за да имаме Ro>1(перманентна пандемия или повтарящи се вълни). Естествено валидно при предположение, че по-голямата част от хората вече ще са се срещали с вируса. Лично мнение

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

                            Aха, ама имунитета на естествено преболедувалите ще е по-кратък, нали ? Щом казваш.
                            47 милиона са преболедували болеста досега, в десетия месец сме.
                            КОЛКО души, стотици, хиляди СА повторили, със СИМПТОМИ, не със ПСР ??
                            Да, неефективен имунитет се изгражда след боледуване. Защо съм обяснил в предишни постове. Да не говорим че може и да не е дълготраен и напрегнат и да си те хване същия щам дори, не е нужно да е друг. Хипотеза, но е възможно.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                              Е, на мен, като на офицер, ми е позволено да дрънкам глупости за ваксини. Все пак това е интернетфорум. Ама ако прекараното заболяване НЕ СЪЗДАВА имунитет към дадения щам, за каква ваксина си говорим. Или ако вирусът е толкова изменчив, та в просължение на една година се изменя така, че да предизвика повторно заболяване или да потрети, то пак за каква ваксина си говорим? Нали докато се изработи те, вирусът ще се е променил?
                              Хайде, понеже съм невеж военен, то ми обясни с думи прости!
                              Можеш ли това да го обясниш с думи прости?

                              Имунната система е с подобен ранг на сложност, така че не очаквай да ти бъде обяснено и да го разбереш само с няколко изречения. Дори и една единствена клетка е по-сложна от целия този самолет F15.

                              Last edited by Mateev; 06.12.2020, 00:36.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                                Ако визираш процента обявен от производителите на ваксини и си вярваш, че е това.... Ти пожелавам успех!
                                На тоя да не вярвам а на теб да вярвам Аре сега приказки за забавачницата

                                Коментар

                                Working...
                                X