IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
    Винанги съм се учудвал как всички войни в човешката история са се изхитрявали да вземат по-малко жертви, отколкото вземат болестите, епидемиите и нещастните случаи в мирно време.
    ...Дали не е, щото простотията няма почивен ден?

    Коментар


    • Италия е зле!
      Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        То майтап-майтап, но има доста доказателства, че май наистина живеем в матрицата. Не че има някакво значение, но все пак ми е любопитно дали нашата матрица е направена от високо-интелигентни извънземни, или е просто нескопосана домашна работа на някой двойкаджия от началното училище.
        Между другото, първият човек, който въвежда това понятие за устройството на света - матрица, е Макс Планк, бащата на квантовата физика. В случая той говори за квантова матрица. И самият филм, носещ същото име, не е случаен. Вероятно става въпрос не толкоз за високоинтелигентни извънземни, а за високоинтелигентна, разумна вакуумна субстанция, чиято горна граница е именно константата на Планк.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

          А, ако намери информация за извънземни сили, които поддържат ядрените реакции на Слънцето, да ги метне ли и тях? Защото нищо чудно да се окаже, че всички ние живеем затворени в някакъв буркан, а Светилото ни е оцеляла газова лампа от времето на Аладин. Слънчевият вятър да е пръски от прокъсания фитил, а усещането за въртене на земята да е от прокисналото съдържание на буркана.
          То майтап-майтап, но има доста доказателства, че май наистина живеем в матрицата. Не че има някакво значение, но все пак ми е любопитно дали нашата матрица е направена от високо-интелигентни извънземни, или е просто нескопосана домашна работа на някой двойкаджия от началното училище.
          Last edited by Mateev; 03.03.2020, 19:03.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение

            Объркан съм. Последно дявола на наша страна ли е или не? Аз ако бях дявола първата ми и вероятно единствена заповед щеше да е "Поддържайте населението на земята над 50 милиарда и му гледайте сеира".
            Като намериш клиповете за извънземните бази на луната не забравяй да ги постнеш тук, ще са точно на място.
            А, ако намери информация за извънземни сили, които поддържат ядрените реакции на Слънцето, да ги метне ли и тях? Защото нищо чудно да се окаже, че всички ние живеем затворени в някакъв буркан, а Светилото ни е оцеляла газова лампа от времето на Аладин. Слънчевият вятър да е пръски от прокъсания фитил, а усещането за въртене на земята да е от прокисналото съдържание на буркана.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение

              Объркан съм. Последно дявола на наша страна ли е или не? Аз ако бях дявола първата ми и вероятно единствена заповед щеше да е "Поддържайте населението на земята над 50 милиарда и му гледайте сеира".
              Като намериш клиповете за извънземните бази на луната не забравяй да ги постнеш тук, ще са точно на място.
              Винанги съм се учудвал как всички войни в човешката история са се изхитрявали да вземат по-малко жертви, отколкото вземат болестите, епидемиите и нещастните случаи в мирно време.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                Ще му отговаряш през другите акаунти..............опаааа......жени- съфорумки
                Хехе имам си и по приятни занимания от това вервай, особено ако се задълбочи “короната“. За последно и за теб специално - едната жена е биолог и е разкошна, другата е физик, също разкошна, аз съм юрист. Знам какво те дразни и в трите ни, сори, но няма да спрем да дишаме заради твоите настроения, мон амур. Ама ако искаш смесвай ни . Вместо да ни се радваш, ти все се дърляш, ма кво да та правя.

                Ето и нещо по темата от моите ширини, уви, бройката се увеличава:

                https://www.elmundo.es/ciencia-y-sal...e708b4587.html

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                  Много интересен клип на български език:
                  https://www.youtube.com/watch?v=qJRVsFAJmck

                  В него се говори за корона вируса, но и за други епидемии от историята. Знаехте ли например, че чумата през 1300-ната година, която е отнела живота на 1/3 от населението на земята, също е започнала от китайския град Ухан? А знаехте ли, че анонимен дарител е създал огромен гранитен паметник в щатите, на който са изписани 10-те заповеди на дявола на няколко земни езика, една от които гласи "Поддържайте населението на земята под 500 милиона човека".
                  Объркан съм. Последно дявола на наша страна ли е или не? Аз ако бях дявола първата ми и вероятно единствена заповед щеше да е "Поддържайте населението на земята над 50 милиарда и му гледайте сеира".
                  Като намериш клиповете за извънземните бази на луната не забравяй да ги постнеш тук, ще са точно на място.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Ти остави друго, ами игнор листата се е спихнала. Ще се наложи просто да го подминавам .
                    Ще му отговаряш през другите акаунти..............опаааа......жени- съфорумки

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                      Много интересен клип на български език:
                      https://www.youtube.com/watch?v=qJRVsFAJmck

                      В него се говори за корона вируса, но и за други епидемии от историята. Знаехте ли например, че чумата през 1300-ната година, която е отнела живота на 1/3 от населението на земята, също е започнала от китайския град Ухан? А знаехте ли, че анонимен дарител е създал огромен гранитен паметник в щатите, на който са изписани 10-те заповеди на дявола на няколко земни езика, една от които гласи "Поддържайте населението на земята под 500 милиона човека".
                      Когато попитали Артър Кларк малко преди да си отиде, в Шри Ланка, какво мисли за бъдещето на света като писател фантаст и футуролог, той отвърнал простичко - "Станали сме прекалено много".

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                        Много хубав репортаж на руски език за положението в Италия:
                        https://www.youtube.com/watch?v=o7PLYiiRq_s

                        Повечето неща ги знаем, но друго си е да ги видим със снимани кадри в реално време.
                        Това, което показва филмчето, е така. Но тук трябва да се замислим наред с това, което би ни причинил този вирус, и за това - колко е крехка цивилизацията, която сме създали. Едно прекъсване на доставките за суперите би разрушило цялата социална тъкан барабар с всички високи технологии. Или иначе казано - изчезне ли бобът, изчезва и цивилизацията. В крайна сметка всичко опира до това - как ще пълним хладилника. Дали ние ще го пълним сами или някой друг вместо нас. Живеем в свят, в който всеки борави с познанията, знанията и уменията на другите. Нашите знания, познания и умения собствено не ни вършат никаква работа. Това е следствие от дълбокото разделение на труда. То също има някакви граници, с който въпрос са се занимавали ред умни глави, както са се занимавали и с границите на растежа. Къде свършва всичко това - знаят малцина. А там, където свършва, вероятно никой не би искал да се озове.

                        Коментар


                        • Много интересен клип на български език:
                          https://www.youtube.com/watch?v=qJRVsFAJmck

                          В него се говори за корона вируса, но и за други епидемии от историята. Знаехте ли например, че чумата през 1300-ната година, която е отнела живота на 1/3 от населението на земята, също е започнала от китайския град Ухан? А знаехте ли, че анонимен дарител е създал огромен гранитен паметник в щатите, на който са изписани 10-те заповеди на дявола на няколко земни езика, една от които гласи "Поддържайте населението на земята под 500 милиона човека".

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Пуста борба за качество ...
                            Да, в много отношения това е идеал, който само бълва тревога.

                            Коментар


                            • Много хубав репортаж на руски език за положението в Италия:
                              https://www.youtube.com/watch?v=o7PLYiiRq_s

                              Повечето неща ги знаем, но друго си е да ги видим със снимани кадри в реално време.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                                Е, игнор листа. В крайна сметка не се срещаме на мегдана.
                                Пуста борба за качество ...

                                Коментар

                                Working...
                                X