IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

    В момента в който на 22 01 2020 Китай наложи военна блокада на 11 000 000 беше ясно за какво иде реч...За тези които могат да мислят и са прочели нещо по темата за епидемии и пандемии.......
    Дамм така е- А когато направиха lockdown в Италия стана ясно какво я чака Европа ......

    Коментар


    • А аз не съм лекар, не съм учил медицина, не разбирам от зарази и така нат. А тъпите европейски бюрократи си имат цели дирекции, на които това им е работата. И който не са свършили нищо.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Не бих казал. На 31 януари италианските бюрократи спират полетите за и от Китай. Примерно ти, а и другите форумци каво точно сте знаели за вируса тогава?


        Ами всъщност още на 27 януари си продадох 50% от акциите защото реших че това нещо ще стане пандемия. още на 25 и на 26 януари в общи линии вече бях прочел всичко което излизаше от Imperial college of London, CDC и WHO. В петъка преди това стана ясно че се предава и без симптоми и бе очевидно че е почти невъзможно за спиране без мащабни карантини. И колкото и да ми е тъпо всеки на който казвах че това нещо ще прецака света решаваше че се панирам за глупости. Няколкото човека и от този форум които ми имат и фейсбук профила сигурно могат да потвърдят че горе долу тогава бях пуснал че това ще стане световна криза.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Не бих казал. На 31 януари италианските бюрократи спират полетите за и от Китай. Примерно ти, а и другите форумци, каво точно сте знаели за вируса тогава? Изобщо бяхте ли му обърнали внимание?

          В момента в който на 22 01 2020 Китай наложи военна блокада на 11 000 000 беше ясно за какво иде реч...За тези които могат да мислят и са прочели нещо по темата за епидемии и пандемии.......

          Коментар


          • Не бих казал. На 31 януари италианските бюрократи спират полетите за и от Китай. Примерно ти, а и другите форумци, каво точно сте знаели за вируса тогава? Изобщо бяхте ли му обърнали внимание?

            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

            Пилците се броят на есен. Тези италиански бюрократи с недостатъчните си действия вече заразиха цяла европа. След един месец ще се види и какви ще са последствията в самата Италия.

            Коментар


            • В италианските аптеки освен на маски почва да се появява и дефицит на всякакви други медикаменти.....Масово хората се запасяват..В България снабдителните вериги са много по-тънки от италианските.На втората седмица при разрастваща се епидемия и аналгин няма да има .Особенно ако се закрият граници.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                Язе съм като хитър петър "НЕ ЩА ДА СТАВАМ ЦАР"
                Само че кандидат-ивайловци много има.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  В сравнение с безумието и безхаберието на китайските апартчици, италианските бюрократи са направо супер.


                  Пилците се броят на есен. Тези италиански бюрократи с недостатъчните си действия вече заразиха цяла европа. След един месец ще се види и какви ще са последствията в самата Италия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Бе ти нали не беше фен на предсказанията.Гледам станал си пророк....Са на кого да вярвам на твоето предсказание или на оня дет позна
                    Кой е тоз дето познал? Какво е познал? Може ли един списък със всичките му предсказания, не само подбрани 1 от 100 дето са се сбъднали?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от FMZK Разгледай мнение
                      До лятото обстановката ще се успокои. Ще си гледаме Европейското и Олимпиадата, а мераклиите ще ходят на стрийптиз бар. Тоя вирус е тренировка за по-опасни. Със затоплянето тропическите и екватор болести ще се поразширят към полюсите. Гответе се!

                      Коментар


                      • В сравнение с безумието и безхаберието на китайските апартчици, италианските бюрократи са направо супер.



                        First confirmed cases[edit]


                        In late January 2020, following the developments of COVID-19 outbreak in mainland China, enhanced screening measures, including thermal cameras and medical staff, were set up at Leonardo da Vinci–Fiumicino Airport and Milan Malpensa Airport.[7][8]

                        On 31 January, the first two cases of COVID-19 were confirmed in Rome. Two Chinese tourists, who arrived in Milan on 23 January via Milan Malpensa Airport and travelled to Rome on a tourist bus, tested positive for SARS-CoV-2 and were hospitalised in Lazzaro Spallanzani National Institute for Infectious Diseases[1] Italian government suspended all flights to and from China and declared a state of emergency. Prime Minister Giuseppe Conte said Italy is the first EU country to take this precautionary measure.[9]

                        On 6 February, one of the Italians repatriated from Wuhan, China tested positive for COVID-19, bringing the total number of cases in Italy to three.[10]

                        On 22 February, the repatriated Italian recovered and was discharged from the hospital.[11] On 22 and 26 February, the two Chinese tourists tested negative for COVID-19 at Lazzaro Spallanzani National Institute for Infectious Diseases in Rome.[12]



                        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                        Нет люди, нет проблем
                        Ограничаваш срещите с хора. И Китай така овладяват епидемията, като просто пречат на хората да се срещат един с друг. За съжаление в Европа някакви странни бюрократи се правят на смели. В САЩ се правят че няма пролбем. А в България Бойко се е загрижил за бюджета на НОИ, а не за потенциални жертви. Така че към момент ми се струва че целия развит свят се управлява от хора, които си нямат идея какво правят. Като се разсеят облаците като нищо Китай да е на-малко пострадалата страна от що годе развитите държави. Дори и като абсолютна сума на жертви и болни.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Груец видно е че дърпаш Бог за шлифера.Казвам ти че дразниш с тая дързост,Смирението в момента е по добрият вариант на поведение.Смирение пред Бог без да изпадаш в паника внимателно следиш ситуацията и действаш според зависи от ситуацията.Избягвай силните думи за да не се срамуваш после.Приятел си и виждам че поведението ти е неразумно.Затова си позволявам да ти обърна внимание да го коригираш
                          Мерси, Батка, оценявам го, но съм си взел едни решения за себе си, които няма да споделям, за да не те дразня. Чел съм и теология някога си, че даже и изпит по църковно право съм държал, затова ще си замълча. ще пожелая на всички да сме здрави, другото се оправя.
                          Наздраве!
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Напиши го бе, Пип, сега е моментът. Аз не хейтя тръмплинения перчем -той е отличен за сащ в шорт търм и отвратителен в лонг търм, защото им разби отноешнията почти с всички партньори с притискането и блъфирането им като стар покерджия Ма не това е темата де, да не отплесвам

                            Хампарцумяне, ми аз си се бъзикам, но в случая има ли свръхпредлагане на стоки в световен мащаб - ми има. как да го разкараме - ми с някаква истерия. После тези припаси се изхвърлят и се купуват нови - знаеш как е. Аз иначе боб, леща и консерви няма да си купя, още по-малко пък ще ги ям в продължение на месеци, когато има прясна храна. Та така. Наздраве, както вече казах
                            Груец видно е че дърпаш Бог за шлифера.Казвам ти че дразниш с тая дързост,Смирението в момента е по добрият вариант на поведение.Смирение пред Бог без да изпадаш в паника внимателно следиш ситуацията и действаш според зависи от ситуацията.Избягвай силните думи за да не се срамуваш после.Приятел си и виждам че поведението ти е неразумно.Затова си позволявам да ти обърна внимание да го коригираш

                            Коментар


                            • Лекар от Италия за коронавируса: Хайде да се успокоим, не е толкова страшно

                              https://novini.bg/zdrave/bolesti/584436

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                                какво лечение е най добро?
                                витамин С?
                                Нет люди, нет проблем
                                Ограничаваш срещите с хора. И Китай така овладяват епидемията, като просто пречат на хората да се срещат един с друг. За съжаление в Европа някакви странни бюрократи се правят на смели. В САЩ се правят че няма пролбем. А в България Бойко се е загрижил за бюджета на НОИ, а не за потенциални жертви. Така че към момент ми се струва че целия развит свят се управлява от хора, които си нямат идея какво правят. Като се разсеят облаците като нищо Китай да е на-малко пострадалата страна от що годе развитите държави. Дори и като абсолютна сума на жертви и болни.

                                Коментар

                                Working...
                                X