IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

    А дали е обективно това, тества ли се всеки със симптоми за грип по болниците?!

    Общо взето който не тества всички болни от грип наред, нищо не знае, незнанието може да е причина за оптимистични резултати в момента, които след няколко седмици да станат песимистични.

    За момента най-силно се представят Южна Корея и Сингапур. От Сингапур не са големи оптимисти и казват, че тепърва ще има много случаи (макар в момента да няма). Разработили са тест, който дава резултат за 3 часа.

    Според мен данните от държавите които в момента вземат нещата на сериозно са най-верни, всичко останало са просто "добри пожелания".

    Това е война и който не го е разбрал сега, ще го разбере после по трудния начин. Всеки който гледа лековато на Коронавируса, после много ще плаче.

    Знам мнението на някои хора, че вече сме го изкарали тази зима без да разберем, явно това е новата "мантра" която се повтаря в България. Но това е абсолютно невъзможно, не за друго, а защото всички разклонения на вируса могат да се проследят до първия щам от Ухан...(макар че Китайците казват, че вероятно е дошъл от друго място, това обаче не променя нещата) по генетичните мутации може да се разбере и кога е започнало всичко.

    Този вирус е създаден или мутирал по естествен начин, някъде през октомври месец 2019-а година, няма вариант да е стигнал до България и през Януари вече всички да сме го "изкарали" без да разберем, просто това е безумно твърдение. До сега няма държава, в която това нещо да е протекло незабелязано... т.е. ние също ще разберем рано или късно, по-добре рано отколкото късно. Надявам се всички си дават сметка, че България разполага с много ограничен болничен ресурс и ако това нещо пламне тук ще има много жертви.
    Единствената на 100% контролирана група от хора живееща в заразена среда беше тази на куризния кораб.Смятам че цифрите от този случай са най-показателни и дават най-добра представа за заразност и смъртност.Ако са вярни..............

    Коментар


    • Първоначално изпратено от FMZK Разгледай мнение
      излезна и втория.
      значи селена, матеев и кой е третия трол.
      матеичо избирай кой да викаш за трети - русенеца или блябля
      Не правиш вЧЕПетление на ЕнтелеХент.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение



        Знам мнението на някои хора, че вече сме го изкарали тази зима без да разберем, явно това е новата "мантра" която се повтаря в България. Но това е абсолютно невъзможно, не за друго, а защото всички разклонения на вируса могат да се проследят до първия щам от Ухан...(макар че Китайците казват, че вероятно е дошъл от друго място, това обаче не променя нещата) по генетичните мутации може да се разбере и кога е започнало всичко.


        .
        Бе, мен нещо ме тресе през януари, имах и затруднено дишане, но го взех за някъв долен вирус, а не така възвишен като Ковида. Може пък да ни е минал неусетно. По космичната хипотеза. Която си остава такава.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

          Посети ме в съня ми, здрависа се с мен и после си изми ръцете.
          Мчи, ти си дървен. Направен си от цепеница за печката.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Гледам, че в UK има 90 заразени. Нито един от тях не е в критично състояние и няма починали.
            А дали е обективно това, тества ли се всеки със симптоми за грип по болниците?!

            Общо взето който не тества всички болни от грип наред, нищо не знае, незнанието може да е причина за оптимистични резултати в момента, които след няколко седмици да станат песимистични.

            За момента най-силно се представят Южна Корея и Сингапур. От Сингапур не са големи оптимисти и казват, че тепърва ще има много случаи (макар в момента да няма). Разработили са тест, който дава резултат за 3 часа.

            Според мен данните от държавите които в момента вземат нещата на сериозно са най-верни, всичко останало са просто "добри пожелания".

            Това е война и който не го е разбрал сега, ще го разбере после по трудния начин. Всеки който гледа лековато на Коронавируса, после много ще плаче.

            Знам мнението на някои хора, че вече сме го изкарали тази зима без да разберем, явно това е новата "мантра" която се повтаря в България. Но това е абсолютно невъзможно, не за друго, а защото всички разклонения на вируса могат да се проследят до първия щам от Ухан...(макар че Китайците казват, че вероятно е дошъл от друго място, това обаче не променя нещата) по генетичните мутации може да се разбере и кога е започнало всичко.

            Този вирус е създаден или мутирал по естествен начин, някъде през октомври месец 2019-а година, няма вариант да е стигнал до България и през Януари вече всички да сме го "изкарали" без да разберем, просто това е безумно твърдение. До сега няма държава, в която това нещо да е протекло незабелязано... т.е. ние също ще разберем рано или късно, по-добре рано отколкото късно. Надявам се всички си дават сметка, че България разполага с много ограничен болничен ресурс и ако това нещо пламне тук ще има много жертви.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Този пич супер ме кефи

              Защо мнението на известни личности за нещо, от коeто те нищо не разбират е толкова важно? Защо!



              Само ако не си пипаше носа, щеше да е супер. Това е може би най-тъпото, което човек може да прави по преме на корона пандемия.
              Питай нашто тролче тука .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                Колко много?!?!

                Аз твърдя че тя има 100 пъти по-голяма смъртност от обикновения грип (спрямо заразени/пракарали го)

                Съвпадат ли ни критериите за много?!?!
                По-важното е, че не се разпространява като грипа с ниска обществена реакция и примирение. Срещу С-вируса има силен отпор и той засега не успява да проникне широко сред популациите. Ограничаването му с екстрени мерки го прави по-безопасен от грипа. Засега.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Три трола превзеха темата и от тях няма оттърване. Дори и да си отворим нова тема, те ще изоставят тази и ще се намърдат в новата. Коронавируса въобще не ги интересува - важното е само да пишат простотии и измислици и да се заяждат и обиждат свестните хора.
                  излезна и втория.
                  значи селена, матеев и кой е третия трол.
                  матеичо избирай кой да викаш за трети - русенеца или блябля

                  Коментар


                  • Този пич супер ме кефи

                    Защо мнението на известни личности за нещо, от коeто те нищо не разбират е толкова важно? Защо!



                    Само ако не си пипаше носа, щеше да е супер. Това е може би най-тъпото, което човек може да прави по преме на корона пандемия.
                    Last edited by Money; 05.03.2020, 13:31.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      - Ръся против крокодили!
                      )
                      Като каза крокодили, един виц и от мен!

                      Принцесата и пореден кандидат за жених са на разходка!
                      Стигат до едно ниско и оградено място, където се държат изолирани ковид заразените (в оригинала е ров с крокодили).
                      Принцесата сваля от ръката си видимо много скъп пръстен и го хвърля вътре. После се обръща към кандидата и му вика: Ако искаш да се ожениш за мен, извади го!
                      Кандидатът се стъписал, но после се замислил и ... го извадил!
                      А принцесата го погледнала благосклонно и промълвила: Да, Ти ще си! Предишните глупаци скачаха вътре!

                      Коментар


                      • Гледам, че в UK има 90 заразени. Нито един от тях не е в критично състояние и няма починали.

                        Но пък може повечето от тези заразени да са съвсем пресни. Тука във Великобритания правят много систематична проверка на всеки, който е бил в контакт със заразни (вече 17 000 теста).

                        В Италия се предполага, че вирусът е дошъл около 15 януари и е върлувал на воля седмици наред. Интересно дали днес ще има пак около 500 нови случая или повече.

                        (Проблемът със Северна Италия е, че зимно време там се изсипва цяла Европа да кара ски...)

                        Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        Мъни тук вече доста време обсъждаме вируса.АКО цифрите които имаме извън Китай са верни то картината не е чак такава мрачна както по всякакъв начин ни се втълпява от медии.......статии......блогове и клипове.....Започнах да се замислям над цифрите на Диамантената Принцеса..........Това си беше опитно поле за ефекта от вируса върху група хора......Всички затворени на кораб.Лоша карантина.Възможност за масово заразяване.Основната маса от пасажери възрастни хора с хронични заболявания.Минаха 6 седмици и има 6 умрели..............Повтарям АКО числата са реални паниката е режисирана.....Да смъртност има но това не е края на света-4Д беше прав .В Иран и Италия има по 100 починали но реално никой не знае колко са заразените-20 000......50 000.......100 000 .....200 000..........и 100 починали предимно възрастни с придружаващи заболявания.........
                        Last edited by Money; 05.03.2020, 12:42.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                          1. Не отричам болестта и смъртността от новия вирус.
                          2. Твърдя, че тя не е много по-опасна от т.н. обикновен грип.

                          Колко много?!?!

                          Аз твърдя че тя има 100 пъти по-голяма смъртност от обикновения грип (спрямо заразени/пракарали го)

                          Съвпадат ли ни критериите за много?!?!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                            Организмът се справя по някакъв свой начин, и мисля, че високата температура е силна защитна реакция срещу вирусите и бактериите. Тогава те, като едноклетъчни или даже по-ниско ниво, са много по-неиздръжливи от многоклетъчния организъм с неговите механизми за самовъзстановяване и войници срещу заразата.
                            Е има и тежки случаи, когато антибиотикът е решаващ и животоспасяващ. Но те са редки.
                            Бактерията е клетка и тя може да бъде убита с антибиотик, Вируса е просто малка група протеинови атоми и нищо повече. Ако трябва да сравняваме размерите на една бактерия с един вирус, все едно сравняваме цял един квартал (клетката е много по-голяма и по-сложна) с една най-обикновена футболна топка от 2-3 елементарни слоя.
                            Last edited by Mateev; 05.03.2020, 12:30.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Ха браво, започнаха да мислят хората Ми много ясно, че това е причината за тая параноя - щатоте свалиха лихвите, ЕС обявяват, че извънредно заради кирливото вирусче ще променят правилата за фискална политика, Италия налива милиарди, МВФ обещава 50 милиарда - пей, сърце, всички са доволни. Въобще идилия. Отново да напомня, че Китай вече се оправя - а тук Матейко чертаеше апокалипсис и милиони измрели по улиците само в Китай, даже нямало къде да ги копат, едва ли не кучетата ги ръфали по улиците умрелите и разнасяли заразата - ма на, нъцки, вече възобновяват производството. И пак статистиката - умрели от короната 3000 човека, огромната маса от тях хора с хронични проблеми, дето така или иначе са взели-дали. Умрели от стандартен грип от началото на годината - 85 000. За грипа паника няма, за короната - рев до небесата. Ех, защото в Италия, САЩ и Китай си нямат Шиши, че да имат отговор на върховния въпрос - КОЙ пусна короната
                              И да не забравяте да пиете, както неведнъж съм казвал, кой хапчета, кой короноубийците с висок алкохолен градус.
                              Наздраве!
                              Груйчи какво пак те ядосаха

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Явно не си наясно, че вирусни заболявания не могат да се лекуват с антибиотици. Антибиотиците са само за бактериалните инфекции. Правиш ли разлика между бактерия и вирус? Първото е жив организъм и се лекува с антибиотици, а второто не е жив организъм, защото не може самостоятелно да се самовъзпроизвежда, и поради тази причина средствата за лечение са почти невъзможни. Няма как да убиеш нещо, което не е живо.
                                Организмът се справя по някакъв свой начин, и мисля, че високата температура е силна защитна реакция срещу вирусите и бактериите. Тогава те, като едноклетъчни или даже по-ниско ниво, са много по-неиздръжливи от многоклетъчния организъм с неговите механизми за самовъзстановяване и войници срещу заразата.
                                Е има и тежки случаи, когато антибиотикът е решаващ и животоспасяващ. Но те са редки.

                                Коментар

                                Working...
                                X