IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

    Децата ми имат късмета да имат родители със здрав разум и трезва гледна точка. Те бяха много далеч от средното по приети антибиотици. С много внимание и постоянно наблюдение съм ги оставял да вдигнат 40 градуса, ако става въпрос за грипна настинка. До ден днешен антибиотиците у дома се взимат много рядко – говоря за един път на няколко години.
    Явно не си наясно, че вирусни заболявания не могат да се лекуват с антибиотици. Антибиотиците са само за бактериалните инфекции. Правиш ли разлика между бактерия и вирус? Първото е жив организъм и се лекува с антибиотици, а второто не е жив организъм, защото не може самостоятелно да се самовъзпроизвежда, и поради тази причина средствата за лечение са почти невъзможни. Няма как да убиеш нещо, което не е живо.

    Дори и да има някакви лекарства за вируси, те не могат да ги убиват. Те само се опитват да подсилят имунната система на организма или да попречат на някоя от фазите в процеса на реплициране на вируса. Дори и имунната система на човек не може да убие вирусите, защото те не са живи. Може само да жертва по една бяла кръвна клетка за всеки един вирус, която да го погълне и след това да умре, но вируса вътре в нея си остава, само че не може да избяга от затвора си.
    Last edited by Mateev; 05.03.2020, 12:23.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

      Децата ми имат късмета да имат родители със здрав разум и трезва гледна точка. Те бяха много далеч от средното по приети антибиотици. С много внимание и постоянно наблюдение съм ги оставял да вдигнат 40 градуса, ако става въпрос за грипна настинка. До ден днешен антибиотиците у дома се взимат много рядко – говоря за един път на няколко години.
      Освен здрав разум е нужно и точното знание, което не съм имала на младини, и тогава с голямата щерка бях доста невежа и съответно вярвах на всички страхове, а сега на малката не съм давала антибиотици от 10 години.
      Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Три трола превзеха темата и от тях няма оттърване. Дори и да си отворим нова тема, те ще изоставят тази и ще се намърдат в новата. Коронавируса въобще не ги интересува - важното е само да пишат простотии и измислици и да се заяждат и обиждат свестните хора.
        Матев, 200 страници тука са изписани в повече от 95 % от "вашата" страна; що за необективност показваш?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

          И аз га бей маненка, имунитета ми сам си вдигаше температурата и всичко изгаряше, но поради страха на родители взеха да ме тъпчат с антибиотици, антипиретици и прочие анти, като и имунитета ми стана анти. После на средна възраст всички настинки, грипове и синузити ги изкарвах плачевно, болезнено и подуто от слуз.
          Децата ми имат късмета да имат родители със здрав разум и трезва гледна точка. Те бяха много далеч от средното по приети антибиотици и антипиретици. С много внимание и постоянно наблюдение съм ги оставял да вдигнат 40 градуса без лекарства, ако става въпрос за грипна настинка. Ако трябва – кърпи/чаршафи с вода/оцет, и толкоз. До ден днешен антибиотиците у дома се взимат много рядко – говоря за един път на няколко години за всичкото член.
          Last edited by 78-10; 05.03.2020, 12:10.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Както и по малоумните си коментари .
            Три трола превзеха темата и от тях няма оттърване. Дори и да си отворим нова тема, те ще изоставят тази и ще се намърдат в новата. Коронавируса въобще не ги интересува - важното е само да пишат простотии и измислици и да се заяждат и обиждат свестните хора.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
              Вашите приказки са като "Дайте да не се борим против тероризма, щото от тероризъм много малко хора загиват". Ми ако спрем да се борим против тероризма и разрешим всеки да се качва в самолета с каквото си иска, може всеки ден да падат самолети от небето. Или няма да падат?!?!
              Така бих определил "нашите" приказки:
              1. Не отричам болестта и смъртността от новия вирус.
              2. Твърдя, че тя не е много по-опасна от т.н. обикновен грип.
              3. Много по-вредна, икономически, психически и т.н., е безпочвената паника от ковида, създавана от медиите и от самите давещи се.

              Защо медиите концентрират новините си върху единичните или десетки бройки умрели от ковида, но не ги сравняват с и съзнателно премълчават настоящите и редовни от 1918 година смъртни случаи от обикновен грип, за да може обикновения човек да обхване картината и да си "мащабира" опасността?

              Коментар


              • Вече трети ден броят новите заболели от коронавирус в Италия е по-голям от този в Китай...


                В Ухан затварят едната болница , която беше за лечение на болни от корона вирусната инфекция , тъй като всички пациенти , лекувани там са излекувани и изписани : https://www.nst.com.my/…/wuhan-closes-makeshift-hospital…

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                  Виждате в Иран какво става и каква смъртност докарват, щото не се вземат "адекватни" мерки. Няма да се учудя ако скоро там почнат да умират по улицата.

                  Вашите приказки са като "Дайте да не се борим против тероризма, щото от тероризъм много малко хора загиват". Ми ако спрем да се борим против тероризма и разрешим всеки да се качва в самолета с каквото си иска, може всеки ден да падат самолети от небето. Или няма да падат?!?!
                  И какво става в Иран? Ма по-конкретно - някакви си 100-200 умрели - уау, невероятно, уникално, несравнимо, чумата на 21-ви век и т.н. Шисах колко са умрели само от сезонния грип, който резонно си се проявява всяка година - има-няма 30 пъти повече, обаче няма истерия, няма писания за апокалипсис, няма дандания. Имаше една малоумна реклама, която завършваше със "стига глупости..." . А сравнението с тероризма е меко казано неуместно - сам знаеш защо, нали?
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    .... Отново да напомня, че Китай вече се оправя - а тук Матейко чертаеше апокалипсис и милиони измрели по улиците само в Китай, даже нямало къде да ги копат, едва ли не кучетата ги ръфали по улиците умрелите и разнасяли заразата - ма на, нъцки, вече възобновяват производството. ....
                    Не само спамер и трол, но и с болно въображение.

                    Хайде покажи ми къде съм писал такива неща, или ми се извини публично, защото ми писна да чета параноичните ти измислици на болното ти съзнание.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
                      Га бех по-млад, температурата се вдигаше по-бързо и по-бързо изганяше грипа – за 3-4 дена. Ама де тея години...
                      И аз га бей маненка, имунитета ми сам си вдигаше температурата и всичко изгаряше, но поради страха на родители взеха да ме тъпчат с антибиотици, антипиретици и прочие анти, като и имунитета ми стана анти. После на средна възраст всички настинки, грипове и синузити ги изкарвах плачевно, болезнено и подуто от слуз. Но откак разбрах, че температурата не е враг, а помощник, който не трябва да се сваля, а напротив- аз дори я вдигам повече със загряващи в-ва , най- често джинджифил , мед, пробиотици от зелевия разсул, три дни и всичко минава. И в такива моменти не гледам да се заредят с ядене, а напротив- гледам да не се храня дори. Защо? Ами медиците в темата могат да кажат повече, и да ме поправят ако греша, че с всяка хапка най- вече готвена, преработена храна, се задейства така наречената хранителна левкоцитоза, което ще рече, че така важните ни в този момент левкоцити, които се борят с болестта, отиват да обезвреждат бактериите от храната и се разчекват дефакто. Усложненията идат също от затварянето в климатизирани помещения, и затова разходките на чистия въздух в гората стават ежедневие, за всички болни.
                      Така, че по- малко емоционален страх, по- малко храна, по- малко лекарства и много чист въздух.
                      Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Умен човек си, поне такова мнение имам за теб, но тук ми звучиш като онзи виц:

                        Върви един по пътя и ръси захар, спира го друг и пита:
                        - Какво правиш с тази захар?
                        - Ръся против крокодили!
                        - Ма то няма крокодили!?!?!
                        - Ми няма, щото ръся
                        Виждате в Иран какво става и каква смъртност докарват, щото не се вземат "адекватни" мерки. Няма да се учудя ако скоро там почнат да умират по улицата.

                        Вашите приказки са като "Дайте да не се борим против тероризма, щото от тероризъм много малко хора загиват". Ми ако спрем да се борим против тероризма и разрешим всеки да се качва в самолета с каквото си иска, може всеки ден да падат самолети от небето. Или няма да падат?!?!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                          Какви са мерките у нас?
                          Тука колегите казват, че са единствено в скриване на вече стотиците болни от ковидарса.
                          Ставаше въпрос за Италия, щото там има болни и над 100 починали вече.

                          У нас все още няма, има и други страни в които все още няма или са по 1-2-3 случая.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                            За сега няма, щото се вземат мерки

                            Ако не се бяха взели мерки, можеше и да има. Но това малко хора го разбират.
                            Умен човек си, поне такова мнение имам за теб, но тук ми звучиш като онзи виц:

                            Върви един по пътя и ръси захар, спира го друг и пита:
                            - Какво правиш с тази захар?
                            - Ръся против крокодили!
                            - Ма то няма крокодили!?!?!
                            - Ми няма, щото ръся
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                              За сега няма, щото се вземат мерки

                              Ако не се бяха взели мерки, можеше и да има. Но това малко хора го разбират.
                              Какви са мерките у нас?
                              Тука колегите казват, че са единствено в скриване на вече стотиците болни от ковидарса.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                                Да си видял умиращи по улиците в Италия. Няма. Вирусът разхожда ли се от Ноември месец в целия свят. Да. Вероятно на крак са го изкарали оттогава стотици милони, но няма жертви. Някой разиграва глобална параноя за свои икономически политически и идеологически цели. Това не прави вирусът безопасен. Защото заради един кихнал затварят фабрики. Това вече е опасно.
                                За сега няма, щото се вземат мерки

                                Ако не се бяха взели мерки, можеше и да има. Но това малко хора го разбират.

                                Коментар

                                Working...
                                X