IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    То е ясно откъде, ма става теория на конспирацията, а те са недоказуеми Засега се вижда, че са ударени пряко 3 държави - Китай (икономически враг номер едно), Иран (политически враг номер едно) и Италия (не ще са пуска бежанците и пречи на плана за Нова Европа, щото бежанците влизаха основно от там, Малякистан и ония, дето рупат тапас, ма маляките и хамоните не са затваряли граници за мигранти и не са ги гонили като макаронаджиите). Всички други държави са засегнати косвено и смъртността им е нищожна, въпреки че някои се оливат в мерките като Южна Корея или Япония. Да речем, че иранците са чаршафи, резаци и дъра-бъра, та не могли да реагират, ма Италия, дето е топ 8 икономика и е супер социална държава?

    За моя болен мозък, щото аз не съм като Матейко и имам само две магистратури, само че следвани по 5 години и не задочно, е видно, че в тези три огнища нещата са тегави (китайците май вече преминаха през всичко и се възстановяват, но без да изпадаме в еуфория), обаче при съседите им е пей, сърце. А трябваше сега и германия да е пламнала, Франция, Австрия и т.н. - ма на, нъцки. Очакваха се хиляди измрели по улиците, апокалипсис, няма кой да ги събере - абе живите мъртви в реален вариант. Пак бъцки, няма такива неща. Дори напротив - стадионите пълни и в Германия, и във Франция, и в Англия - яко народ и никой не е с маска, Само във Валенсия имаше мач на закрити врати, но пък в Мадрид снощи (на баскетмачовете и в двата града) пак беше пълна залата и никой не беше с маска.

    Апропо, в Шатите няма нищо, в Канада няма нищо, в Англия няма нищо - случайност? Едва ли, много пък избирателен тоя вирус. Иран пламнал, ма в Пакистан и Индия няма нищо? парадокс? Нека Матейко го сметне, той е "капацитетът" по вероятностите, аз съм прост човек и не мога. Щото на мен шанса ми изглежда като този в два поредни тиража на тотото да се паднат едни и същи числа. Ма тогава шеф на тотото беше маман на Шиши, та ....

    теорията ми е (пак казвам, това са празни мисли на празен човек по Джером К. Джером - това за Матейко, едно време я имаше тази книга по рафответе), че това е нарочно пуснат вирус на тези три основни места - Китай, Иран и Италия, Вирусът не е стабилен и отшумява бързо при преминаването през 2-3-5- приемника, поради което извън огнищата, дето е пуснат нарочно, ситуацията е смех и подсмърчане като от нормален вирус. Щото то само ломбардия имат връзки с Китай, в Лондон или Ню Йорк китайци няма и полети до Китай пък хептен никога не е имало А Иран има толкова близки връзки с Китай, че чак са една държава - буахаха

    Толкоз, посмяхте се, сега оставям на Матейко да ви развлича и разсмива - аз съм обикновен бачкер, който трябва да работи, той може да си позволи да пише от бункера дългите чаршафи и да очаква живите мъртви, подготвен с дронове с бутилки с газ и бронебойни куршуми
    Наздраве!
    Груец аз като човек без нито една магистратура да питам са гърците като не пущат емигранти ще ги думнат ли????И ако Китай реши че е нападнат с биологично оръжие ще отговори ли на нападението???И ако отговори какъв ли ще е отговорът???

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ivanov88 Разгледай мнение
      Въпрос към Матеев:
      Всяка година има епидемия от грип. При положение, че вирусът е неустойчив във външна среда, репликира се само в клетката и неможе да съществува извън нея дълго време,откъде идват новите вируси за новата епидемия.
      Една от двете хипотези е, че вирусите са се появили в резултат на мутации на бактерии в посока упростяване на структурата. Втората не помня. Четох ги в Уикипедията.

      След това, изглежда, се предават от организъм на организъм и така "живеят", като не винаги предизвикват болести – в прилепите, например, но предизвикват болести у други животни – хората, да кажем. Колкото по-смъртоносен е определен щам, толкова по-малко вероятно е да съществува дълго, драги Уотсън.
      Last edited by 78-10; 06.03.2020, 09:52.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

        Италиянци,германци и французи те ясни ,моят въпрос от тия 3млн българи които са там има ли заразени?
        Сигурно има някои от тях го карат на крак в момента.Щом няма хоспитализарн българин е на крак...........

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ivanov88 Разгледай мнение
          Въпрос към Матеев:
          Всяка година има епидемия от грип. При положение, че вирусът е неустойчив във външна среда, репликира се само в клетката и неможе да съществува извън нея дълго време,откъде идват новите вируси за новата епидемия.
          То е ясно откъде, ма става теория на конспирацията, а те са недоказуеми Засега се вижда, че са ударени пряко 3 държави - Китай (икономически враг номер едно), Иран (политически враг номер едно) и Италия (не ще са пуска бежанците и пречи на плана за Нова Европа, щото бежанците влизаха основно от там, Малякистан и ония, дето рупат тапас, ма маляките и хамоните не са затваряли граници за мигранти и не са ги гонили като макаронаджиите). Всички други държави са засегнати косвено и смъртността им е нищожна, въпреки че някои се оливат в мерките като Южна Корея или Япония. Да речем, че иранците са чаршафи, резаци и дъра-бъра, та не могли да реагират, ма Италия, дето е топ 8 икономика и е супер социална държава?

          За моя болен мозък, щото аз не съм като Матейко и имам само две магистратури, само че следвани по 5 години и не задочно, е видно, че в тези три огнища нещата са тегави (китайците май вече преминаха през всичко и се възстановяват, но без да изпадаме в еуфория), обаче при съседите им е пей, сърце. А трябваше сега и германия да е пламнала, Франция, Австрия и т.н. - ма на, нъцки. Очакваха се хиляди измрели по улиците, апокалипсис, няма кой да ги събере - абе живите мъртви в реален вариант. Пак бъцки, няма такива неща. Дори напротив - стадионите пълни и в Германия, и във Франция, и в Англия - яко народ и никой не е с маска, Само във Валенсия имаше мач на закрити врати, но пък в Мадрид снощи (на баскетмачовете и в двата града) пак беше пълна залата и никой не беше с маска.

          Апропо, в Шатите няма нищо, в Канада няма нищо, в Англия няма нищо - случайност? Едва ли, много пък избирателен тоя вирус. Иран пламнал, ма в Пакистан и Индия няма нищо? парадокс? Нека Матейко го сметне, той е "капацитетът" по вероятностите, аз съм прост човек и не мога. Щото на мен шанса ми изглежда като този в два поредни тиража на тотото да се паднат едни и същи числа. Ма тогава шеф на тотото беше маман на Шиши, та ....

          теорията ми е (пак казвам, това са празни мисли на празен човек по Джером К. Джером - това за Матейко, едно време я имаше тази книга по рафответе), че това е нарочно пуснат вирус на тези три основни места - Китай, Иран и Италия, Вирусът не е стабилен и отшумява бързо при преминаването през 2-3-5- приемника, поради което извън огнищата, дето е пуснат нарочно, ситуацията е смех и подсмърчане като от нормален вирус. Щото то само ломбардия имат връзки с Китай, в Лондон или Ню Йорк китайци няма и полети до Китай пък хептен никога не е имало А Иран има толкова близки връзки с Китай, че чак са една държава - буахаха

          Толкоз, посмяхте се, сега оставям на Матейко да ви развлича и разсмива - аз съм обикновен бачкер, който трябва да работи, той може да си позволи да пише от бункера дългите чаршафи и да очаква живите мъртви, подготвен с дронове с бутилки с газ и бронебойни куршуми
          Наздраве!
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

            Ти търсиш "Пациент 0". Само че това е решение на дихотомната задача - кое е първично, човекът или вирусът. За тази цел питай Матеев, обаче, ако е завършил и философия. Аз мога да ти кажа, какво е казал Хегел по въпроса. Когато го попитали - кое е първично, яйцето или кокошката, Хегел отговорил невъзмутимо - изглежда кокошката е първичното, защото Господ едва ли би седнал да мъти яйца. Не е трудно по индуктивен път да бъде намерен отговорът.
            Респект, Пинокио!
            Прати поздрави и на тате Джепетто!
            Добре се е справил с издялкването

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ivanov88 Разгледай мнение
              Въпрос към Матеев:
              Всяка година има епидемия от грип. При положение, че вирусът е неустойчив във външна среда, репликира се само в клетката и неможе да съществува извън нея дълго време,откъде идват новите вируси за новата епидемия.
              Ти търсиш "Пациент 0". Само че това е решение на дихотомната задача - кое е първично, човекът или вирусът. За тази цел питай Матеев, обаче, ако е завършил и философия. Аз мога да ти кажа, какво е казал Хегел по въпроса. Когато го попитали - кое е първично, яйцето или кокошката, Хегел отговорил невъзмутимо - изглежда кокошката е първичното, защото Господ едва ли би седнал да мъти яйца. Не е трудно по индуктивен път да бъде намерен отговорът.

              Коментар


              • Въпрос към Матеев:
                Всяка година има епидемия от грип. При положение, че вирусът е неустойчив във външна среда, репликира се само в клетката и неможе да съществува извън нея дълго време,откъде идват новите вируси за новата епидемия.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                  Не се плаши поне 50-100 000 италианци го карат на крак в момента.
                  Италиянци,германци и французи те ясни ,моят въпрос от тия 3млн българи които са там има ли заразени?

                  Коментар


                  • Деца,
                    докато сънувате чичко Ковид, пропускате реална епидемия в действие у нас - грип Б.
                    Затворени са училища, детски градини, съветват университетите да затворят, съветват да не се ходи на кино, отменени са събития с масов характер.
                    Каква е динамиката (любимата ви динамика) на заразяване, колко нови случая има за вчера, какво е сравнението с миналия месец? А сравнението с грип А (ще ви кажа - 2:1)? Колко умрели има и очаква ли се вече да почнат да падат по улиците? Като зрели круши?
                    Какви мерки за предпазване да спазваме?
                    Това са все въпроси за грип Б, по които нищо не се чува по медиите.

                    Но вие не спете, задачата ви е да доказвате, че чичко Ковид е сто пъти по-опасен - тук и сега!
                    Last edited by 78-10; 06.03.2020, 06:35.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                      Като гледам американците и германците как опразват рафтовете на магазините нашето запасяване ряпа да яде........Само не мога да разбера за какво изкупуват масово тоалетната хартия..........
                      Могат да се правят маски от нея.

                      https://www.youtube.com/watch?v=hQK0lA2NSHU


                      Разбира се хирургическите маски предпазват много повече, но като ги няма никъде, по-добре хартиена отколкото никаква.

                      А човек не може да си ушие текстилна маска, защото пропуска вода и тъканта за повечето малки частици (не говоря за вирусите, дори прашинките ще преминават) изглежда като прозрачна, все едно да си сложиш мрежа, а не маска.

                      И не ги слушайте глупаците/лъжците дето разправят по телевизията, че маските не предпазват.
                      Last edited by Xman1; 06.03.2020, 04:45.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Защо просто не прочетеш листовката, преди да напишеш следващата глупост?

                        https://gotvach.bg/tips/a-2398-%D0%9...F%D0%BE%D0%BD?
                        "Депон" на Бристол-Майерс си е обикновен парацетамол, а той се прилага при висока температура и като болкоуспокояващо; същото пише и в специализирания фармацевтичен сайт "Готвач".
                        Не бях чувал парацетамол да помага на имунната система.

                        Как вървят акциите на фармацевтите?
                        Last edited by 78-10; 06.03.2020, 04:21.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                          .Само не мога да разбера за какво изкупуват масово тоалетната хартия.
                          И аз. След като е ясно че храната ще свърши преди хартията

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                            Като гледам американците и германците как опразват рафтовете на магазините нашето запасяване ряпа да яде........Само не мога да разбера за какво изкупуват масово тоалетната хартия..........

                            Днес в Теското на срещу Ливърпул Стрийт Стейшън имаше само два пакета паста... единият го взех аз.

                            Така че в Англия е същата работа.

                            https://metro.co.uk/2020/03/04/panic...-low-12345052/

                            Коментар




                            • Коментар


                              • Като гледам американците и германците как опразват рафтовете на магазините нашето запасяване ряпа да яде........Само не мога да разбера за какво изкупуват масово тоалетната хартия..........

                                Коментар

                                Working...
                                X