IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бисери и вицове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
    Под казус на съществуващият, моля!

    Концентрация!
    Пич, приятен събеседник си, ама грешиш.
    Който е на пътя с предимство, той е с предимство пред ония, които са на път без предимство, независимо в каква посока ще се движи.

    Повтарям ти. Ако двама са на път с предимство, важи правилото на десния. Това в случай, че пътят с предимство завива. Ако пътят с предимство продължава направо, то БЕЗ предимство е този, който завива НАЛЯВО.

    Същото важи и за движещи се на път без предимство.

    Доста години съм преподавал Закон за движение по пътищата на курсанти и школници в катедра на едно от военните училища. Но това е без значение. Просто прочети ЗАКОНА. Ако пък искаш, може да провериш по телефона в някоя от частните школи. Има ги навсякъде.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Нека, вдясно от товарния автомобил, където до момента няма МПС - допуснем, че има МПС, което завива на ляво.

      Внимавате ли в картинката, господа!

      Въпрос: КОЙ би имал предимство?

      КОЙ:

      1. Завиващият на ляво : хипотетично присъстващ на празния в момента път...

      2. Товарният, който завива на ляво, но е на път с предимство...

      Отговорите ли си правилно на тоя въпрос - нататък е ясно: съдиите биха отговорили по същият начин!

      За мен казусът е приключен! Бъдете здрави и внимавайте с Табела 13.

      Коментар


      • Под казус на съществуващият, моля!

        Концентрация!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
          Имаме ли кръстовище? Имаме.

          Имаме ли направление на пътя с предимство в това кръстовище? Имаме.

          Другото е ясно. Дясностоящ на път БЕЗ предимство - също имаме. С предимство

          Накрая имаме и такъв, който трябва да осигури предимство на всички останали, преди да напусне кръстовището.

          Останалото решават съдиите.
          Чл. 50 от ЗДП.


          Чл. 50. (1) На кръстовище, на което единият от пътищата е сигнализиран като път с предимство, водачите на пътни превозни средства от другите пътища са длъжни да пропуснат пътните превозни средства, които се движат по пътя с предимство.

          (2) Когато на кръстовище е указано, че пътят с предимство променя направлението си, водачите, които се намират на този път, се ръководят помежду си от правилата на чл. 48. От същите правила се ръководят помежду си и водачите на превозните средства, които не се намират на пътя с предимство.


          Що не вземеш да прочетеш Закона за движение по пътищата. Достъпен е в интернет. Спри да се излагаш.
          Направлението на движение има значение, когато водачите се намират на равнозначни пътища, тогава важи правилото на десния. Ако се намират един срещу друг на равнозначни пътища, с право пръв да премине е оня, който се движи направо или завива надясно. Оня , който завива наляво е без предимство.
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Имаме ли кръстовище? Имаме.

            Имаме ли направление на пътя с предимство в това кръстовище? Имаме.

            Другото е ясно. Дясностоящ на път БЕЗ предимство - също имаме. С предимство

            Накрая имаме и такъв, който трябва да осигури предимство на всички останали, преди да напусне кръстовището.

            Останалото решават съдиите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

              Под всеки знак на кръстовището ИМА Табела 13, която показва НАПРАВЛЕНИЕТО на пътя с предимство за ТОВА кръстовище!!!

              За ТОВА кръстовище товарният автомобил БИ имал предимство, САМО АКО завиваше надясно!

              Натам сте вие, господа! По горната и единствено правилна логика, ще достигнете до неочакван за всички резултат.... Така бихте получили лайк и от мен!
              Безимен, наистина се спри. Дано все още нямаш книжка, а ако имаш, да не те срещам по пътищата. Главният път си е главен път и движещите се по него, винаги са с предимство. За тези, които са равнопоставени при включването в движението, винаги важи правилото на дясностоящия. Така че В С А. И учи правилника в друг форум, че наистина се превъвна във виц.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                За ТОВА кръстовище товарният автомобил БИ имал предимство, САМО АКО завиваше надясно!
                Тц!
                "(1) На кръстовище, на което единият от пътищата е сигнализиран като път с предимство, водачите на пътни превозни средства от другите пътища са длъжни да пропуснат пътните превозни средства, които се движат по пътя с предимство."
                чл. 48 от ЗДП

                Коментар


                • Не се излагай. В С А е , това са елементарни неща.
                  Следващия виц, моля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                    На едно кръстовище се срещат камион, автобус и автомобил. В каква последователност трябва да преминат?

                    Под всеки знак на кръстовището ИМА Табела 13, която показва НАПРАВЛЕНИЕТО на пътя с предимство за ТОВА кръстовище!!!

                    За ТОВА кръстовище товарният автомобил БИ имал предимство, САМО АКО завиваше надясно!

                    Натам сте вие, господа! По горната и единствено правилна логика, ще достигнете до неочакван за всички резултат.... Така бихте получили лайк и от мен!
                    Last edited by безимeн; 30.05.2020, 03:35.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                      На едно кръстовище се срещат камион, автобус и автомобил. В каква последователност трябва да преминат?


                      ​​​​​​Връщам нещо, което не СТЕ довършили, дами и господа! Преброих общо около 15-тина отговори и лайкове към отговорите...

                      За съжаление - не мога да се присъединя към никой от тези отговори. Вземане на решение в случая - не е сложно, но "непознаване правилата води до..." - както писа един от сгрешилите...

                      Коментар


                      • Жена се прибира вкъщи с нова шапка. - Новата ти шапка не ми е по вкуса! - казал мъжът й. - Какво искаш да си сложа бутилка бира на главата ли?

                        Коментар


                        • Между пенсии пред входа:
                          -Тези 360 кила кокаин са подхвърлени, за да не видим, че в Билата кюфтетата са на промоция по 29 стотинки ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение
                            В джамията върви молитва. Изведнъж на вратата се появява мъж, два метра висок, с ръце до лактите в кръв и с нож:
                            -Има ли мюсюлмани тук?
                            Всички изплашено мълчат. Най-накрая един се престрашил, отишъл при него и му казал:
                            -Аз съм мюсюлманин.
                            Мъжът:
                            -Брат, помагай! Днес имам празник и се опитах да заколя овена, но от махмурлук ми треперят ръцете и само го резнах, шурна една кръв, овенът хукна из двора-не мога да го хвана. Жена ми вика "Иди в джамията и повикай някой мюсюлманин. Той с два удара и ще гътне добичето."
                            Отишли те в двора на мъжа, опитали се да хванат овена, ама оня як коч излязъл-реве с пълно гърло из двора, търчи и не се дава. Изцапал ги още повече с кръв. Тогава мюсюлманинът казва на мъжа "Брат, иди в джамията и повикай още един! Тримата ще го заградим и ще го гътнем."
                            Отива пак мъжът в джамията, но вече и лицето му е в кръв от гонката. Изправя се на вратата и ..
                            -Има ли мюсюлмани?
                            Хората вътре видели, че се връща сам и съвсем се ошашавали, мълчат. Тоя пак:
                            -Има ли мюсюлмани?
                            Тогава възрастният ходжа се приближил до него и му казал:
                            -Няма, сине! Ти взе последния. Ей Богу, на, честен кръст!

                            Ааааа много готино.
                            И това ще мине ...

                            Коментар


                            • В джамията върви молитва. Изведнъж на вратата се появява мъж, два метра висок, с ръце до лактите в кръв и с нож:
                              -Има ли мюсюлмани тук?
                              Всички изплашено мълчат. Най-накрая един се престрашил, отишъл при него и му казал:
                              -Аз съм мюсюлманин.
                              Мъжът:
                              -Брат, помагай! Днес имам празник и се опитах да заколя овена, но от махмурлук ми треперят ръцете и само го резнах, шурна една кръв, овенът хукна из двора-не мога да го хвана. Жена ми вика "Иди в джамията и повикай някой мюсюлманин. Той с два удара и ще гътне добичето."
                              Отишли те в двора на мъжа, опитали се да хванат овена, ама оня як коч излязъл-реве с пълно гърло из двора, търчи и не се дава. Изцапал ги още повече с кръв. Тогава мюсюлманинът казва на мъжа "Брат, иди в джамията и повикай още един! Тримата ще го заградим и ще го гътнем."
                              Отива пак мъжът в джамията, но вече и лицето му е в кръв от гонката. Изправя се на вратата и ..
                              -Има ли мюсюлмани?
                              Хората вътре видели, че се връща сам и съвсем се ошашавали, мълчат. Тоя пак:
                              -Има ли мюсюлмани?
                              Тогава възрастният ходжа се приближил до него и му казал:
                              -Няма, сине! Ти взе последния. Ей Богу, на, честен кръст!


                              Коментар





                              • На кой ли турчин е тази фабрика. Колко хора в Турция се казват така.

                                Коментар

                                Working...
                                X