IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И колко мощност се прехвърля, когато, тече вода, С= 4,17 [КJ/kg*K], с дебит 0,04 /кг/сек и се нагрява с 10К, от 288 до 298К ? Дебитът, вход/изход, еднакъв.

    Смятай.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
      Сега пак за пореден път ще кажа:
      Това с което се занимаваш използва т.нар. точни науки.
      Разликата между точните науки и филологията, литературата, донякъде и историята е че в точните науки се използва математика. Това и е хубавото на математиката, че дава еднозначен отговор, особено що се отнася до елементарна физика.
      Във филологията, литературата и донякъде историята можеш да правиш каквито си искаш изводи, отклонения, трактовки на материала.

      Е - дадох ти формули, дадох ти инженерни ресурси които цял свят използва - но не! За теб това не важи!
      За теб важат празни приказки, злобата и омразата направо извира от вътре. Както съм чувал да казват - по резултатите ще ги познаете.

      Та според Законите на топлотехниката и данните предоставени от теб излиза, че максимума мощност която може да съхраниш с това нещо, е 20 вата... Ито само докато не се е затлачило със мазнотии и сапуни. След две-три седмици може и то 1-2 вата да спадне.
      Имаш ли аргументи които доказват противното?
      Аргументи, формули, не литературни отклонения и злоба?

      Имам ФАКТИ. А ти, колкото пъти те питам какво знаеш за обтичането на тръбата, Толкова пъти, „точно” се снишаш. И, сам несъзнавайки, колко е нелепо, ме питаш, за какво ни била топлопроводността на медта. Като папагал. Ето, пак да кажа: Развита повърхност за топлообмен - около5 кв.дм. дебелина - 0,4 мм. Разлика в температурите 25 С. Турболентен поток от двете страни, по цялата повърхност. Тънък, някоя и друга десета от мм., слой вода.
      ....
      Или, ах, ама ти не си бил знаел, не си питал...

      ...И какво стана с твоите „сметки по Фурие?

      Коментар


      • Думата ми беше за окръжаващата ни „обществена” енергия. У нас, тя е силно негативна : Българинът, за българи, е 90% враг или конкурент. Тук, така се мрази опитващият да излезе от Казана че, не е случарн лафът що нямало дявол с вила до БГ-варилото. Непонятен за мен, като европеец, остава настроят че, ако спомогнеш някой да пробие /какво остава, да направи пари с твоя помощ?/ и, видиш ло, това е „лошо”. И се плюят разни, ъози бил с руснаци, оня-с американци но, най-главното, по линията „добри-лоши”/„бедни-богати”. Тук, сред нас, дори просто да се диша свободно, е възведено до „грях”. С това разбиране, не виждам как, страната ни би могча да прокопса. И няма да. Отделни единици, може би. България - не. ОСТАНЕМ ЛИ ТАКИВА КАТО НАРОД, СЪВСЕМ СКОРО, ЩЕ СМЕ САМО В ИСТОРИЯТА.
        Не се обиждайте, моля. И не винете други за това. Не циганите са ни виновни /ако ще, да не им струваме хас /: Ние сме България и, калпави ли сме сами, край. Максимум, до поколението на децата ни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          ...а ти да си чувал, че работата на всичко е функция на ред системи уравнения и неравенсва? Не си. Чувал си за Фурие. Само дето, не си чувал че, в серийна верига, за да изчислиш тока, се вземат всички елементи. Едно прекъсване, и ток йок. Ама за Фурие си чувал. Дръж си го, дано той те стопли.
          Сега пак за пореден път ще кажа:
          Това с което се занимаваш използва т.нар. точни науки.
          Разликата между точните науки и филологията, литературата, донякъде и историята е че в точните науки се използва математика. Това и е хубавото на математиката, че дава еднозначен отговор, особено що се отнася до елементарна физика.
          Във филологията, литературата и донякъде историята можеш да правиш каквито си искаш изводи, отклонения, трактовки на материала.

          Е - дадох ти формули, дадох ти инженерни ресурси които цял свят използва - но не! За теб това не важи!
          За теб важат празни приказки, злобата и омразата направо извира от вътре. Както съм чувал да казват - по резултатите ще ги познаете.

          Та според Законите на топлотехниката и данните предоставени от теб излиза, че максимума мощност която може да съхраниш с това нещо, е 20 вата... Ито само докато не се е затлачило със мазнотии и сапуни. След две-три седмици може и то 1-2 вата да спадне.
          Имаш ли аргументи които доказват противното?
          Аргументи, формули, не литературни отклонения и злоба?

          Last edited by Имхотеп; 19.05.2018, 16:22.
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Преди малко, по телефона, говорих с Павел, партньора си по икономайзера. Млад човек, способен и работлив, и сам, с много повече продукти, отколкото Селена спомена. Говорим си, и той ми казва, че повече, с българи не му се работи. Защо? Ами...от години, обяснявам културно, и многократно, каня: Елате, вижте, пипнете. И? Нито един /НИТО ЕДИН!/ български колега от тук, не си направи усилието. Г.О. НЕЕ на Луната... и въпреки това. Дойде един момък от Белгия. Покрай друго мероприятие, в София, пътувайки за Русе но, дойде. Яка инженерингова кантора са, може да им пусна тук линк, ако не е забранено - да не рече някое моди „реклама!” - и предложи, ако желаем, да поемат оптимицацията. (Компютърно моделиране, дигитални симулации и др., сещате се) Та, той, видя и пипна. И публично, не коментира...за разлика от мнозина тук. Как да се сравнява човек с напредналия свят и защо, според вас, НАС НЕ НИ БРОЯТ ЗА ЧАСТ ОТ НЕГО?
            Тъжен но, ясен отговор: Хууубаво се огледайте. „ Мили, родни, „успешни” българи. Аз също не виждам причини да ни броят.
            Last edited by Pyramid; 19.05.2018, 16:13.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Мислил ли си за разработки свързани с тревата или живата плът? Ако направиш може би ще имаш по-голям успех с определени хора...
              Харесвам хумора ти. Дори, веднъж, на една полянка, когато на тревата се занимавах с една жива плът, дойде една баба с козички и внуче, за малко, да ме депортират...добре че беше Тревата, покри ... абе, издънката. ;-)
              А, иначе, ако се разстройвах при всеки провал, нямаше да имам и частица от това, което вече имам днес, нито да очаквам да пожъна още доста. Сея неуморно. Предполагам, някоя яка плоча отгоре ми, щеше лежи и да разправя, как там съм бил почивал и т.н . Доста от отдавна. Ама тя не ми мърда, някога. Така че, някои тук, ще трябва още дълго да ме преглъщат. Ръбат съм. На „печелившите” - честито.
              Last edited by Pyramid; 19.05.2018, 14:59.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Трудно е да се спори с теб. Първо че не е правилно да обиждаш хората, които не са на твоето мнение. Може би затова хората избягват да ти отговарят. Аз също. Един прост въпрос. Защо продукта има още 6 предшественици и наследници след като за всеки пореден твърдиш че е съвършен? Има и един друг принцип. Когато отидеш на пазара има 1000 продавачи и само ти си купувач. Работата на всеки продавач е да привлече единствения купувач. Всеки един купувач е единствен и трябва да е. Не може да се разсъждава, все едно има 1000 купувача и само ти си продавача Та същото е и когато търсиш инвеститор / купувач / на стоката си. Надявам се да си ме разбрал. Отново те моля да не ме намесваш в твоя економайзер. Така ме принуждаваш да коментирам а казах че не искам да коментирам.
                Първо, ако ти не си обърнал внимание на клеветите на въпросното двуного, мен искрено и дълбоко ме обиждат всеки път. Така че, неговото е изцяло според „заслугите” му.
                Второ, за въпросните обекти, използваните от мен термини „предшественици и наследници” говорят за хронология на възникване и място на включване и приложение при изграждане на ВиК инсталацията. Всяко от тях, все пак, изпълнява свои си функции по свой си начин като допълване, а не като заместване на другото.
                Трето, никъде не съм използвал термина „съвършено” но, че превъзхожда ... донякъде подобните си по света, това е факт. Например, вече може да ти регенерира енергия и от пералнята при пране -хубаво се замисли, какви са сложностите, които са вече преодолими, благодарение на скромния ми принос - но, това, от Импотецият няма как да го научиш, т.к. е и невеж, и е безкрайно недобронамерен клеветник. Пък и Фурие намесва по некоректен начин, а „сметкте” му са трагично извън фактите.
                Четвърто, аз твое намесване не виждам. Единствено, епизодично, цитирам по някоя фраза, която би ме развеселявала, ако не бе тъжно. Дали ще или няма да се намесваш, не е в моята власт да решавам. Там си ти. Нека поясня с няколко думи: Онова, отпреди 7 години, просто го няма. Да, излезе ми защитен документ /по него, ми беше първият в живота та, виждаш, че може/ но, понеже новото е близо 3 пъти по- технологично и бързодействащо, отказах се да го произвеждам (предишното) и продадох правата.
                Да видим, кой ще се задейства по някоя от европейските програми, и ще ми проправи с него пътя с база за сравнение от типа „новото е по-добро от...”. Който и да го откупи тогава, жив и здрав да е, стори ми единствено добро.
                Следователно, и ти не ми се сърди. Нямам грехове пред теб. Ама, да ме хокаш заради „И”, не приемам.
                Поздрави.

                Коментар


                • Мислил ли си за разработки свързани с тревата или живата плът? Ако направиш може би ще имаш по-голям успех с определени хора...

                  Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  Правилно си забелязала. Както всяка друга, и тази крушка си има опашка, обаче, и далеч не всичко е изтъпанено на www.hteconomizer.com . Иначе, щеше да знаеш, че има още 6 продукта само моя разработка, предшественици и наследници на икономайзера, както и че, пазарът пред тях е по-широк от държавния ни дълг. Отде да знае човек, като по-лесно, да чете гнусотиите Импотехови.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    Правилно си забелязала. Както всяка друга, и тази крушка си има опашка, обаче, и далеч не всичко е изтъпанено на www.hteconomizer.com . Иначе, щеше да знаеш, че има още 6 продукта само моя разработка, предшественици и наследници на икономайзера, както и че, пазарът пред тях е по-широк от държавния ни дълг. Отде да знае човек, като по-лесно, да чете гнусотиите Импотехови.
                    Трудно е да се спори с теб. Първо че не е правилно да обиждаш хората, които не са на твоето мнение. Може би затова хората избягват да ти отговарят. Аз също. Един прост въпрос. Защо продукта има още 6 предшественици и наследници след като за всеки пореден твърдиш че е съвършен? Има и един друг принцип. Когато отидеш на пазара има 1000 продавачи и само ти си купувач. Работата на всеки продавач е да привлече единствения купувач. Всеки един купувач е единствен и трябва да е. Не може да се разсъждава, все едно има 1000 купувача и само ти си продавача Та същото е и когато търсиш инвеститор / купувач / на стоката си. Надявам се да си ме разбрал. Отново те моля да не ме намесваш в твоя економайзер. Така ме принуждаваш да коментирам а казах че не искам да коментирам.
                    Last edited by Alonso; 19.05.2018, 12:52.
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Те са няколко джаджи. Аз си видях един бастун бая добър екстра за нуждаещи се болни или поне така изглежда. Във втория сайт, май на партньора му. Като не е успешна една джаджа, се измисля още една и още една. Така мисля аз де...но пътят на изобретателя е труден...
                      Правилно си забелязала. Както всяка друга, и тази крушка си има опашка, обаче, и далеч не всичко е изтъпанено на www.hteconomizer.com . Иначе, щеше да знаеш, че има още 6 продукта само моя разработка, предшественици и наследници на икономайзера, както и че, пазарът пред тях е по-широк от държавния ни дълг. Отде да знае човек, като по-лесно, да чете гнусотиите Импотехови.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                        Не ми трябва да чета за да знам че е ефективно. Все пак съм завършил две инженерни специалности. Ето го и второто правило на успеха. Не чети а мисли. То всичко пише, както и обратното. А иначе дори и Тодор не знае основната полза от економайзера. Поне не го е написал никъде ако го знае.
                        Точно Тодор не знае? Обзалагаш ли се?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                          Малии, май и ти си инженер колкото и той?
                          За Фурие чувал ли си?
                          ...а ти да си чувал, че работата на всичко е функция на ред системи уравнения и неравенсва? Не си. Чувал си за Фурие. Само дето, не си чувал че, в серийна верига, за да изчислиш тока, се вземат всички елементи. Едно прекъсване, и ток йок. Ама за Фурие си чувал. Дръж си го, дано той те стопли.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Защото продукта е готин. И ефективността му не е нулева за мен. Готин е но само като идея. И това не може да се патентова. Наскоро разговарях с директор на голяма международна компания в сферата. Хората това го правят откак се помнят. А иначе идеята е ефективна. Качествата на точно неговия продукт не са ми известни. Веднъж се разходих напразно а аз по два пъти не се разхождам. Принцип
                            1.Евалла ти за коректността. Но,
                            2.Пропускаш някои неща. Къде от младост и припряност, къде от това, че не си запознат. И, после, почти по детски, абсолютизираш.
                            3. Преиграваш. Не знам, какво и дали си „патентовал” но, аз „съм в занаята” от 2002-ра. И, вече имам излезли 3/три/ защитни документа, като идват още 6 (охвърлените не ги броя). Та, от трите последният, е за „внука” на онова, дето ти така и не видя, и е точно за баня, ама да къртят готово, и то в мащабите, които някой щеше да „накара колегите от Албена”, не се налага. Точно бизнес принципите, за които говориш. И много, много повече /с пъти/ икономически ефект за крайния потребител.
                            Ама колкото - толкова. Ще се справя.
                            Last edited by X_Y; 19.05.2018, 11:13.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                              Да бе, аз съм виновен.
                              Темата се изчерпа, а и модитата добавиха своя фундаментален принос.
                              Форума има нужда от освежаване. Подобни теми са добре дошли, иначе само се дърляме
                              Ама беше ефектно да кажеш последната реплика баш ти, о Аменхотепе

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                За него не знам какъв инженер е, обаче, ти тази вечер се прояви като истински фараон и последен “загроби” като в древна египетска гробница старата соц. - кап. тема. Трябва да ти се признае имаш стил на фараон
                                Да бе, аз съм виновен.
                                Темата се изчерпа, а и модитата добавиха своя фундаментален принос.
                                Форума има нужда от освежаване. Подобни теми са добре дошли, иначе само се дърляме
                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X