IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение


    Преди теб други вече са прокарали пътя. Но не ти пречи да опиташ.

    Пророците отдавна са казали, че ние ще измислим пътя. Затова сме разпънати между изтока и запада. Не си езотерик, но хвърли поглед на едно материалче в стил колегата 77 . Ако не те мързи свали и прочети дори по диагонал картата. Току виж си получил отговори на някои въпроси от нечакан източник.
    По принцип съм си екзотерик, но с астрологията съм скаран. Трябва да поровя. Не ми е ясна основата на тази астрология? В смисъл, дали астролозите вярват в Бог и смятат, че Той праща някакви сигнали и влияния или науката се базира просто на наблюдения и записване на данни. Иначе това със зодиите е готино и полезно. Приписва на всеки човек някакви готини качества, което в крайна сметка го стимулира да ги развива и цени.
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Всеки своя си, Лелку. Всеки своя си. Хората, за добро или зло, 99%, са егоцентрици.
      Баш си ме разбрал

      Коментар


      • Alonso - Това от което има нужда България е същото от което се нуждае и цяла Европа. Социализма трябва да се демонтира от главите на хората и да се замени от семейството , то трябва да се превърне в нещо като религия. Всичко друго е глупости и зомбиране плюс това антиприродно.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Права си. Знам, че е грозно и грубо но иначе не ми се получват провокациите. Имало е разбира се истински хъшове. Но те не са тези от немили недраги. Поне не трябва да са пример за младежта. Какво ти разбира един седмокласник. На него му се казва това. Че тези напуснали страната, че пиели на аванта, крадяли и обвинявали за всичко султана. Децата това разбират.
          За какво ги употребяваме кинтите , зависи от това дали имаме амбиции или мечти. Ама за каквото и да е. Кой беше казал, че искал всички да имат много кинти за да разберат, че те са нищо. Та и аз това искам. Нека всички да имат кинти. Това не е лошо. Светът със сигурност ще е по-добър. Аз лично не правя голяма разлика между това дали имам или нямам кинти. Ако нямам кинти, самото им правене е страхотно приключение. Дори смятам че е много по-интересно и приятно от харченето им.
          Децата ще запомнят базата. Ако някой ги насочи правилно в една по-зряла възраст отново ще прочетат книгата. И тогава ще я проумеят. Но базата ще е поставена. Лека вечер. Утре пак.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Не, не си ме разбрал. Не правя подобна връзка. Духовността свързвам по-скоро с четенето или липсата на такова.

            Защото книгите и въобще изкуството са една от вратите към духовността. Някои книги са двери, а други обикновени врати има и книги черни дупки. Следва да се избягват, особено от младите.

            Религията с много уговорки би могла да е врата, но понякога е зазидана врата.

            Не употребявай думата “хъшове” за това, за което я употребяваш. Лошата карма не е легенда. Писането също създава карма, както и говоренето. Прочети пак Вазов.

            Какво лошо има в това Тодор да търси кинти. Аз търся кинти, всички търсим кинти. Въпросът е за какво употребяваме вече получените кинти. Превръщаме ли ги от инструмент в самоцел?
            Права си. Знам, че е грозно и грубо но иначе не ми се получват провокациите. Имало е разбира се истински хъшове. Но те не са тези от немили недраги. Поне не трябва да са пример за младежта. Какво ти разбира един седмокласник. На него му се казва това. Че тези напуснали страната, че пиели на аванта, крадяли и обвинявали за всичко султана. Децата това разбират.
            За какво ги употребяваме кинтите , зависи от това дали имаме амбиции или мечти. Ама за каквото и да е. Кой беше казал, че искал всички да имат много кинти за да разберат, че те са нищо. Та и аз това искам. Нека всички да имат кинти. Това не е лошо. Светът със сигурност ще е по-добър. Аз лично не правя голяма разлика между това дали имам или нямам кинти. Ако нямам кинти, самото им правене е страхотно приключение. Дори смятам че е много по-интересно и приятно от харченето им.
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              За мен това е уникалното при нас. Държавата на толерастите, дето вика един колега
              Между изтока и запада. Между исляма и християнството. Ив иска да напише книга. Аз пък си мечтая да създам нова вяра. Има още хляб в мене ама едва ли ще успея. Няма да успея, ама пък ще опитам. Като онзи с мраморния блок. Ако някъде може да се създаде нова религия и нови разбирания това е точно нашата държава. Тук нещата са сринати до под основите откъм вярата. Мястото е разчистено. Нова къща с нови основи. Нали това е смисъла на живота. Да мръднем малко еволюцията.

              Преди теб други вече са прокарали пътя. Но не ти пречи да опиташ.

              Пророците отдавна са казали, че ние ще измислим пътя. Затова сме разпънати между изтока и запада. Не си езотерик, но хвърли поглед на едно материалче в стил колегата 77 . Ако не те мързи свали и прочети дори по диагонал картата. Току виж си получил отговори на някои въпроси от нечакан източник.
              https://lubomir.name/bg/астрологическа-карта-на-българия/
              Last edited by Selena; 22.05.2018, 00:34.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Ако западът ни учи на бизнес, изтокът ни учи на духовност. Така са разпределени нещата, въпреки, че нещата се променят.
                За мен това е уникалното при нас. Държавата на толерастите, дето вика един колега
                Между изтока и запада. Между исляма и християнството. Ив иска да напише книга. Аз пък си мечтая да създам нова вяра. Има още хляб в мене ама едва ли ще успея. Няма да успея, ама пък ще опитам. Като онзи с мраморния блок. Ако някъде може да се създаде нова религия и нови разбирания това е точно нашата държава. Тук нещата са сринати до под основите откъм вярата. Мястото е разчистено. Нова къща с нови основи. Нали това е смисъла на живота. Да мръднем малко еволюцията.
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                  Не схващам защо свързваш кинтите с липса на духовност или обратното. Това някак ми напомня за хитър петър. Такъв е живота. Ако искаш духовност трябват кинти. В рилския мастир ми вземат 20 кинта за паркинг и още 30 да видя някакви си икони. Да им пикам на духовността на тях Без кинти човек не може да се грижи за себе си а камо ли за другите. Даже още по-зле. Почва да реве и да иска от другите да се грижат за него. Почва да му се налага да краде....като на хъшовете. Ама то да кредеш е добро и правилно. Няма да изпадаме до там да работим като Македонски на края я Вдига революции, че да разпределя. Тодор и той търси кинти за да реализира мечтите си. Или амбициите си, Не знам кое точно от двете......
                  Не, не си ме разбрал. Не правя подобна връзка. Духовността свързвам по-скоро с четенето или липсата на такова.

                  Защото книгите и въобще изкуството са една от вратите към духовността. Някои книги са двери, а други обикновени врати има и книги черни дупки. Следва да се избягват, особено от младите.

                  Религията с много уговорки би могла да е врата, но понякога е зазидана врата.

                  Не употребявай думата “хъшове” за това, за което я употребяваш. Лошата карма не е легенда. Писането също създава карма, както и говоренето. Прочети пак Вазов.

                  Какво лошо има в това Тодор да търси кинти. Аз търся кинти, всички търсим кинти. Въпросът е за какво употребяваме вече получените кинти. Превръщаме ли ги от инструмент в самоцел?
                  Last edited by Selena; 22.05.2018, 00:23.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение


                    Момент. Народът е на това дередже именно защото вече не чете Йовков. Какъв Йовков - огледай се в този само форум. Те не знаят името да си напишат правилно. Кинти, кинти, кинти. Без духовност, без грижа за хората, без човечност, без мироглед отвъд поредното парти, силиконови цици и субстанции темелите няма да са здрави.
                    Не схващам защо свързваш кинтите с липса на духовност или обратното. Това някак ми напомня за хитър петър. Такъв е живота. Ако искаш духовност трябват кинти. В рилския мастир ми вземат 20 кинта за паркинг и още 30 да видя някакви си икони. Да им пикам на духовността на тях Без кинти човек не може да се грижи за себе си а камо ли за другите. Даже още по-зле. Почва да реве и да иска от другите да се грижат за него. Почва да му се налага да краде....като на хъшовете. Ама то да кредеш е добро и правилно. Няма да изпадаме до там да работим като Македонски на края я Вдига революции, че да разпределя. Тодор и той търси кинти за да реализира мечтите си. Или амбициите си, Не знам кое точно от двете......

                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Има логика. Най-лакоми са ненаситилите се. Ще дойде и моментът на насищането, само дано не дойде моментът на повръщането...
                      - Що утрото било по - мъдро от вечерта? Щото, вечерта, човек се тъпче с гадости а, сутрин, се освобождава от тях. Ъ...ъ...ъ...по един или друг начин.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                        Добра нощ ! Мързи ме да чета от начало и за това ще задам може би глупав въпрос - а вие кой точно успех визирате? Постигане на цел, обществено признание .....и т.н?
                        Всеки своя си, Лелку. Всеки своя си. Хората, за добро или зло, 99%, са егоцентрици.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                          Между другото "Пилето" е най-слабата книга на Уортън за мен. Наистина жалко. Повечето хора въобще не я разбират. А ти си я разбрала прекрасно. Странно защо си я разбрала, но въпреки това не я намираш за въодушевяваща. Първо това " младо и чувствително момче" не е ли достъчно мотивиращо. Има и такива хора за щастие. Такива над чалга поколението. Нещо повече от това какво да изям и кога да ..... Защо да няма изход? Изхода е точно в полета на канарчето. Мечтата да полетиш. Мечтата да си там горе, над всички дребни хора и проблеми. Да излезеш от матрицата на стандартните тъпотии, дори при невъзможната ситуация която си попаднал. Между другото избягвай книги свързани с война. Не за друго а защото си от женски пол. Жените трудно разбират такива неща. Прочети например Франки фърбо ако не си я чела. За Киси не ми се пишат дълги постове но идеята е подобна. Не те ли впечатли например, когато опита да вдигне онзи блок. Знаеше, че няма да стане, но все пак опита. Това не е ли вдъхновяващо?
                          Трудно е да обичаш едновременно народа си и света. Поне за мен е трудно. Да обичам народа си, означва да смятам че моя народ е най-убавия. Това значи, че другите народи не са толкова хубави като моя. И от тук вече границата между любовта и омразата става съвсем тънка.Трудно е да обичам например исляма ако съм християнин. Разбирам, че има начин, но то не е за всеки. В крайна сметка ползите от патриотизма за мен са доста размити и неясни, докато вредите са доказани нееднократно. Ми че то Хитлер от много патриотизъм го е докарал до там. И Наполеон и Атила и който там се сетиш. Всички те са били патриоти и са мислели че техния народ е на-хубавия. Самите идеологии създават противопоставяне и от там и конфликти.
                          Ма те и другите му книги са все в тая минорна насока. Мързи ме да ги разнищвам сега. Добър автор е, но той пише за друго общество и констатациите му са точни, но не ни вършат работа в конкретния обсъждан от нас аспект.

                          Ами разбрала съм я, защото о, чудо и хората, които не са инженери и математици мислят. Каква еретична мисъл. Извинявай. Закачка.

                          И не, за мен поне не е достатъчно мотивиращо и достатъчно вдъхновяващо, защото имаме по-добри родни образци.

                          Ние можем малко повече. Мотивират ме руските класици например. Те могат малко повече. Ако западът ни учи на бизнес, изтокът ни учи на духовност. Така са разпределени нещата, въпреки, че нещата се променят.

                          Що бе? Аз обичам и народа си и света. Не ми произвежда вътрешни антагонизми. Според мен е въпрос на настройка в мисленето. Каквото мога позитивно ще взема от света и ще го дам на народа си и обратно.

                          Не, да обичаш народа, означава да приемаш всичките му недостатъци и да се стремиш да дадеш твоя малък принос те да се поправят. Не означава в никакъв случай да мразиш останалите народи, нито да имаш фалшиво чувство за превъзходство, а просто да избереш да помагаш повече на този народ по неговия път, защото ... кръвта вода не става ...
                          Last edited by Selena; 22.05.2018, 00:06.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                            Още сме на въпроса, какво е успех
                            Благодаря !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Лоша работа
                              Не мисля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                                Добра нощ ! Мързи ме да чета от начало и за това ще задам може би глупав въпрос - а вие кой точно успех визирате? Постигане на цел, обществено признание .....и т.н?
                                Още сме на въпроса, какво е успех
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X