IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    То хубаво сте зауспявали, ами какво ще правите след това !?
    Ами...ш'си чукаме топките. Кат'френчки дедоФци на припекъ.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

      русофили, които истерично обичат и говорят за масква и путин, на които САЩ са им виновни за всички беди.
      Разпознават се като вмести и пишат й. Например акций.
      всъщност колкото и клиширано да звучи....САЩ наистина са виновни за всичко...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

        Не схващам защо свързваш кинтите с липса на духовност или обратното. Това някак ми напомня за хитър петър. Такъв е живота. Ако искаш духовност трябват кинти. В рилския мастир ми вземат 20 кинта за паркинг и още 30 да видя някакви си икони. Да им пикам на духовността на тях Без кинти човек не може да се грижи за себе си а камо ли за другите. Даже още по-зле. Почва да реве и да иска от другите да се грижат за него. Почва да му се налага да краде....като на хъшовете. Ама то да кредеш е добро и правилно. Няма да изпадаме до там да работим като Македонски на края я Вдига революции, че да разпределя. Тодор и той търси кинти за да реализира мечтите си. Или амбициите си, Не знам кое точно от двете......
        Кратка вметка /за Тодор/:
        Нямаш идея, колко е алчен. Иска:
        1.Да направи нещо добро, което да се ползва и, с това,
        1.1.Да направи въздуха по-чист,
        1.2.Да създаде поминък на едни между 10 и 100 души,
        2.И да акумулира ресурс да завърти още няколко начинания.
        Абе алчен, лаком, Изрод някакъв. Пусти Тодор.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Значи, не Ви знам отношенията, но ако забелязваш се опитвам да няма слизане в нивото поне в тази тема. Даже съм оптимист, че ще успеем да го докараме до съвсем нормален и приятен разговор.

          Ако нещо или някой те дразни, просто го игнорирай. На определени никове аз например не реагирам. Ако реагирам е само, защото искам да кажа, нещо, което считам, че трябва да бъде казано.

          Има един страхотен френски философ. Съвременник и съветник на политици. Андре Конт-Спонвил. Написал е една невероятна малка полезна книга.

          Първата глава третира вежливостта. Андре дори не определя вежливостта като отделна добродетел, а по скоро като предверие към останалите добродетели.

          Бил е прав. При нарушена комуникация няма добри резултати. Ето я и книгата:
          Конструктивния разговор не е задължително приятен или вежлив стига да е конструктивен. Провокацията аз по принцип много я уважавам. Щото те кара да се активизираш и реагираш. И като добавим че никой не може да те обиди ако ти не му позволиш.....

          но трябва и да се каже че на теория това което написъх е длеч по лесно от практиката.

          по правило конструктивен разговор се получва когато се срещнат хора които си "пасват" тогава обидата не се приема като обида а като провокация

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

            Мисля че аз не съм Ротшилд и няма и да бъда))

            Кво мисля сериозно, мисля че...първо разбира се че в живота, всеки плюс който добавиш към себе си какъвто и да е той, и без значение дали този плюс ти носи мигновенно предимство си е + и като такъв не трябва да се пренебрегва. Така че ако имаш добро възпитание...обноски ,,,говориш и пишеш правилно...познаваш историята си твоята и на другите и т.н си е предимство . Но в живота всеки има приоритети, които на даден етап са по важни за него. Нормално е всеки да се концентрира и задълбочи в нещата които счита за важни и да отделя по малко внимание на нещата които към даден монмент счита за по маловажни,Невъзможно е да сме всестранно развити личности и не е необходимо. Ако аз не мога да пиша, но имам средства ,мога да си наема човек който да пише вместо мен ,ако на даден етап писането се превърне в спирачка за мен то аз ще се науча да пиша като тогава то ще ми бъде по голям приоритет. И така. Ако си гений в дадена облас никой няма да забележи недостатъците ти. Ако си добър ходжник, никой няма да сметне за толкова важно че не можеш да сметнеш колко ще ти струва картината и можеш да си наемеш счетоводител., Но е естественно, че ако си добър художник и математик е по добре от колкото ако си само добър художник. Никой не знае какво ще му потрябва....така че всяко знание и умение не е излишно но ако се опиташ да знаеш всичко или да си добър във всичко ще разпилееш енергията си и това може да се окаже най голямата спирачка за теб. Разделението на труда е в основата на постигането на по добри резултати. Хората за това са измислили работата в екип в който всеки е добър в нещо.
            В този дух , убеден съм че за теб вероятно правописа е много важен. За един обаче главен готвач е твърде вероятно да не е толкова важно. Както и за мен за твое съжаление. Действтелно аз не обръщам почти ниаккво внимание на това как пиша....а концентрацията ми е в това което искам да кажа,

            Така че не бива да драматзираме че дадено умение или знание е еднакво ключово за всеки.

            Качествата които имат по голяма връзка с успеха са свързани с по общи неща които правят човек способен дори да не зане нещо ако му се наложи и осъзнае необходимостта от това и просто да го научи.
            Тотално верно. Ма може и наш вариант на Ротшилд да станеш ))). Например форумен такъв

            Да си дойдем на думата, я изброй качествата имащи връзка с успеха.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

              Права си. Знам, че е грозно и грубо но иначе не ми се получват провокациите. Имало е разбира се истински хъшове. Но те не са тези от немили недраги. Поне не трябва да са пример за младежта. Какво ти разбира един седмокласник. На него му се казва това. Че тези напуснали страната, че пиели на аванта, крадяли и обвинявали за всичко султана. Децата това разбират.
              За какво ги употребяваме кинтите , зависи от това дали имаме амбиции или мечти. Ама за каквото и да е. Кой беше казал, че искал всички да имат много кинти за да разберат, че те са нищо. Та и аз това искам. Нека всички да имат кинти. Това не е лошо. Светът със сигурност ще е по-добър. Аз лично не правя голяма разлика между това дали имам или нямам кинти. Ако нямам кинти, самото им правене е страхотно приключение. Дори смятам че е много по-интересно и приятно от харченето им.
              Ей ,тия хъшове, не ги остави на мира...Дори и само един от тях да е тръгнал към България с ясната мисъл, че жертва живота си в името на една кауза,.....само един....., е достачна причина да знаем,че ги е имало....А със сигурност не е само един....
              Защо пък само един да е достатъчен?Не трябва ли да е някакъв процент?!И по възможност да е по-висок тоя процент.....
              Знаеш ли, кое ми направи най-голямо впечатление от филма "Списъкът на Шиндлер",не знам дали си го гледал?!
              Еврейската мъдрост,коята беше изписана на халката.....Цитирам почти дословно:
              "Да спасиш един човешки живот,означава, че си спасил целия свят"...Ако я схващаш тая мъдрост,ще разбереш и за хъшовете...

              П.С. Ти си толерантен човек ....Землянин...Ами приеми,че има и такива ,като мен,които освен да са земляни ,държат да са и българи...Такива,които харесват българите с много им кусури и се чувстват в България ,по-добре от други места по света...Чувстват,някак си... по-близки,българските класици,отколкото другите европейски автори ...и виждат по-живи образите създадени от нашите писатели...Мога да продължа да изброявам,но мисля ,че и това е достатъчно...Това патриотизъм ли е?!Изобщо не ми пука....Разказах ти ,какво чувствам....А за мен е все още важно ,какво чувствам....Дано и в бъдеще да си остане така.....

              А ти си остани землянин,няма нищо против....
              А,сетих се да те питам нещо...В български форуми ли по-често пишеш,или в другоземски....?!







              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                А според мен му липсва добро възпитание и уважение към околните. Какво мислиш между другото за доброто възпитание? Върши ли работа в днешните времена или е отживелица? Случайно ли е, да речем, че една Надин дьо Ротшилд издава една от най-добрите книги за протокола в съвременното общество?
                Мисля че аз не съм Ротшилд и няма и да бъда))

                Кво мисля сериозно, мисля че...първо разбира се че в живота, всеки плюс който добавиш към себе си какъвто и да е той, и без значение дали този плюс ти носи мигновенно предимство си е + и като такъв не трябва да се пренебрегва. Така че ако имаш добро възпитание...обноски ,,,говориш и пишеш правилно...познаваш историята си твоята и на другите и т.н си е предимство . Но в живота всеки има приоритети, които на даден етап са по важни за него. Нормално е всеки да се концентрира и задълбочи в нещата които счита за важни и да отделя по малко внимание на нещата които към даден монмент счита за по маловажни,Невъзможно е да сме всестранно развити личности и не е необходимо. Ако аз не мога да пиша, но имам средства ,мога да си наема човек който да пише вместо мен ,ако на даден етап писането се превърне в спирачка за мен то аз ще се науча да пиша като тогава то ще ми бъде по голям приоритет. И така. Ако си гений в дадена облас никой няма да забележи недостатъците ти. Ако си добър ходжник, никой няма да сметне за толкова важно че не можеш да сметнеш колко ще ти струва картината и можеш да си наемеш счетоводител., Но е естественно, че ако си добър художник и математик е по добре от колкото ако си само добър художник. Никой не знае какво ще му потрябва....така че всяко знание и умение не е излишно но ако се опиташ да знаеш всичко или да си добър във всичко ще разпилееш енергията си и това може да се окаже най голямата спирачка за теб. Разделението на труда е в основата на постигането на по добри резултати. Хората за това са измислили работата в екип в който всеки е добър в нещо.
                В този дух , убеден съм че за теб вероятно правописа е много важен. За един обаче главен готвач е твърде вероятно да не е толкова важно. Както и за мен за твое съжаление. Действтелно аз не обръщам почти ниаккво внимание на това как пиша....а концентрацията ми е в това което искам да кажа,

                Така че не бива да драматзираме че дадено умение или знание е еднакво ключово за всеки.

                Качествата които имат по голяма връзка с успеха са свързани с по общи неща които правят човек способен дори да не зане нещо ако му се наложи и осъзнае необходимостта от това и просто да го научи.
                Last edited by Iv_max; 22.05.2018, 02:14.

                Коментар


                • Pyramid - ББД и никакви други социални помощи и раздаване на пасивни доходи. Като остареят ще разчитат на децата си да им помагат, ако нямат деца или са ги възпитали така че да не получат помощ от тях проблема си е техен. Държавата ще спре да се занимава с глупости и да събира пари за тях. Капитализма няма нищо общо със социализма и не става въпрос за капитализъм а по скоро за комунизъм и ако щеш вярвай но в него е бъдещето а не в соца.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    „Пари изкарват” и наркодилъри, грабители, мошеници и други паразити. Но, кой паразит е наистина успешен? Този, който не е навреме размазан. Ами, да им има човек „успешните” критерии, 'баси.
                    За портокола, може да звучи цинично но наркодиларите, мошенницте и т.н ако се задържат в занаята също притежават качества достони за уважение. Не дейността им...а качествата. И да си крадец трябва акъл. Ако се заровим по надълбоко злото което прави един мошеник или наркодилър е не по голямо а понякога много по малко от колкото да кажем злото което може да направи един политик или финансит или друг подобен на обществото. Но обществото възприема това зло индиректно и обикновенно това е поставенно под маската на няккава идея. Всъщност като цяло злото което приемаме за зло е отново въпрос на гледна точка.

                    Коментар


                    • Добър въпрос

                      Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                      То хубаво сте зауспявали, ами какво ще правите след това !?

                      Коментар


                      • То хубаво сте зауспявали, ами какво ще правите след това !?
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                          По принцип съм си екзотерик, но с астрологията съм скаран. Трябва да поровя. Не ми е ясна основата на тази астрология? В смисъл, дали астролозите вярват в Бог и смятат, че Той праща някакви сигнали и влияния или науката се базира просто на наблюдения и записване на данни. Иначе това със зодиите е готино и полезно. Приписва на всеки човек някакви готини качества, което в крайна сметка го стимулира да ги развива и цени.
                          Правено е с умисъл и с помощта на много и сериозни наблюдения. Вкарвне в рамки, за улесняване „контрола и отчетността”. Кои години, само. Нямали са компютри, а само няк'ви абакуси.​​​​​​

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            Alonso - Това от което има нужда България е същото от което се нуждае и цяла Европа. Социализма трябва да се демонтира от главите на хората и да се замени от семейството , то трябва да се превърне в нещо като религия. Всичко друго е глупости и зомбиране плюс това антиприродно.
                            Дани, я ми кажи, pls, какво ще вкараш на всички хора на мястото на „злия соц.”? И как? Та те виждат, че няма как всички да са успешни, с много пари и т.н., че 90% ВИНАГИ, АМА ВИНАГИ! ще са от прецаканата страна... КАК, би ли ми казал? Отделно че, именно религиите, имат най-фанатични следовници. Като вземете някои да ми се правите на „суперкапиталисти” че, като ме нахилите, стомахът ме боли. Дълго и тежко. Забави, а? Моля те.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                              По принцип съм си екзотерик, но с астрологията съм скаран. Трябва да поровя. Не ми е ясна основата на тази астрология? В смисъл, дали астролозите вярват в Бог и смятат, че Той праща някакви сигнали и влияния или науката се базира просто на наблюдения и записване на данни. Иначе това със зодиите е готино и полезно. Приписва на всеки човек някакви готини качества, което в крайна сметка го стимулира да ги развива и цени.
                              Ти ги питай, как се изчисляват орбитите на планетите. И ще се уплашиш. Още вярват, както повечето българи, че са затворени линии...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                                За мен това е уникалното при нас. Държавата на толерастите, дето вика един колега
                                Между изтока и запада. Между исляма и християнството. Ив иска да напише книга. Аз пък си мечтая да създам нова вяра. Има още хляб в мене ама едва ли ще успея. Няма да успея, ама пък ще опитам. Като онзи с мраморния блок. Ако някъде може да се създаде нова религия и нови разбирания това е точно нашата държава. Тук нещата са сринати до под основите откъм вярата. Мястото е разчистено. Нова къща с нови основи. Нали това е смисъла на живота. Да мръднем малко еволюцията.
                                ...Само не прави нова партия, брат. Изтрещяхме от.

                                Коментар

                                Working...
                                X