IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

    Да и те ще я намалят до 5-6% и ще викат че е зорлем 3% което ще го отбележат като голяма победа и ще почнат да обясняват как безработицата е важна и пак ще почнат с печатенето

    Каврък за последните 50г западният свят е преживял само 2 години без да има нужда от печатене това се е случило през вече далечните 1985-1986та и 2000-2001-ва

    Но това се е случило във времена на дълг под 40% БВП - Днес дългът масово е над 100% и дори и да успеят да харчат само колкото събират от данъци то лихвите по кредитите оново ще ги вкарват дълбоко под вода

    Бъди сигурен че в нашият живот ние никога повече няма да видим балансирани бюджети ще се печати до пръсване и сметката винаги ще бъде плащана от хората които са имали неблагоразумието да държат големи количества пари дългосрочно в банки
    Добре. Никой ли не вижда, че има война и противниците са абсолютно безкомпромисни? И това, което виждаме за сега като война е едно нищо.
    Аз симисля, че отивамекъм година нула и след това ще почне ново летоброене. И нищо няма да е както е сега. Ако е останало нещо де.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

      Да и те ще я намалят до 5-6% и ще викат че е зорлем 3% което ще го отбележат като голяма победа и ще почнат да обясняват как безработицата е важна и пак ще почнат с печатенето

      Каврък за последните 50г западният свят е преживял само 2 години без да има нужда от печатене това се е случило през вече далечните 1985-1986та и 2000-2001-ва

      Но това се е случило във времена на дълг под 40% БВП - Днес дългът масово е над 100% и дори и да успеят да харчат само колкото събират от данъци то лихвите по кредитите оново ще ги вкарват дълбоко под вода

      Бъди сигурен че в нашият живот ние никога повече няма да видим балансирани бюджети ще се печати до пръсване и сметката винаги ще бъде плащана от хората които са имали неблагоразумието да държат големи количества пари дългосрочно в банки
      дефицитът, който се покрива с дълг - не е задължително да се покрива с печатане.

      почват да печатат, когато дългът им дойде скъп... тогава ЦБ влиза като слон в стъкларски магазин и почва да печати и финансира на ниска лихва... това е само един от вариантите.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

        Тъй е, за съжаление,

        Но и в Западна Европа имат лоша демографска картина.

        В СФ има доста стари моми, 40+, висят по сайтовете за запознанства, нищо не предприемат, губят времето на мъжете, гледат куче или коте.

        И така си карат още от 30+, съответно за тяхната бройка някой мъже изобщо няма да срещнат половинка. Имам няколко познати жени и колежки, които станаха майки на 40+, и хванаха последния влак. А всичко щеше да е много по-лесно, ако бяха го направили преди 20 г.

        Мисля тази пролет да разваля магията и най-накрая да си намеря половинка, пък да става каквото ще.

        Забелязал съм, че има доста мъже с хубава кариера, успешни, културни, но без половинка и без репродукция. Но при мъжът не е толкова фатално, ако е малко по-късно.

        Поздрави

        Търси някоя по-млада.Тия на 40 плюс са пълни с комплекси.Дори и на 35 плюс.

        Коментар


        • https://www.bloombergtv.bg/a/16-bizn...e-v-sasht-s-20
          Антон Панайотов: Разрушеното търсене ще доведе до дефлация в Европа и срив на имотите в САЩ

          Антон Панайотов, основател на Alaric Securities, "Бизнес старт", 17.01.2023 г.

          Нашите анализи показват, че инфлацията ще бъде изключително занижена и е доста вероятно да се стигне до дефлация в края на 2023 г. Виждаме лихвените проценти да започнат да намаляват в САЩ към края на 2023 г. - пикът вече беше постигнат. Това ще доведе след себе си спадане на цените на недвижимите имоти с 15%-20%... Търсенето е разрушено и много трудно ще се възстанови - това за нас е водещ индикатор."

          Липсата на потребителско доверие неизбежно ще доведе до тепърва по-ускорено свиване на работната ръка. Както беше на стероиди преди две години отиването нагоре, така по същия начин ще го видим надолу. Цикълът на връщане към нормалност ще е по-кратък, отколкото прогнозират някои."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Не сепуко ,въпроса е че при такава инфлация няма начин как икономиката,бизнеса и изобщо потреблението да имат дори и минимална устойчивост във времето .
            Да и те ще я намалят до 5-6% и ще викат че е зорлем 3% което ще го отбележат като голяма победа и ще почнат да обясняват как безработицата е важна и пак ще почнат с печатенето

            Каврък за последните 50г западният свят е преживял само 2 години без да има нужда от печатене това се е случило през вече далечните 1985-1986та и 2000-2001-ва

            Но това се е случило във времена на дълг под 40% БВП - Днес дългът масово е над 100% и дори и да успеят да харчат само колкото събират от данъци то лихвите по кредитите оново ще ги вкарват дълбоко под вода

            Бъди сигурен че в нашият живот ние никога повече няма да видим балансирани бюджети ще се печати до пръсване и сметката винаги ще бъде плащана от хората които са имали неблагоразумието да държат големи количества пари дългосрочно в банки

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

              Точно така е.Като гледам обявите жилище реални 100 квадратни метра в София, което е готово за обитаване без довършителни работи ,е над половин милион лева. С ипотека и разходите при покупка отива на 700 хиляди лева.
              Ами много ясно,че малко хора могат да си позволят такива разходи.Затова ще живеят или в дома на родителите си или под наем.Ама и в двата случая трудно ще създадат семейства.Още по-малко и деца. Не случайно в София коефициентът на плодовитост е 1.36 в София. Като махнем циганките ,то за българките е не повече от 1.1-наполовина по-малко, отколкото е необходимо за поддържане на броя на населението.Което още повече ще намали броят на населението, а оттам и по-малко потенциални наематели. Освен това все по-висок става процента на новородените цигани от всички новородени деца. А те няма да наемат жилища извън циганските махали.
              А в България демографската ситуация е много по-зле от Китай. Тук 24 процента от населението е над 65 години.При 12 процента за Китай. Средната възраст в България е 45 години при 37 години в Китай.
              Икономиката се крепи на хората във възрастта 45-65 години. Като те се пенсионират,просто няма да има кой да ги замести.
              Тъй е, за съжаление,

              Но и в Западна Европа имат лоша демографска картина.

              В СФ има доста стари моми, 40+, висят по сайтовете за запознанства, нищо не предприемат, губят времето на мъжете, гледат куче или коте.

              И така си карат още от 30+, съответно за тяхната бройка някой мъже изобщо няма да срещнат половинка. Имам няколко познати жени и колежки, които станаха майки на 40+, и хванаха последния влак. А всичко щеше да е много по-лесно, ако бяха го направили преди 20 г.

              Мисля тази пролет да разваля магията и най-накрая да си намеря половинка, пък да става каквото ще.

              Забелязал съм, че има доста мъже с хубава кариера, успешни, културни, но без половинка и без репродукция. Но при мъжът не е толкова фатално, ако е малко по-късно.

              Поздрави


              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение


                Прозорливи хора са били Купата и келнера.

                Проблема е, че недоволството на масите се покачва. И очаквам скоро с популистки приказки някой да "яхне" вълната на анархизма, възползвайки се от голямата бройка нищоимащи по света. Което няма да доведе до нищо хубаво, нито пък ще оправи положението им.

                И последно, но не по-важност, мое притеснение е относно технологичния напредък на човечеството. Слагайки резултатите на масата, без да визирам конкретни сектори, ми изглежда малко като при автомобилите. Всичко е перфектно, напреднало ефективно, но само на хартия - 20 годишен дизел харчи 5/100, вадиш нов хипертехнологичен комънрейл от магазина и установяваш, че и той харчи толкова. Поглеждайки брошурата, забелязваш видимо разминаване между реалността и обещанията.

                Същото се получава и с икономиката. Четвърт век увещания как всичко напредва, технология, наука, ефективност, разпределение. Вярваш безрезервно и идва една "криза", която пръска създадения балон с простия аргумент, че уж си много технологичен, а не можеш даже да си изхраниш населението. Бидейки с дефицити във всички сфери. Та именно тази вълна, която създават с некадърността си ЦБ ме ужасява, защото ще положат основа за задаване на неудобни въпроси, разклащайки всичко градено досега и увеличавайки риска за деструктивно човешко поведение.
                Много точно казано. Какво обаче да очаква човек от хора с фиксация върху незабавната печалба на всяка цена? Вижда се че, не разбират прости факти като този, че устойчивост, се гради само на балансирана основа и че печатането и изливането на едни трилиони в една шепа "елит", незабавно, вади тези трилиони от обръщение и икономиката, така си и остава гладна да жули на сухо. И после, ми говорят за "растеж", при който, благата стават все по-лъскави и все по-недостъпни за огромни кръгове потребители а значи, обезценява се и печалбата им. Как да си изхранят населението, като допускат изнасяне на производства и реален ръст на безработицата у дома си? Тези хора, са щамповани по калъп от Уолстрийт и лондонското Сити, какво ново и радикално, носещо просперитет, може да се очаква от такива?

                Коментар


                • Явно действието на халюциногенките още не е напълно преминало, а Песи?

                  Другият лиричен герой пък говори за себе си в трето лице....... изобщо...

                  Пратете резюме от темата за имотите на някой докторант по психология - ще намери материал за поне две докторантури!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                    +1

                    Това дето си написал, навремето Купата и един келнер го пишеха тук в темата.

                    Прозорливи хора са били Купата и келнера.

                    Проблема е, че недоволството на масите се покачва. И очаквам скоро с популистки приказки някой да "яхне" вълната на анархизма, възползвайки се от голямата бройка нищоимащи по света. Което няма да доведе до нищо хубаво, нито пък ще оправи положението им.

                    И последно, но не по-важност, мое притеснение е относно технологичния напредък на човечеството. Слагайки резултатите на масата, без да визирам конкретни сектори, ми изглежда малко като при автомобилите. Всичко е перфектно, напреднало ефективно, но само на хартия - 20 годишен дизел харчи 5/100, вадиш нов хипертехнологичен комънрейл от магазина и установяваш, че и той харчи толкова. Поглеждайки брошурата, забелязваш видимо разминаване между реалността и обещанията.

                    Същото се получава и с икономиката. Четвърт век увещания как всичко напредва, технология, наука, ефективност, разпределение. Вярваш безрезервно и идва една "криза", която пръска създадения балон с простия аргумент, че уж си много технологичен, а не можеш даже да си изхраниш населението. Бидейки с дефицити във всички сфери. Та именно тази вълна, която създават с некадърността си ЦБ ме ужасява, защото ще положат основа за задаване на неудобни въпроси, разклащайки всичко градено досега и увеличавайки риска за деструктивно човешко поведение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Да бре, Путин е виновен, че И ДРУГИТЕ ресурсо/енергопроизводители почнаха да печелят с пъти повече.
                      Що некой не се отказа от печалбата и да продава на предковид нива....:-)
                      А от там нал се сещаш цените лесно и бързо се вдигат, ама трудно се свалят дори ресурсите за производството им да паднат.
                      С интерес следя олиото защото един от първите кораби от Украйна дето тръгнаха преди няколко месеца беше до дупка със слънчоглед за България...там некви милиони обем...не моем да го изпием само тоя кораб за година.....Цената на олиото падна с 20-30 стинки от тогава..демек нищо....
                      Разбира се, че Путин е виновен. Но най-виновни са Купата и келнера, които носеха новините и се случи това което те предсказваха.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                        Те само заредиха кюмбето със суха хартия (даже повече от дървата)!

                        Путин обаче запали фитила (с енергийния шок, който влече всяка война).
                        Да бре, Путин е виновен, че И ДРУГИТЕ ресурсо/енергопроизводители почнаха да печелят с пъти повече.
                        Що некой не се отказа от печалбата и да продава на предковид нива....:-)
                        А от там нал се сещаш цените лесно и бързо се вдигат, ама трудно се свалят дори ресурсите за производството им да паднат.
                        С интерес следя олиото защото един от първите кораби от Украйна дето тръгнаха преди няколко месеца беше до дупка със слънчоглед за България...там некви милиони обем...не моем да го изпием само тоя кораб за година.....Цената на олиото падна с 20-30 стинки от тогава..демек нищо....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          но истината е, че 95% от причините за настоящата инфлация е именно политиката на ЦБ за последните 10+години
                          Те само заредиха кюмбето със суха хартия (даже повече от дървата)!

                          Путин обаче запали фитила (с енергийния шок, който влече всяка война).

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                            Хм, много зависи от близките на партньора. Аз съм била “завряна” - не го препоръчвам на никого. Особено за старт на брака - те затова и много бракове се разпадат. На един по-късен етап, може би да, но с много скоби и условности. Много зависи от хората.

                            Представи си, това в рамките на шегата, че ти се падне зет с моя характер. Ще те изтърпи точно две минути. Не всички хора обичат да бъдат контролирани и да им се месят в личния живот,а това неизбежно ще стане.
                            Явно не си разбрала-имам предвид да се живее в отделни домакинства, на отделни етажи, с отделни електромери .Т.е става въпрос за самостоятелни жилища без никаква връзка помежду си.
                            Колкото до мен-аз съм последният човек на света, който би се месил в живота на други хора. Жена ми по принцип е много честолюбива и най харесва в мен това,че забележка й правя веднъж в годината.Просто съм такъв човек и не обичам да се меся в живота на другите хора, дори и на най-близките ми.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                              Значи предпочиташ съседи да са ти чужди хора, вместо най-близките хора на съпругата ти,които ще помагат и в отглеждането на децата. Щото като живееш в блок,винаги ще имаш съседи. Които може да те наводнят, запалят,да вдигат диви купони,да са някакви мизерници, които да умиришат целия вход(това са все истински истории).
                              Хм, много зависи от близките на партньора. Аз съм била “завряна” - не го препоръчвам на никого. Особено за старт на брака - те затова и много бракове се разпадат. На един по-късен етап, може би да, но с много скоби и условности. Много зависи от хората.

                              Представи си, това в рамките на шегата, че ти се падне зет с моя характер. Ще те изтърпи точно две минути. Не всички хора обичат да бъдат контролирани и да им се месят в личния живот,а това неизбежно ще стане.
                              Last edited by Arana; 31.10.2022, 08:53.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                                По-скоро бих приел исляма, отколкото да живея като заврян зет. През 2005-а се преместихме от големия в Лозенец, защото жената се чувстваше завряна. Тогава си купихме 50 на 50 този, в който живеем и до днес.
                                Значи предпочиташ съседи да са ти чужди хора, вместо най-близките хора на съпругата ти,които ще помагат и в отглеждането на децата. Щото като живееш в блок,винаги ще имаш съседи. Които може да те наводнят, запалят,да вдигат диви купони,да са някакви мизерници, които да умиришат целия вход(това са все истински истории).

                                Коментар

                                Working...
                                X