IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Образованието няма нищо общо с училището. Даже, както от няколко дни се опитва да докажа, че училището е огромна пречка за успеха.
    То като се замисля ЕФЕКТИВНОСТ е единственото на което държа. Вчера писах как станах инженер с 5 минути цирк на всеки изпит. И не, нямаше да ми трябват тези знания. Завършваш и отиваш някой да ти обясни за два часа и почваш като инженер защото имаш диплом. Нищо че хал хабер си нямаш от света. Та то ефективност за мен си е единственото важно, поне на моя етап. Купуваш евтино, продаваш скъпо и готова работата. Търсиш ниското Р/Е. Някой гонят 5%, други гонят 500 и така.
    Аз май не съм разбрал добре заглавието на темата?!В последните си постове ти и Ив ,давате да се разбере ,че всъщност става въпрос за това,кой има шансовете да стане успешен предприемач и да направи големите кинти....
    Защо не се пробваш да станеш инженер с 5 минути цирк на изпит в немски технически университет по твой избор...?!Може същото да го пробваш и с медицина...и тн.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Що бе само ти ли можеш да ни разглеждаш като пеперуди в хербарий? Не си ли се взел прекалено насериозно? Искаш истината, а си докачлив, когато я получиш. Монополът на провокацията не е само твой. Или не ти харесва от “твоето” лекарство? Какви въпроси си имал, давай ги тука.
      Въобще не съм докачлив. Нормални защитни реакции, дето вика Ив. Просто ме интересува кой какво мисли.Защо реагира така. Нали ти казах вече защо ме интересува. А все пак е форум. Нали трябва да се приказва нещо смислено. Какъв разговор може да е ако единия се опитва да говори а другия от време на време се намесва с репликата "ти си гъз" и до там, без даже да се аргументира защо другият според него е гъз и на кого пречи с това че мисли различно. Толкова въпроси зададох а ти не отговори. Виж назад. Например исках да обясниш защо хъшовете са много готини и защо са светиня? Каква е реалната полза от това? За теб? Щом не си ми хербарий, обясни тогава за обществото каква е ползата от тях? Ама просто ми обясни ако може. Аз съм прост човек. Не разбирам сложни обяснения.
      Друг въпрос? Не искаш да си хербарий и да отговаряш на въпроси. ОК. Не искаш да се подлагаш на анализ. Разбирам. Ама защо се опитваш да анализираш всеки един ник? Защо ти сама задаваш въпроси, след като не смяташ че трябва да се отговаря на въпроси, защото то "хората не са хербарий"
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
        Е за Родину тогава...
        Чиърс! Научих от тебе думата хъмп

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Ти пък. Те са космополити с Алонсо и обичат Русия
          Е за Родину тогава...
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

            Преди!

            Изданието след 1989 претендира за оригинал.Единствената БГ- книга която имах на стария комп плюс още 2 на руски и всичко замина заради едното дъно....
            Тогава си струва. Трябва да си го набавя и аз това ново издание. Мерси за инфото.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              Душата е важна. Ами вземи демонстрирай малко душа, вместо да се чудиш как да се заяждаш и кого да обидиш. Та не знам дали е пресилено ама циците са си важни. Ти какво лошо виждаш в красотата и в секса. Не реагираш ли малко остро при всяко споменаване на думите секс и цици? Това как може да се тълкува от психологическа гледна точка. За един приятел питам, че нали каза, че разбираш от психология? Да извлека и аз някаква полза от този форум в крайна сметка
              Не ми е било намерение нито да се заяждам, нито да те обиждам. Сега пак ще се обидиш, ама да ти го рекна: Ти приемаш за заяждане всяко мнение, което не съвпада с твоето височайшо такова. Той Грую Груев ти го написа в темата за социализма, ама явно не си го прочел. Човече, бъди жив и здрав. Спирам въобще да се занимавам с тебе ако кажеш няма и да ти пиша, нито да те цитирам. Ама не си ли малко над тия неща?

              Нищо лошо не виждам в красотата, нито в секса, пак превратно си го тълкуваш всичко. Просто казвам, че и интелектът и душата са важни и ако има само цици стават къси съединения. Що ми вкарваш думи и мисли дето не са мои?

              А за приятеля ти питай всичко което искаш ако мога ще помогна .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                Преди или след червената цензура на целия роман четеш пасажи?
                Преди!

                Изданието след 1989 претендира за оригинал.Единствената БГ- книга която имах на стария комп плюс още 2 на руски и всичко замина заради едното дъно....
                Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                  Опредление за успех е глупаво да се иска...но мнение от даден човек за това какво е според него успех - е добре да се иска.

                  Сега кратко. Като казвам успех и мисля за успех ме вълнуват следните въпроси:

                  Защо умни хора не са успешни а посредствени хора понякога са успешни? Защо образованието уж е предпоставка за успех но на практика има много не до там образовани и успели хора? Защо гениите не са успешни сами за себе си в повечето случаи преживе? Как един човек без подходящо специализирано образование в дадена област доста често е по ефективен от друг човек с куп дипломи в тази област? Ключовата дума тук е ЕФЕКТИВЕН. Успешните хора са ефективни на практика. И това не е пряко следствие от образование или дори среда на живот.

                  Когато говорим за успех при даден човек ...трябва да имаме пред вид успех в дадена област.

                  Защото човек може да е успешен математик...но неуспешен в личния си живот. И в този ред на мисли....

                  Защо красиви според определени стандарти хора нямат успех в намирането на подходящ партньор? И т.н.

                  Значи аз нямам грам идея да имам претенции да науча някой как да бъде успешен или да дам формула. Аз просто споделям какво мисля и кое е важно на база на доста труд в тази област, разговори и наблюдения.

                  Много бих искал някой или всички да кажат аргументирано мнение за това което мисля + да се замислят в дълбочина за тези проблеми и да споделят кво са измислили. Не става въпрос да оценяваме кой от нас е успешен или не. Въпроса е пронципен и всяка мисъл в тази посока по принцип би бил от полза на всеки според мен.
                  Защото е трудно да бъде измерена интелигентността. В училище мерят само част от нея, но има и други качества, които помагат за успеха в живота, чисто житейски качества, които изтласкват вчерашния тройкаджия нагоре по социалната стълбица. Дипломите не са достатъчни за да се постигне успех в дадена област те са обаче добра база за развитие.

                  Защо красавиците остават сами - защото са мързеливи и неинициативни. Дойде ми на гости поредната спяща красавица на 35 години. Ако в най-скоро време не се събуди, принцът ще я подмине и ще се превърне в злобна или ексцентрична стара мома. За красавците същото важи - плодът не винаги пада сам от клона, а семейството и партньорството са маратон, ма-ра-тон. Т.е. не им е вкарано в главите правилото да се трудят и да са активни.
                  Last edited by Selena; 23.05.2018, 22:59.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Ами вярваш ли още в човещината? Харесва ли ти силиконовото общество и форматът, в който ни вкарват? Предпочиташ ли собствена самобитна идентичност или да си тухла в стената? Все въпроси, на които сам следва да си отговориш. Този автор се грижи за човешката душа. За мен душата е важна. За някои циците са важни и те така ...
                    Душата е важна. Ами вземи демонстрирай малко душа, вместо да се чудиш как да се заяждаш и кого да обидиш. Та не знам дали е пресилено ама циците са си важни. Ти какво лошо виждаш в красотата и в секса. Не реагираш ли малко остро при всяко споменаване на думите секс и цици? Това как може да се тълкува от психологическа гледна точка. За един приятел питам, че нали каза, че разбираш от психология? Да извлека и аз някаква полза от този форум в крайна сметка
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      Ти кога смяташ да свършиш с анализите си и да ми отговориш на въпросите? Да не си завършила психология, че всички хора са ти така прозрачни? Та имах едни въпроси към теб...Или е "тайна" и "ти си знаеш" и "не ти се говори на тази тема" ? Като си толкова добра в психологията що не вземеш да се самоанализираш? От къде този негативизъм? Нещо лошо да съм ти направил? Или на някой друг?
                      Що бе само ти ли можеш да ни разглеждаш като пеперуди в хербарий? Не си ли се взел прекалено насериозно? Искаш истината, а си докачлив, когато я получиш. Монополът на провокацията не е само твой. Или не ти харесва от “твоето” лекарство? Какви въпроси си имал, давай ги тука.
                      Last edited by Selena; 23.05.2018, 22:43.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Напълно възможно, но в неговия случай е по-скоро чуждопоклонничество породено от забраната на всичко чуждо по тошово време, както и оттам идеализирането му. Между другото типично за поколението на родителите ми. При мен е точно обратното. Повдига ми се от западни “ценности” и се връщам към източника. Нормални защитни реакции.
                        Ти кога смяташ да свършиш с анализите си и да ми отговориш на въпросите? Да не си завършила психология, че всички хора са ти така прозрачни? Та имах едни въпроси към теб...Или е "тайна" и "ти си знаеш" и "не ти се говори на тази тема" ? Като си толкова добра в психологията що не вземеш да се самоанализираш? От къде този негативизъм? Нещо лошо да съм ти направил? Или на някой друг?
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                          Малко свободно време имам,но поне веднъж годишно се сещам да чета отделни пасажи....

                          Двамата братя - Борис и Павел - бяха успешни,тръгвайки от ниска база и вървейки в противоположни посоки!Останалото е въпрос на дребно тълкуване и политика...

                          От гледна точка на психологията Борис е по-ярко представен :

                          https://chitanka.info/text/5799/6#textstart
                          Преди или след червената цензура на целия роман четеш пасажи? Шегувам се, естествено. Нали знаеш, че са заставили горкия автор да преработи цялата книга, за да е класово “вярна” на партията. От това книгата губи. Вкарват един изкуствен дървен персонаж - Лила. Книгата е хубава, но са я поосакатили.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                            Ми то какво има да се обяснява? Зора е как да го напиша че да не ме изтрият....Например една жена като не е правила любов или един мъж като изпитва така да го кажем напрежение нали знаеш какво става. И като се събере цяло такова общество и си е проблем. Не всички хора са женени все пак, Та затова не трябва да се забраняват разни зрелища на народа. То още откога са го измислили римляните ама кой да слуша я
                            Да де ама Пирамид ти каза, че тогава сме били девет милиона, а пък сега ... с всичките изгъзици позволени ... мисля, че масрафа определя тези работи, ма чак пък сексуална репресия да е имало ... не е ли малко преувеличено?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Тютюн съм го учил...
                              Малко свободно време имам,но поне веднъж годишно се сещам да чета отделни пасажи....

                              Двамата братя - Борис и Павел - бяха успешни,тръгвайки от ниска база и вървейки в противоположни посоки!Останалото е въпрос на дребно тълкуване и политика...

                              От гледна точка на психологията Борис е по-ярко представен :

                              https://chitanka.info/text/5799/6#textstart



                              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                Щом ще си задаваме неудобни въпроси- не може ли негативното отношение към хъшовете до известна степен да е провокирано от страха на заможният човек от революцията и на свикналият с комфортния живот от физическата конфронтация?
                                Никога не съм се замислял от тази гледна точка. Ще мисля. Може пък и да има нещо такова ама не вярвам някой да го е страх от това. Който има кинти и го е страх от хъшове, отдавна да си е бил шута я за Сингапур, я за Дубай, я за Монако. Там хъшове няма. Иначе, не си длъжен да ми вярваш, но моите подбуди са чисто патриотични. Така както аз разбирам патриотизма.
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X