IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

    Гаранции на този свят няма....
    Хипотетична ситуация..Едно от децата ти не е чак толкова амбициозно...Завършва медицина...Специалност -педиатър...По собствено желание се установява в малък провинциален град...Започва работа като детски лекар...Добър лекар е ,но не заработва чак толкова много(все пак - малък град)....Създава семейство...Живее -не богато,но прилично...Чувства се добре в малкия град...В работата си е не светило в медицината,а просто един добър лекар...Обича работата и семейството си...В твоите очи той един успял човек ли е ,или лузър?
    +100 палец от мен.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Опа, задал си въпроса, който аз не зададох, за да не излезе, че се заяждам. И в друг сериозен университет не би минало. Като знам нас какво ни правеха в университета ...
      Охоооо, та ако знаеш нас какво ни правеха. Голяма сеч беше. Още в края на първи курс намаляхме наполовина. Нас ни правеха, ама мен не. Аз тях ги правех и така Някои боядисват с четка, други с компресори, а трети пък вземат пари, някой да им боядисва оградата. Кой как се уреди. Стига да не пречи на другите. Продължавам да мисля, че ефективността е важна. Дайте други аргументи
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

        Защо? То да не би да е трудно да завършиш университет? Това е най-малкото за мен. Важното е какво става след като го завършиш за мен. Диплома не гарантира успех. Ефективността обаче за мен го гарантира.
        Гаранции на този свят няма....
        Хипотетична ситуация..Едно от децата ти не е чак толкова амбициозно...Завършва медицина...Специалност -педиатър...По собствено желание се установява в малък провинциален град...Започва работа като детски лекар...Добър лекар е ,но не заработва чак толкова много(все пак - малък град)....Създава семейство...Живее -не богато,но прилично...Чувства се добре в малкия град...В работата си е не светило в медицината,а просто един добър лекар...Обича работата и семейството си...В твоите очи той един успял човек ли е ,или лузър?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Да, а при по-нормални обстоятелства единия си го представям като тираджия, а другия като механик. Не че нещо лошо има в тези професии. И не че смятам, че хората които ги вършат са непременно лузъри.



          Аз пък си представям единия върти тука има - тука нема на някой паркинг на второкласен път, а другия го играе мюре като заинтересован клиент...

          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Да, а при по-нормални обстоятелства единия си го представям като тираджия, а другия като механик. Не че нещо лошо има в тези професии. И не че смятам, че хората които ги вършат са непременно лузъри.


            Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

            Аз май не съм разбрал добре заглавието на темата?!В последните си постове ти и Ив ,давате да се разбере ,че всъщност става въпрос за това,кой има шансовете да стане успешен предприемач и да направи големите кинти....
            Защо не се пробваш да станеш инженер с 5 минути цирк на изпит в немски технически университет по твой избор...?!Може същото да го пробваш и с медицина...и тн.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

              Ама айде да спрете да ме занимавате с това. отговарям, само защото ми е такова възпитанието. Не искам да коментирам. направил съм си проучванията по въпроса и съм отказал. Даже няма да коментирам защо. Няма да кометирам, защото и най-малкия намек предизвиква защитни реакции у него. Ти например знаеш ли, че в нашата държава по закон не може от двете страни на една и съща тръба да текат чиста и отпадна вода? А занеш ли че има ДВГ с 98% КПД? Това са бизнес истории а темата може и да е за всичко ама мен ме вълнува само частта за успеха. Така че оправяйте си се там двамата и моля мен да не ме замесвате.
              Mи не ги знам тия неща, но пък се кефя на защитните реакции.

              Това ми дава повод да го помоля да каже тук още някое от изобретенията си тук да разчепкаме...

              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                Поздравления!Вярвам ти,що да не ти вярвам...Но ако се окаже че синът ти няма твоите качества на предприемач,но има качества да бъде страхотен инженер,хирург и т.н....,ще му е малко трудно да се реализира без подходящия университет и диплома...А ако има качества на предприемач,може да мине даже и без средно ....
                Защо? То да не би да е трудно да завършиш университет? Това е най-малкото за мен. Важното е какво става след като го завършиш за мен. Диплома не гарантира успех. Ефективността обаче за мен го гарантира.
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                  Аз май не съм разбрал добре заглавието на темата?!В последните си постове ти и Ив ,давате да се разбере ,че всъщност става въпрос за това,кой има шансовете да стане успешен предприемач и да направи големите кинти....
                  Защо не се пробваш да станеш инженер с 5 минути цирк на изпит в немски технически университет по твой избор...?!Може същото да го пробваш и с медицина...и тн.
                  Опа, задал си въпроса, който аз не зададох, за да не излезе, че се заяждам. И в друг сериозен университет не би минало. Като знам нас какво ни правеха в университета ...
                  Last edited by Selena; 23.05.2018, 23:47.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                    А, Алонсо...

                    Понеже попита пирамидата с колко градуса се нагрява водата в онова нещо а пък той скромно-срамежливо замълча, то да кажа, че според данните му водата се подгрява с около 0.3 градуса.


                    Дано помогне на всеки за вземане на инвестиционно решение.

                    Ама айде да спрете да ме занимавате с това. отговарям, само защото ми е такова възпитанието. Не искам да коментирам. направил съм си проучванията по въпроса и съм отказал. Даже няма да коментирам защо. Няма да кометирам, защото и най-малкия намек предизвиква защитни реакции у него. Ти например знаеш ли, че в нашата държава по закон не може от двете страни на една и съща тръба да текат чиста и отпадна вода? А занеш ли че има ДВГ с 98% КПД? Това са бизнес истории а темата може и да е за всичко ама мен ме вълнува само частта за успеха. Така че оправяйте си се там двамата и моля мен да не ме замесвате.
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                      Въобще не става въпрос за големите кинти. Поне не само за тях. Ефективността може да се търси във всичко. Избягвам да давам пример със себе си. Че то и без да давам примери предизвиквам достатъчно защитни реакции Обаче просто това е нещо с което наистина имам повод да се гордея. Моя син 4 години учителите ми обясняваха че не ставал за математика. това като почнеш от детската градина. И после го спрях от училище. Следващите 4 години не ходи на училище, само малко накрая на уроци, просто за да пита някои неща, които ги няма нета. Резултата е че днес той беше приет с математика в най-трудното училище в държавата ни. Ето това е ефективност. Да научиш всичко и без да си губиш времето с училище. Сина ми за тези години обиколи света, много се забавлява. Спа всеки път до обяд и накрая пак ги издуха. И това, при положение, че той "просто не става за математика" Чаткаш ли сега какво е ефективност? Знам че няма да ми повярвате ама не ми пука. Ако щете ми вярвайте
                      Поздравления!Вярвам ти,що да не ти вярвам...Но ако се окаже че синът ти няма твоите качества на предприемач,но има качества да бъде страхотен инженер,хирург и т.н....,ще му е малко трудно да се реализира без подходящия университет и диплома...А ако има качества на предприемач,може да мине даже и без средно ....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                        Аз май не съм разбрал добре заглавието на темата?!В последните си постове ти и Ив ,давате да се разбере ,че всъщност става въпрос за това,кой има шансовете да стане успешен предприемач и да направи големите кинти....
                        Защо не се пробваш да станеш инженер с 5 минути цирк на изпит в немски технически университет по твой избор...?!Може същото да го пробваш и с медицина...и тн.
                        Въобще не става въпрос за големите кинти. Поне не само за тях. Ефективността може да се търси във всичко. Избягвам да давам пример със себе си. Че то и без да давам примери предизвиквам достатъчно защитни реакции Обаче просто това е нещо с което наистина имам повод да се гордея. Моя син 4 години учителите ми обясняваха че не ставал за математика. това като почнеш от детската градина. И после го спрях от училище. Следващите 4 години не ходи на училище, само малко накрая на уроци, просто за да пита някои неща, които ги няма нета. Резултата е че днес той беше приет с математика в най-трудното училище в държавата ни. Ето това е ефективност. Да научиш всичко и без да си губиш времето с училище. Сина ми за тези години обиколи света, много се забавлява. Спа всеки път до обяд и накрая пак ги издуха. И това, при положение, че той "просто не става за математика" Чаткаш ли сега какво е ефективност? Знам че няма да ми повярвате ама не ми пука. Ако щете ми вярвайте
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • А, Алонсо...

                          Понеже попита пирамидата с колко градуса се нагрява водата в онова нещо а пък той скромно-срамежливо замълча, то да кажа, че според данните му водата се подгрява с около 0.3 градуса.


                          Дано помогне на всеки за вземане на инвестиционно решение.

                          Last edited by Имхотеп; 23.05.2018, 23:26.
                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Не ми е било намерение нито да се заяждам, нито да те обиждам. Сега пак ще се обидиш, ама да ти го рекна: Ти приемаш за заяждане всяко мнение, което не съвпада с твоето височайшо такова. Той Грую Груев ти го написа в темата за социализма, ама явно не си го прочел. Човече, бъди жив и здрав. Спирам въобще да се занимавам с тебе ако кажеш няма и да ти пиша, нито да те цитирам. Ама не си ли малко над тия неща?

                            Нищо лошо не виждам в красотата, нито в секса, пак превратно си го тълкуваш всичко. Просто казвам, че и интелектът и душата са важни и ако има само цици стават къси съединения. Що ми вкарваш думи и мисли дето не са мои?

                            А за приятеля ти питай всичко което искаш ако мога ще помогна .
                            Напротив. Наистина съм над тези неща. Ако ти е кеф ме нареждай с всеки следващ пост. На мен не ми пречи. Просто тези неща наистина ме интересуват. И всъшност, току що открих, че ме интересуват и от егоистична гледна, освен от патриотична. Проблема ми е че се губи конструктивния диалог? Толкова се радвах, че всичко е по темата и че няма постоянно някой да ми прави забележки че тези мои мисли не били по темата. Та може и да е нормално, когато всичко е по темата, всеки да си говори каквото му скимне, без да отговаря. Иначе аз нямам против да бъда анализиран. Даже напротив. Но го направи като хората. Задавай въпроси. Ще отговарям честно. Я ! Току що измислих нов бизнес. Психоанализа по инетернет. Това е гениално. който го направи ще направи луди кинти. Поне за пазара няма смисъл да спори. тук всички без изключение сме съгласни, че обществото е психически болно. То с това се изчерпва всичко по което сме съгласни. Лека подробност е че едни мислят че обществото е болно защото обичало цици а други защото не обичало цици. И с хъшовете по същия начин стоят нещата. Карай. Незначителни подробности.
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                              Въобще не съм докачлив. Нормални защитни реакции, дето вика Ив. Просто ме интересува кой какво мисли.Защо реагира така. Нали ти казах вече защо ме интересува. А все пак е форум. Нали трябва да се приказва нещо смислено. Какъв разговор може да е ако единия се опитва да говори а другия от време на време се намесва с репликата "ти си гъз" и до там, без даже да се аргументира защо другият според него е гъз и на кого пречи с това че мисли различно. Толкова въпроси зададох а ти не отговори. Виж назад. Например исках да обясниш защо хъшовете са много готини и защо са светиня? Каква е реалната полза от това? За теб? Щом не си ми хербарий, обясни тогава за обществото каква е ползата от тях? Ама просто ми обясни ако може. Аз съм прост човек. Не разбирам сложни обяснения.
                              Друг въпрос? Не искаш да си хербарий и да отговаряш на въпроси. ОК. Не искаш да се подлагаш на анализ. Разбирам. Ама защо се опитваш да анализираш всеки един ник? Защо ти сама задаваш въпроси, след като не смяташ че трябва да се отговаря на въпроси, защото то "хората не са хербарий"
                              Това, че ти си “гъз” са си твои някакви възприятия. Верно за хъшовете не ти отговорих, защото мислех, че се подразбира от самия текст на произведението. Те са готови да умрат, за да освободят родината си и го правят, за да може, каква ирония около 140 години по-късно някой като мен да повтори “бедни, бедни, Македонски, защо не умря при Гредетин?”

                              Между другото я и аз да попитам нещо. Ти би ли умрял за нещо? Има ли кауза, заради която би жертвал конфортния си живот?

                              Те са имали достойна кауза и са жертвали живота си за нея. 140 години по-късно ти си позволяваш да фриволничиш върху гробовете им. Поради провокация, екстравагантност, невежество, честно казано не знам причината, но такова поведение е меко казано неадекватно. Други биха те пратили директно на майната си. Аз съм по-мека.

                              Светиня са хъшовете, хер инженер, защото са давали живота си за останалите. Ние нямаме Христос. Ние имаме Левски и хъшовете, за да може въобще ти да се родиш. И да се превземаш над костите им. Мислех, че не е необходимо да обяснявам нещо така очевидно, но явно греша също в преценката си за хората.

                              Светиня са, защото дават личен пример за поведение. Защото се жертват за групата. Нещо, предполагам, доста непонятно за теб. Именно такива хора дърпат цивилизациите напред и именно това е проблемът на нашето време. Има кинти, кинти, кинти и няма хъшове.

                              Последните хъшове на нашето време сега умират в Сирия и Палестина. Едва ли ще ги разбереш от твоя удобен аквариум...
                              Last edited by Selena; 23.05.2018, 23:23.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Чиърс! Научих от тебе думата хъмп
                                Еми наздраве
                                Last edited by Имхотеп; 23.05.2018, 23:42.
                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X