IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

    абсурд 3: - абсурдното времетраене. Например времето за решаване задачите по математика си граничи с абсурда! Значи не е достатъчен стреса от 1 ден за да включиш мисленето от Литература към Математика. Сякаш някой брюкселски платен чиновник е умувал над въпроса "И как как още да омачкаме резултатите дори на знаещите, можещите!? (недай си Боже, на евентуално успешните!?) - ами ще им се вкара и стреса с времето, защо не!? 20 задачи за 60 мин!? ама чакайте бе олум, Това е шоу-викторина от типа "минута е много" или нещо друго !?!? а за последващите 4 задачи по 20 минути на задача (средно) Ами ако има депутат който да може, да се справи с последните 4 за по 20 минути на парче (дали не смятат вече на парче!?) нека такъв стане президент (и нека се яви само на матурата за 7 клас) Има деца, които мислят по-бавно и стреса с времето ги мачка, а не са по-малко гениални като други нерваци, който ще си счупат химикала за да излязат по-бързо и се махнат от матурата, разчитайки че с вероятност едно към полуфифти ще задраскат правилния отговор (нуждата от покера в системата може би !? )
    Извод според мен е, че по този начин се режат възможностите, успеха и крилете на децата на България и е добре всеки родител да вземе генерално отношение по този въпрос, като се обърне внимaние и се искат отговори от тези, които налагат модела. Може би на Брюксел не му трябват успешни образовани хора, които да се качат по йерархията в управлението а май им трябва само работна ръка без мисъл за растеж !!? (извинявам се, ако ви се стори, че е непрактично или извън филосoфската същност на темата) Като ще говорим за успеха и в деня на образованието, да видим какво правим понастоящем за бъдещето на успешните!?Целта е да има или да няма !?
    Мен като цяло ме кефи тая работа с матурите. Първо че се върна вярата, че можеш да успееш по нормалния начин. Тези моите тарикатщини вече не вървят. До много голяма степен премахнаха вторият начин като възможен. Това си е предизвикателство от всякъде за един седмокласник. Да направиш толкова много за толкова малко време и да запазиш концентрация през цялото време. Това си развива някакви качества, но за мен най-голямата позла от упражнението беше, че след като дадения седмокласник е успял да направи това, то той вече вярва че може всичко. Аз лично исках моят син да повярва, че може всичко. Пак до вярата опираме в крайна сметка. Да се научи да мисли, да се научи да гледа на нещата по различен начин и да вижда безкрайните варианти и избори в задачите а от там и живота.Втори модул са само 4 задачи, но само погледни 24-та от вчера. За мен, трудно ще се намери възрастен човек който да я реши. Вчера аз лично се мъчих три часа и не можах да я реша. И не само, че не можах ами и после ми беше бая зор да разбера решението. Прав си, че самото състезание е безсмислено, ама то пък е доста спорен въпроса дали въобще има смислени състезания. То кое е смислено си е за всеки различно.
    Пак, ще разкажа лични неща, но мисля, че е любопитно. Аз вярно че не учех навремето хич, ама системата беше такава че приема беше диплом и утроен изпит по математика. Математика за мен не се учи. математиката си е начин на мислене. Понеже не учех уроците, ми се налагаше да откривам теореми , като ме изкарат на дъската ама въпреки това издокарвах отговора. Та от цялата работа стана така, че се оказах в едни курс с отличниците на випуски от почти всички училища. И там като ни метнаха. Даскала знае, че не може да ги бутне върху материала за 8-ми клас и ги метна за пети и шести. Само двойки. Първата тройка е писа чак средата на втория срок. Примерно почваше да пита 5 по нула, нула по 7, нула върху 9. демек да кажеш 10 пъти нула. Ако се бавиш с отговора на някой въпрос пак ти пише двойка за да те притикска. И накрая като ти вкара въпроса 5 върху нула и по инерция отговаряш нула и пак двойка и така до средата на третия срок, в който златния медалист от олимпиадата изкара първата тройка.
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Алонсо, нещо не се връзват нещата, като чета надолу от една страна ти си типично несистемен играч, което между впрочем е много важна предпоставка за успех. От друга страна си против Хъшовете, които също са такива, ами точно такива хора, които не са обвързани със статуквото и не зависят от него са в състояние да го променят. Нали не очакваш, че обикновените селяни и граждани подчинени на закона и заровени в проблемите си могат да носят промени. Колкото до "световното гражданство", мисля че малко си закъснял.
      Когато попаднах за първи път в Латинския квартал все още атмосферата там беше като в стари времена, абсолютно очарователна. Но моя гид ми обясни, че много неща са се променили, например вместо павета имаше асфалт. И къде мислиш че са отишли паветата, ами отишли са на барикадите от 68-ма година. И кой е направил революцията тогава, ами същите тези Хъшове, т.е. Лумпени, студенти, декласирани елементи, ученици, интелектуалци, бандюги все хора несистемни играчи, или необвързани все още със статуквото, но не и угнетените отрудени труженици на капитала. Тези събития тогава се разпространяват по целия свят от също такива "разбойници" и до голяма степен успяват да променят капитализма към по хуманен вариант, "с човешко лице" което го спасява от крах. В момента света се управлява точно от хората с идеите на 68-ма. С течение на времето обаче добрите намерения доведени до крайност /толериране на малки групи за сметка на цялото общество, защото били различни!? заличаване на бит, култура, национална идентичност които са пречка за гражданите на света в глобалното село, смесване на раси, религии, обичаи, обезличаване и толерастия т. е. аморфна маса от лесно управляеми хора.
      Само че вече виждаме нови процеси, явно махалото е стигнало до горна мъртва точка. Хората и то млади търсят своя идентичност и връщане към корените. Сега ги наричат популисти, националисти, консерватори и не знам си какво, но процеса върви и ще трябва да се изчисти тази помия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        Човек който слуша чайковски и после чалга !? Не вярвам, че е фифти-фифти с двете (страни на уравнението) Ако има его до небето, ще е достатъчно, за мнение по всичко и на всяка тема ("всичко е по темата") и т.н., а каква е разликата от чалгата, двата пръста мозък и бабаитлъкът в мъжкия вариант!? Може би колкото е разликата между две и три или пет ракии !? (шегувам се, въпреки че интересен въпрос).
        Но да не се отклоняваме от темата, да видим, какво правим за успеха на българските деца!? Поводът е 24 май - светъл празник за Българската духовност. Може би най-българският!? По традиция може пак да превали, за да върви по вода на българските деца и тези явили се на вчерашните матури. Само че май ще ги подхлъзват по вода.!? Причината да се включа е, че чрез тези матури се реже успеха и възможностите на децата на България. !!! Какво имам предвид - разгледах спуснатите задачи по математика - появиха се у мен някои съмнения, включително и на чий брюкселски депутат сме се оставили да ни тъпче образованието. !? Абсурдите за мен са няколко. Основните -
        абсурд 1: На кого са необходими тези матури, като например италианчета и германчета нямат и няма и нужда да имат. Приемат ги по интереси и имат възможност, да сменят ако са се объркали с интереса. Системата сама отсява, кой за какво иска, да учи (забележете "иска", "има влечение" т.н.)
        абсурд 2: Матура по български език и матура по математика напрaвени през 1 само ден !!! А това е целия материaл преподаван за няколко години!! Този азбурд е несравним , не само като стрес, но и като шкурка за резултата и дори познанието. Изкушавам се, да зададем въпроса на г-дата министри - Защо вие господа, не се пробвате, (бидейки дори много начетени) на същата тази матура, да видим вашия успех !? Дали няма да се червите после пред табличките с независимото оценяване !?
        абсурд 3: - абсурдното времетраене. Например времето за решаване задачите по математика си граничи с абсурда! Значи не е достатъчен стреса от 1 ден за да включиш мисленето от Литература към Математика. Сякаш някой брюкселски платен чиновник е умувал над въпроса "И как как още да омачкаме резултатите дори на знаещите, можещите!? (недай си Боже, на евентуално успешните!?) - ами ще им се вкара и стреса с времето, защо не!? 20 задачи за 60 мин!? ама чакайте бе олум, Това е шоу-викторина от типа "минута е много" или нещо друго !?!? а за последващите 4 задачи по 20 минути на задача (средно) Ами ако има депутат който да може, да се справи с последните 4 за по 20 минути на парче (дали не смятат вече на парче!?) нека такъв стане президент (и нека се яви само на матурата за 7 клас) Има деца, които мислят по-бавно и стреса с времето ги мачка, а не са по-малко гениални като други нерваци, който ще си счупат химикала за да излязат по-бързо и се махнат от матурата, разчитайки че с вероятност едно към полуфифти ще задраскат правилния отговор (нуждата от покера в системата може би !? )
        Извод според мен е, че по този начин се режат възможностите, успеха и крилете на децата на България и е добре всеки родител да вземе генерално отношение по този въпрос, като се обърне внимaние и се искат отговори от тези, които налагат модела. Може би на Брюксел не му трябват успешни образовани хора, които да се качат по йерархията в управлението а май им трябва само работна ръка без мисъл за растеж !!? (извинявам се, ако ви се стори, че е непрактично или извън филосoфската същност на темата) Като ще говорим за успеха и в деня на образованието, да видим какво правим понастоящем за бъдещето на успешните!?Целта е да има или да няма !?
        Палец от мен. В други държави при подобни обстоятелства слагат задължителен луфт от 45 дена между два сериозни изпита. Честити празник на всички!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          Агресията, покрай „лошото”, е и себеутвърждение. Ти може да приказваш всичко но, имам чувството, че не винаги си вярваш.
          Абсолютно вярно. Има толкова много видове агресия. Опитвам се да кажа нещо, обаче то е свързано с предварително прочитане на поне 4-5 книги за агресията. Самата дума "агресия" означава толкова много неща, че може да се тълкува по всякакви начини. Трудно е да си представим успеха, без проява на някакъв вид агресия. Следователно пак трябва да се върнем на представите за успех. Ако на някой представата му за успех, означава да изтрепе всички, които не са от неговата група и за целта прилага агресия, то тогава за мен това не е ОК. Всеки постъпва, според това в което вярва. Според собствените си представи за морал. За мен морала е да не правя лошо на друг човек. Може да си кажеш, че съм елементарен ама нека всички са толкова елементарни като мен Осъзнавам че прекалявам и да, не винаги си вярвам. Налага се да вадя аргументи в движение. Хората са еднакви в желанието си за постигане на успех и толкова различни в разбиранията си за успех и в разбиранията си до колко целта, оправдава средствата. Та разковничето трябва да се търси, там където сме различни Ровех в нета за кратка и ясна дефиниция на "агресия" и се оказва, че никой не го е формулирал ясно и точно. Попаднах обаче на нещо, което си струва да постна:

          http://prntscr.com/jlxpxb
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Естествено, че няма. Проблемът идва ако половината от уравнението липсва. Когато има само чалга и само цици. Или само чалга и само два пръста мозък и бабаитлък в мъжкия вариант.
            Човек който слуша чайковски и после чалга !? Не вярвам, че е фифти-фифти с двете (страни на уравнението) Ако има его до небето, ще е достатъчно, за мнение по всичко и на всяка тема ("всичко е по темата") и т.н., а каква е разликата от чалгата, двата пръста мозък и бабаитлъкът в мъжкия вариант!? Може би колкото е разликата между две и три или пет ракии !? (шегувам се, въпреки че интересен въпрос).
            Но да не се отклоняваме от темата, да видим, какво правим за успеха на българските деца!? Поводът е 24 май - светъл празник за Българската духовност. Може би най-българският!? По традиция може пак да превали, за да върви по вода на българските деца и тези явили се на вчерашните матури. Само че май ще ги подхлъзват по вода.!? Причината да се включа е, че чрез тези матури се реже успеха и възможностите на децата на България. !!! Какво имам предвид - разгледах спуснатите задачи по математика - появиха се у мен някои съмнения, включително и на чий брюкселски депутат сме се оставили да ни тъпче образованието. !? Абсурдите за мен са няколко. Основните -
            абсурд 1: На кого са необходими тези матури, като например италианчета и германчета нямат и няма и нужда да имат. Приемат ги по интереси и имат възможност, да сменят ако са се объркали с интереса. Системата сама отсява, кой за какво иска, да учи (забележете "иска", "има влечение" т.н.)
            абсурд 2: Матура по български език и матура по математика напрaвени през 1 само ден !!! А това е целия материaл преподаван за няколко години!! Този азбурд е несравним , не само като стрес, но и като шкурка за резултата и дори познанието. Изкушавам се, да зададем въпроса на г-дата министри - Защо вие господа, не се пробвате, (бидейки дори много начетени) на същата тази матура, да видим вашия успех !? Дали няма да се червите после пред табличките с независимото оценяване !?
            абсурд 3: - абсурдното времетраене. Например времето за решаване задачите по математика си граничи с абсурда! Значи не е достатъчен стреса от 1 ден за да включиш мисленето от Литература към Математика. Сякаш някой брюкселски платен чиновник е умувал над въпроса "И как как още да омачкаме резултатите дори на знаещите, можещите!? (недай си Боже, на евентуално успешните!?) - ами ще им се вкара и стреса с времето, защо не!? 20 задачи за 60 мин!? ама чакайте бе олум, Това е шоу-викторина от типа "минута е много" или нещо друго !?!? а за последващите 4 задачи по 20 минути на задача (средно) Ами ако има депутат който да може, да се справи с последните 4 за по 20 минути на парче (дали не смятат вече на парче!?) нека такъв стане президент (и нека се яви само на матурата за 7 клас) Има деца, които мислят по-бавно и стреса с времето ги мачка, а не са по-малко гениални като други нерваци, който ще си счупат химикала за да излязат по-бързо и се махнат от матурата, разчитайки че с вероятност едно към полуфифти ще задраскат правилния отговор (нуждата от покера в системата може би !? )
            Извод според мен е, че по този начин се режат възможностите, успеха и крилете на децата на България и е добре всеки родител да вземе генерално отношение по този въпрос, като се обърне внимaние и се искат отговори от тези, които налагат модела. Може би на Брюксел не му трябват успешни образовани хора, които да се качат по йерархията в управлението а май им трябва само работна ръка без мисъл за растеж !!? (извинявам се, ако ви се стори, че е непрактично или извън филосoфската същност на темата) Като ще говорим за успеха и в деня на образованието, да видим какво правим понастоящем за бъдещето на успешните!?Целта е да има или да няма !?
            Last edited by precakanoto; 24.05.2018, 11:53.
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Естествено, че няма. Проблемът идва ако половината от уравнението липсва. Когато има само чалга и само цици. Или само чалга и само два пръста мозък и бабаитлък в мъжкия вариант.
              To не може всичките хубости на този свят.Не може хем умен хем работлив красив с хубава добра и кротка жена с хубава и добре платена работа богат разумни и кротки деца.Па и здрав на всичкото отгоре.Не може без проблеми.На един се дава едно на друг друго.Човек трябва да е доволен от това което му е дадено щото може да му го земат и да не гледа в паницата на другия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                Значи Селена....няма ниаккъв проблем да ти са важни циците и душата едновременно. Можеш да имаш собственна индетичност да слушаш чайковски, бетовен и флойд и да изтряскаш една чалга в събота вечер.

                Но душата и човещината.....колко неща извън повърхността могат да се кажат за това....
                Естествено, че няма. Проблемът идва ако половината от уравнението липсва. Когато има само чалга и само цици. Или само чалга и само два пръста мозък и бабаитлък в мъжкия вариант.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                  Кат каза "духът командва материята" ....понеже си имам теория и за това...да ти задам един въпрос . Ако допуснем че има БОГ или някаква енергия която обединиява енергиите на всички живи организми. Знаеш че в крайна сметка всичко е енергия. Почти в Церн доказаха как се е създала материята което всъщност е най голямата загадка във физиката..доказана преди много години само теоритично от еди кой си Х...става въпрос за полето Х и Х бозона като елементарна негова частица.
                  Да допуснем че има БОГ. Да допуснем че чистата енергия може да създава материя - което е всъщност идеята за БОГ.
                  Питам....имаш ли идея как би могла в нашия материален свят...енергията да променя материята на практика?
                  Чрез волята и вярата специално при човека. Как точно работи този механизъм не мога дати кажа, но работи. Оттам левитацията при йогите и разни други явления. Ето това е интересна тема. Много добре си я напипал в един от долните постове. Има разни теории по въпроса. Някои са доста екстравагантни.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    То затова руснаците , като дошли да ни освобождават питали кого освобождават. Щото всичките имали къщи на три ката и по незнам си колко добитък и земя. Лоша работа бил десятъка а сега само 20% ддс е ОК. С другите данъци отиваме на 50. Важното е че сме българи и ги плащаме с кеф. Нищо че после някой ги краде, важното е да ги краде наш човек. България над всичко. Кой е бил притиснат? Някой да не са вързали със синджир? като не му харесва някой империята винаги може да си бие шута в румъния, където да се налива с ракия и краде. имало е геноцид. имало е лоши неща под турско робство. Също така е имало и под българско. Еничари е лошо ама Самуил е много готин че впрегнал цялото население да води войни да му избиват комплексите. Турците лоши, че 500 години ни оставили вярата а Борис, голям пич че изклал половината население. Борбата трябва да е срещу злото а не между нациите. Извинявай, ама или се правиш на цапната или наистина някой яко ти е промил мозъка. Ей затва не чета история. За да не си губя разсъдъка. Имам някой стари приятели във фейса. Като ги помня като деца, не можеха да вържат 2 и 2 а камо ли да учат история ама сега всеки ден гледам публикуват разни патриотични постове. В същото време ги знам кво бачкат и колко крадат. Може пък немили недраги да са им помогнали да осъзнаят къде е истината. Сега да са ги прочели и осъзнали. Тва е братче, крадеш, пиеш ракия и псуваш. Истински патриоти.
                    Безнадежден случай си. Поне опитах..
                    Е, аз също опитах. Дай да деконструираме всичко и да отречем всичко. Давай да бутаме всичко. Камък върху камък да не оставяме. Стига моля те. Казах ти смесваш епохите и оттам ти идват противоречията. Борис е направил, каквото е трябвало да направи при онези обстоятелства. Ти си бил там и си му светил. Да го съдиш ти от днешната си либерална камбанария е меко казано нелепо, да не кажа смешно. И между другото го съдиш едностранчиво, защото ако не беше неговият принос нямаше да има руснаци, които да ни освобождават. Дълга тема.

                    Колко лесно се забравя. Народ без историческа памет е обречен. Дано не ти се налага да го разбираш по трудния начин. Тезата ми е, че е опасно да се отрича всичко, както ти харесва на теб. Отричайки фундамента, краката ти остават във вакуум. Продължавай да си отричаш корените. Последиците няма да са за мен. Оттам ти идва и фрустрацията. Тълкуваш погрешно нещата и от днешна гледна точка. Напоследък гледам правят и такива нелепи исторически филми, в които да речем женски образи от тринадесети век говорят като феминистки от двадесет и първи век и всъщност обсъждат проблеми не на тринадесети, а на сегашния век. Ами нелепо е. Не се връзва, та и ти така, натовари хъшовете и цар Борис с проблемите на нашето време. Между другото без хъшовете, сега щеше да носиш фес образно казано и ердоганя щеше да те е сврял с либералните ти възгледи в миша дупка пък ти пак плачи за османската империя. Щеше да си отпрашил отдавна нанякъде стига да не са ти затворили границите съвременните заптии .

                    Цар Борис и хъшовете са решавали проблемите на своето време. И така трябва да се тълкуват и разбират.

                    Проблемите на нашето време са си наши и няма какво да натоварваме предците си с тях. Ние трябва сами да се оправяме и да си ги решаваме. Но решението няма да дойде като отричаме приноса на предците си въобще да ни има на тази земя.

                    Ти посочваш доста проблеми на нашето време, след което бягаш в някакъв твой отдалечен и дистанциран безполов хуманизъм. Поне такава е перцепцията. Това добре. Няма да водим войни по патриотични подбуди (отварям скоба обаче, че войните могат да са и отбранителни), няма да имаме идентичност, щото тя видите ли водела до агресия. Да де, ама следващата стъпка е да сме безропотно и абсолютно беззащитно стадо, ако нямаме идентичност. Събуди се, Ханс, това е катастрофа. Това е хляб за днес и глад за утре, както казва един народ.

                    Иначе съм съгласна за всичко, което описваш като отрицателни явления в съвременния наш живот. Обаче трябва да ги борим тези явления. И това си е наша задачка.

                    За политиците и други подобни, естествено никой няма да умира. А какво правим с народа? Не ти говоря за умиране в съвременен контекст. Говоря ти за чалгата, за загубата на ценности, за псевдоморала и повърхностните разсъждения. Даваш ли си сметка, че именно с подобно отричане на всичко вече постигнато навлизаш в пустинята?

                    Мъдрите и успешните народи ревниво пазят историята, традициите и културата си и ги предават нагоре по веригата на следващите поколения. Много ми е интересно ако ги развиеш твоите теории пред някой евреин, грък, индус, китаец, японец или арменец как ще те погледнат. Ако не отнесеш и нещо друго ще е голяма изненада.

                    Грешката на първенюто е да си въобрази, че светът започва и свършва с него. Тези грешки си имат съответната цена.

                    Днес е денят на нашите букви. За мен изходът е бил, е и ще бъде в просвещението и в съхраняването на традициите и мъдростта, която вече е натрупана. Затова са важни и авторите, които обсъждахме и историята. Затова в Сингапур най-умните и скъпо платени кадри стават преподаватели. В тази насока трябва да се работи. В Китай в момента да привлечеш качествен университетски преподавател е като битка за закупуване на известен футболист. Луди драми и битки има между университетите. Защо ли?

                    Така го виждам аз. И не, не съм “цапната” .
                    Иначе и аз като други си мисля, че пишеш, повече заради спора. И аз опитах...
                    Last edited by Selena; 24.05.2018, 10:44.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Това, че ти си “гъз” са си твои някакви възприятия. Верно за хъшовете не ти отговорих, защото мислех, че се подразбира от самия текст на произведението. Те са готови да умрат, за да освободят родината си и го правят, за да може, каква ирония около 140 години по-късно някой като мен да повтори “бедни, бедни, Македонски, защо не умря при Гредетин?”

                      Между другото я и аз да попитам нещо. Ти би ли умрял за нещо? Има ли кауза, заради която би жертвал конфортния си живот?

                      Те са имали достойна кауза и са жертвали живота си за нея. 140 години по-късно ти си позволяваш да фриволничиш върху гробовете им. Поради провокация, екстравагантност, невежество, честно казано не знам причината, но такова поведение е меко казано неадекватно. Други биха те пратили директно на майната си. Аз съм по-мека.

                      Светиня са хъшовете, хер инженер, защото са давали живота си за останалите. Ние нямаме Христос. Ние имаме Левски и хъшовете, за да може въобще ти да се родиш. И да се превземаш над костите им. Мислех, че не е необходимо да обяснявам нещо така очевидно, но явно греша също в преценката си за хората.

                      Светиня са, защото дават личен пример за поведение. Защото се жертват за групата. Нещо, предполагам, доста непонятно за теб. Именно такива хора дърпат цивилизациите напред и именно това е проблемът на нашето време. Има кинти, кинти, кинти и няма хъшове.

                      Последните хъшове на нашето време сега умират в Сирия и Палестина. Едва ли ще ги разбереш от твоя удобен аквариум...
                      Ние имаме Дънов....И други имаме но Дънов е на върха....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                        ааа значи истинския секс води до деца...а фалшивия не. Значи аз съм правил два пъти истински секс....ама на светло...щото имам кво да гледам...а през дурогото време чекиджийска история. Деца се правят лесно...секс обаче не се прави лесно да ти кажа аз на теб.
                        Е не им давай на готово нещата нека се бъхтят

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                          Напълно съм съгласен. Покера е най-добрата игра измисляна някога. Курвите - най-доброто забавление.
                          Май много общо имаме с теб.

                          А мога ли да те питам нещо:

                          Кои са трите най-велики изобретения на римляните?

                          Знаех че си идиот но вече имам и доказателство

                          Коментар


                          • Прочетах всичко в темата и ми се струва, че от началото липсва определението на това, какво е успех. И от тази липса на единна основа в обсъждането идва разнобой и неефективност в брейнсторминга

                            Осмелявам се да формулирам неявно изказаните дотук определения.

                            Е:
                            I. Субективно.
                            1. Успехът е чувство на доволство от себе си пред себе си.
                            1а. "Доволен съм от развитиете си досега".
                            1б. "Не ми пука, аз съм си аз".
                            2. Успехът е чувство на доволство от себе си пред другите.
                            2а. "Виждам, че съм над средното ниво".
                            2б. "Убеждавам себе си и другите, че са под моето ниво"

                            II. Обективно.
                            1. Според общоприетите норми, като пари, кариера, авторитет или влияние, семейство, (би трябвало да) съм признат за успешен.
                            2. Общоприетите норми са остарели или развалени, успешен съм, защото го разбирам.

                            III. Не ми пука и съм щастлив.

                            IV. Йордан Йовков! И никой да не мърда!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                              Малко свободно време имам,но поне веднъж годишно се сещам да чета отделни пасажи....

                              Двамата братя - Борис и Павел - бяха успешни,тръгвайки от ниска база и вървейки в противоположни посоки!Останалото е въпрос на дребно тълкуване и политика...

                              От гледна точка на психологията Борис е по-ярко представен :

                              https://chitanka.info/text/5799/6#textstart


                              Браво. Запали ме с тоя линк. Като се прибера ще почна Тютюн пак.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Ами вярваш ли още в човещината? Харесва ли ти силиконовото общество и форматът, в който ни вкарват? Предпочиташ ли собствена самобитна идентичност или да си тухла в стената? Все въпроси, на които сам следва да си отговориш. Този автор се грижи за човешката душа. За мен душата е важна. За някои циците са важни и те така ...
                                Значи Селена....няма ниаккъв проблем да ти са важни циците и душата едновременно. Можеш да имаш собственна индетичност да слушаш чайковски, бетовен и флойд и да изтряскаш една чалга в събота вечер.

                                Но душата и човещината.....колко неща извън повърхността могат да се кажат за това....

                                Коментар

                                Working...
                                X