IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
    Бих искал да се върна към заглавието на темата: За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

    Не искам да съм успешен, защото вече съм. А ако не съм, не ми се поти да ви/си доказвам, че съм.
    Гледам ви от верандата с ръце зад главата и ви обсъждаме с моето куче.
    https://m.youtube.com/watch?v=vJMLJVha5sw
    Щом ще се поздравяваме с парчета ето едно , на другия полюс.

    .https://www.youtube.com/watch?v=ov_QEW_bv5I
    ​​​​​​​

    Коментар


    • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
      Бих искал да се върна към заглавието на темата: За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

      Не искам да съм успешен, защото вече съм. А ако не съм, не ми се поти да ви/си доказвам, че съм.
      Гледам ви от верандата с ръце зад главата и ви обсъждаме с моето куче.
      https://m.youtube.com/watch?v=vJMLJVha5sw
      ...би, ама не искаш. Щотъй?

      - за кучето-аплодисменти.

      Коментар


      • Бих искал да се върна към заглавието на темата: За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

        Не искам да съм успешен, защото вече съм. А ако не съм, не ми се поти да ви/си доказвам, че съм.
        Гледам ви от верандата с ръце зад главата и ви обсъждаме с моето куче.
        https://m.youtube.com/watch?v=vJMLJVha5sw
        Last edited by П.Ф.Изеров; 26.05.2018, 14:40.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

          ...но,

          Колко пари според теб са необходими на един човек?
          Толкова, колкото да покрие разходите на обществото за теб.

          Останалото би трябвало да е твое. Но не е - и него ти го взимат, щом участваш в еврейската въртележка.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

            Просякът има време да мисли ...и поради изключването му от облъчването на медиите може да достигне до гениални прозрения. Само защото мисли самостоятелно. Може да ти бъде пример. Наличието на средства в другата крайност също ти дава възможност да мислиш самостоятелно все повече...щото си по независим и имаш мащабно мислене.

            По отношение на мислене...са най зле тея по средата.....които се примиряват с живота си въреки че може да имат възможности...лутащи се в истината от поредната новина , книга или филм.....страхувайки се да се хвърлят в морето на собственото мнение..и в крайна сметка стават част от статуквото...удобно намиращи си милиони оправдания за това което са.

            но тези в средата може да не са средата.....а това да е стъпало напред. Но трябва да осъзнаят какво ги спира.
            Нерешителност,липса на склонност към риск.....това ги спира...Това ми се струва,че идва още от грешно възпитание в детството...Достигане на определино ниво ,в което се търси баланс между гонене на успеха и повече време за семейството....Това вече е осъзнато и силно решение...
            И сигурно и други спирачки има....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Напомня ми за следното. Ал Пачино интервюира просяк (кадър от филма "Looking for Richard"):



              https://youtu.be/PkNseTFB0OI

              Филмът си заслужава.


              Просякът има време да мисли ...и поради изключването му от облъчването на медиите може да достигне до гениални прозрения. Само защото мисли самостоятелно. Може да ти бъде пример. Наличието на средства в другата крайност също ти дава възможност да мислиш самостоятелно все повече...щото си по независим и имаш мащабно мислене.

              По отношение на мислене...са най зле тея по средата.....които се примиряват с живота си въреки че може да имат възможности...лутащи се в истината от поредната новина , книга или филм.....страхувайки се да се хвърлят в морето на собственото мнение..и в крайна сметка стават част от статуквото...удобно намиращи си милиони оправдания за това което са.

              но тези в средата може да не са средата.....а това да е стъпало напред. Но трябва да осъзнаят какво ги спира.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                Края на живота...това е най чудесното оправдание за един тип хора....дето не виждат смисъл да правиш нещо същественно докато си жив...само щото всички ще умрем.

                Всички ще умрем...но най важното е как ще живеем. Като се обърнеш назад там в края....на живота...кво ще си кажеш? Живях на макс...успях....или живурках...и пак умрях.

                Всеки го е страх от смъртта...но това че ще умреш да означва че трябва да вземеш това за оправдание да не направиш нищо същественно...е жалко.
                +10
                Нали човек живее, за да остави следа. Най-невзрачните най-да загрижени за надгробния си камък. Аз съм казал на мойте, като гушна букета, да не се хабят, а да си живеят живота. Баща им, ако е заслужил, хората и така ще го помнят. Мрамор или гранит, никого отдолу си не топлят.

                Коментар


                • Боже, боже... ще останем само със заявката...

                  Весел ден, Iv_max

                  Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                  Края на живота...това е най чудесното оправдание за един тип хора....дето не виждат смисъл да правиш нещо същественно докато си жив...само щото всички ще умрем.

                  Всички ще умрем...но най важното е как ще живеем. Като се обърнеш назад там в края....на живота...кво ще си кажеш? Живях на макс...успях....или живурках...и пак умрях.

                  Всеки го е страх от смъртта...но това че ще умреш да означва че трябва да вземеш това за оправдание да не направиш нищо същественно...е жалко.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Заявка за проблясъци...



                    Края на живота...това е най чудесното оправдание за един тип хора....дето не виждат смисъл да правиш нещо същественно докато си жив...само щото всички ще умрем.

                    Всички ще умрем...но най важното е как ще живеем. Като се обърнеш назад там в края....на живота...кво ще си кажеш? Живях на макс...успях....или живурках...и пак умрях.

                    Всеки го е страх от смъртта...но това че ще умреш да означва че трябва да вземеш това за оправдание да не направиш нищо същественно...е жалко.

                    Коментар


                    • Напомня ми за следното. Ал Пачино интервюира просяк (кадър от филма "Looking for Richard"):



                      https://youtu.be/PkNseTFB0OI

                      Филмът си заслужава.

                      Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                      Щото за някои работи просякът ще знае повече от теб.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                        Абсолютно верно.

                        Стреса е убиец. Гоненето на успеха е свързано със стрес ...както е и свързано със стрес дали ще те уволнят и няма да може да си плащаш наема или ипотеката. Наличието на пари ти дава възможност на даден етап да си позоволиш да намалиш стреса...липсата им ти гарантира доживотен такъв. Освен ако не решиш да пасеш овце. Или се отдадеш на религията в манастир където няма да са ти нужни пари.

                        Задоволяването с малко....може да намали стреса...както и постигането цели - също намалява стреса.

                        Живот....всички го живеем различно - края е един и същ.
                        Ще те перафразирам.

                        Амбициозните хора , които са у средата и все така не могат да се изкатерят по стълбичката на успеха , са най- стресирани и нещастни. Разбира се не трябва да се отказваме от мечтите си, въпроса е на каква цена. Трябва да се търси баланс и ако нещо не върви дълго време , просто трябва да променим подхода си.


                        Послеслов.
                        Понягога нещата не зависат и изцяло от нас , просто сме се качили на възходящ или низходящ тренд.






                        Коментар


                        • Заявка за проблясъци...


                          Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Живот....всички го живеем различно - края е един и същ.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                            А как ще ще коментираш лафа: "Всички болести се "хващат" от притеснения /стрес/,ссолютно верноамо трипера от удоволствия" "Гоненето" на успеха почти винаги е свързано с доста стрес...
                            Абсолютно верно.

                            Стреса е убиец. Гоненето на успеха е свързано със стрес ...както е и свързано със стрес дали ще те уволнят и няма да може да си плащаш наема или ипотеката. Наличието на пари ти дава възможност на даден етап да си позоволиш да намалиш стреса...липсата им ти гарантира доживотен такъв. Освен ако не решиш да пасеш овце. Или се отдадеш на религията в манастир където няма да са ти нужни пари.

                            Задоволяването с малко....може да намали стреса...както и постигането цели - също намалява стреса.

                            Живот....всички го живеем различно - края е един и същ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                              не е вярно това от където и да го погледнеш. И здраве се купува...чрез възможнотта да ядеш по качественна храна + да се лекуваш в по качественни болници.
                              А как ще ще коментираш лафа: "Всички болести се "хващат" от притеснения /стрес/,само трипера от удоволствия" "Гоненето" на успеха почти винаги е свързано с доста стрес...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                Съгласен съм теб в известен смисъл, но както винаги нещата са двояки. Това което си написал важи за сухата материя и зубренето на едни и същи неща , това не означава че децата трябва да останат неграмотни, просто не трябва да се прекалява с наливането на готови знания , а да им се остави възможност да формират собствено мнение , а не да повтарят като папагали. Те за това , не винаги отличниците се справят най - добре с реалния живот.
                                Но иначе четенето на стойностна художествена литература , детски приказки , научна фантастика, фентъзи те кара да мислиш, провокира емоции и развива въображението.



                                Затова казах "много" четене...а не липса на четене.

                                Това за отличниците е много вярно и е въпрос който заслужава много расъждения. Но според мен причината там не е многото четене.

                                Коментар

                                Working...
                                X