IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
    Това е абсолютно неверно. И въпрос кои хора да кажем мнението на майка ти, мнението на колегитете ти примерно или на шефовете ти и колко хора да кажем примерно всички това отиваме ли пак на самодостатъчност?
    Тея дни ще кажа какво мисля ча едно ключово нещо - АВТОРИТЕТИТЕ.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

      Няма такова нещо. Моралът е предписание за поведението на по-нискоранговите индивиди, което да намали конфликтите в групата и да ги запази, доколкото е възможно, от агресията на тези с по-висок ранг. Нищо вълшебно или универсално няма в него.
      а защо мислиш че групата именно заради нарушаване на определения морал няма да смаже високоранговите индивиди? Щот групата е голяма, а високоранговите индивиди колко 1. Ще го фанат, ще го закопат до глава у земята и ще го замерят с камъни докато умре, май тъй правеха по некои части на света.
      Last edited by pepe1234; 30.05.2018, 18:58.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

        Ами ценностни системи, какво да правиш. Че се краде, краде се, но трябва ли да подражаваме на крадците? Който си краде, то си е за негова сметка-краткосрочно удоволствие и дългосрочно чистене на кармични връзки, в които се включват и поколенията. Ама той е сигурен, че ще осигури децата си.
        Я да чуя някакви аргументи от теб и Селена за тея кармични връзки моля. Щото религията...кармичните връзки и т.н са едно чудесно оправдание . По принцип. Не характеризирам никой.

        Коментар


        • Това с близките хора ми е малко трудно да повярвам, че близките хора, трябва да са на еднакви мнения по всички въпроси. Напълно достатъчно е да са на еднакво мнение по въпроса за връзката си. Разбиранията за семейство и доверие. Ей такива неща са важни за близките. Ако например мислят различни неща по въпросите за музика или мода не виждам никакъв проблем.
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

            Мнението не само на близките ми а и не всеки човек за мен струва, ако ме накара да повярвам. И аз самият постоянно се променям и нагаждам. Задачата е с безброй неизвестни. Всяко мнение е полезно. Определено обаче ако някой близък човек смята, че трябва да се вадят по два тона червиви ябълки от декар, няма да се съглася с него. Тоест мнението му за мен няма да струва. Колкото и да ми е близък.....
            не говорехме за ябалките, а за седалищна мускулатура и липсата на определени мисловни процеси, та и там има разлика. Е ако говориш по отношение само на бизнес, може и да си прав, иначе категорично не съм съгласен....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Хората спечелили от тото си остават също толкова нещастни/щастливи, колкото са били и преди да спечелят. Може би смяташ, че ти ще си изключение...

              А и в почти всички случаи и парите не остават при тях.


              Като спомена за тотото, ето още една възможност:

              5 от 69 и 1 от 26,
              Ако има мераклии, да казват.


              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                Няма такова нещо. Моралът е предписание за поведението на по-нискоранговите индивиди, което да намали конфликтите в групата и да ги запази, доколкото е възможно, от агресията на тези с по-висок ранг. Нищо вълшебно или универсално няма в него.
                Много добре

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                  хубаво де но да се върнем на въпроса, мнението на некой си не ти пука, убаво веки ден сигурно тегля майна на некого по улицата и на мен не ми пука не струва и 5 стинки, мнението на себеподобния, близкия, роднината колко струва, а колко струват ако са всички мнения и няма никой себеподобен.
                  Мнението не само на близките ми а и не всеки човек за мен струва, ако ме накара да повярвам. И аз самият постоянно се променям и нагаждам. Задачата е с безброй неизвестни. Всяко мнение е полезно. Определено обаче ако някой близък човек смята, че трябва да се вадят по два тона червиви ябълки от декар, няма да се съглася с него. Тоест мнението му за мен няма да струва. Колкото и да ми е близък.....
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Добър пример е психопатът или социопатът. Там няма никой. Ни-кой. Те са много “успешни”. Обичат властта. Тотално безчувствени са. Банкери, политици, бизнесмени.

                    Много е добра темата на Ив. Шапка свалям.
                    Така е. Акулите са безчуствени на пръв поглед. Например Мъней би се възхитил на Безос...за това което е постигнал и би оравдал поведението му с конкуренцията...технологиите...пазара който решава и т.н. Обаче на практика Безос разрушава хиляди бизнеси...остава хора без работа...като оправдава това с амбицията си и че е по умен от останалите и т.н. Т.е той е успешен - без кавички.

                    Но иска да те накарам да помислиш за друг нюанс.

                    Имаме да кажем един добър човек. Не акула. Той решава да посвети живота си на другите. Помисли какви са възможностите на този добър човек....който цял живот работи за другите но поради това че не е акула няма ниаккви сериозни възможности да промени нищо.
                    Обаче я си представи че една акула....която е безчуствена, в даден момент реши с парите които е направила безчуственно да помогне на хиляди хора. И поради неограничените и финансови възможности ...може да проемни към по добро съдбата на хиялди.

                    Кой е по добър?

                    Добрия дето няма възможности и няма да промени нищо....или безчуствения който има възможности и може да промени много?

                    не е нужно да ми отговаряш...просто тема за размисъл.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                      Ако дойде подходящ момент ще кажа и за лъжата....кво мисля. Но не искам да разводнявам нещата сега. Всъщност няма никакво значение че някой лъже. Без значение дали лъже или не...той показва подсъзнателно начин на мислене което е над думите. А думите пък ...имат магическо въздействие. Един нормален разговор.....ще представлява нормален разговор както е в действителност.

                      Например сега аз....подсъзнателно или даже съзнателно...искам да разбера чрез обратната връзка с вас....аз луд ли съм или съм на прав път в мислите си? Ако вие и всички други мислят че аз съм луд....и ми дадат силни аргументи...е възможно да се откажа да пиша това което пиша. Но ако обратната връзка с вас и с другите покаже че има сенс в мислите ми....това ще ми даде самочуствие ...да продължа. И току виж съм станал писател вместо да се занимавам с бизнес....което всъшност ми е една от мечтите които обаче не са оформени все още как да се сбъднат точно и дали има смисъл от това.
                      Ако имаш "вяра" в обратната връзка е напълно логично, това което правиш. По принцип, моето мнение за писането е, че много рядко някой има възможност да каже нещо, което не е било казвано преди. Въпроса е как да те разберат и да ти повярват.
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                        Ей това е голям проблем. Вярно е. Добре, че аз съм намерил вече........
                        хубаво де но да се върнем на въпроса, мнението на некой си не ти пука, убаво веки ден сигурно тегля майна на некого по улицата и на мен не ми пука не струва и 5 стинки, мнението на себеподобния, близкия, роднината колко струва, а колко струват ако са всички мнения и няма никой себеподобен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          О, разбира се. Лектър е супер “успешен”. Всеки престъпник е свръх успешен. Никакви рамки не му пречат. Само дето не ми допада да съм закуската на Лектър. Между другото общуването лице в лице с подобни индивиди е пряко надникване в бездната. Не е за хора със слаби нерви.

                          Разбираш ли накъде бия?
                          Въпреки че направих уточнението че успеха не означава че е небходимо да нямаш рамка...ти пак се заиграваш с това. Защо?

                          рамката може да ти пречи ако не е подходяща за това което искаш да псотигнеш или за това което си. Мисля че това го казах на няколко пъти под различни форми.

                          Коментар


                          • Хората спечелили от тото си остават също толкова нещастни/щастливи, колкото са били и преди да спечелят. Може би смяташ, че ти ще си изключение...

                            А и в почти всички случаи и парите не остават при тях.

                            Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                            Няма какво да осъзнаваме. Тези мисли водят до депресия. Талант е да не ти пука какво си направил, какво си спечелил и изгубил. Излишните мисли осъзнаване правят нещата по зле. Като спечеля какво губя? Да кажем от тото. Готови пари, ще ме променят, ще ме е страх от бандити и подобни глупости вместо да им се насладя? А като губя какво печеля? Едно нищо, защото ако не се взема в ръце и не променя нещата и губя време в мисли ще съм на същото дередже или по зле.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Нищо подобно. Аз казвам неща които може да са от по голяма полза за някой друг от колкото за мен самия. Ако не ги кажа....по добре ли ще се чувстваш?
                              Ама айде кажи къв морков искаш))
                              За дамите поне приличен букет с рози, а за господата прилична бирария. Така го виждам аз .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                                щом никой не те разбира явно си извън общоприетото и няма да намериш лесно себеподобен...
                                Ей това е голям проблем. Вярно е. Добре, че аз съм намерил вече........
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X