IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    Аз теб да те питам - абе откъде я извади тая ризка бе?
    Подарък ми е. И много ме кефи. Това, че теб не те...Поизлязъл си от въпросните 90%, простено да ти е.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

      Изводът е относителен, според мен, защото се прави от сравнението на прираста на "развитите и неразвитите" нации.
      Но, ако говорим за абсолютен прираст, повечето от развитите все още са на плюс, май?
      То вече с новата защита на личните данни въобще няма да се знае кой ражда, колко ражда и най-вероятно на всички новопристигнали ще дават някакъв европейски номер като на новородени.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
        Като цяло гените доминират си мисля доста над 90%
        Абе, не знам, ама с възрастта оглупявам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

          Да, ама умните и предполагаемо по-богатите спират да правят деца. Или правят недостатъчно за възстановяване на популацията. Или там както се казва. Не им знам термините на животновъдите.
          Изводът е относителен, според мен, защото се прави от сравнението на прираста на "развитите и неразвитите" нации.
          Но, ако говорим за абсолютен прираст, повечето от развитите все още са на плюс, май?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение


            ​​​Да, и са "пропуснали" да обърнат вниманието на почитаемата публика, че 30-те процента по-добра генетична интелигентност влияят на качеството на 70-те процента социалност.
            В социалната част влиза, например, семейната среда. То ест, към плюса на добрия ген, получен от умните родители (коефициент 0.3) се добавя плюсът на подходящата семейна среда, създадена от умните родители (коеф. 0.7).

            Към суцялното можем да добавим библиотики-миблиотеки, интелигентни приятели, възможност за избор на интелигентни медии и т. п.

            ​​
            Да, ама умните и предполагаемо по-богатите спират да правят деца. Или правят недостатъчно за възстановяване на популацията. Или там както се казва. Не им знам термините на животновъдите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
              Наскоро случайно се натъкнах на научно изследване, публикувано в реферирано научно списание и направено от голям екип, включващ психофизиолози, генетици, статистици и учени от хуманитарните науки.
              Там се твърдеше, че интелигентността е 30% генетично обусловена и 70 - социално. То ест, както разбирам, интелигентният човек е с 30% по-голяма вероятност да изглежда физически по-добре от неинтелигентния.

              Подозирам, че процентите са с още по-голям наклон към евгениката и расизма, но екипът не може да го каже заради политкоректността, наложена на целия Западен свят и изискваща да се смята, че всичко, де що се е родило, все е еднакво и става след това различно поради нас, "лошите".

              ​​​Да, и са "пропуснали" да обърнат вниманието на почитаемата публика, че 30-те процента по-добра генетична интелигентност влияят на качеството на 70-те процента социалност.
              В социалната част влиза, например, семейната среда. То ест, към плюса на добрия ген, получен от умните родители (коефициент 0.3) се добавя плюсът на подходящата семейна среда, създадена от умните родители (коеф. 0.7).

              Към суцялното можем да добавим библиотики-миблиотеки, интелигентни приятели, възможност за избор на интелигентни медии и т. п.

              ​​
              ++

              Струва ми се че политкоректността започва да отстъпва. Едва забележимо, но според мен има индикации.
              Тези 30 на 70 важат само как да кажа - на "старта". С течение на времето доста се смесват. Като цяло гените доминират си мисля доста над 90%

              Мисля да ви кажа един виц по случая, но по-късно...


              ПП
              Скромността е доста субективно чувство.
              Last edited by Имхотеп; 10.06.2018, 06:27.
              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                физически или умстевни? според теб...
                Наскоро случайно се натъкнах на научно изследване, публикувано в реферирано научно списание и направено от голям екип, включващ психофизиолози, генетици, статистици и учени от хуманитарните науки.
                Там се твърдеше, че интелигентността е 30% генетично обусловена и 70 - социално. То ест, както разбирам, интелигентният човек е с 30% по-голяма вероятност да изглежда физически по-добре от неинтелигентния.

                Подозирам, че процентите са с още по-голям наклон към евгениката и расизма, но екипът не може да го каже заради политкоректността, наложена на целия Западен свят и изискваща да се смята, че всичко, де що се е родило, все е еднакво и става след това различно поради нас, "лошите".

                ​​​Да, и са "пропуснали" да обърнат вниманието на почитаемата публика, че 30-те процента по-добра генетична интелигентност влияят на качеството на 70-те процента социалност.
                В социалната част влиза, например, семейната среда. То ест, към плюса на добрия ген, получен от умните родители (коефициент 0.3) се добавя плюсът на подходящата семейна среда, създадена от умните родители (коеф. 0.7).

                Към суцялното можем да добавим библиотики-миблиотеки, интелигентни приятели, възможност за избор на интелигентни медии и т. п.

                ​​
                Last edited by П.Ф.Изеров; 10.06.2018, 05:50.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                  Да кажем, че притежавам редица други качества, които да ме красят. Затова си живея живота без излишна скромност.
                  Наздраве!
                  физически или умстевни? според теб...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                    Имхотеп, грешка!

                    Точната фраза на сентенцията ми е:
                    Скромността е порок.
                    това е доста по вярно

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение


                      "Писателите" у форума много. Все ще се намерят още двама за партия чист бридж.
                      ти кат ти е забранен покера....бриджа владееш ли го...?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                        Вече не крия, че съм бивш участник на форума, но с ново име.

                        Не парадирам с познанията и начетеността си - то просто извира отвътре

                        Не искам да коментирам сега нечии сентенции, но ще ти предложа една оригинална моя, която надали друг поддържа:
                        Скромността е грях.
                        не знам грях...ама е шибано нещо скромността съгласен съм освен ако не е използвана целенасоченно))

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Именно. Краси човека...когато няма какво друго да го.
                          Наздраве!
                          Аз теб да те питам - абе откъде я извади тая ризка бе?
                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                            Достъпни са само за форумци с принос...
                            Знаех си аз

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Малко оф топик, ама откъде ги вадиш тия готини иконки, бе! Благородно завиждам.
                              Достъпни са само за форумци с принос...
                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                                Да.
                                Скромността е порок.
                                Наздраве!
                                Именно. Краси човека...когато няма какво друго да го.
                                Наздраве!

                                Коментар

                                Working...
                                X