IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вероярно е така, но според мене голямата част от тях са комарджии, които аз не бих нарекъл аматьори-инвеститори


    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    Няма статистика, която да показва такова нещо. Има статистика която показва че професионалистите средно се справят по-зле от пазара. Ако обаче се направи такава статистика и за аматьорите там нещата ще са потресаващи. При тях загубите няма да само относителни спрямо пазара а действителни загуби.

    Коментар


    • Не, просто аз взимам идеята ти за дроновете и я докарвам до крайност

      Ако имаш предвид малки дрончета за наблюдение на границата ни - това е супер. Даже сигурно вече го правим

      Но дронове, които да заместят авиацията, това все още е в бъдещето. Както и дроидите, които са още повече в бъдещето


      Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
      Такова нещо нито съм казвал, нито съм внушавал. Задавам въпроси.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

        А като се изготви профилът, ще бъде ли споделен или остава за лично ползване от изследващият?
        Профилите са 16 бр., достъпни за ползване. Сам по себе си, въпроса - "Какъв съм аз?", не е толкова интересен, колкото въпроса "И какво от това?".

        П.С. Примерно, при една буквичка разлика, Ив не би те дразнил толкова.
        Напротив, щеше да му се възхищаваш.
        Last edited by Ender; 21.06.2018, 17:24.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

          Явно, леля ти е по-гласовита
          Само имай предвид, че означението на типа е дума, а не сбор от букви.
          Дума, описваща определена "архитектура" на психиката.
          И разлика в една от буквите, може да доведе до коренно противоположна представа за света.
          А като се изготви профилът, ще бъде ли споделен или остава за лично ползване от изследващият?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Да, щом ще гледаме в бъдещето, тогава да чакаме докато се появят армии от дроиди, а до тогава да нямаме нищо
            Такова нещо нито съм казвал, нито съм внушавал. Задавам въпроси.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Джоел Грийнблат също казва, че профитата в голямата си част са въздух под налягане, което се потвърждава от статистиката

              Също очевидно, че профито има конфликт на интереси с инвеститорите
              Няма статистика, която да показва такова нещо. Има статистика която показва че професионалистите средно се справят по-зле от пазара. Ако обаче се направи такава статистика и за аматьорите там нещата ще са потресаващи. При тях загубите няма да само относителни спрямо пазара а действителни загуби.

              Коментар


              • Джоел Грийнблат също казва, че профитата в голямата си част са въздух под налягане, което се потвърждава от статистиката

                Също очевидно, че профито има конфликт на интереси с инвеститорите

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                  Неговия интерес може да е да си продава книгите - кой ще му ги купува иначе професионалистите ли
                  Сигурно е така, но какъв точно му е интереса там? От книги не се печели много. А и ако беше написал книги за професионалисти в която казва, че профитата са велики може би щеше да спечели и повече. Щяха да го канят да изнася лекции срещу 100К

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Да, примерно Питър Линч, след като се оттегля от Магелан е имал точно този интерес



                    Неговия интерес може да е да си продава книгите - кой ще му ги купува иначе професионалистите ли

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      Ако можем да постигнем въоражението на Гърция без да сринем икономиката няма проблем. Мисля че за де се въоражим като Гърците икономиката трябва да ние в пъти по голяма. Просто толкова сме изостанали че докато се опитваме да наваксваме другите също няма да стоят с крастосъни ръце.
                      Пич всяко въоръжение остарява.Най голямото въоръжение е разума.Можеш без всякакво оръжие да се оправяш ако имаш акъл.По времето на социализма ние бяхме въоръжени до зъби какво е днес???Същото ще е с Гърция след десетина години.Войната не е решила нищо и няма нищо да реши.Вече толкова ходини народите се трепят и да е решено нещо????Господ ни е направил по негов образ и подобие дал ни е разум и свободна воля.Трябва него да ползваме а не да се бием..За всички има място под слънцето.Колкото съдът може да оправи нещата между двама човека колкото доктора може да те излекува толкова и с война ще постигнеш.

                      Коментар


                      • Да, примерно Питър Линч, след като се оттегля от Магелан е имал точно този интерес


                        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                        Естествено че професионалистите го препоръчват, защото знаят какво ще се случи. 90% от тези които тръгнат рано или късно ще загубят повече пари от това което могат да си позволят. И след това ще си дадат парите на професионалисти, но вече ще са наясно с пазара ще имат реалистични очаквания и в същот овреме ще са зарибени. Просто това е дългосрочна маркетингова стратегия,

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Иначе понеже е инвестиционен форум, само да кажа, че точно в инвстрирането направи си сам не никак лош подход и дори много професионалисти го препоръчват на хора, които сериозно се интересуват от темата
                          Естествено че професионалистите го препоръчват, защото знаят какво ще се случи. 90% от тези които тръгнат рано или късно ще загубят повече пари от това което могат да си позволят. И след това ще си дадат парите на професионалисти, но вече ще са наясно с пазара ще имат реалистични очаквания и в същот овреме ще са зарибени. Просто това е дългосрочна маркетингова стратегия,

                          Коментар


                          • Иначе понеже е инвестиционен форум, само да кажа, че точно в инвстрирането направи си сам не никак лош подход и дори много професионалисти го препоръчват на хора, които сериозно се интересуват от темата

                            Коментар


                            • Да, щом ще гледаме в бъдещето, тогава да чакаме докато се появят армии от дроиди, а до тогава да нямаме нищо


                              Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              Добрата новина е, че стават все повече, все по-съвършени и все по-конкурентни. А, че не било мижело да има конвенционална война на балканите, ако посочиш, къде аз съм го твърдял, черпя. За „милене out if the box", май се отнася до другиго.

                              Оък и не точно тези са основните въпроси, които поставям. Казах нощес някому на лични:
                              ЧЕТЕТЕ БАВНО.
                              а сега, ще допълня:
                              И ПО РЕДОВЕТЕ.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                                Не че нещо, но последният бичи пазар вече е доста над 10 000 часа
                                Да, и се е напълнило с експерти по бичи пазар.

                                Между другото точно днес четох, как Креди Сюис и UBS май бяха, са решили да почнат да наемат отдавна пенсионирани трейдъри. Явно и те не вярват на експерти само по бичи пазар

                                Коментар

                                Working...
                                X