IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

    И според мен
    +

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

      Може да не ти е интересно правеното на пари от пари и разговора с Бъфет , но определено с Мъск може да се разбереш за трошеното на пари.
      Адаш, аз бих погледнал малко по-иначе на Мъск: Бих му преброил всичките начинания, после-безусловно успешните, след това - условно успешните и, чак накрая, провалите. А, след това, бих извадил процентите встрани. „Трошал”. Може-„троши”. Който не може, седи и мрънка.
      Last edited by Pyramid; 25.06.2018, 21:56.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

        Според мен решението се дължи на загуба на интерес към чуждото мнение, поради несъответсвие със собственото.
        И според мен

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          А, той безос не пие бира на бордюра пред затворена селска кръчма

          Тъй де, я се изпрАскай, че си я пие с теб. И - ама тутакси - ш'ти повЕрваме. Точно толкоз, колкото и едно време, на Дедо Мони Мадридски.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение


            Значи преди време се отказах от NYSE ......щото въпреки че никой нищо не разбира...много знае и не слуша ...а аз просто на всеки етап от това което съм знаел исках да кажа кво знам.....къде другъде да напиша това на Български? Нито един човек тогава не ми зададе нито един конкретен въпрос с оглед да научи нещо което евентуално аз знам и би могло да му е от полза........белкем мръдне малко...напред..

            Щото аз имам комплекс за малоценност определено и съм дошъл тук да се изхвърлям..Мишо да впечетлявам....

            После темата за социализма и капитализма......провокирана от мен и пусната от Мишо...даде в мен надежда че има ищях за мислене....Уви...политическите пристрастия взеха връх...аз станах мурзилка...а капитлаистите ми показаха колко съм глупав....и от там се отказах....може би щото съм глупав кой знае...

            Малка ретроспекция за това за кво бях тук.....

            първата ми причина преди години да вляза в този форум беше...чисто психологическа....бяхме решили с една позната да виидм как реагират хората на някакви провокации...един вид експеримент....но това трябваше да бъде за кратко....после обаче ми стана интересно... леко навик и развлечение.. .и почнах да казвам с кво се занимавам как мисля....за да видя кво мислят другите за това как мисля....в даден момент осъзнах че мога да използвам това хоби за моите си проучвания...и почнах да ставам по активен преследвайки някакви мои цели...

            Накрая...в тая тема....реших да говоря за нещата които пиша в книгата си която вече мисля че задължително ще издам...само умувам за форма как да стане това....и смятам да я издам на английски...
            Уви...успешните хора тук са прекалено много...и те не се интересуват от моите мисли и дискусия по същество не се получи. Попаднах на група възвишени хора които материалното не ги интересува...реалността дори да е жестока...не ги вълнува...и може би и амбицията......и поради тази причина се оказах че си говоря сам...а това хич не ми се вижда яко да го продължавам. Успоредно с това да кажа за кво пиша исках и да провокирам разбира се....с цел да извлека някаква полза и за мен....полза имаше...не мога да отрека.

            А това което аз пиша ...мисля и изследвам се отнася за хора които искат много....които не се задоволяват с това което са...които имат цели..амбиции...или които нямат но много искат да имат. Ако човек се е примирил със живота си...поради възраст, съдба...липса на мотивация...или ниво на комфорт което няма качествата да надскочи....той няма да ме разбере.

            Това ме подсеща за моите разговори с дъщеря ми и ме връща в реалността...която бидейки израстнала в чужбина...от малка ..движейки се в много по различни среди...въпреки че е на 18 ...и аз разказвайки и кво правя ...включително и за тоя форум...ми каза баща ми...не се занимавай с глупости да хабиш енергията си. Тя казва....аз като се прибера в България и говоря с моите стари познати единственното за което можем да си говорим е да ме питат баща ти...сега колко пари има...колко пари ти дава...кой с кое гадже излиза...къде се напил....и т.н...Когато стане въпрос кой кво е постигнал...кви мечти има и т.н...и разговора свършва....и всички си мислят че аз съм и уредил нещата дето е постигнала...или идеите които има. Манталитета приятели ...това е положението. Различния начин на живот...води до различни амбиции и мироглед. Затова на запад ще имат Безос,джобс...и Мъск....а ние ще имаме с кой да си пием бирата на село...щото сме много по хитри...и виждаме живота в иситнската му цялост.....където материалното няма значение...имат значение човешките отношения, живуркането...и бла бла....

            Трима авторитети във вашите очи искат да напишат рецензията на книгата ми и казват че никой не са видяли да подхожда от моя ъгъл в проблема с човешкото израстване...до момента.

            Чудех се в даден момент дали да ви кажа кой е единия от моите съдружници.....щото той е мега авторитет и дава интервюта за CNBC и Блумбърг и особенно Мишо даже може и да го цитира в даден момент....с неговия начин Мишовски начин на мислене....викам си дали ако някой знае това....ще подходи по това което казвам по сериозно? Или ще ми задададе качествен въпрос?

            Но това което е било е в миналото....след този пост ще помоля за последен път модераторите да премахнат профила ми + постовете ако е възможно. И ако не го сторят ще взема мерки...щото предния път въпреки че им написъх емайл....дори не ми отговориха.....

            Моето дразнене приключва окочантелно...Мишо успокой се....отивам да си лекувам комплекса за малоценност....и липсата на приятели.



            А по горния ми пост от петък за FB и пазара....показва как се правят реално пари. Снощи за това имах много работа. щото знаехме от предния вторник кво ще стане днес.


            ПС: Имам да свърша още няколко работи ...да се опитам да поговоря с Архитекта че ми се вижда интересен в последно време....и повече няма да ме виидите тук....



            Ние мишоците, даже знаехме по - рано. От темата NYSE.


            Todor Sabev
            Junior Member
            15.06.2018, 17:56
            Формират се средносро4ни върхове при индексите. Къси позиции при CAC стоп 5660, SNP стоп 2794. Нов връх при SNP вероиатен. При Dji и CAC вероиатно ниама да има нови по - високи стойности в близките седмици. Също така ми из4езнаха ниакои букви от клавиатурата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

              Ама що се обиждаш от хората?! Нали знаеш кой си и беше над това? !
              Според мен никой не е искал да те обиди. Просто някои не бяха съгласни с твойта гледна точка и казаха свойта. Кво толко е станало та да ни напускаш? Беше интересно
              Според мен решението се дължи на загуба на интерес към чуждото мнение, поради несъответсвие със собственото. Но Iv най-добре си знае. Надявам се, че не ни напуска поради несходство в хатактерите ВИ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

                А ти защо му се вързваш?! Утре, след седмица или месец пак ще е тук и ще раздува теориите (егото) си.

                Защо все неграмотните се напъват да пишат книги?
                Не се връзвам Любопитствам. Щото каза, че никой не можел да го обиди, пък се обиди без някой да го е правил.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                  Ама що се обиждаш от хората?! Нали знаеш кой си и беше над това? !
                  Според мен никой не е искал да те обиди. Просто някои не бяха съгласни с твойта гледна точка и казаха свойта. Кво толко е станало та да ни напускаш? Беше интересно
                  А ти защо му се вързваш?! Утре, след седмица или месец пак ще е тук и ще раздува теориите (егото) си.

                  Защо все неграмотните се напъват да пишат книги?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение


                    Значи преди време се отказах от NYSE ......щото въпреки че никой нищо не разбира...много знае и не слуша ...а аз просто на всеки етап от това което съм знаел исках да кажа кво знам.....къде другъде да напиша това на Български? Нито един човек тогава не ми зададе нито един конкретен въпрос с оглед да научи нещо което евентуално аз знам и би могло да му е от полза........белкем мръдне малко...напред..

                    Щото аз имам комплекс за малоценност определено и съм дошъл тук да се изхвърлям..Мишо да впечетлявам....

                    После темата за социализма и капитализма......провокирана от мен и пусната от Мишо...даде в мен надежда че има ищях за мислене....Уви...политическите пристрастия взеха връх...аз станах мурзилка...а капитлаистите ми показаха колко съм глупав....и от там се отказах....може би щото съм глупав кой знае...

                    Малка ретроспекция за това за кво бях тук.....

                    първата ми причина преди години да вляза в този форум беше...чисто психологическа....бяхме решили с една позната да виидм как реагират хората на някакви провокации...един вид експеримент....но това трябваше да бъде за кратко....после обаче ми стана интересно... леко навик и развлечение.. .и почнах да казвам с кво се занимавам как мисля....за да видя кво мислят другите за това как мисля....в даден момент осъзнах че мога да използвам това хоби за моите си проучвания...и почнах да ставам по активен преследвайки някакви мои цели...

                    Накрая...в тая тема....реших да говоря за нещата които пиша в книгата си която вече мисля че задължително ще издам...само умувам за форма как да стане това....и смятам да я издам на английски...
                    Уви...успешните хора тук са прекалено много...и те не се интересуват от моите мисли и дискусия по същество не се получи. Попаднах на група възвишени хора които материалното не ги интересува...реалността дори да е жестока...не ги вълнува...и може би и амбицията......и поради тази причина се оказах че си говоря сам...а това хич не ми се вижда яко да го продължавам. Успоредно с това да кажа за кво пиша исках и да провокирам разбира се....с цел да извлека някаква полза и за мен....полза имаше...не мога да отрека.

                    А това което аз пиша ...мисля и изследвам се отнася за хора които искат много....които не се задоволяват с това което са...които имат цели..амбиции...или които нямат но много искат да имат. Ако човек се е примирил със живота си...поради възраст, съдба...липса на мотивация...или ниво на комфорт което няма качествата да надскочи....той няма да ме разбере.

                    Това ме подсеща за моите разговори с дъщеря ми и ме връща в реалността...която бидейки израстнала в чужбина...от малка ..движейки се в много по различни среди...въпреки че е на 18 ...и аз разказвайки и кво правя ...включително и за тоя форум...ми каза баща ми...не се занимавай с глупости да хабиш енергията си. Тя казва....аз като се прибера в България и говоря с моите стари познати единственното за което можем да си говорим е да ме питат баща ти...сега колко пари има...колко пари ти дава...кой с кое гадже излиза...къде се напил....и т.н...Когато стане въпрос кой кво е постигнал...кви мечти има и т.н...и разговора свършва....и всички си мислят че аз съм и уредил нещата дето е постигнала...или идеите които има. Манталитета приятели ...това е положението. Различния начин на живот...води до различни амбиции и мироглед. Затова на запад ще имат Безос,джобс...и Мъск....а ние ще имаме с кой да си пием бирата на село...щото сме много по хитри...и виждаме живота в иситнската му цялост.....където материалното няма значение...имат значение човешките отношения, живуркането...и бла бла....

                    Трима авторитети във вашите очи искат да напишат рецензията на книгата ми и казват че никой не са видяли да подхожда от моя ъгъл в проблема с човешкото израстване...до момента.

                    Чудех се в даден момент дали да ви кажа кой е единия от моите съдружници.....щото той е мега авторитет и дава интервюта за CNBC и Блумбърг и особенно Мишо даже може и да го цитира в даден момент....с неговия начин Мишовски начин на мислене....викам си дали ако някой знае това....ще подходи по това което казвам по сериозно? Или ще ми задададе качествен въпрос?

                    Но това което е било е в миналото....след този пост ще помоля за последен път модераторите да премахнат профила ми + постовете ако е възможно. И ако не го сторят ще взема мерки...щото предния път въпреки че им написъх емайл....дори не ми отговориха.....

                    Моето дразнене приключва окочантелно...Мишо успокой се....отивам да си лекувам комплекса за малоценност....и липсата на приятели.



                    А по горния ми пост от петък за FB и пазара....показва как се правят реално пари. Снощи за това имах много работа. щото знаехме от предния вторник кво ще стане днес.


                    ПС: Имам да свърша още няколко работи ...да се опитам да поговоря с Архитекта че ми се вижда интересен в последно време....и повече няма да ме виидите тук....
                    Ама що се обиждаш от хората?! Нали знаеш кой си и беше над това? !
                    Според мен никой не е искал да те обиди. Просто някои не бяха съгласни с твойта гледна точка и казаха свойта. Кво толко е станало та да ни напускаш? Беше интересно

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      вчера сме купили значители количества путове между 190-195 на FB. Носят се слухове разни...за комарджиите казвам)))

                      Тръмп...пак се носят слухове че иска да свали пазара ...и кинтите да отидат у бондовете ....щото ако 10 годишните станат около 3.18 преди фед да пипнат лихвите ...ще стане мазало...и Тръмп ще поеме изцяло дървото....дето му е влязло вече 1/3 в задника...)))

                      Значи преди време се отказах от NYSE ......щото въпреки че никой нищо не разбира...много знае и не слуша ...а аз просто на всеки етап от това което съм знаел исках да кажа кво знам.....къде другъде да напиша това на Български? Нито един човек тогава не ми зададе нито един конкретен въпрос с оглед да научи нещо което евентуално аз знам и би могло да му е от полза........белкем мръдне малко...напред..

                      Щото аз имам комплекс за малоценност определено и съм дошъл тук да се изхвърлям..Мишо да впечетлявам....

                      После темата за социализма и капитализма......провокирана от мен и пусната от Мишо...даде в мен надежда че има ищях за мислене....Уви...политическите пристрастия взеха връх...аз станах мурзилка...а капитлаистите ми показаха колко съм глупав....и от там се отказах....може би щото съм глупав кой знае...

                      Малка ретроспекция за това за кво бях тук.....

                      първата ми причина преди години да вляза в този форум беше...чисто психологическа....бяхме решили с една позната да виидм как реагират хората на някакви провокации...един вид експеримент....но това трябваше да бъде за кратко....после обаче ми стана интересно... леко навик и развлечение.. .и почнах да казвам с кво се занимавам как мисля....за да видя кво мислят другите за това как мисля....в даден момент осъзнах че мога да използвам това хоби за моите си проучвания...и почнах да ставам по активен преследвайки някакви мои цели...

                      Накрая...в тая тема....реших да говоря за нещата които пиша в книгата си която вече мисля че задължително ще издам...само умувам за форма как да стане това....и смятам да я издам на английски...
                      Уви...успешните хора тук са прекалено много...и те не се интересуват от моите мисли и дискусия по същество не се получи. Попаднах на група възвишени хора които материалното не ги интересува...реалността дори да е жестока...не ги вълнува...и може би и амбицията......и поради тази причина се оказах че си говоря сам...а това хич не ми се вижда яко да го продължавам. Успоредно с това да кажа за кво пиша исках и да провокирам разбира се....с цел да извлека някаква полза и за мен....полза имаше...не мога да отрека.

                      А това което аз пиша ...мисля и изследвам се отнася за хора които искат много....които не се задоволяват с това което са...които имат цели..амбиции...или които нямат но много искат да имат. Ако човек се е примирил със живота си...поради възраст, съдба...липса на мотивация...или ниво на комфорт което няма качествата да надскочи....той няма да ме разбере.

                      Това ме подсеща за моите разговори с дъщеря ми и ме връща в реалността...която бидейки израстнала в чужбина...от малка ..движейки се в много по различни среди...въпреки че е на 18 ...и аз разказвайки и кво правя ...включително и за тоя форум...ми каза баща ми...не се занимавай с глупости да хабиш енергията си. Тя казва....аз като се прибера в България и говоря с моите стари познати единственното за което можем да си говорим е да ме питат баща ти...сега колко пари има...колко пари ти дава...кой с кое гадже излиза...къде се напил....и т.н...Когато стане въпрос кой кво е постигнал...кви мечти има и т.н...и разговора свършва....и всички си мислят че аз съм и уредил нещата дето е постигнала...или идеите които има. Манталитета приятели ...това е положението. Различния начин на живот...води до различни амбиции и мироглед. Затова на запад ще имат Безос,джобс...и Мъск....а ние ще имаме с кой да си пием бирата на село...щото сме много по хитри...и виждаме живота в иситнската му цялост.....където материалното няма значение...имат значение човешките отношения, живуркането...и бла бла....

                      Трима авторитети във вашите очи искат да напишат рецензията на книгата ми и казват че никой не са видяли да подхожда от моя ъгъл в проблема с човешкото израстване...до момента.

                      Чудех се в даден момент дали да ви кажа кой е единия от моите съдружници.....щото той е мега авторитет и дава интервюта за CNBC и Блумбърг и особенно Мишо даже може и да го цитира в даден момент....с неговия начин Мишовски начин на мислене....викам си дали ако някой знае това....ще подходи по това което казвам по сериозно? Или ще ми задададе качествен въпрос?

                      Но това което е било е в миналото....след този пост ще помоля за последен път модераторите да премахнат профила ми + постовете ако е възможно. И ако не го сторят ще взема мерки...щото предния път въпреки че им написъх емайл....дори не ми отговориха.....

                      Моето дразнене приключва окочантелно...Мишо успокой се....отивам да си лекувам комплекса за малоценност....и липсата на приятели.



                      А по горния ми пост от петък за FB и пазара....показва как се правят реално пари. Снощи за това имах много работа. щото знаехме от предния вторник кво ще стане днес.


                      ПС: Имам да свърша още няколко работи ...да се опитам да поговоря с Архитекта че ми се вижда интересен в последно време....и повече няма да ме виидите тук....
                      Last edited by Iv_max; 25.06.2018, 20:49.

                      Коментар


                      • Тази успешна "тийнеджърка" на 23 години в NYSE видяхте ли я?

                        https://www.cnbc.com/video/2018/06/1...-the-nyse.html

                        https://www.cnbc.com/2018/06/13/23-y...an-trader.html

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                          Може да не ти е интересно правеното на пари от пари и разговора с Бъфет , но определено с Мъск може да се разбереш за трошеното на пари.
                          Запомни си думите за Мъск, след това ще те бия с твоите думи по твоята глава.
                          Прочее, Мъск вече е направил много добро за технологичното развитие на хората.

                          Коментар


                          • В случая става дума за дълбоко вкоренено и неизлечимо чувство за малоценност. И парите не помагат да се излекува. По-скоро при подобни случаи парите вредят и още повече откъсват човека от реалността

                            Също вероятно и за липса на нормални приятели и нормална среда. И това идва от там, че другите хора на ниво не го приемат. Нито пък някой от западните мултимилионери биха го приели насериозно

                            Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                            Интересно, за какво ти е да познаваш начина на другите, след като не си склонен да го разбереш или приемеш? Забелязах например, че 90% от постовете ти започват с "Глупости...". За да разбереш, чуждия начин на мислене, трябва да подхождаш към него, с необходимия респект, а при теб тази компонента липсва. Как това, че си изкарал малко повече от някой друг, те превръща в авторитет по ВСИЧКИ въпроси?
                            Last edited by Money; 25.06.2018, 17:28.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

                              Я да си премерим милиардерите!

                              Пари не бих дал, но с интерес бих седнал на маса с милиардер, най-малкото за да видя на живо що е то и има ли почва у мен. Е, съмнявам се да ме чакат на масата, но с Безос и Мъск с голямо удоволствие бих поседял, даже и на съседна маса, подслушвайки и наблюдавайки ги. Щото, освен че са богати, ръководените от тях фирми вършат работа на клиентите си и са променили в някаква степен света; в края на краищата, нема нужда да ги плювам само заради парите им.
                              Но, виж, с твоя Бъфет нямам интерес да се срещам, щото правенето на пари само от пари някак ми е слаб интерес.
                              Та – моите милиардери са по-добри от твоя!
                              Може да не ти е интересно правеното на пари от пари и разговора с Бъфет , но определено с Мъск може да се разбереш за трошеното на пари.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                                Ей затова нема да пиеш бира с Безос. Имало си просто обяснение.
                                аха

                                Коментар

                                Working...
                                X