IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • УжасТ!!! Каква е тая недалновидност у тук списващите. Как можахте да прогоните Iv_max преди да издаде книгата!? Сега няма да видим нищо от хонорара.
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
      Не съм чел темата доста дни. От последното мнение - до тук виждам въпрос. Не е формулиран правилно. "Защо все неграмотните...?"

      Има много грамотни писатели. Въпросът, зададен по този начин - ги обижда. Може би достоен отговор на зле формулиран въпрос, би трябвало да бъде, че и неграмотните, но и грамотните писатели се напъват, за да задоволят желанията - и на грамотните, но и на неграмотните читатели...
      Логореев, успяваш да си офтопик дори в спам темата на колега пациент.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Надявам се, че сега пуши много скъпа пура и държи чаша с 50 годишен френски коняк в другата ръка, разпуска в замъка си...
        Пък ние тука, лочим евтина бира, потънали в интелектуален разкош...

        Коментар


        • Кинти Макса си има. А в този бизнес с книгите за успеха има доста конкуренция

          Надявам се, че сега пуши много скъпа пура и държи чаша с 50 годишен френски коняк в другата ръка, разпуска в замъка си, а не кибичи на компютъра да пише книги... или на покера

          Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
          Първоначално изпратено от retro_69
          Не знам,дали грамотни или неграмотни се напъват и пишат книги...Но не мога да се сетя за нито един,дето след като е прочел книга на тема "Как да бъдем успешни", или нещо подобно,да си е променил мисленето и да стана супер успешен,благодарение на книгата...Даже се сещам за един обратен случай...Мой познат в чужбина си правеше много успешни бизнеси и "грабеше" от живота с пълни шепи,без да се занимава да чете ,каквото и да е било,щото нямаше време за подобни глупости....Не бях го виждал и чувал много години и като го срещнах,взе да ми разправя на какви семинари ходил,някакви лекции,хиляди еврА за няколко часа, ...някакви книги за мисленето....,а бизнесът му гола-вода....Пак не съм го чувал от година и половина,но ми се се струва,че можи и тотално де е отекъл в канала/бизнесът му/...Та съм бая скептичен към ефекта от подобни книги....А иначе,като продукт ,от който ти самият да спечелиш кинти - лошо няма и е напълно възможно....Може би, писателят не е лошо, да е някакво познато и успяло лице....Ама, кво ли ми разбира и на мен главата от книги....
          Last edited by Money; 26.06.2018, 02:03.

          Коментар


          • Когато подходя агресивно към мнението на опонента, и мен, както тук Ив, обвиняват понякога, че не искам да го чуя. А е обратното - искам да го чуя и затова по-твърдо споря. Ако мисля, че дадено твърдение не издържа критика, че е глупаво, го казвам направо не защото мисля опонента за глупак, а обратното - защото се надявам, че удържа на критика и ще ми опонира, сигурен в своето, и ако ми докаже, че не съм прав, или излезе, че и двамата не сме, ще съм доволен от намерената истина. Или защото се надявам опонента ми, когото уважавам, да види грешката си.
            А ако не го уважавах, нямаше и да си губя времето с него да говоря.
            Last edited by П.Ф.Изеров; 26.06.2018, 02:01.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от retro_69
              Не знам,дали грамотни или неграмотни се напъват и пишат книги...Но не мога да се сетя за нито един,дето след като е прочел книга на тема "Как да бъдем успешни", или нещо подобно,да си е променил мисленето и да стана супер успешен,благодарение на книгата...Даже се сещам за един обратен случай...Мой познат в чужбина си правеше много успешни бизнеси и "грабеше" от живота с пълни шепи,без да се занимава да чете ,каквото и да е било,щото нямаше време за подобни глупости....Не бях го виждал и чувал много години и като го срещнах,взе да ми разправя на какви семинари ходил,някакви лекции,хиляди еврА за няколко часа, ...някакви книги за мисленето....,а бизнесът му гола-вода....Пак не съм го чувал от година и половина,но ми се се струва,че можи и тотално де е отекъл в канала/бизнесът му/...Та съм бая скептичен към ефекта от подобни книги....А иначе,като продукт ,от който ти самият да спечелиш кинти - лошо няма и е напълно възможно....Може би, писателят не е лошо, да е някакво познато и успяло лице....Ама, кво ли ми разбира и на мен главата от книги....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

                А ти защо му се вързваш?! Утре, след седмица или месец пак ще е тук и ще раздува теориите (егото) си.

                Защо все неграмотните се напъват да пишат книги?


                Не съм чел темата доста дни. От последното мнение - до тук виждам въпрос. Не е формулиран правилно. "Защо все неграмотните...?"

                Има много грамотни писатели. Въпросът, зададен по този начин - ги обижда. Може би достоен отговор на зле формулиран въпрос, би трябвало да бъде, че и неграмотните, но и грамотните писатели се напъват, за да задоволят желанията - и на грамотните, но и на неграмотните читатели...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv-max
                  ..Попаднах на група възвишени хора които материалното не ги интересува...реалността дори да е жестока...не ги вълнува...и може би и амбицията......и поради тази причина се оказах че си говоря сам...а това хич не ми се вижда яко да го продължавам. Успоредно с това да кажа за кво пиша исках и да провокирам разбира се....с цел да извлека някаква полза и за мен....полза имаше...не мога да отрека...
                  безсмислено е
                  (казвам добронамерено, щото имах чувство, че ще я направиш днес тая глупост)
                  Има криви дни и толкова.
                  Last edited by precakanoto; 10.07.2018, 09:30.
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Ив, дай го малко по-грууви, бе човек

                    Гледай филма The Game с адаша Майкъл Дъглас. Мисля, че с тебе понякога се разбираме по този начин - с филми

                    Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Значи преди време се отказах от NYSE ......щото въпреки че никой нищо не разбира...много знае и не слуша ...а аз просто на всеки етап от това което съм знаел исках да кажа кво знам.....къде другъде да напиша това на Български? Нито един човек тогава не ми зададе нито един конкретен въпрос с оглед да научи нещо което евентуално аз знам и би могло да му е от полза........белкем мръдне малко...напред..

                    Щото аз имам комплекс за малоценност определено и съм дошъл тук да се изхвърлям..Мишо да впечетлявам....

                    После темата за социализма и капитализма......провокирана от мен и пусната от Мишо...даде в мен надежда че има ищях за мислене....Уви...политическите пристрастия взеха връх...аз станах мурзилка...а капитлаистите ми показаха колко съм глупав....и от там се отказах....може би щото съм глупав кой знае...
                    Last edited by Money; 25.06.2018, 23:13.

                    Коментар


                    • ...пък и само затуй, че затапя Роскосмос да го държат, и нови сделки ще му пуснат. Ще го гушат, що е петел, ама снася златни яйца.
                      - Не е като онзи, на Митко Бомбата, я.
                      Last edited by Pyramid; 26.06.2018, 12:42.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Todor Sabev - Мъск променя Света, питай шефовете на петролните компании за перекспективите пред бизнеса им - как ги виждат. Някакви борсови играчи от каквато и да било величина въобще са несравними с него, и е прав като казва да не го занимават със кучни неща за някакви си пари. Той ако се измести в Китай и Щатите ще са на финиша си в технологичното бъдеще, ще приключат като второразрядна държава създаваща само проблеми на другите. Какво са парите - всяка година от бюджета на САЩ се наливат в Пентагона много повече пари отколкото Мъск някога е потрошил. За Щатите е по изгодно да финансират Мъск отколкото Пентогона и понеже нафталинените изпълзяха там покрай новата технология за добив на петрол с хоризонтално дренажно сондиране - изцеждане на петрола от шистите а старите находища се оказа че съдържат повече такъв петрол отколкото е изпомпения с вертикални сондажи и в Тексас пак ИМА ПЕТРОЛ, та Мъск нещо почна да им пречи. Ще завъртят те колелото на историята назад като цъфнат налъмите на пролет, ти гледай филма и какво ще се случи нафталинените като се сдобият с пълен контрол и се наинвестират в колекционерски с антикварна стойност технологии - Какви пари ще загубят и потрошат ?
                        То, хоризонтално-дренажното, вече им е вчерашният ден. Ама си прав, осъзнали са, че Мъск, дори когато троши пари, ги троши с полза за обществото и тяхната поробена от банките държава. Затова, ако не би бил той, друг ще подкрепят, ама да го има.
                        Щото не е само за цвят и мирис. В кебапчетата, трябва и месо да има.
                        Last edited by Pyramid; 26.06.2018, 12:43.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Todor Sabev - Мъск променя Света, питай шефовете на петролните компании за перекспективите пред бизнеса им - как ги виждат. Някакви борсови играчи от каквато и да било величина въобще са несравними с него, и е прав като казва да не го занимават със кучни неща за някакви си пари. Той ако се измести в Китай и Щатите ще са на финиша си в технологичното бъдеще, ще приключат като второразрядна държава създаваща само проблеми на другите. Какво са парите - всяка година от бюджета на САЩ се наливат в Пентагона много повече пари отколкото Мъск някога е потрошил. За Щатите е по изгодно да финансират Мъск отколкото Пентогона и понеже нафталинените изпълзяха там покрай новата технология за добив на петрол с хоризонтално дренажно сондиране - изцеждане на петрола от шистите а старите находища се оказа че съдържат повече такъв петрол отколкото е изпомпения с вертикални сондажи и в Тексас пак ИМА ПЕТРОЛ, та Мъск нещо почна да им пречи. Ще завъртят те колелото на историята назад като цъфнат налъмите на пролет, ти гледай филма и какво ще се случи нафталинените като се сдобият с пълен контрол и се наинвестират в колекционерски с антикварна стойност технологии - Какви пари ще загубят и потрошат ?
                          Да не забравиш да си заредиш смартелефона за тази вечер , щот иначе няма да ти издържи утре през целия ден.
                          Last edited by Todor Sabev; 25.06.2018, 23:06.

                          Коментар


                          • М/у другото, периодично, ме налазеат съмнения, че Iv_max е на път да обяви нещо като...секта на „успехолозите”.
                            - Което не е зле, ибо знайно е, the show must go on...
                            Last edited by Pyramid; 25.06.2018, 23:10.

                            Коментар


                            • Todor Sabev - Мъск променя Света, питай шефовете на петролните компании за перекспективите пред бизнеса им - как ги виждат. Някакви борсови играчи от каквато и да било величина въобще са несравними с него, и е прав като казва да не го занимават със кучни неща за някакви си пари. Той ако се измести в Китай и Щатите ще са на финиша си в технологичното бъдеще, ще приключат като второразрядна държава създаваща само проблеми на другите. Какво са парите - всяка година от бюджета на САЩ се наливат в Пентагона много повече пари отколкото Мъск някога е потрошил. За Щатите е по изгодно да финансират Мъск отколкото Пентогона и понеже нафталинените изпълзяха там покрай новата технология за добив на петрол с хоризонтално дренажно сондиране - изцеждане на петрола от шистите а старите находища се оказа че съдържат повече такъв петрол отколкото е изпомпения с вертикални сондажи и в Тексас пак ИМА ПЕТРОЛ, та Мъск нещо почна да им пречи. Ще завъртят те колелото на историята назад като цъфнат налъмите на пролет, ти гледай филма и какво ще се случи нафталинените като се сдобият с пълен контрол и се наинвестират в колекционерски с антикварна стойност технологии - Какви пари ще загубят и потрошат ?
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                                Според мен решението се дължи на загуба на интерес към чуждото мнение, поради несъответсвие със собственото. Но Iv най-добре си знае. Надявам се, че не ни напуска поради несходство в хатактерите ВИ.
                                +

                                Коментар

                                Working...
                                X